Tema: Zašto je forum mrtav?

Ima nas jako puno ovdje.

Zašto nitko ne piše?

Shvaćam da možda mid-high stakes igrači ne žele postati handove i pisati o strategiji, iako svaka perspektiva na hand, čak i lošeg rega, ne može bit loša, ali netko tko igra manje limite stvarno ne vidim ništa osim pozitivnog. U najgorem slučaju vidjet ćete mindset fisheva  i to iskoristiti u svoju prednost. Teško da će netko baš vas nać u nl10 poolu koji igra valjda 10k ljudi svaki dan i exploitat vas. Pa stavljaju ljudi nl5k handove, snimaju coaching videe i svejedno nije nitko busto.

Ali ne moraju se ni stavljat handovi, dosta je i pisanje bloga. U prošlosti sam uvijek imao najviše uspjeha dok sam pisao blog, ali tek sam nedavno postao svjestan toga. Čitajući knjige uspješnih ljudi i gledajući primjere velikog broja pokeraša, svi ističu pozitivne stvari pisanja bloga tj. review ostvarenog.

Možda strah od javnog osuđivanja, koji je iznimno popularan u Hrvatskoj?  Taj strah je toliki otrov za napredak. Pa najbolja stvar u životu što ti se može dogodit je da te netko izvrijeđa za nešto loše što radiš. Naravno da nije ugodno, ali tako ćeš napredovat. I to je najbitnije. Svi se želimo prikazati boljima nego jesmo, a živimo u laži i isprikama.

Dajte si priliku...

30

Re: Zašto je forum mrtav?

Htio bih samo dodat, da je knjiga koju mi je @gi85 preporučio o ženama, a koju inače ne bih pročitao, improveala život za 500x. Sigurno je ne bih pročitao inače. Mislim da je samo taj savjet dugoročno smanjio vrijeme u stresu, a samim time poboljšao život. Ne može se procijenit vrijednost toga, ali sigurno je meni to cifra od min. 100k €. Samo jedan primjer dobrobiti bloganja.

Tnx gi

10

3

Re: Zašto je forum mrtav?

Not sure if serious!? big_smile

00

Re: Zašto je forum mrtav?

gi85 napisao:

Not sure if serious!? big_smile

Pa gledaj, u mnogim situacijama su me žene jako živcirale zbog nekih "ženskih" stvari i to je imalo negativan utjecaj na svaki dio mog života. Nije sad to ono, žena me razje, razbijem pol kuće, bacam mobitel ili slične stvari kak znaju ljudi radit, nego jednostavno nisam bio mentalno u A-game u stvarima koje radim. Improveao sam u mnogim stvarima, a ovdje nije bilo nekog napretka.

Knjiga mi je razjasnila kako žene razmišljaju, adjustao sam se tome i sretan sam. Znam kako skrenut razgovor da ne završi na svađi (iako se žene jako trude da ode u drugom smjeru), shvatio sam kako razgovorat i s majkom s kojom sam imao ogromne probleme itd.
Dugoročno,

EV te knjige u sljedećih 50god života je sigurno 100k jer sam postao sretniji.

Pogledaj Bill Perkins podcast sa chicago joeyem.

00

Re: Zašto je forum mrtav?

Razmisljao sam o tome da otvorim projekt te da snimam live videa nl200 i nl400 s procesom razmišljanja, pa tipa korištenja strategija, jakih countera, adjustanje, game dinamic etc.

Ali iskreno neda mi se sam ulaziti u tako nešto. Ako se skupi nekolicina nas, mogli bi smo itekako oživjeti forum, dati dečkima materijala za učenje i napredovanje.

Priča sama po sebi ne vrijedi previše, i ne pomaže nikome. Ako je ljudima stalo da ožive forum, mislim da bi ovako nešto bilo pun pogodak, tipa da se par wining igrača(crushera po mogućnosti) udruži, krenu stavljati  live comentary, zatim reviewe, pa tipa skupno komentiranje, bilo bi tu tona zanimljivih stvari, mogli bi napraviti nešto tipa "cro rio".

To bi masovno oživjelo forum, to bi pomoglo ljudima, samo za to treba volje, meni se neda sam, ali da nas se skupi 4,5, pa da pokrijemo  tipa od nl50,100,200,400 pa 1000. To bi moglo biti bomba. Zatim organizirati nekakve hu matcheve,side betove, pa tipa mijenjati limite igre za video, npr. Netko sa viših limita snimi video s manjih, ostali komentiraju, ma ideja je milijun.

Rad u PIO-u, MTT, zoom. Ima more toga što se može raditi, što bi moglo privući ljude, jako oživjeti poker scenu i interes za nju.

70

6

Re: Zašto je forum mrtav?

Haha, drago mi je ako ti je pomogla.. nisam ju citao ali su mi ju preporucili moji igraci. Sjeti me se pocastit jednom casicom viskija kad dostignes 100K EVa  tongue

00

Re: Zašto je forum mrtav?

@gi  kad dođem do 100k, bude i za više od viskija smile

@lex  Ma nisam ciljao da sad svi trebamo snimit 10ak videa, to je stvarno osobne volje i želje. Želio sam istaknuti prednosti bloganja i aktivnosti na forumu. To je jedan od boljih načina za napredak.

Cro rio ideja je idealistička, neki ljudi su platili poprilične svote za coaching i nisam siguran da će baš željeti besplatno dijeliti savjete, što je sasvim normalno. Ali svakako sam otvoren za bilo koju ideju koja će nas učiniti boljim pokerašima. Možete očekivat puno hh i bloganja od mene, Sudjelovao bih i u nekom 6max pokerpro meču koji snimimo i komentiramo, nekakvom pokerpro ljetu koje smo imali prije 4-5 godina, hu turnir ili najbočnijem roštilju na bundeku kakav smo jednom davno imali...

10

Re: Zašto je forum mrtav?

Rostilj na Bundeku bi trebao biti must have prije svega

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
00

Re: Zašto je forum mrtav?

Nivea, ono sto sam mislio da se skupe ponajbolji igrači na forumu od nekakvih nl50+. Da napravimo nekakvu grupu, projekat, gdje bi radili tipa live video, review, comment, itd.

Zašto ne bi besplatno dijelili savjete?? Zar su nam konkurencija ljudi s foruma, od kojih većina igra low limite???

Time bi pomogli našim dečkima, itekako oživjeli forum, priča bi se zakoturala, diskusija, pa i kvalitetna konkurencija. Meni bi osobno bilo zanimljivo igrati, pa zatim raditi live comentary tipa na nečiju drugu igru s još par ljudi-to je prava poker diskusija.

Može se napraviti masa vrhunskih stvari, pa evo ovim putem pozivam i Robu, Gmika, Hansa, Alphu, Ivana da daju svoje mišljenje. Zašto ne bi pokrenuli ovaj tip projekta?
Ja bi definitvno uživao u tom tipu rada, 3,4 percepcije o nekom spotu, što bi tko i zašto napravio u tom spotu, komentiranje na taj potez, pa zatim skupni review igre nekog s nižeg limita.

Može se napraviti vrhunska stvar, i ne zahtjeva to toliko puno vremena, ako nas bude 5,6, podijele se uloge i vrijeme. A mislim da bi se na forumu onda zaista kvalitet o diskutiralo i igrači bi imali poticaj da budu bolji, posebno jer su ovdje svi naši dečki.

P.S. ovdje je Mello, ne mogu ući sa svog accounta, jer sam na odmoru i imam samo mob,i neda mi se drkat sa mijenjem passa, uz to je wifi loš. Dolazim u srijedu kući.

Zadnji popravljao lex19863 (09-01-2017 10:24:33)

20

Re: Zašto je forum mrtav?

Ja osobno nisam toliko zainteresiran iz sljedećih razloga:
1. Ne volim pisati big_smile
2. Generalno oduvijek radim sam (+ 1 student/semi student)
To je za mene oduvijek bilo najvise +EV.  Ja generalno imam uvijek max 2 poker buddy-a koji osjecam da mi daju nekakav EV.  Skype grupe su za mene oduvijek bile - EV.
3.Osobno puno vise preferiram face to face poker razgovore jer kao sto sam naveo ne volim pisati, a pivo i cevapi uvijek cine druzenje lezernije.
4. S obzirom da ima puno drugih stvari koje me zanima,  ne volim trositi svoje vrijeme na stvari koje su vezano uz moj posao i koje nisu toliko +EV(ako uopce jesu).
5. Nemam potrebe za bragom,  ne zanima me sto drugi misle o meni,  ne trazim nekakav respekt, ne da mi se ni pretjerano debatirati i samim time jasno je da ne volim poducavati.

Dok sam bio mladi drugcije sam razmisljao,  međutim životna iskustva i moja promjena osobnosti stvorili su me ovakvog(kvaliteta uvijek prije kvantite) . 
Mislim ja necu reci nikad ne,  ali bez nekakvih konkretnih točki po kojima bi meni to donijelo value sumnjam da bih sudjelovao.

02

Re: Zašto je forum mrtav?

Ok Hans, pošteno.
Iako mislim da tu pisanje uopće nije bitno.

I ja sam uvijek sam kročio kroz poker svijet, često bez shortcutova i težim putem, ali evo već zadnjih par mjeseci imam ovu ideju, i zaista bi ju volio sprovesti u djelo. Kažeš Hans, da ne voliš brag, i da ti to nije bitno, nije ni meni, ali sama priča oko pokera bez nekakvog višeg djelovanja(osim za samog sebe), nije previše drukčija od braga.

Ovo što bi ja htio- definitivno nebi radio iz razloga što mislim da bi bilo +ev za mene kao poker igrača, jer ne vjerujem da bi bilo (iako sigurno nebi bilo -ev).  Ali u životu ne radiš uvijek stvari samo za to jer su "+ev", i jer ti misliš da će biti +ev. Često super stvari nisu +ev, i ne bi rekao da će ikada biti, a budu "nuts", Nivea je to lijepo rekao s knjigom o ženama wink .

Ova moja ideja, zaista mislim da je super ideja. Nesebična je, jer stvarno ne očekujem ništa za sebe iz toga, ne zahtijeva previše vremena, samo malo dobre volje.  A ono što može proizaći iz toga jeste puno dobre zabave, pozitvna konkurencija, oživljavanje foruma u punom smislu te riječi, poticanje naših dečki na rad, trud, razmišljanje.

Svi pričaju o tome, gdje je naš poker, što je s forumom, evo prilike da dignemo naš poker, naš forum, da zaista damo nešto nazad.

Ja sam uvjeren da krenemo, da će se dosta ljudi htjeti uključiti, ma siguran sam da bi i Hans, kada bi vidio o čemu se radi, i što bi to moglo postati, htio sudjelovati bar kao gost u nekim videima, onako bez obaveza.

Stoga, dečki, izjasnite se, jeste li za ovako nešto? Ajmo napraviti nešto "pravo" u 2017.

00

Re: Zašto je forum mrtav?

lex19863 napisao:

Ali u životu ne radiš uvijek stvari samo za to jer su "+ev", i jer ti misliš da će biti +ev. Često super stvari nisu +ev, i ne bi rekao da će ikada biti, a budu "nuts", Nivea je to lijepo rekao s knjigom o ženama wink .

To se slažem, ali ono što možda nisam bio dovoljno jasan jest činjenica da za mene postoje druge sfere života u koje želim uložiti taj nisu +EV,a budu  ''nuts'' stvari.

lex19863 napisao:

Kažeš Hans, da ne voliš brag, i da ti to nije bitno, nije ni meni, ali sama priča oko pokera bez nekakvog višeg djelovanja(osim za samog sebe), nije previše drukčija od braga.

Tko kaže da nema višeg djelovanja. Isto kao i gore nije sfera svedena samo na poker i usmjerena je na aktivnosti zvan pokeraških okvira.

lex19863 napisao:

Ova moja ideja, zaista mislim da je super ideja. Nesebična je, jer stvarno ne očekujem ništa za sebe iz toga, ne zahtijeva previše vremena, samo malo dobre volje.  A ono što može proizaći iz toga jeste puno dobre zabave, pozitvna konkurencija, oživljavanje foruma u punom smislu te riječi, poticanje naših dečki na rad, trud, razmišljanje.

Nitko nikad ništa ne radi bez da mu se nešto sviđa ili da ima koristi. Čak ljudi kad doniraju novac ili volontiraju rade to zato što se osjećaju dobro poslije(najsick primjeri poput plaćanje za volontiranje u školama u siromašnim zemljama). Čak i kad bi uzeo Anthony Robbins approach opet se svodi, da radiš nešto s ciljem da ti se kad tad u životu vrati. U ovom slučaju tvoja ideja je pozitivna to ja mislim ti nitko ne osporava,međutim rečenica da ne očekuješ ništa za sebe iz toga jest djelomično istinita(materijalno nije) jer si upravo rečenicu ispod napisao pozitivne aspekte koje bi tebe ispunili/učinili sretnim/tjerali da budeš bolji.

Ja ti u toj tvojoj ideji želim sve najbolje i iskreno bih se jako radovao da oživi i opstane i da me kad tad uvjeriš da sam pogriješio što se nisam priključio. smile

00

Re: Zašto je forum mrtav?

Hans, mislio sam da ne očekujem ništa za sebe iz sfere materijalnog , ili da bi to radio jer mislim da ću zbog toga brže napredovati kao igrač, jer način na koji ja napredujem je off table work.

Ali da bi se veselio tome da forum zaživi, da se podigne malo diskusija i priča oko pokera KVALITATIVNO (jer smatram da je sve ovo ovdje ništa vrijedno, sama priča koja teško može pomoći ikome, osim motivacijaski-tipa Hansov projekat).

Poker je igra koju obožavam, i puno joj dugujem, te sam svim srcem ušao u tu priču. Stoga da, jebeno da, itekako bi se veselio da skupa napravimo nešto.

Da li bi htio, da naši dečki, koji preživljavaju u ovom sranju od države i društva nejednakih,ili bolje rečeno nepostojećih (ne)prilika razguze strance- još veće da.

Poker možda doživljavam na neki način "previše romantično", jer sam na svojoj koži mnogo puta osjetio nepravdu, te ju suosjećam za svim onim dečkima, a nekim od njih i mojim prijateljima koji su morali uzeti "one way ticket", odvojiti se od svoje obitelji i biti sluge - trbuhom za kruhom. Dok je poker nešto drugo- svatko je jednak, za svakoga vrijede ista pravila, te jedino što vrijedi je ono što ti pokažeš i znaš. Nema favoriziranja, nema promaknuća koje si zavrijedio- ali je pripalo nekom drugom. Jedina istina koja postoji je za stolom.

Također me živcira što ljudi puno pričaju, puno toga žele, puno toga kritiziraju, predbacuju, ali kad treba napraviti nešto, odma vagaju, kad imaju priliku, kada ono o čemu pričaju može postati stvarnost, ali stvarnost koja zahtijeva njihov obol, njihov trud, njihovo vrijeme-odjednom ispada da to nije ono što žele, ili je stvar u nečemu drugom, nekome drugom..

Da se razumijemo, ovdje ne ciljam na nikoga poimence, govorim generalno, kako to obično biva u životu, barem moja iskustva s ljudima, koja su me i okrenula pokeru.

Eto, još jednom pozivam dečke da se izjasne, isto tako htio bih čuti i druge članove foruma kojima bi ovo bilo upućeno, da li bi htjeli to o čemu govorim??? Ima li kod Vas, kojima bi ovo bilo i upućeno uopće želje za tim??? Javite se, recite svoje mišljenje, svoje ideje? Jer ako vas to ne zanima, onda sve ovo nema ama baš nikakvog smisla.

Hans, hvala ti na lijepim željama, zaista bi volio imati priliku dokazati ti da si trebao krenuti "on board" sa ovom idejom. Ali opet, vrata ti nikad neće biti zatvorena, kao ni drugima. Početak je najteži, ali čim se prvi koraci naprave sve zaista postaje lakše. Hoćemo?

Zadnji popravljao lex19863 (09-01-2017 13:52:11)

00

14

Re: Zašto je forum mrtav?

Ja mislim da je najveći problem što ljudi koji igraju manje limite ne žele odgovarati na handove (ili ih postati) jer misle da će ih netko izvrijeđati ili jednostavno ne podnose kritike. Neki pak misle da pošto oni igraju microse da nisu kompetentni odgovarati na handove. A to je najbolji način za napredovanje - da kažeš svoja razmišljanja i da te onda netko iskusniji ispravi.

@lex
Mislim da si malo pretjerao da bi sajt bio kao RIO, ali videi definitivno ne bi škodili. Bilo bi super da naši ljudi koji su malo slabiji s engleskim imaju iz čega učiti. I da se ojača naša poker scena.

Ja ću definitivno snimiti pokoji video, neće to sigurno biti kvalitete kao coaching videi s coaching stranica (jer za to treba više vremena izdvojiti), ali sigurno će biti informacija iz koji će se moći nešto naučiti.

10

Re: Zašto je forum mrtav?

Znači Roba bio bi zainteresiran da otvorimo barem onda nekakav projekt, gdje bi stavljali videe, te sve ostale stvari koje sam napisao? Što je sa ostalima? A ljudi kojima bi to bilo namjenjeno, ima li vas? I da li bi vam ove ideje koje sam napisao bile primamljive? Da li bi vas interesiralo nešto takvo?

00

16

Re: Zašto je forum mrtav?

Nisam baš siguran kako točno si si zamislio... Zašto bi otvarali projekt? Kad snimiš video, staviš ga na youtube kanal, otvoriš temu u PokerPro Video podforumu i postaš video.

00

Re: Zašto je forum mrtav?

Pa htio bi nesto da ima formu, smisao. Jednostavno da ima glavu i rep. Da sve bude na jednom mjestu, te da možemo pratit kako to sve ide.

Npr. Zamislio bi ovako, projekt poker pro, npr.sastoji se od 5 ljudi, zatim se dogovorimo tipa jednom tjedno će netko izbaciti video u vezi toga, zatim dogovorimo tipa review sessiona nas 4 skupa, ili troje,ili svi komentiramo. Sessioni u dvoje.
Jedan tjedan tipa shiftamo limite, pa zatim razglabamo o strategiji u pojedinim spotu, tipa gledamo live session i komentiramo, što bi ja učinio u ovom spotu protiv tog lika, pa ti kažeš što bi ti,itd.

Omogućimo ljudima da komentiraju, pitamo ih što žele vidjeti, pa napravimo tipa kviz što bi napravili u ovoj situaciji, i stavimo posebne situacije i pustimo ljude da komentiraju, te nakon toga damo viđenje nekog od nas. Milijun je ideja koje imam, ali bih htio određenu formu, jer odma to daje neku vrstu odgovornosti, ozbilinosti, te da ne bude stihijski.

Zatim organiziramo tipa dvoboje između sebe u neke side betove, organiziramo hu protiv naših dečki s foruma koji se žele okušati, a igramo tipa play money(ili niske limite toliko da hem radi), ne bitno.



Analiziramo određene tipove igrače koji rade probleme nekome, damo korisne taktičke savjete i strategije. Mislim realno kada bi se uključilo nas 4,5 to nebi uzelo puno vremena, a stvarno mislim da bi se pokrenula kvalitetna diskusija, ljudi bi gledali, komentirali, aktivnost bi se digla. Pomoglo bi mnogima, od micro igrača do onih koji se probijaju na low ili mid stakese.

Mislim znam da je možda to problem Vama,konkretno tebi i Gmiku, jer bi radili besplatno neke stvari, koje radite u vašem coachingu. Ali ljudi koji vas ne znaju će vas upoznati, sigurno dobra reklama za vas.

Ako bi sudjelovali ti i Gmiko, Alpha, Ivan031, Uskebasi? Poznavajući Boru, on bi vjerojatno htio dati svoj obol kad ima vremena. Nivea je već rekao da je za. Ima nas dovoljno da napravimo nešto, da pokrenemo ljude, oživimo poker scenu a time i ovaj forum.

Također želim čuti i ostale, još nitko ništa nije rekao, ljudi da li vas uopće zanima ovako nešto?? Imate li vi kakve ideje? Ovo bi se radilo upravo zbog vas, te mi je vaš glas iznimno bitan? Da li bi vam bilo stalo do ovoga, da li bi vam pomoglo? Želite li uopće ovo?

00

Re: Zašto je forum mrtav?

lex19863 napisao:

Također želim čuti i ostale, još nitko ništa nije rekao, ljudi da li vas uopće zanima ovako nešto?? Imate li vi kakve ideje? Ovo bi se radilo upravo zbog vas, te mi je vaš glas iznimno bitan? Da li bi vam bilo stalo do ovoga, da li bi vam pomoglo? Želite li uopće ovo?

evo jednog glasa iz microstakes armije koji samo povremeno igra  tongue  što se mene tiče, bilo bi zanimljivo vidjeti recimo NL10,5 zoom jer mislim da je zoom najteže što svaki limit može ponuditi. recimo upališ 2 stola i igraš sat - sat i pol - dva i objašnjavaš po putu.  po meni to ima više smisla nego da sad vi upalite nl50 ili 100 i igrate jer ionako to ne radite za sebe.

00

19

Re: Zašto je forum mrtav?

Nije me bilo dugo na forumu i moram priznat da mi fale rasprave. Također bi volio vidjet NL10 ili 25 ZOOM video nakon čega bi mogli raspravljat o pojedinim handovima i općenito o strategiji...

00

Re: Zašto je forum mrtav?

Samo da vam dam jedan savjet ako cete radit te videe da ne radite to za neke pocetnike i onda pricate kaj je vpip, cbet i takve gluposti nego da radite vise "advanced" videe sa pravim strategijama od kojih cete medusobno imat koristi jer ce vam inace dosadit za tjedan dana.

Svi videi kaj su ljudi tu stavljali su za neke pocetnike kojih danas tak i tak nema, a tu i tamo ak i dode netko novi najbolji savjet kaj mu mozete dat je da ne igra poker jer ima 0% da uspjet ako tek pocinje u 2017. i ako nema vec visegodisnje iskustvo u pokeru.

00

Re: Zašto je forum mrtav?

Više od nl10 videa me zanima kako bi se jedan nl100+ reg u današnjoj igri snašao i kakav bi osvrt dao na nl5 ili nl10.
Moje je mišljenje da su se razlike između limita prilično smanjile i recimo reg koji ima 4bb/100 na nl100+ nebi imao više od 10bb na nl5.
Također, može li se povući sljedeća paralela- ako npr nl100 reg ima 4bb/100 i na nl10 npr ima na relevantnom samplu 10bb, a nl10 reg također ima na velkom samplu 10bb na nl10, znači li to da nl10 reg može očekivati neću reći isti ali bar pozitivni score od 0+bb na nl100?

00

Re: Zašto je forum mrtav?

Mislim da bi ovo bila odlična stvar za igrače koji nisu početnici, a voljni su i imaju dosta toga za naučiti da bi napredovali u pokeru.
Ja nakon 2 godine pokera (omjer igre/rada na igri - 99/1%) trenutno igram 25 zoom na starsu, i solidan sam winner.
Tek nedavno sam posvetio malo više vremena samom učenju (malo analizi svojih handova, više gledanju videa, tipa https://www.twitch.tv/bodopoker/videos/all).

Ja radim full time job, i jos od pokera imam dodatnu iznadprosječnu HR plaću. Iako mislim da bi mi coaching kod Robe,gmika bio +ev, jednostavno nemam toliko vremena za igru i učenje, te ne želim plačati postotak zarade + penale za ono što nebi stigao odraditi.
Kada bi vi ekipa počeli snimati videa i radili na njima analizu igre kao što radi ovaj tip Bodo u linku iznad, smatram da bi to bilo izrazito profitabilno za igrače kao što sam ja, kao i za one malo manje i malo više napredne. Vjerovatno bi i vama samima to bio slight +ev.

Također mislim da bi forum uvelike oživio tim potezom, dosta ljudi koji bi to pratili vjerovatno bi tu i tamo željeli nešto pitati (kako, zašto, itd.), dobili bi motivaciju za komentiranjem/postanjem handova, bar za sebe to mislim, ja inače redovno bacim oko na forum, rjetko kad napišem nešto. Moguće da bi se dosta igrača više povezalo ako bi se ovaj projekt ostvario. Sve u svemu, izvrsna ideja 10/10, a sad što će bit od toga, je na vama boljim, jačim igračima.

Zadnji popravljao GlavniKralj (10-01-2017 02:26:16)

00

Re: Zašto je forum mrtav?

Nisam ni mislio radit video za početnike, jer bi stavljao live play nl200,nl400. Napredne strategije, taktike, countere. Također smatram da je upravo to ono čemu treba težiti i taj način razmišljanja usvojiti i dečki koji igraju tipa nl25, pa i nl10 čak i niže, jer će puuno brže napredovati. Ako vam je cilj što prije move upati po limitima ovo je najbolji put.

Kao što sam napisao, bilo bi tu raznih stvari, shiftanja limita, da vidite tipa kako nl400 reg igra nl10, bilo bi svega,da se ne ponavljam stalno. Ali moj način rada bi bio pokušati prenijeti moj način razmišljanja, što jednostavnije mogu, ali ne tipa da objašnjavam što je cbet, nego na jednostavan način objasniti naprednu strategiju u tom spotu protiv tog i tog igrača itd.

Također rad u PIO-u, u određenim spotovima, kako nam mdf treba izgledati otprilike u svakom spotu jer je to način na koji ja gledam poker kroz svaki hand,  kada možemo odstupati od toga i zašto, exploytable play, rangevsrange, i NOTESI, naglasio sam ih jer mislim da daju ogroman edge ako ih znate voditi i upotrebljavati. Ljudi jednostavno igraju previše po obrazcima, a to se može maksimalno iskoristit.

Ja shvaćam da bi ljudi najviše voljeli gledati ono što će im sada trenutno, instantno pomoći u igri, taktike i strategije koje će odma bez nekakvog promišljanja dati rezultate u limitima koje igraju, ali to je vjerujte mi, površan i dugotrajno neučinkovit način, može dati kratkotrajne rezultate, i to je to. A zid ćete morati probiti kad tad, a kasnije će biti znatno tvrđi i teži za probiti. Najbolji način je naučiti razmišljati o stvarima koje će vas učiniti boljim, koje će vam proširiti kontekst, i način shvaćanja, te iz toga ćete biti sposobni sami izabirati djelotvorne taktike, za koje ćete znati zašto ih upotrebljavate, zbog toga mislim da bi i dečki sa nižih limita dobili najveću pomoć dugoročno, iz naprednih strategija, naprednog načina razmišljanja i igre - pojednostavljenog koliko je to moguće.

Stoga i želim 4,5 ljudi , koji su jedni od boljih igrača svojih limita, a mislim da su to ovi dečki koje sam prozvao. Ako su tu još drugi, vrata su im otvorena, neka se jave, Dace?

I dalje želim čuti feedback ljudi, ideje, posebno vas kojima bi to bili i namjenjeno?


Ja bitam nl200 sa 7bb/100, bitao sam nl100 otprilike isto,malo više. Coachao sam dečka koji je bio losing reg na nl50 i nl100(na 50  6bb,na 100 11), a bitao je nl20 sa 10bb,dugorocno. Da bi zadnjih 400k handova gubio ovoliko. Tako da su razlike između limita ogromne. Prvenstveno mislim nl50 sprem nižih.

10

Re: Zašto je forum mrtav?

Posto radim i nemam bas vremena biti 100% posvecen pokeru, ali sam veliki zaljubljenik u igru, kad stignem igram live i online, mogu samo reci da ce mi bit drago pogledat sve sto napravite i da nesto vise naucim, jer nisam pocetnik, ali nisam niti crusher. Znaci puna podrska  palecgor

00

Re: Zašto je forum mrtav?

Samo bih nadodao, da je glupost da ne može uspjeti u pokeru u 2017. - početnik, odnosno osoba koja nije imala veći ili uopće doticaj s pokerom. To se počelo pričati već za 2010. pa nadalje. Jednostavno, uz rad, ljubav prema igre, predanosti, ŽELJI, itekako je moguće. (Mogu povući paralelu sa šahom, igra je toliko napredovala, što bi značilo da ju ljudi  uopće nebi trebali krenuti učiti, jer ima ljudi koji su već prenapredni- ne!
Već samo trebaš radit više, jače i bolje nego prije, tako je i u pokeru, moraš radit više i bolje nego što su ljudi prije radili, ali s obzirom koliko ljudi malo rade, ili barem malo kvalitetno rade, paralela sa šahom je daleko od usporedbe).

Također,  kad gledam koliko ima loših regova na mom limitu, a da ne govorim ispod. Koji doslovce nisu promijenili igru od kada igram s njima, isti obrazci, isti leakovi, nebalans, itd. Doslovce ne štite određene dijelove ranga nikad, i možeš ih pritiskati max., da ili ne kuže, ili ne znaju kako reagirati, tj.kontrirati. I pre pasivni su u tim spotovima. Tako da se ti regovi  definitivno mogu dostići i prestići radom, pa i ako si početnik.

Zato i govorim da se i ljudi s micro limita trebaju naučiti razmišljati što šire, gledati, promišljati i razmišljati o širem, većem kontekstu, o naprednoj strategiji, koju prvo trebaju pokušavati shvatiti, te ju ne kopirati - nego logički i s razlogom primjenjivati. Stoga mislim da je uvijek bolje gledati napredni materijal, razglabati i diskutirati o višem nivou, pa kad dođete na vaš dotadašnji nivo biti ćete u velikoj prednosti, korak ili dva iznad suparnika, te ćete općenito brže napredovati.

00