Tema: croman19 Blog

Pozdrav svima,ovo ce biti nekakav blog ali uglavnom cu pisat o pokeru.
Bio sam aktivan na forumu prije par godina al sad cu bar ovaj blog pokusat updejtat svaki dan i malo se ukljucit u neke rasprave.
Uglavnom ce sluzit za nekakvu motivaciju i mozda naucim nesto novo od vas.

Malo da objasnim zasto mi mozda pomognete.Poker igram 10tak godina i sve sto sam naucio je bilo  u prvih 2 godine i sljedecih 8 godina igram bez ikakvog pokusaja da naucim nesto novo ili da poboljsam igru i na kraju je ispalo da sam potrosio 8 godina i mislio da znam dovoljno da zaradujem svaki dan jer sam u prvih 2 godine imao nekakav uspjeh.
Digo sam par turnira i vrlo lako dosao do 20-30k rolla i uglavnom se drzalo oko 20-30k do prije 2 godine kad  sam izgubio 14k na redbetu jer se nije moglo withdrawat par mjeseci i izgledalo je da su pare izgubljene pa sam pokusao chipdumpat na drugi site i uhvatili su me i freezali pare i to je bilo gg sa tih 14k.Od tad uglavnom igram 2-3 sata dnevno going trough motions i ne ulazeci nikakv trud pa cu sad pokusat uloziti svo vrijeme u poker i nauciti sve iznova,talent i iskustvo imam ali malo znanja,ovdje cu postat progres i vidit cemo kako ce ic.

Igram na ps nl10 6max a roll je oko 1k i uclanio sam se na UpswingPoker i ucim stvari koje vecina vi znate ali ja bas nisam u toku.Postat cu daily graphove i neke zanimljive handove i slicno i moja razmisljanja oko handa i volio bi citat vase analize i razmisljanja oko tih handova .Prvi cilj je da ulozim sto vise vremena u poboljsanju igre.Rezultat nije jako bitan al opet je bitan.Drugi cilj iako ne ide u ovo "rezultat nije bitan" imat roll od 10k do kraja godine i preci na nl100.
Ovaj mjesec sam odigrao 60k ruku,naucio sam neke nove stvari ali nisam previse zadovoljan,fali mi tips od ljudi koji uce i improvaju godinama sta radite,koje toolse koristite za tocno koje stvari,sta gledate kad reviwate handove i sessione pa molim da napisete sto vise stvari,bilo sta sto vam je pomoglo,koje navike,sve.

Od sutra cu pocet postat handove i graphove i kako ide progres.Malo cu postat i oko mindseta jer prvi dio zivota je bilo uvijek vani i lopta a sada je 90% vremena sjedenje za kompjuter tako da je tesko  igrat poker 6-8 sati dnevno jer je tesko drzat koncentraciju i imat energije kad nema nikakve fizicke aktivnosti.Igram nogomet jednom tjedno i imam gym bicycle pa pokusavam bar 45min svaki dan na biciklu provest.Hrana je isto bitna al drugi put cu o tome.

To je to zasad a sutra cemo krenut samo handove postat i uc u neku raspravu nadam se.
Ako ima pitanja pitajte.

80

Re: croman19 Blog

Welcome back, sjećam se cromana iz starih dana wink

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

3

Re: croman19 Blog

Welcome back i sretno!

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

4

Re: croman19 Blog

Sretno i veselim se raspravama...
Planiraš igrat samo zoom ili igraš i regular stolove?

00

Re: croman19 Blog

Sretno!

Na tvom mjestu ja bih igrao MTT, čini mi se kao dugoročno najprofitabilnija igra, a vjerojatno već imaš podlogu za beatat small stakese.

00

Re: croman19 Blog

krpa napisao:

Sretno i veselim se raspravama...
Planiraš igrat samo zoom ili igraš i regular stolove?

Igrao sam citav mjesec regular ali danas sam krenuo opet zoom,radije bi igrao regular ali par zadnjih dana sam izgubio 20tak bi pa cu malo uzet break i igrati zoom.

00

Re: croman19 Blog

Ok,odigrao prvi session danas,teska katastrofa ali nema veze,igrom sam poluzadovoljan,stavit cu graph na kraju dana kad sam gotov sa igrom.

Par handova za koje nisam siguran sta treba radit pa pisite dole razmisljanja.Skoro pa nemam read ni na jednom igracu jer je zoom,nemam previse ruku sa njima.

Prvi hand:Uzimam najslabije J ovdje i stavljam ih u c/c range,ovako odigrano J10 je skoro pa top of my range,da li to znaci da ovo moramo uvijek callat ili mozemo foldat 100% ruku ovdje na ovoliki overbet?Nemam nikakve readove na njemu.

http://www.handconverter.com/hands/3054668

Drugi hand:Nisam siguran kako igrati ovo,mislim da bet na flopu nema smisla pa moram chekirat i mogu c/c BTN bet,chekirat cu tu i weak A i imat cu i poneki fd i 1010-KK koji bar blokiraju neke Ax.Jel nastavljate ovdje?Ja bi foldao al ne znam jel to velika greska ili je easy fold ili sta?

http://www.handconverter.com/hands/3054672

Treci hand:Jos ne znam jel ovdje kad betam overbetam citav range ali ovaj put sam odlucio tako,na riveru da li c/c  citav range koji nastavlja ili betate neke handove?On ovdje ima vecinom 2 para plus  i fd .JJ ne mogu c/f ovdje jer previse handova bitam koje on ima.

http://www.handconverter.com/hands/3054675

Cetvrti hand:Flop pogada oboje,imat cu dosta Ax i Qx i sd,ovo je jedan od slabijih handova u mom rangeu,on nece imat A2-A8s ali opet ima Ax i Qx i sd,imat ce i dosta slabijih parova.55 je jedan od slabijih handova u mom rangeu,ne znam jel preweak c/f ili moram c/c?

http://www.handconverter.com/hands/3054678

Niko nije napisao sta radi da improva,kako rewivate sessione,koje statse gledate i slicno,ako se da kome neka napise.

Imam jos 2 sessiona odigrat danas pa cu na kraju jos postat par handova vjerojatno.

Ne znam kako bolje namjestit ovaj handconverter.com.Sta treba kliknut?

Zadnji popravljao croman19 (24-04-2017 19:17:47)

00

Re: croman19 Blog

Evo: http://hr.pokerpro.cc/forum/viewtopic.php?id=8854

00

Re: croman19 Blog

Gotovo za danas,nisam bas puno proveo izvan stola,samo sam reviewao handove.Evo ne znam kako stavit graph pa dok ne skuzim pisat cu.

Odigrao 5573 ruku,26$ minusa

Bankroll:1076$

00

10

Re: croman19 Blog

1. Ljudi kad overbetaju obično imaju, ali druga stvar zbog koje je sigurno fold je taj što je overbet 3x. Da overbeta za blef koristio bi manji sajzing.

2.  Protiv 3 range-a si. x/f je standard

3. Ne svidjaju mi se overbetovi jer mu blokiraš calling range (TP). A i flop je loš za tebe pa kad tu overbetaš je očito da imaš.
As played na riveru će imati dosta Tx handova. Prije će callati overbetove s T9 type handovima nego s recimo Ad2d. A oni handovi koji nemaju T imaju showdown value. Ne vidim puno blefova njegovih na riveru.

4. x/f je standard

10

11

Re: croman19 Blog

Što se učenja tiče, trenutno najbolji alati su Hand2Note (+baza handova od bar 10 milijuna ruku) i PIO. Ovaj prvi za range research (odnosno population readove), a drugi za studirat GTO igru i exploit lineove na temelju population/player readova. Trenutno jedini efektivni tutorial za H2N je Nightvision, a jedini za PIO je PIO Unlocked. Oba su od Nicka Howarda. PIO Edge za preflop rangeve (s tim da nije samo program skup, nego i simovi jer ti treba server). Što se videa tiče, ima ih solidnih na RIO ali sve je to uz puno suzdržavanja, ne dijele ni pola informacija koje znaju. Jako malo se priča o exploitima. To je više manje rezervirano za plaćene sate coachinga i CFP programe.

Znači, redovno studiranje range researcha u H2N (i najboljih regova na limitu), redovna (svakodnevna) rasprava o odigranim handovima/lineovima/idejama za exploite sa nekim tko je na tvojoj razini znanja (ili još bolje višoj ako imaš priliku), provjera zanimljivih handova u PIO s node lockanjem, redovno studiranje određenih lineova u PIO (i korištenje aggregate reporta) te pogledat pokoji video, vidjet kako najbolji regovi igraju u praksi (iako ti neće puno reći zašto rade to što rade). Sve ovo je preporučljivo uz partnera koji također ima puno volje za učenjem.

ili CFP kod nas i dobit sve na pladnju. big_smile  wink

Prijavi se na PokerPro Coaching
20

Re: croman19 Blog

roba59 napisao:

1. Ljudi kad overbetaju obično imaju, ali druga stvar zbog koje je sigurno fold je taj što je overbet 3x. Da overbeta za blef koristio bi manji sajzing.

2.  Protiv 3 range-a si. x/f je standard

3. Ne svidjaju mi se overbetovi jer mu blokiraš calling range (TP). A i flop je loš za tebe pa kad tu overbetaš je očito da imaš.
As played na riveru će imati dosta Tx handova. Prije će callati overbetove s T9 type handovima nego s recimo Ad2d. A oni handovi koji nemaju T imaju showdown value. Ne vidim puno blefova njegovih na riveru.

4. x/f je standard

Hvala

00

Re: croman19 Blog

gmiko napisao:

Što se učenja tiče, trenutno najbolji alati su Hand2Note (+baza handova od bar 10 milijuna ruku) i PIO. Ovaj prvi za range research (odnosno population readove), a drugi za studirat GTO igru i exploit lineove na temelju population/player readova. Trenutno jedini efektivni tutorial za H2N je Nightvision, a jedini za PIO je PIO Unlocked. Oba su od Nicka Howarda. PIO Edge za preflop rangeve (s tim da nije samo program skup, nego i simovi jer ti treba server). Što se videa tiče, ima ih solidnih na RIO ali sve je to uz puno suzdržavanja, ne dijele ni pola informacija koje znaju. Jako malo se priča o exploitima. To je više manje rezervirano za plaćene sate coachinga i CFP programe.

Znači, redovno studiranje range researcha u H2N (i najboljih regova na limitu), redovna (svakodnevna) rasprava o odigranim handovima/lineovima/idejama za exploite sa nekim tko je na tvojoj razini znanja (ili još bolje višoj ako imaš priliku), provjera zanimljivih handova u PIO s node lockanjem, redovno studiranje određenih lineova u PIO (i korištenje aggregate reporta) te pogledat pokoji video, vidjet kako najbolji regovi igraju u praksi (iako ti neće puno reći zašto rade to što rade). Sve ovo je preporučljivo uz partnera koji također ima puno volje za učenjem.

ili CFP kod nas i dobit sve na pladnju. big_smile  wink

Lijepo napisano,hvala

Da li ima neka skype grupa kojoj se moze pridruziti gdje ima dosta raspravljanja handova?

Zadnji popravljao croman19 (26-04-2017 19:40:21)

00

Re: croman19 Blog

Jucer nisam igrao,danas cu odraditi 7-8 sati i malo reviwat handove.Kasnije cu napisati kako je proslo.

00

Re: croman19 Blog

Nisam mogao odigrat koliko sam htio ali sam ipak odigrao 6 sati.
5122 ruku,19.24$ plusa

Bankroll:1090$

00

Re: croman19 Blog

Iako ljudi nisu bas zainteresirani za komentiranje handova ponekad cu postat par handova,ovo je od danasnjeg sessiona.

Nemam readove na nikom,zamislite da su standard TAG regovi.

Prvi hand: Nisam siguran da li rejzat ili callat?

http://www.handconverter.com/hands/3055860

Drugi hand:Blokiram dosta ruku koji ce ovo radit za blef,na nl10 nece ljudi cesto rejzat turn kao blef,vecinom je to nuts,je li ovo standard fold ili nesto propustam?

http://www.handconverter.com/hands/3055861

Treci hand:Ne znam sta radit na riveru,ovako odigrano moze imat i 65,A5 i QQ.

http://www.handconverter.com/hands/3055862

00

17

Re: croman19 Blog

1. Neće ti blefat river tak da bi odmah zgurao. A može i doći "grda" karta pa će ti xbackati handove s kojima bi platio ship.

2. x/call bi bio bolji. Čak već i na flopu.

3. Fold. MW pot je bio i praktički nema blefova tu u range-u.

10

Re: croman19 Blog

Slažem se s robom. 

2. hand as played fold.

00

Re: croman19 Blog

pozdrav najboljem igracu ovdje  big_smile

Oh, you think SNGS are your ally, but you merely adopted the SNGs. I was born in them, molded by them. I didn’t see the ITM until I was already a man. By then, it was nothing to me but blinding (out)! The rivers betray you, because they belong to me!
00

20

Re: croman19 Blog

1. ovaj call mi se ne sviđa prf, ne kažem da je greška jednostavno nećeš uvijek naplatit kad pogodiš set a nadigravanje OOP sa 22-99 nije baš najbolji plan na nl10. as played bi shipo turn jel ne očekujem da folda AX a može checkirat river ako callamo.
2. ako igrač nije nit ja betam ovaj turn pot size i trebao bi foldat na raise ali to mi ne uspijeva uvijek  smile. Sad kad vidim komentare i meni se više sviđa x/call na turnu.
3. baš ne vidim ni jedan hand za blef tako da ovo bi morao foldat, sviđa mi sizing flopa i turna

00

Re: croman19 Blog

Nisam razmisljao o c/c sa QQ,svida mi se vise od beta,hvala na komentarima.

Jucer odigrano 4743 ruku,61$ plusa

Bankroll:1150$

Do kraja mjeseca cu igrat dosta da uhvatim PlatinumStar.
Imam volje za igrom ali izvan stola slabo radim tako da moram to popravit.

Zadnji popravljao croman19 (28-04-2017 10:56:20)

00

22

Re: croman19 Blog

krpa napisao:

1. ovaj call mi se ne sviđa prf, ne kažem da je greška jednostavno nećeš uvijek naplatit kad pogodiš set a nadigravanje OOP sa 22-99 nije baš najbolji plan na nl10. as played bi shipo turn jel ne očekujem da folda AX a može checkirat river ako callamo.

Nisam ni gledao preflop tongue

Slažem se da ne moramo braniti 88. Nebitno jel nl10 ili koji drugi limit, na UTG-u kad smo OOP smijemo foldati čak više i od 65% pošto nas protectaju cool 4betovi i iako se čini po postotku da protivnik ima autoprofit, neće ga imati.

88 su tu BE call protiv normalnog 3beta od oko 6-7%. Što protivnik ima manji 3bet MP vs UTG tad prelaze u -EV call te 88.

00

Re: croman19 Blog

Gotovo za danas,6786 ruku,30$ plusa
Odigrao par turnira tako da sam na kraju be za dan.

Bankroll:1145$

Skinuo sam Hand2Note free trial pa cu sad provodit na njemu neko vrijeme.

00

24

Re: croman19 Blog

Ako nisu nešto mijenjali, Range research ne radi bez Edge pretplate..

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: croman19 Blog

gmiko napisao:

Ako nisu nešto mijenjali, Range research ne radi bez Edge pretplate..

U pravu si.

00