Tema: Kako bi ovo odigrali?

Evo jedan hand sa Pokerstars.tv freerola jučer o kojem sam dosta razmišljao poslije i nisam siguran da sam dobro odigrao:

Blinds: 15/30
Chips:
Svizac 1455
BB 3010
(ne sjećam se točno, nisam imao uključen Holdem Manager, ali ostatak ekipe je imao između 1400 i 1600, uglavnom početak turnira. BB ima 3k jer je upravo dobio all-in u kojem je imao QQ protiv nekog nuba sa lošim handom)

Anyway...
Ja sam na MP, trojica prije mene foldaju.

Ja imam KsKh.

Raisam na 500.

Još četvorica foldaju.

BB plaća moj raise (500).

Flop je AcAd5h.

BB bida 200...

Just admitting you are a fish is a big step forward!
00

2

Re: Kako bi ovo odigrali?

prevelik raise preflop. U potu sad vec imas vise nego sto je tvoj stack. all in

BUBBLE BOY
Stars: Adzivu
FTP: Zagavu
00

Re: Kako bi ovo odigrali?

shove preflop. na freerollu u prvim rukama ćete uvik netko pratit s glupostima. a ovo ma shove šta ćeš sad tu s manje od 1000 chipova a freeroll. ma ne razbijaj glavu s tim.

When you got nothing, you got nothing to lose
00

Re: Kako bi ovo odigrali?

Adzi napisao:

prevelik raise preflop.

Ovo moram prokomentirati.

Rejz nije prevelik, ako ga je platio netko. Rejz je dobar onolko velik kolko će netko biti spreman platiti s puno slabijih ruku... Pri tome ne mislim na JJ i QQ, nego na recimo 20% range-a.

Ako na stolu ima fish koji ne folda ništa i spreman je platiti s 50% range-a all in, tada je all in najbolji play. Jer zašto bi mu dao jeftino da vidi flop (za 3-5 BB-a) i lagano folda kad vidi da nije pogodio ništa ili te stacka kad pogodi 2 para. Zar nije bolje gurnuti all in i biti veliki favorit.

00

Re: Kako bi ovo odigrali?

As played, shove na tom flopu. Razmisli koliko cesto se flopaju trips, a on ih ili ima ili nema.

Kao sto su ti rekli, imas nekoliko opcija preflop, a cak ni open shove nije toliko neprofitablina ako imas slabe protivnike, sto vecina ekipa na freerollovima i jest.

Kad igram neki MTT i dobijem KK ili AA u early stageu (100/1500bb deep) uopce se ne trudim rejzati vec insta shoveam bez obzira na akciju ispred mene. Najcesce me jedan ili dva payoff wizarda isplate ili bustaju ako hitaju 3outera.

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00

6

Re: Kako bi ovo odigrali?

hehe, zanimljivo je sto sam prvo mislio da gurne preflop, posto je freeroll i placat ce ga sa svime, pa bolje da odma bidi na cemu je nego da kasnije razbija glavu jel dobro odigro ili ne smile

BUBBLE BOY
Stars: Adzivu
FTP: Zagavu
00

Re: Kako bi ovo odigrali?

Hvala na odgovorima big_smile

Nažalost ja sam na njegov bid od 200 pretpostavio da ima Ax i foldao hmm

Sad čitam vaše odgovore i vidim da mi to i nije bilo baš pametno. Također zaboravio sam da se još uvijek može otvorit kralj na turnu ili riveru i u tom slučaju imam full house...

@kiklop: iako sam loše odigrao, ne slažem se da se ne može igrat dalje i sa 1000 chipova. sa tih 1000 šta mi je ostalo sam poslije došao do oko 4000 i završio negdje 1800-ti malo izvan para

Just admitting you are a fish is a big step forward!
00

Re: Kako bi ovo odigrali?

Naravno da se moze. Zbog iznimno promjenjive srece u turnirima vrijedi ona legendarna old school izreka "all you need is a chip and a chair".

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00

Re: Kako bi ovo odigrali?

Zanima me jesam li ovo dobro odigrao?
Averige stack: oko 35.000, ja imam 108.000
BB: 2.000, ante 75
moja ruka: A,K
svi foldaju, igrač ispred mene all-in 10.000, ja call, BB call
Flop: A, J, Q
BB chack i ja chack
Turn: Q
BB bet pola pota oko 38.000, ja all in

00

10

Re: Kako bi ovo odigrali?

Malo je čudno napisano, ne zna se dal si button ili SB, ali bilo kako bilo ovdje moraš raisati za izolaciju barem 30 000 ili gurnuti odmah all in.
Ovako daješ relativno jeftino BB da vidi flop. Čisto ti je dosta uzeti shortstackera i blindove i ante, a AK je jako ranjiva ruka.
Ali ovako kako je odigrano-na flopu moraš betati. Znači bet / call shove na flopu.
Pola pota ne može nikako biti 38 000, nego je to puni pot ovako kako si napisao, ovdje se daje naslutiti da si button jer si iza BB.
Uglavnom dosta krivo odigrano i nejasno napisano (neznaju se pozicije, koliko ima BB chipova)

assumption is the mother of all f ups

00

Re: Kako bi ovo odigrali?

wildgh napisao:

Malo je čudno napisano, ne zna se dal si button ili SB, ali bilo kako bilo ovdje moraš raisati za izolaciju barem 30 000 ili gurnuti odmah all in.
Ovako daješ relativno jeftino BB da vidi flop. Čisto ti je dosta uzeti shortstackera i blindove i ante, a AK je jako ranjiva ruka.
Ali ovako kako je odigrano-na flopu moraš betati. Znači bet / call shove na flopu.
Pola pota ne može nikako biti 38 000, nego je to puni pot ovako kako si napisao, ovdje se daje naslutiti da si button jer si iza BB.
Uglavnom dosta krivo odigrano i nejasno napisano (neznaju se pozicije, koliko ima BB chipova)

+1

iso-reraise preflop (dosta ti je minraisat u takvom spotu) da nedas big blindu oddse za call.

As played, bet/shove na flopu.

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00