26

Re: Sve vezano uz poker

Bob Rock napisao:

Imam jedno pitanje za vas, da li ima itko problema sa spavanjem nakon sessiona? Ja nemogu zaspat po 2-3 sata nakon, pa mozda imate kakav savjet?

Ja mislim da on ima problem što je vjerojatno kratko u pokeru i adrenalin ga šiba kad igra. Najjednostavnije rješenje je prije završit s sessionom...

10

Re: Sve vezano uz poker

@noirlegion sumnjam da je gmiko mislio ista lose i da su nootropici losi, samo je napomenuo da kod slicnih tema (pa cak da se radi samo o placebo tableti) bi bilo dobro napomenut sve pojave koje nosi sa sobom te napomenut koga se moze za slicne stvari kontaktirat da se informiraju jer sam siguran da na forumu puno ljudi koji iako su neaktivni, citaju svakodnevno i ugledaju se na pro igrace s ovog foruma te kao i opcenito u zivotu automatski im dode u glavu "eee vidis bas s ovim imam ja problema bas bi mogao probati" pa bi probali a niti ne znaju sto tocno, shvacas? Cim imas rezultate u zivotu ili pokazes da si uspjesan pa tako i u pokeru, ostali ispod tebe ce se ugledati u tebe  pa samo kad se prica o lijekovima il obicnim vitamina kazes sve sto mislis i samo napomenes koje su moguce nuspojave pa slobodno kazes da se tebi nikada nista slicno nije desilo i da se najcesce nece nista dogoditi, ali cisto da se ogradis.

Ti vjerojatno neces nikada nista uzeti bez da si nekoga pitao tocno sto je to i sto radi, ali vjeruj ima ljudi koji kad vide da uspjesni to koriste, bez pitanja ce uzet jednostavno iz razloga jer eto, ako pomaze njemu zasto nebi meni, a ne zelis biti dio njihovog ne razmisljanja smile

20

Re: Sve vezano uz poker

gmiko napisao:
noirlegion napisao:

Ja ovdje ne vidim nabrojane supstance  osim melatonina.Vecina nootropica su vrste ili podvrste B-vitamina,racetami i prekursori acetycholina.
Nisam primjetio da je ovdje neko nabrojao ikakve lijekove osim sto sam ja rekao da se NE radi o Ritalinu i Modafinilu (koji imaju nezeljene efekte).
Nitko ovdje nikoga na nista ne nagovara niti nabraja kojekakve lijekove osim sto je netko pitao sta  koriste ostali za bolju koncentraciju...
Toliko od mene.

Što se nuspojava tiče mislio sam prije svega na melatonin. Ali i piracetam ima popis neugodnih nuspojava, lijek je, te se može nabaviti samo na recept (bar koliko ja znam). Nije mi namjera bila ubit raspravu, samo sam htio ponudit jednostavnije opcije.

Što se tiče spavanja, s insomnijom imam puno iskustva i za mene je idealna kombinacija nekih sat vremena prije spavanja: umirujući čaj (menta, verbena, whatever), inositol, theanine i ZMA. Ako ne možete zaspat bez TV-a, poker hand review videi su idealni za to. smile Produktivan dan ispunjen radom (i trening u tom danu) svakako pomažu. Zdrava prehrana također.

Melatonin bas ovih dana gledam kako stalno reklamiraju na TV-u(ne znaci da nema nuspojava) a on je hormon koji proizvodi nase tijelo pa ne vidim zasto bi bilo stetnih posljedica ako ga uzimamo kao dodatak ako smo u deficitu.5-htp i ovaj mix za spavanje sam linkao cisto da se vidi koliko je to postalo komercijalno i da dosta toga ima na Myproteinu koji je vecini poznat.
Sto se tice piracetama nema u vecini slucajeva bas nikakvih nuspojava tj ako pogledamo Plivin piracetam (oikamid) vidimo da neusporedivo vece nuspojave izaziva andol ili bilo koji lijek kojeg smatramo jako sigurnim.Niti jedan lijek nije 100% siguran pa tako mozemo reci i za ovaj konkretno.http://www.halmed.hr/upl/lijekovi/PIL/U … 02-155.pdf

Btw ne mislim da si ista lose mislio...

10

Re: Sve vezano uz poker

Stormpay napisao:

@noirlegion sumnjam da je gmiko mislio ista lose i da su nootropici losi, samo je napomenuo da kod slicnih tema (pa cak da se radi samo o placebo tableti) bi bilo dobro napomenut sve pojave koje nosi sa sobom te napomenut koga se moze za slicne stvari kontaktirat da se informiraju jer sam siguran da na forumu puno ljudi koji iako su neaktivni, citaju svakodnevno i ugledaju se na pro igrace s ovog foruma te kao i opcenito u zivotu automatski im dode u glavu "eee vidis bas s ovim imam ja problema bas bi mogao probati" pa bi probali a niti ne znaju sto tocno, shvacas? Cim imas rezultate u zivotu ili pokazes da si uspjesan pa tako i u pokeru, ostali ispod tebe ce se ugledati u tebe  pa samo kad se prica o lijekovima il obicnim vitamina kazes sve sto mislis i samo napomenes koje su moguce nuspojave pa slobodno kazes da se tebi nikada nista slicno nije desilo i da se najcesce nece nista dogoditi, ali cisto da se ogradis.

Ti vjerojatno neces nikada nista uzeti bez da si nekoga pitao tocno sto je to i sto radi, ali vjeruj ima ljudi koji kad vide da uspjesni to koriste, bez pitanja ce uzet jednostavno iz razloga jer eto, ako pomaze njemu zasto nebi meni, a ne zelis biti dio njihovog ne razmisljanja smile

Slazem se s tobom ali ja nikome ne govorim da ista uzima nego sam samo odgovorio na pitanje o koncentraciji i kako se ja s time nosim.
Nitko ne treba uzimati nikakve lijekove na svoju ruku-na tabletama za bolove,temperaturu i sl. isto pise u uputama da se savjetuje sa lijecnikom.

00

Re: Sve vezano uz poker

roba59 napisao:
Bob Rock napisao:

Imam jedno pitanje za vas, da li ima itko problema sa spavanjem nakon sessiona? Ja nemogu zaspat po 2-3 sata nakon, pa mozda imate kakav savjet?

Ja mislim da on ima problem što je vjerojatno kratko u pokeru i adrenalin ga šiba kad igra. Najjednostavnije rješenje je prije završit s sessionom...

+1

Sa insimnijom imam problema na faze od 2010.
Najbitnije da se ne zamaraš previše što ne možeš zaspat. Ako je adrenalin ili previše razmišljanja u pitanju, teško da će ti neke prirodne supstance pomoć, ali probaj.. možda u početku placebo pomogne kao meni smile. Ako legneš i nakon 15-20min ne zaspiš, nemoj forsat nego radi nešto (čitaj, gledaj itd..). Ugl, što manje razmišljat i zamarat se (lošim/dobrim sussionom, obvezama za sutra dan itd..).

00

Re: Sve vezano uz poker

Ja kad god legnem jer kao moram zaspat tj sa namjerom da zaspim sto prije nikad ne zaspim brzo-puno lakse zaspim dok gledam TV i lezim u krevetu.
Recimo kad gledam neki film ili nesto ako sjedim na krevetu ne spava mi se a ako lezim dok gledam odmah mi se pocne spavati.

00