Tema: From NL5 to NL100 in 2018. with CFP

Pozdrav svima,
S obzirom da je danas vrijeme donošenja novogodišnjih odluka podijelit ću s vama svoje planove vezane uz poker za 2018. godinu. Iako sam godinama bio uspješan live MTT/cash igrač odlučio sam napraviti tranziciju na online 6-max cash game stolove.
Prvi put u životu ću koristiti HUD, do sada sam bez njega beatao NL2 sa 7bb/100 na sampleu od oko 400k ruku,a NL5 sa oko 5bb/100 na nešto manjem sampleu.Nikad nisam move up-ao dalje od NL10 (gdje sam bio break even). Sve što sam izgrindao na microsima ulagao bih u MTT-eve u nadi da ću brže izgraditi BR ali sam se jako loše nosio s turnirskom varijancom.
Ove godine nisam uopće igrao do listopada i tada kreće moj novi početak. Nakon što mi je supruga prebacila 3$ na Pokerstars account ( ona igra uglavnom SNG-ove 18man) u 2 mjeseca  sam izgrindao roll od 250$ na NL2 zoom-u i odlučio se za CFP. Kako sam zaposlen neću moći igrati volumen koji želim ali svakako ću grindati minimalno 120h mjesečno. S obzirom da sigurno postoje igrači koji bi voljeli sa microsa dogurati do mid stakesa, a nemaju previše vremena, želim im pomoći svojim blogom jer sam i sam puno naučio od drugih pojedinaca sa foruma.
Krećem sa CFP-om od 01.01.2018. kod Roberta i Gorana i igrat ću NL5 za početak.Cilj mi je shotati NL100 do kraja 2018. godine. Blog ću updateati minimalno jednom mjesečno, a možda i češće, ovisno o interesu ljudi koji će me pratiti.
Posebno bih se želio zahvaliti kolegama s foruma, Adžiju i krissu,koji su mi puno pomogli i dodatno me motivirali za ovaj projekt.

“Limit poker is a science, but no-limit is an art. In limit, you are shooting at a target. In no-limit, the target comes alive and shoots back at you.”

"Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one."
10

Re: From NL5 to NL100 in 2018. with CFP

glgl!

00

Re: From NL5 to NL100 in 2018. with CFP

pratim, gl

00

Re: From NL5 to NL100 in 2018. with CFP

glgl ! Jesi krivo napisao ovo ili zbilja od 3 $ pa si dosao do 250 $? smile mislimnije nemoguce dapace, ali mozda mislio 30 ? big_smile

00

Re: From NL5 to NL100 in 2018. with CFP

Stormpay napisao:

glgl ! Jesi krivo napisao ovo ili zbilja od 3 $ pa si dosao do 250 $? smile mislimnije nemoguce dapace, ali mozda mislio 30 ? big_smile

Da,sa 3$ sam izgrindao cijeli bankroll za CFP projekt .U jednom trenutku sam imao i 1,60$, bio u preflop all inu sa KK protiv 88,pada board 8xxKx.Nakon toga sam dosta brzo došao do 10$ i nikad se nisam osjećao samopouzdanije sa 5BI.Kada sam skupio 10BI krenuo sam multitableati na 4 stola zoom-a i od tada je sve išlo samo uzlazno.

"Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one."
00

Re: From NL5 to NL100 in 2018. with CFP

S obzirom kako još nisam počeo s igrom i puno radim offtable čisto da s vama podijelim djelić radne atmosfere koja me okružuje.
Sutra konačno počinjem s grindom,vjerojatno ću biti više u sitoutu nego za stolovima.
Nikad nisam ljepše ukrasio stan,btw,ipak mi je danas 34. rođendan.
I'm grinder older then dirt.  lol  lol  lol

https://s10.postimg.org/qw60pdy4p/Mindset.jpg

"Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one."
50

Re: From NL5 to NL100 in 2018. with CFP

Početak , tj. kako si se spremio obečava smile
Želim sve najbolje, pratim i sretno!

00

Re: From NL5 to NL100 in 2018. with CFP

WetBoard napisao:

Početak , tj. kako si se spremio obečava smile
Želim sve najbolje, pratim i sretno!

Hvala, Manhattan nije na zidu slučajno,bilo bi lijepo grindati NL1k iz NY-a. tongue

"Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one."
00

Re: From NL5 to NL100 in 2018. with CFP

Sretno, iako. mislim da ti dodatna nije potrebna jer si već sa 3$ doša do bankrolla za coaching  big_smile

00

Re: From NL5 to NL100 in 2018. with CFP

Baphomet napisao:

Sretno, iako. mislim da ti dodatna nije potrebna jer si već sa 3$ doša do bankrolla za coaching  big_smile

Hvala,a dodatna je itekako potrebna u početku jer bilo bi tužno prvi mjesec runnati puno ispod EV-a. club  club  club

"Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one."
00

Re: From NL5 to NL100 in 2018. with CFP

WetBoard napisao:

Početak , tj. kako si se spremio obečava smile
Želim sve najbolje, pratim i sretno!

Hvala,najbitniji od svega je mindset i da si okružen pozitivnim ljudima koji vjeruju u tebe. wink

"Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one."
10

Re: From NL5 to NL100 in 2018. with CFP

Pozdrav ljudi,

Evo,prvi tjedan grinda je iza mene pa da podijelim iskustva sa vjernim pratiteljima koji žele da update-am blog jednom tjedno.
Igrao sam samo 5 dana jer sam 2 dana radio offtable. Odradio sam i 2 coachinga ovaj tjedan i prezadovoljan sam naučenim.
Ukupno imam 22 sata offtable rada (vjerojatno i više) i to je nešto u čemu stvarno uživam. Uopće nisam opterećen rezultatima, samo mi je bitno da na reviewu sessiona nema većih grešaka.
Prvi dan igre je bio jako stresan jer sam prvi put u životu koristio HUD tako da sam počeo sa samo jednim regular stolom.Sada se već osjećam ugodno na 3 regular stola,a od sutra vjerojatno ubacujem i četvrti.S rakebackom sam blizu winrate-a od oko 10bb/100 što nije loše s obzirom na velike promjene koje sam uveo u igru u tako kratkom vremenu.
Nadam se da se javljam uskoro sa BR-om koji dozvoljava shot na NL10,a do tada budite tight i nemojte se previše "levelati" protiv unknown igrača.Nitko vas ne exploit-a. big_smile

https://s9.postimg.org/vw3t4nv1b/1st_week.png

Zadnji popravljao Juandahadtrips (07-01-2018 22:56:00)

"Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one."
30

Re: From NL5 to NL100 in 2018. with CFP

Juandahadtrips napisao:

nemojte se previše "levelati" protiv unknown igrača.Nitko vas ne exploit-a.

Ovo je sigurno Gmikovo smile

glgl, cijenim volju i trud

00

Re: From NL5 to NL100 in 2018. with CFP

Vatroslav napisao:
Juandahadtrips napisao:

nemojte se previše "levelati" protiv unknown igrača.Nitko vas ne exploit-a.

Ovo je sigurno Gmikovo smile

glgl, cijenim volju i trud

Ty,hehe,to je savjet koji automatski diže winrate za 1-2bb/100 na microsima.

"Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one."
00

Re: From NL5 to NL100 in 2018. with CFP

Pravilan mindset je jedino sto ti treba da uspijes i na tom moras radit sam konstantno smile uz robu i gmika uopce ne sumnjam da na kraju godine shotas 100tku wink
Gl gl smile

00

Re: From NL5 to NL100 in 2018. with CFP

murtazg napisao:

Pravilan mindset je jedino sto ti treba da uspijes i na tom moras radit sam konstantno smile uz robu i gmika uopce ne sumnjam da na kraju godine shotas 100tku wink
Gl gl smile

Hvala na podršci, kako trenutno runnam i igram ovaj tjedan NL10 shot mi se čini jako dalekim.
Noćas sam imao noćne more, openao bih KK 23x!?,a villain bi nakon mog svakog checka na A high flopu betao pot. hmm

"Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one."
00

Re: From NL5 to NL100 in 2018. with CFP

Juandahadtrips napisao:

villain bi nakon mog svakog checka na A high flopu betao pot.

iznenadi ga idući puta, pa ti njemu gurni  lol

sretno  big_smile

00

Re: From NL5 to NL100 in 2018. with CFP

Ma samo naprijed, sam jedan tjedan bio siguran da mi svi vide karte, drugi tjedan da je sve rigged a treći da sam ureknut big_smile

I onda je krenulo na bolje wink

Zadnji popravljao Baphomet (13-01-2018 23:06:42)

10

Re: From NL5 to NL100 in 2018. with CFP

BuffaloBill44 napisao:
Juandahadtrips napisao:

villain bi nakon mog svakog checka na A high flopu betao pot.

iznenadi ga idući puta, pa ti njemu gurni  lol

sretno  big_smile

Thx,ma ako mi se ponovi san otvaram 33x pa mirne duše shove-am flop. big_smile

"Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one."
00

Re: From NL5 to NL100 in 2018. with CFP

Baphomet napisao:

Ma samo naprijed, sam jedan tjedan bio siguran da mi svi vide karte, drugi tjedan da je sve rigged a treći da sam ureknut big_smile

I onda je krenulo na bolje wink

Da sam mladji sigurno bih sve podnosio puno emotivnije. Ovako samo čekam da izadje sunce.
Sjetio sam se baš jednog vica o pokeru pa da ga podijelim sa zajednicom.
Čovjek hladno ubije 30-ak ljudi automatskim oružjem i na sudu s podsmjehom sluša presudu sutkinje.Ona ga iznervirana njegovom ravnodušnošću upita;"Pa, pobogu čovječe, bojite li se vi ičega na ovom svijetu?". On kaže:"Da, checkraise-a". tongue

Zadnji popravljao Juandahadtrips (15-01-2018 07:59:38)

"Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one."
10

Re: From NL5 to NL100 in 2018. with CFP

Pozdrav svima,

Evo,došao je i dan kada ću prvi put shotati NL10 otkako sam u CFP-u. Nakon 15 dana igre i skoro 28k odigranih ruku BR mi dozvoljava shot od 3BI. Iako trenutno runnam oko 8BI ispod EV-a, rakeback bonus je malo popravio stvar i omogućio mi shot taman za vikend kada je najviše rekreativnih igrača. Kako je krenulo početkom prošlog tjedna mislio sam da ću zapeti na NL5 još neko vrijeme, ali sreća mi se ipak malo osmjehnula.Javljam se s novim informacijama kada se dogodi nešto zanimljivo u mojoj nonpro poker karijeri .
Ovo je ipak moj 1/4 shot za 2018., a matematika kaže da je to 25% od ukupnog cilja.  lol  lol  lol
Jako sam zadovoljan pristupom i radom coacheva,a i radna atmosfera u grupi je odlična.
Posebno je dobro što smo svi od ove godine započeli igru na različitim limitima pa se može jako puno naučiti.
Nakon jako puno informacija koje su mi se našle u glavi,nedostatka sna,poslovnih obaveza jučer sam odspavao 11 sati u komadu da stvari sjednu malo na svoje mjesto.
Shot na NL25 mi izgleda mjesecima daleko,a tim je izazovniji jer nikad do sada nisam online igrao taj limit.
Nadam se da nećete biti na ljetnom godišnjem kada budem izvještavao o istom. cool

"Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one."
10

Re: From NL5 to NL100 in 2018. with CFP

Kažu da slika govori više od tisuću riječi,a ja joj pridružujem i jednu pjesmu.
Nisam još čuo za formu poker poezije pa neka ovo bude njezin početak. lol

https://i.imgur.com/geNugTE.png

"Oj, All in EV vatrena narančasta crto!
Gdje odlaziš tako brzo?
Nekada davno hodala si tik uz mene,kao vjerni pas.
Uvijek sam te imao na oku i uvijek bi se iznova vraćala.
Vatrena ptico vrati se,imam ti toliko toga za reći.
Vatrena ptico,bez tebe nema kraja mojoj nesreći.
Pod manjim kutom se uzlazno kreći!
Vrati se pernata zvijeri da zajedno plovimo ka sreći.

Ptičurino olinjala vraćaj se nazad!
Kad-tad ja ću te stići i u snu ti prići.
Sav moj bijes osjetit će tvoji visoko varijantni bjeloglavi ptići.

Jednom davno još na NL5 izgubio sam žutu pticu.
Ako ju pronađete ostavite mi ju u poštanskom pretincu.
U Remetincu."

Zadnji popravljao Juandahadtrips (23-01-2018 17:07:00)

"Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one."
20

23

Re: From NL5 to NL100 in 2018. with CFP

samo pitanje, runnas li twice ili uvijek iskljucivo jednom?

00

Re: From NL5 to NL100 in 2018. with CFP

ziks napisao:

samo pitanje, runnas li twice ili uvijek iskljucivo jednom?

Hehe,bilo bi brutalno ovako runnati da je twice.
Ja sam stara škola Barry Greensteina (čitaj: vrlo rado bih runnao twice ali nisam nigdje na partypokeru vidio tu opciju).
I moja pjesnička duša ne bi došla do izražaja uz manju varijancu.  big_smile

Zadnji popravljao Juandahadtrips (25-01-2018 16:25:36)

"Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one."
00

Re: From NL5 to NL100 in 2018. with CFP

Ok, ali moraš onda napisati pjesmu i kada runaš iznad EV-a big_smile

00