Re: Uske 2000 sati za 2022.

Nastavljamo s pricom.
Gdje smo stali?
Zapeli smo jos kod famozne 93-e i mog prvog vidjenja poker aparata u zloglasnoj kafani preko puta, umiljatog imena *Lasta*.

Prvo da zapocnemo pricu o igri za razonodu s mojim omlijenim spilom karata, koju sam ja osmislio.
Prilicno je prosta ali je meni bila izuzetno uzbudljiva, valjda je zbog dosadnog okruzenja i morala da bude zanimljiva.
Bila je to po formatu kao neka kopija teniskih Grand Slemova.
Igrao bi poker s jednim zamisljenim protivnikom, gdje bi pobjednik jednog gamea bio onaj ko je prosto jaci.
Ili kako bi rekli u pokeraskom zargonu, ko je *ljepsi*.
Podjelim njemu i sebi po 5 karti sa spilom od 32 karte, napravim jednu logicnu izmjenu i onda okrenem karte i ko bude jaci dobio je game.
Taj game je bio kao game u teniskom mecu i ko dodje do 6 gameova dobio je set i onda na 3 seta.
Igrala je moja zemlja vs 127 drugih zemalja, napravio bi 128 ceduljica s imenima zemalja pa bi sebi izvukao protivnika i ako bi prosao,
onda bi napravio jos 63 para i ko ide dalje odlucio bi samo jedan game izmedju njih koji bi, naravno, ja podjelio.

Sjecam se da su daleko doguravali uvijek neki Niger, Sri Lanka a Njemacka i Engleska bi uvijek ispadale u prvim kolima. big_smile
Nikad nisam osvojio turnir ( ovo je bila cista sreca ), jednom sam dogurao do 1/2 mislim najdalje.

Prosta djecija igra, koja mi je donosila puno radosti, u nedostatku televizora i slicnih stvari.

No da se vratimo prici, kako sam prvi put dotakao poker aparat u cuvenoj Lasti?
Iskreno, koliko god se pokusavao sjetiti ne polazi mi za rukom kako se to tacno desilo.
Iako sam imao tek 12 godina i bio naivno dijete koje je islo samo za sopstvenim emocijama, sjecam se da sam razmisljao, tj bojao se tek tako da udjem u punu kafanu.
Uz to jos punu nervoznih Roma koji kockaju, kad ovo kazem nisam sovinist, nacionalist ili nesto slicno tome ali je to bilo veoma opasno, posebno u ona vremena.

Ono cega se sjecam je da sam usao i dugo, dugo, gledao igru, mozda cak i cijeli dan.
Svi igraci su bili Romi, svi gledaoci su bili isti, mozda je tek za cijeli dan bio jedan vojnik iduci ko zna odakle koji je svratio da isproba srecu.
Ne mogu reci ni da me neko dirao ili tjerao ( to ce da bude kasnije ) niti je neko posebnu paznju posvecivao mom prisustvu, kao da je pojava klinca od 12 godina na tom mjestu posve normalna pojava.
U prilog mi je islo sto su aparati bili zavuceni, kad ulazis oni su bili odmah s desne strane ali zavuceni, dok je pravo bila kafana, tj sank, do kojeg si morao da ides dobrih 15-20 metara i da prodjes kroz jos jedna vrata,
a cijeli taj medjuprostor je bio kao neka velika sala za rucavanje, na desetine stolova, gdje nikad nije niko ni sjedio jer kuhinja nikad nije ni radila.
Tako da su pijanci i sva galama bili iza tih drugih vrata, kao i toalet.

Jedino me je radnik koji se zvao Ismet nesto pitao, ne sjecam se vise sta, nesto u stilu zasto sam tu, da se manem toga itd ali nije bio neugodan.

Bio sam fasciniran igrom, bio je to onaj stari, dobri Jolly poker gdje par JJ i jace od tog dobija duplanje koje si mogao da stavis u kasu ili da duplas.
Dakle, imao si uloge od 5 do 40 ( gdje je npr 1 marka bila 1000 poena ) i npr ti igras ulog 10 i okrenes i on ti da 5 nekih karata ( spil je 52 karte ) i onda ti zaustavis neke koje zelis,
I napravis jednu izmjenu besplatno i sto si dobio to si dobio, npr dobijes A8753, najbolje je da ostavis keca i trazis zamjenu od 4 karte jer ides na to da dobijes 1 par keceva koji ti daje duplanje
koje je jednako visini tvog uloga, posle tog idu 2 para ( nebitno koja, dva para keceva se isto vrednuju kao i dva para trojki ) gdje bi na ulogu 10 dobio duplanje od 20 poena, pa tri iste koje su mnozile tvoj ulog s 3,
Pa skala, pa boja, pa full, poker, straight flush, royal flush i 5 istih, tj poker i 5a karta joker koji je inace mjenjao bilo koju kartu.
5 istih je bio ulog x 1000.
Mogao si dakle da stavis u kasu kad bi nesto dobio, mogao si da duplas gdje bi trazio vecu ili manju, manje su bile od A do 6 a vece od 8 do K ( sedmica je bila na sredini i ona se ne bi pojavljivala u duplanju ),
osim na nekoj drugoj vrsti poker aparata.

Kad duplas, mogao si da pogodis recimo jednu ili vise karata, pa da onda stisnes tipku da prepolovis to sto imas, tj da pola stavis u kasu a pola nastavis da duplas.
Mogao si da polovis i vise puta ako si tako zelio.
Prilicno jednostavna igra.

Bio sam strasno fasciniran igrom, sve se odvijalo prema mojim planovima, jos je samo trebalo naci novac za moj prvi session.
Nedugo nakon toga sam ostao u stanu pod izlikom neke bolesti, majka mi je ostavila nesto malo novca da kupim nesto za jesti, kao i da kupim jos par stvari, u trgovini ispod, koje su nam trebale.
Neki kruh, ulje i sta jos.

Uglavnom, otisao sam sa svim tim novcem ( mozda je bilo u pitanju sve skupa 1 i po marka ili tako nesto ) s namjerom da se po prvi put okusam u poker aparatima.
Dugo sam cekao da dodjem na red, predugo...
Jos je bio jedan aparat, samo jedan gdje je minimalni ulog bio postavljen na 2 ( 5 mi je bilo previse,samo sam zelio da igram sto je moguce duze ).

Igrao sam cijeli dan, bio je to neki dugi ljetni dan, igraci s moje lijeve i desne strane su se cijeli dan smjenjivali ali ja nisam vidio nista osim velikog ekrana, niti se sjecam puno toga.
Osim uzbudjenja koje je bujalo uvijek jace kad bi u prvih 5 karata cekao nesto *veliko*.

Nisam dobio nista, cijela moja marka i po, tj nekih 1500 poena je bila pojedena na min ulogu 2.
Izasao sam kao grogiran, vec je bilo nekih 20-21h i sunce je pocelo da se uveliko spusta.
Ostao je ogroman problem o kojem za vrijeme trajanja igre nisam ni razmisljao, kako cu da opravdam taj novac majci.

Nisam cak mogao ni da mirno sjedim u stanu, bio sam previse nervozan i odlucio da joj krenem usput jer se vec blizilo vrijeme kad bi se vracali kuci.
Sreo sam ih negdje na pola puta, rekao sam joj da joj moram nesto vazno reci, malo smo zaostali i rekao sam cijelu istinu, tj. sve onako kako je i bilo.

Zacudo, sjecam se, kako je reakcija bila veoma mlaka, u stilu pa sta, svi grijesimo, neces vise nikad i to je to.
Ali ja nisam bas mislio da prestanem iako nisam imao pojma na koji nacin doci do novca.

Sve cesce bi poceo da *budem bolestan* i da fulam dane u skoli koje bi majka opravdala *napisanim ispricnicama*.
Kad bi i isao u skolu, posto sam *morao da ucim* ne bi odmah isao raditi kod tajkuna vec tamo negdje od sredine dana.
Ne trebam reci gdje bi provodio to vrijeme do sredine dana.

Ako bi nekad nekim cudom imao za par kifli u dzepu cuvao bi ih za Lastu.
Mnogo cesci slucaj bi bio da nisam imao nista.
Bilo mi je samo vazno da budem tu i da gledam, uzbudjenje gledanja je bilo tek neznatno manje od uzitka igranja.

U medjuvremenu, postao sam maskota Romima, davali bi mi da ih gledam a ja sam im zauzvrat bio potrcko koji im kupuje cigare, cokoladice, cak sam isao i mnogo puta u Romsko naselje koje je bilo nekih kilometar odatle,
da prenesem neku vaznu poruku poput da je on zavrsio u bolnici i da ce doci kasnije, dok igra poker za to vrijeme.
To je bila manjina, vecini sam smetao i bio idealan zrtveni jarac da se istresu kad gube.
Niko me nije tukao, mislim da se to desilo mozda svega dvaput za svo vrijeme, tj za par godina.

Najgori je bio izvjesni Vejsil koji je igrao max ulog 40 i redovno gubio, lupao je aparate da je sve grmjelo, psovao drzavno uredjenje i vojsku novoformirane drzave i kad je tu bila masa pijanih vojnika koja je pila,
prosto lik koji nije imao apsolutno nikakvu kontrolu kad je gubio.
NJegov mladji brat Sakib je bio susta suprotnost, mnogo puta sam uspio da od njega dobijem 100-200 poena tako sto bi mu posudio neki strip da procita, koji bi mi uvijek uredno vracao.
Bilo je tu stvarno i nekih ok ljudi koji nisu igrali poker, rekao bih kao i u svakom narodu, i kukolja i zita.

Aparati su bili brutalno namjesteni ( kao i svi ostali, samo je bilo pitanje povrata novca ), svaki dan je na kraju dana pravljen obracun, gdje je Ismet iz novcanika koji je drzao u zadnjem dzepu,
predavao prilicnu kolicinu novca gazdi.

Ja sam samo gledao i bio sretan sto sam tu, sto prisustvujem svemu tome, nisam razmisljao o nekim strategijama, sta bi bilo bolje da radim, samo doci do neke sice s kojim bi sto duze igrao ulog 2.

U skoli katastrofa, kad sam dosao bio najbolji u razredu, da bi na kraju te skolske godine, tj 6og razreda postao daleko najgori.
Trebao sam ici na popravni iz matematike, ni danas mi nije jasno kako nisam uspjevao da shvatim razlomke, tj nisam zelio da ih shvatim kad sam stalno bio odsutan a elitni ucenici u razredu nisu imali smisla
za pomaganje drugima, pa bi i kad bi ih pitao da mi objasne s gadjenjem odbijali takvu mogucnost.

Kraj godine, imam cak i za cetvorku ( da nije matematike ), ovamo ceka Lasta, poklapa s djecom iz tajkunove ulice, fudbal, ljeto, a ja cu morati da ucim za popravni.
I onda se desava cudo, jer kako drugacije to nazvati.
Imam sve gole keceve, tipa 4 komada, nemam ni jednu dvojku, ostaje zadnji cas gdje nastavnica samo treba da nam zakljuci keceve ( bila su jos trojica sa mnom iste sudbine ) i ona dolazi u suzama.
Ovo joj je zadnja skolska godina u zivotu, ide u penziju i ne zeli da salje nikog na popravni i nama cetvorici poklanja dvojke.
Taj trenutak radosti, kad sam saznao da cu uzivati u blagodetima Laste, poklape i ostalog, umjesto da kao nesto ucim za popravni da ne ponavljam razred, ne mogu da usporedim ni s cim drugim u zivotu.
Nikakva kocka, gubici, dobici, cista extaza.

S tim danima se poklapa i moj uspon u rucnom pokeru, kada su Brko koji je imao boju u hercu i njegovi drugari otisli, a dosla smjena vojnika u tajkunovu zgradu, koji su bili veliki fishevi za poker.
S tim se poklapaju i prve poker igre uzivo u Lasti, s takodje vojnicima u prolazu i Romima, a tu sam vec imao moj magicni spil o kojem sam pisao.

Ali to su price za iduci put.

Hvala na citanju i pozdrav.

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
100

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Sretno Danijele, pratim definitivno.  Nekada sam citao na 2+2 forumu hrpu tih blogova, uvijek su mi bile zanimljive price pokerasa kako su uspjeli, kako su zivjeli taj zivot, kroz sta su prolazili, pogotovo old skul igraca, danasnji geekovi koji igraju nisu zanimljivi. big_smile

00

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Uskebasi napisao:

Hvala vam puno svima na podrsci i pracenju, Mello, dart, Robi hvala sto si prvi post posvetio meni iako si se regao prije skoro 6 godina.





Dakle, svakih 10ak dana, tj oko 5 15 i 25 u mjesecu ce biti nastavak biografije.

Oko 10,20 i 30og ce biti update vezan za poker.
Tu ostaje nas challenge od 2000 sati za ovu kalendarsku godinu i to je glavni fokus.
Ko misli da je to lako nek pokusa.  big_smile
Rezultati su sporedni, znam da ce morati da dodju na takvu satnicu.

I oko 15og i na kraju mjeseca update vezan za kilazu.

Dakle nekih 8 updejta, tj 8 postova mjesecno sto mislim da je posve dovoljno.

Posto mi se jos ne spava pokusacu da nastavim s autobiografijom od mjesta gdje sam stao.

Hvala na citanju.

00

Re: Uske 2000 sati za 2022.

To je valjda zato,što nisam imao šta pametnoga da napišem,a i da neispadnem glup. big_smile
Uvijek su mi bili zanimljiviji naši forumi,nego strani,valjda sam se bolje poistovjećivao s našim balkanskim ljudima,pa mi je to davalo motivaciju za igrom i napretkom.
Nikad nije kasno za učenjem skoro u ni  čemu,samo je stvar u motivaciji i volji.
Meni je poker vjerna kopija,stvarnog života.
Usponi,padovi,varijanca,suočavanje sa samim sobom  i ponekad jako teškim odlukama.
Radujem se tvojem štivu.
Pozzz

00

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Uskebasi napisao:
AlphaScorpii napisao:
Uskebasi napisao:

Vrlo dobro se osjecam, nema depresivnih momenata, nema ni onog odvratnog osjecaja koji mi se javlja svaki mjesec ili dva i traje po 4-5 dana, kad mi jednostavno srce ubrano lupa i kad osjecam neki toliki adrenalin, u smislu uzbudjenja kao da mi se svaki sekund treba desiti nesto od neprocjenjive zivotne vaznosti a ne ocekujem nista, tj nikakvu bitnu vijest.
Kako dodje tako obicno i prodje i vec godinama tako.
Intervali se bas i ne skracuju vec su manje vise uvijek isti.

Ovo mi zvuči kao neka vrsta anksioznosti.. možda kronično. Il neka vrsta manično-depresivnog stanja. Ne znam jel si ikad čitao o tim stvarima.
Sretno dalje!

Citao sam o tome , Kiki.
Nema o cemu nisam.  big_smile

Nekako se najvise prepoznajem u ovome, ali ubjedljivo najvise, sve je pogodjeno.


Atipična depresija
Najznačajnija razlika između atipične i “klasične” depresije je u tome što pojedinac s atipičnom depresijom može pozitivno reagirati na određene njemu ugodne podražaje i tako barem nakratko izaći iz depresivnog raspoloženja. Stoga ova vrsta depresije može ostati neprepoznata i dvije do tri godine. Također, o njoj se često govori kao o visoko-funkcionalnoj depresiji jer su osobe uglavnom funkcionalne u svojoj obiteljskoj i/ili radnoj okolini, no snažno izraženi simptomi svejedno značajno umanjuju kvalitetu života i dugoročno narušavaju cjelokupno zdravstveno stanje. Simptomatologija je obilježena povećanjem apetita što često prati povećanje tjelesne težine; pojačanom želja za snom; osjećajem težine i bolova u udovima i zglobovima ili izraženost neke druge vrste boli te pojačanom interpersonalnoj osjetljivosti, što može narušiti bliske ili poslovne odnose.

Atipična depresija, iako je često neprepoznata i nekoliko godina, jedna je od najčešćih vrsta depresije u populaciji. U odnosu na “klasičnu” depresiju, javlja se ranije u životu i traje duže, a češće se javlja kod osoba s pozitivnom obiteljskom anamnezom depresije. Može se javiti samostalno ili u kombinaciji s nekim drugim poremećajem mentalnog zdravlja, poput bipolarne depresije i poremećaja iz anksioznog spektra. Važno je naglasiti da je rizik od (pokušaja) suicida vrlo visok kod ovog tipa depresije.


Rexonja, bice i toga svakako, uz poker update cu da kacim i bar jedan hand s thinking procesom koji ce da bude zanimljiv.


Noirlegion, hvala puno, sretno i tebi.



Ok, danas cu da se javim s dva updatea, prvi za kilazu i drugi kao nastavak biografije.
Ovde cu da strpam prvi dio a a drugi ce da ide u poseban post.

Praznik ovaj, praznik onaj, a ja sam u teretani Sportskog centra pa masu dana nije radilo.
Tako da sam odradio u ovoj godini tek dva treninga.
Recimo da sam startao od 177kg sad sam na oko 176 i postavicu realan cilj za ovu godinu da stignem na 140kg.

Dakle mozemo da pisemo 176/140

Odlucio sam da izadjem iz ketoze na 2-3 dana pa sam se prejedao, bilo je bas dobro opet osjetiti okus krompira.  big_smile
Od juce sam se vratio u nju, s jos strozim rezimom tj ici cu na 1500 kalorija dnevno uz 70 posto iz masti, 25 proteina i 5 posto UH.
Nekako mi je puno lakse tako i ukomponovati ove brojke, pojedes za dorucak 120 grama kobasice s dva pecena jajeta i 100g zelene salate i vec si unio pola dnevnog unosa.
2x sam probao strogi keto u zivotu na mjesec dana s 1500 kalorija i max opterecenjem u teretani ( onoliko koliko sam mogao ) i oba puta je bilo minus 13kg a imao sam mnogo manje kg nego sada, tako da ne sumnjam u to.
Sad cu ici na 2 mjeseca pa cemo da vidimo sta cemo dalje.
Budem kacio i sta jedem i kako se osjecam itd.

Trener mi je bas cool lik koji ne trenira nikog osim mene, kad sam jednom tu radio objasnio mi je neke vjezbe, pa sam zelio da kad sam opet uzeo trenera da me on trenira a ne neki naduvani likovi.
Bavio se atletikom, ima solidno znanje i sto je najvaznije za mene trud ise, broji ponavljanja, bodri me i sve ostalo sto treba.
Za razliku od bivseg trenera od prije 4-5 godina koji kao da se max trudio da svaki svoj problem i frustraciju donese na trening sa mnom.

To je i razlog zasto ne bjezim iz ove teretane jer je on tu godinama i ne zeli da se seli u druge.
Ljudi ovdje kao da nisu normalni, bukvalno 85 posto njih, niko ne vraca tegove na mjesto, 85 posto ljudi ne nosi peskir i gomila ih radi u majici bez rukava.
Kako neko moze da ide u teretanu bez peskira to mi nije jasno, a posto je Sportski centar u pitanju, tj njihova teretana onda radnici koji rade i sve ostale stvari vezane oko odrzavanja skoro nikad nisu tu a i kad jesu nije ih briga.
Nevjerovatno.
Da on nije stvarno korektan ne bi se sekunde mislio ali ajde necu da pravim probleme.

Placam mu inace 15km po treningu sto je nekih 7,5 eura i ostanemo svaki put po sat i pol, on misli da je to previse para, ja mislim da je premalo ali sam izuzetno zadovoljan.

Sjebao sam i spavanje ovih dana, ni poker nisam igrao 4 dana zaredom, kao da me nije bilo briga, jer zadnja 4 dana nemam nikakvu predstavu kad cu leci a kad cu ustati.
Juce sam zaspao oko 1 ujutro i budio se oko 8 ujutro i prispava mi se popodne, tamo oko 17h, rekoh sigurno cu odspavati max sat ili sat i pol, budim se s jos teskim ocima, jos mi se jako spava, pogledam na sat i ostanem u soku kad sam vidio da je 23:30.
I natjeram se da ustanem.

Ne znam da li ovo kompenziram nedostatak sna od ko zna kad ili me ponovo stiska depresija koja je opisana gore veoma vjerodostojno.

U svakom slucaju, bitno je da sam se pokrenuo, i ovo su ozbiljni koraci koliko god bili mali pa cemo da vidimo kako ce ici.
Cilj za ovaj projekt je veoma realan ( sa 177 na 140 za godinu ) a za poker projekt se moram trgnuti jer cu vec ocito biti u ozbiljnom zaostatku vec prvi mjesec kad bi se trebalo vise igrati.

Reče jednom,jedan autor,jedne knjige. Ko nija probao šta je depresija,nezna šta je pakao na zemlji...He,he
Moje iskustvo s njom je bilo desetogodišnje.
Stvarno sam prošao pakao na entu.
Moje iskustvo je bilo,da sam na poćetku pokušao kod ovih klasičnih psihijatara,al sam brzo uočio bolnu činjenicu,da ću ili završiti trajno na odjelima i uz to postat trajni ovisnik o psihofarmacima.
Uzrok tog svog stanja i upadanja,nisam znao.
U toj muci, neznam dali sam imao sreću u nesreću ,naletio sam na knjigu dvije o važnosti prihvaćanja vlastitih emocija,da bi na nježan i postupan način dopustili vlastitim potisnutim emocijama da postepeno izlaze van i u svijest.
Paralelno s tim sam odlazio na seminare rada na sebi ,psihologa i psihijatara koji su upravo tvrdili isto.
To mi je spasilo život,mada u početku ništa nisam kužio.
Pojednostavljeno,većina nas je najebala u djetinjstvu,naši bogovi tj. roditelji nisu znali najbolje kako dati i pružiti ljubavi,pažnje,nježnosti,podrške vlastitoj djeci i djeca svoje bazične potrebe i nevinost zatomljuju,potiskuju da bi preživjela i bila prihvaćenja.
U odrasloj dobi nabijemo tisuću i jednu masku,86 tisuća oklopa i koračamo kroz život
Samo simptomi nas odaju,a oni mogu biti u bezbroj varijacija
Pasivnost,aktivnost,razlićite ovisnosti,kocka,droga,alkohol,trava,HRANA, pretjerana potreba za drugima i ovisnost o njima,il druga krajnost, osamljivanje i podsvjesni strah od bliskosti i kontakata(da nebi bili povrijeđeni).
Kompulsivni,opsesivni poremećaji,strahovi,fobije,tikovi,nesanice,i more toka ima uzrok u nesvjesnom rezervoaru naših potisnutih konflikata iz djetinjstva.
Iznimke su šokoviti događaji u odrasloj dobi,npr. ratne traume kad osoba ima PTSP.
Baza je vrlo slična, neurološki,tjelesno emotivni sustav,želi odreagirati i propustiti u svijest ono što je u datim trenutcima bilo prejako i prebolno.
Izvinjavam se zbog skretanja s teme o pokeru i širini napisanoga.

00

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Upgrade, hvala na podrsci.
I ja volim da citam te opise, ali skoro iskljucivo kockarske i od ljudi s nasih prostora.
Evo ovaj sam recimo citao dvaput, pa mi pade sad na pamet.

https://forum.narkomanija.ba/viewtopic.php?f=2&t=4519&sid=2d5e6a77a983066e085293494645f510

Gdje lik opisuje kako igra kladu i rulet, pa je uzeo pare od kamatara, izradio prijateljicu, dobio batina od kamatara koji su ga ostavili u sumi, bukvalno bi placao ovo koliko god treba da citam.  big_smile

...........

Robi, ne da ne treba da se izvinjavas vec bi bio zahvalan da cesce pises takve postove.
I slazem se apsolutno sa svim sto si rekao.
Necu sad o tome previse da se raspisem ali sam vec napisao 10ak nastavaka u autobiografiji u kojima sam dao slicne osvrte a svakako ce ih biti jos mnogo.

..................

Ok, vrijeme je za sramotni poker update.
Kad kazem sramotni mislim na volume i na cinjenicu da jos brutalno kasnim.

Ali, kako god da bude islo, i ako budem porazen, sigurno necu nestati s bloga, neuspjeha se nikad nisam stidio.
Nikad nisam gotivio likove koji zapocnu neki challenge pa onda samo nestanu, nije problem napisati da nisi uspio, barem ne bi trebalo da bude.

Pokupio sam neku gripu, prehladu, koronu, ko zna sta, oko 10og.
Prvo grebanje grla, pa curenje nosa, mala slabost.
Proslo je za 4 dana neka ali cak i nakon 12 dana jos uvijek svakih 15 minuta moram da izduvam nos.

Osim tog, morao sam da rijesim privatni problem koji me mucio vec mnogo godina i sad sam to napokon rijesio i vise me nista ne sprecava da zapnem i nadoknadim sve.
Imam mnogo razloga da budem sretan i da cekam sutrasnji dan, kad pogledam sad svoj zivot i onaj prije 5 godina razlika je neopisiva.
Mora da filozofiram sto manje o komplikovanim stvarima i radim ono sto najbolje znam.

Slijede grafovi, kasnim po procjeni vec nekih 60ak sati i odigrao sam uz sve ovo tek 60 sati.
Neki mini challenge je stici do 100 sati ovaj mjesec, prihvatiti zaostatak od 66 sati ( sreca da je prvi mjesec tek ) i zapeti.
Jer kazem, vise nemam nikakvih razloga da to ne bude tako.
Osim tog, bio mi je rodjendan, tj nije bio vec je danas, pa sam sa suprugom odlucio da se malo maknemo odavde pa smo proveli dva dana u drugom gradu i bilo je bas kul.

komp 1

https://gyazo.com/cca65b5f868ae7eb02c87e66ec8195bd

komp 2

https://gyazo.com/85b00cc47b43d6996f58fed4cee425e3


Evo i dvije neke ruke koje sam nasao na brzinu, i to cu postavljati uz poker update.

https://h2n.blob.core.windows.net/hands … ZDhA==.png

Dakle, protivnik je reg, 7 turn je brutalno dobra karta za mene jer imam sve J9o koje on vecinu i ne opena s 40ak posto open btn.
Na riveru sam mislio da mu s ovim betom isfoldam neke aire kojima se porazivao na flopu pa odustao na turnu, jer mislim da niko ne folda AA, AK i takve ruke koje ima u rangeu sve bez obzira sto checkira turn jer ovaj turn mora da checkira s tim.
E sad, s ovim betom ja repam siri value range jer Pio ovdje nikad ( a to je i generalno ) ne beta nutsove ovaj size.
On kad me rejza to i dalje moze biti neki AK, AA, dva para s kojima zeli call od nekih mojih top parova ili neki random blefovi.
Ovde sam se odlucio na rejz jer mislim da to ljudi rejz/foldaju i ako cem obas terati mak na konac onda bi mogli reci da ce to ljudi callati jer znaju da ja ne bi ovako trebao betati nutsove na riveru, tj 25 posto river ali bi to bilo klasicno levelanje sam sa sobom za nl200 i mislim da masa ljudi na 200 to i ne zna, a osim tog ovaj ima wtsd 27 pa je pogodan za ovakve stvari.

https://h2n.blob.core.windows.net/hands … BCdw==.png

Bas hiper agro reg, agg turn 46, river 43, veoma voli da blefa vecim sajzovima, river strong na 100 posto pota i 100+ mu ne prelazi 30 a na 1/2 je skoro 100 i to mi je bilo kljucno za call, isto tako wwsf mu je debelo preko 50.

3 beta bb vs btn 17 sto u ovom spotu nije previse vazno, kao sto nije vazno ni to sto blokiram neke 7c flusheve koje nema u rangeu, mozda samo 87cc sto se dio sprema na c/r ali to je tek 1 kombo i mozda 75ss i to je to.
Mislim da je exploit kod dosta ovakvh regova to da cim pocnu overbetati pot betati neke spotove gdje ti pokazes slabost, tj da napadaju capani range da su to vecinom blefovi.
Da je betao pola pota snap bi foldao.

..................

Primio sam jednog ucenika koji je igrao nl50/100 zoom na GG, problem je sto ima neke obaveze pa ne moze u startu da igra pa smo to rijesili nekim dogovorom, vrlo je pristojan i prijatan.
Ostali koji su se javili nisu zadovoljili elementarne uslove.

Svakako bi primio jos jednog ( ili cak dvojicu, posto s ovim prvim necu biti previse zauzet par mjeseci sto je dio deala ).

Stoga ako neko zeli a zadovoljava neke elementarne uslove, poput da moze dugorocno posvetiti 120+ sati pokeru, da ima razumjevanje pokera za barem nl25 ( moze biti BE na nl25 ), i bilo bi super da nema stalni posao, moze mi se javiti na skajp kad hoce pa cu za svakog odvojiti neko vrijeme za call da vidimo jel se mozemo nesto dogovoriti.

Cak nije ni prepreka ako je neko igrao mtt ili stng ako je u tom formatu imao ok rezultate, imam dvojicu takvih koji su napravili tranziciju na cash.

Skajp je lesliealdridge1

Toliko za ovaj put, za koji dan se javljam s nastavkom moje biografije a za kraj mjeseca s dva updejta za poker i challenge s kilazom.
Do citanja i sretno.

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
20

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Zanimljive hand analize, vidim da se potpuno oslanjaš na HUD i statistike - što je veoma logično.

no što bi preporučio igračima koji igraju na stranicama koje ne podržavaju HUD? tu ne mozes vidjeti nečiji npr fold to 4bet.

mislim da sam pročitao da si rekao da imaš 20bb/100 winrate.

koliki mislis da bi imao winrate (nakon rake-a) na recimo gg poker 1/2 rush n cash?

Tko se moli i vjeruje u Isusa Krista, Isus će ga dočekati na času njegove smrti
00

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Rexonja napisao:

Zanimljive hand analize, vidim da se potpuno oslanjaš na HUD i statistike - što je veoma logično.

no što bi preporučio igračima koji igraju na stranicama koje ne podržavaju HUD? tu ne mozes vidjeti nečiji npr fold to 4bet.

mislim da sam pročitao da si rekao da imaš 20bb/100 winrate.

koliki mislis da bi imao winrate (nakon rake-a) na recimo gg poker 1/2 rush n cash?

Gdje si u prvoj ruci s QJo procitao da sam spomenuo ijedan stats ( osim onog najuopstenijog na kraju da ima 27 wtsd ) ?

A drugo, nisam rekao da imam 20bb winrate vec sam to okacio u grafovima.

Sto se tice pitanja koja je preporuka igracima koji ne igraju tamo gdje radi Hud, preporuka ima milion i to je tema a vjerovatno 3-4 sata coachinga i nemoguce je da to strpam u neki razuman post.
Nedavno sam imao coaching s nekom mtt grupom koju su zanimali pravila za fisheve bez huda pa sam napravio nekih 20ak stavki ( najosnovnijih ) koje su veoma vazne a nisu vezane za Hud.
Onih manje vaznih sam vjerovatno mogao da napravim 100+.
Slicno i za regove, vecina statsa koji se koriste nisu cak ni toliko vazni u smislu exploita osim kad vidis da neko bas ima ogromne rupe u igri.
Osim toga vecinu statsa ljudi cak koriste i na posve krivi nacin ili nepotpuno ( sto je cak jos i gore ).

Kad kazem nepotpuno sto je jos gore nego da nemas neki stats osvrnucu se npr na stats sto si naveo tj npr fold to 4bet.
Vecina ljudi stavi fold to 4 bet total i uopste ne gleda fold po pozicijama, tj pozicija vs pozicije i onda dobijes neku srednju vrijednost koja prakticno nikad nije iznad granice exploita, tj auto profita, ako stavis da gledas po pozicijama onda se situacija drasticno mijenja pa ces cesto vs nekog preskociti hand koji je cesto 4 bet a vs nekog 4 betati hand koji je vrlo rijetko 4 bet.

Jos bolji primjer, a vezan za ovo bi bio, da ljudi gledaju total 4 bet ( ili 4 bet po pozicijama ) a nemaju svijest da tek zavrsna akcija, tj fold na 5 bet odredjuje stvari na ispravan nacin.
Sta ti znaci sto vidis neciji 4 bet range s recimo utg od 4 posto kad ces skoro uvijek raditi pogresne pretpostavke u smislu da vecina ljudi razmislja na nacin da ovaj uvijek 4 beta JJ+ i AK sto je 3 posto pa onda kao ostalo otpada na blefove sto je onda omjer value blef 75/25 a ti recimo na velikom sampleu imas da ovaj baca utg na 5bet 52 posto.
Znaci da ocito nesto ne stima i da mu je range totalno drugaciji i onda ce masu tog da se mijenja pocevsi od tvog calling rangea 4 beta vs njega itd...

Mozda je i najtragikomicnije kako ljudi bacaju pare na skupe coachinge u smislu da ti neko uzme 200-300 dolara da ti proceslja bazu pa da uporedi s bazom wining playera.
Pa ti onda kaze, e ti imas bet turn oop vs missanog cbeta 40 a optimala je 45 itd itd.
Vidio sam masu ljudi koji koriste u krivim spotovima krive rangeve a imaju taj neki stats blizu optimalnog ili cak optimalan po vrijednosti.
Sve dok se desetine takvih ruku ne odvoje, pa onda prodju pojedinacno, uz objasnjavanje principa u svakom handu i razvrstavanja po slicnosti ( tj da pokupis neke opste principe od coacha koje ces kasnije moci primjeniti na veci broj slicnih situacija ) ne da nema napretka vec si na posve pogresnom putu.

Mogao bi ovako bukvalno knjigu da napisem, to su teme za 50ak casova ( skupa sa svim ostalim ) a 50 casova je oko godinu dana coachinga.

Daleko je najbolji pristup mix exploit i gto u smislu da ce gto uvijek ici naustrb exploita, tj. trudimo se da ako se radi o c/r da ako neke ruke pio uvijek c/r 100 posto ili blizu tog da i mi to radimo a sve ostalo ( ogromna vecina ) sto je manji c/r da potpuno prilagodimo igracu i njegovim statsima.
Ako se radi o stranici u kojoj nema Huda onda bi bilo najbolje da se ne koristi neki gto pristup u potpunosti vec da se sto vise pokusa provaliti tendencije poola u kojem igras i igrati vs toga.
Danas masa regova do nl1k pravi daleko najvece greske u smislu da neke spotove overblefa a neke nikad.

Sto se tice wr na zoomu na GG nemam pojma, nisam nikad igrao tamo, igrao sam nesto bas malo na starsu zoom, to je bas specificna igra u kojoj se mnogi igraci koji su losiji od mene vjerovatno bolje snalaze.
Iskreno nemam pojma, ako tu nema huda ( a on vjerovatno ne bi nesto ni koristio tu osim ako ne mozes kupiti neki ogroman sample ), ako najbolji regovi tu na 200 imaju tipa 5-6bb wr ja bi imao vjerovatno 2-3bb/100.

Ovde bi se morao zaustaviti jer bi poceo pisanje knjige.
Nadam se da sam ti barem ponesto odgovorio od ovoga sto si htjeo da pitas.  smile

Zadnji popravljao Uskebasi (23-01-2022 14:20:23)

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
30

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Stali smo kod mog raspusta nakon 6og razreda u ljeto 93e.

Mozda i najboljeg u mom zivotu, s obzirom na kolicinu dogadjaja koje sam prosao.

Pocelo je sa smjenom vojske u tajkunovom hotelu, doslo je nekoliko novih ljudi, srednjih godina, izuzetno kulturnih i pristojnih.
Sjecam se da su tajkunova zena i moja majka konstatovali kako je to super i kako su ovi normalni i da se vise nece tu kockati niti ce igrati poklapu s nama.
Desilo se potpuno suprotno, ovi su vrlo brzo poceli da se ubijaju od kocke i ispostavilo se da su brutalno ludi za svim vrstama kocke. big_smile

Nekako s tim su pocele da se poklapaju i sve cesce price u Lasti, izmedju Roma, kako su budale sto po cijeli dan cekaju slepere ispod trgovine da bi istovarali vrece,
pa da onda cijelu zaradu ostavljaju na namjestenim aparatima, vec da bi trebali da pocnu da igraju poker medjusobno pa ako neko odnese bar ce pare da ostanu tu,
a ne u dzepovima pohlepnog gazde.
Uglavnom, do startnog ozbiljnijeg bankrola sam dosao tako sto me neki Rom pocastio jer su mu moje karte donijele srecu ( da, onaj moj spil karata ).
Ja sam bio sretan sto su htjeli da igraju s mojim kartama jer bi tako imao ekskluzivno pravo da gledam igru.

Nesto od tog novca mi je ostalo u dzepu i on mi je posluzio kao roll da pocnem igrati poker s Romima koji su bili mozda moji vrsnjaci ili nesto malo stariji od mene.
Bio je to pravi micro stakes gdje su se vodile mnoge borbe, sjetim se uvijek jednog plavusana koji bi blefao pa onda kad bi vidio da ti placas, naglo povukao novac iz pota pod izgovorom kako se prevario.
Neko s jakim karakterom ne bi to trpio ali sam znao da imam edge s mojim spilom jer bi i 4 handed u svakoj sekundi znao i koje boje imaju u rukama a kamoli karte.
Bilo je svega.
Od tog da neki gledalac ( koji je bio naravno u dosluhu s nekim od igraca, prosto zgrabi pare iz nekog veceg pota i pobjegne s njima ) pa do mnogo jednostavnijih i neposrednijih nacina otimanja.
Ta cuvena desetka tref koja je bilo jasno rasparana na sredini je dobro dolazila kao neki psiholoski efekt, u smislu evo ovu kartu znamo svi, svi smo jednaki, ostale karte jesu stare ali nisu bas nicim obiljezene
( sto je i bila istina ).

Pogadjate, pocelo se desavati to da se moj bankroll poceo penjati do te mjere da bi mi nekad potrajao i nekoliko dana.
Tj. ne bi ga uvijek uspjevao tako brzo potrositi na aparatima.
I u skoli sam zahvaljuci tom novcu poceo da kupujem utjecaj, u smislu da bi u obliznjem fast foodu gdje su se prodavali sendvici sa salamom i staklene bocice coca cole, castio nasilnike iz visih razreda.
Zauzvrat oni bi me stitili od onih koji su me kamenovali a i samo prisustvo u tom fast foodu je odavalo i na neki nacin te priznavalo kao da si u nekoj visoj klasi.
Najvise zbog te cinjenice, maltretiranja su se prorjedjivala i poceo sam lakse da disem.
Bio si privilegovan i ako bi na skolskom hodniku za vrijeme odmora kupio sendvic od penzionisane nastavnice Rade, koji je bio skup ali toliko dobar,
nestvarno dobar, i nakon skoro 30 godina mi je taj okus negdje u ustima i mislim da bi sad dok ovo pisem bez razmisljanja izvukao 200 eura da se taj sendvic nacrta ispred mene.

S novcem od microstakesa poceli su i sessioni s vojnicima, tu nije bilo mog spila ali sam svejedno igrao.

Kad sve ovo opisujem zelim da bude istina, u smislu da ne opisujem sebe kao nekog wunderkinda koji je sa 12 godina rasturao sve po redu, imao IQ kao u Ajnstajna, jer to prosto ne bi bila istina.
Bio sam tek dijete, neartikulisano dijete koje je pratilo emocije i ono sto je lijepo, tj sto je njemu lijepo, s odsustvom bilo kakve svijesti o bankroll managmentu i ostalom.

Kad kazem ostalom mislim na to da nisam imao nikakve moralne dvojbe, moralne sankcije prema sebi isl. u smislu da igras s obiljezenim spilom, tj onim kojeg ti znas iako nije obiljezen.
Niti mi je bilo zao mladih Roma kojima sam nosio novac, niti sam osjecao griznju savjesti zbog *skolske trgovine* itd.

To je sve bilo zbrkano i praceno samo nekim najosnovnijim osjecanjima poput toga kad prepoznati opasnost, kad odstupiti itd.

To se nastavilo i mnogo kasnije, samo se jace uoblicilo u taj neki primitivni i najstariji instinkt samoodrzanja, nagon za prezivljavanjem u surovim uslovima u kojima si se zadesio.
Cak bi rekao i ne svojom krivicom, cak i u najmanjem dijelu, jer na dijete od 12 godina moras da pazis, na mene nije imao ko da pazi zbog okolnosti.

Zato ni u jednom postu se necu predstaviti ni ovako kako sam gore rekao, tj kao mali genije ali ni kao posteni, supermoralni lik, onako kako voli vecina ljudi.
Ja cu prosto da, za sopstveno zadovoljstvo, opisem stvari onakvima kakve jesu bile i dogadjaje koji su me u najvecoj mjeri oblikovali.

Eto, rekao sam da cu u cijelu pricu ubacivati i moja razmisljanja i stavove, i iz perspektive proslosti i iz danasnje perpesktive, pa to i radim. smile



Ne sjecam se detalja prvih sessiona s vojnicima.
Sjecam se da sam na nekom trecem igrao HU s jednim od njih i odnio mu 10DeM sto je tad bilo pravo bogatstvo ( jednako mjesecno zakupu stana ).
Sjecam se i da sam izvukao sebi boju s dna spila, koristeci vjestinu stotina sati vjezbanja sam sa sobom.
Kao i da mu je jednom prosla najstarija fora s hladnim spilom dok je izasao vani.
Tj. vratio sam presjecene karte na isto mjesto i bio dovoljno pametan da ne namjestim bas full na poker vec je bilo dva para keceva na tri sedmice za solidan pot ali nikako prevelik.

Sjecam se i da mi nije dao da idem kuci ( nisam isao bas s roditeljima, mnogo puta sam znao tih 2 kilometra pjesice koliko je iznosila udaljenost od hotela do stana da predjem sam, nakon sto bi oni vec otisli ).
Nije mogao da dodje sebi sto gubi i na kraju me ipak pustio.

Iako sam bio nedefinisano dijete, osjecaj te noci, dok sam isao nazad, bio je viseslojan.
Nekako je sve vise preovladao osjecaj moci, u smislu igras karte i pobjedjujes, igras s ljudima starijim 35 godina od tebe i odnio si toliko novca.

Mozda je bas u tom periodu osjecaj vaznosti pobjede u kartama bio najvazniji za mene, tj da je to ostalo prisutno do danas.
Nikad mi nije bilo tesko drugima o sebi reci da sam gubitnik na nekim drugim poljima u zivotu, iako je to mnogo vaznije od pokera, i meni je vaznije.
Osjecaj poraza u zivotnim stvarima me je uvijek na neki cudan nacin punio samosazaljenjem i depresijom, a ja depresiju cak nikad ( pa ni sad ) nisam gledao kao nesto nuzno lose.
Mozda sam citao previse o tim stvarima od Froma koji kaze kako je svijet okrenut naglavacke i da takve osobe pokazuju barem neke emocije u bici za vlastito JA,
dok su ostali toliko atrofirani da im to odavno nije vazno.

Nije me nikad bila sramota priznati da u necemu nisam uspio, nikad nisam cak ni trazio opravdanja zasto nisam uspio.
Neuspjeh u nekim zivotnim stvarima ( a bice ih ) nije nesto sto sam ikada krio, a naprije nisam krio od sebe samog.

S druge strane, neuspjeh u pokeru i uopste kockanju, sam uvijek dozivljavao kao veliki udarac na ego.
POsve sam svjestan da to nije normalno, a vezano je za traume iz djetinjstva svakako.
Djetinjstva u kojem je bilo posve normalno da nemas nista, niti najosnovnije uslove pa se to i nije smatralo kao neki neuspjeh vec puno vise kao *prirodno*.
Moguce je da je to i razlog zasto nikad nisam zelio da se okusam u high stakesu, a da sam tamo mogao da dodjem vjerovatno sam i mogao, jednostavno bio bi previse puta porazen.
A previse puta porazen, ne bi mogao da podnesem.
Jer sam u djetinjstvu igrao neke igre ( o tome ce se kasnije pisati ) u kojima nisam smio da budem porazen.
Ne zbog sebe vec zbog drugih.
A valjda covjek mora da ima neku ravnotezu u pobjedama i porazima, pa porazi izbiju negdje drugdje i ti ih umotane u ko zna koju masku dozivis kao normalne.
Da te neko izda, da te neko ostavi, da nemas zivot kakav si oduvijek zelio itd. pocnes dozivljavati kao karmu ili sudbinu ili kao nesto sto jednostavno tako mora da bude.

20BB/100 sve ove godine je produkt mene, imao sam mnogo ucenika i niko nikad nije prisao ni blizu toga.
Smatram da je to produkt instinkta, sredine, vjestine prezivljavanja, sposobnosti ( ili kako god to nazvali ) da prekrsis sve u sta vjerujes da bi opstali ljudi oko tebe ( ne toliko ti vec oni ).
Do te mjere da se pokusas cak i duhovno povezati s protivnicima kojima ne vidis niti oci.
Jedan pristup samoj igri koji se ne moze nauciti, pa cak ni prenijeti doslovno.
Mozda jednostavno neke stvari mora da prodjes.

A mi smo jos na samim pocecima, mozda neko ko jednog dana sve pazljivo procita od pocetka do kraja i shvati sve ono sto sam zelio reci, sve ono sto pise izmedju redova.

A dotad, idemo svi da zaradimo neke pare.

Pozdrav i do iduceg sastanka sretno.

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
50

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Evo me dan ranije.  smile

Ajmo prvo update za poker, ili bolje reci neupdate.

Odigrao sam malo, premalo, zaostatak je toliko ozbiljan da ce cijeli projekt biti veoma tezak ali sigurno necu odustati.

Prvih 7 dana sam krenuo ostro, posle tog totalni pad.
Oko 9og sam se razbolio, prvo pocelo da me grebe grlo i tesko da gutam pa onda neka manja temperatura i malaksalost.
Trajalo je to dobrih 4-5 dana i bilo mi je bolje ali sam sve do neki dan smrcao uzasno.
Posle tog, zadnjih par dana mi se dosta ljudi javilo za coaching, decko kojeg sam prvog primio i koji u narednom periodu nece moci bas puno igrati ali smo napravili takav deal da niko ne bude ostecen s tom cinjenicom, i koji mi se bas svidio na prvu, mi je preporucio dvojicu prijatelja s kojima sam se isto dogovorio nesto i bas sam presretan sto cu imati takvu grupu extra momaka, koji su nekad i radili na igri zajedno.

Javili su se i neki s kojima se nisam dogovorio, sto je isto posve ok, jer svako zeli sto detaljnije da zna u sta se upusta i sta moze da ocekuje.
Potrosio sam na to poslednjih dana bas dosta vremena, mislim da sam prakticno izgubio dva cijela dana jer sam proveo u razgovorima sigurno 12+ sati i uz to pisanje kasnije o namjestanju programa, posalji hh, napravi depozit, zavedi stanje itd.

Tako da je na bolest i to, plus mi bio rodjendan pa isao negdje dva dana, izgubio cistih 10 dana.
Tesko je uci opet u ritam ali ce vec iduci mjesec da bude krucijalan i mora da ide vise od average tj vise od tih 166 sati i 40 minuta.

Ako jos neko zeli moze da se javi na skajp lesliealdridge1 i uvijek mogu da odvojim neko vrijeme za odgovore.
Razmisljam i da ne bi bilo lose da coacham za novac, pa ako neko zeli tu opciju moze da se javi, probacu neki dan da napisem nesto detaljnije o tome.

Ok, idemo sad s sramotnim updejtom.
Odigracu sutra sigurno jedan session od 7+ sati ali i s njim ce zaostatak da bude 80ak sati sto je uzasno.

Komp 1


https://gyazo.com/6d966cc4946396c072c460001ee15122


Komp 2


https://gyazo.com/e7f1cae43987e77008a3b4c0205a6169


Sto se tice same igre, nista posebno, nesto losiji run, puno sam se nafoldao, naravno disciplinovano.
Evo jedan hand za analizu, iduci put ih okacim barem dva.

https://h2n.blob.core.windows.net/hands … ZYXQ==.png

Dakle, neki reg koji je onako prilicno solidan, vidi se da nesto radi ali je nekako pretipican za nl200, u smislu da podlijeze, tj ulazi u taj pool tipicnih regova kojima nesto nedostaje i koji su previse orijentisani na value u smislu da su nauceni da pool ne blefa dovoljno pa mogu vrlo wide da idu po value.

Dakle, ovo je tipican primjer handa gdje kad on checkira turn nama blokeri nisu uopste vazni, blefamo s blokerima jer je takav razvoj ruke da ih prosto moramo imati kad se ruka ovako odigra ali nisu vazni posto kad on checkira turn nikad nema set ili skalu.
Dobar reg ce ovde da shvati razloge zasto vs drugog dobrog rega mora checkirati turn s masom Jx i over parova i moja procjena je da ce on to da uradi ali nece kad checkiramo i river da odoli da ne beta Jx i 99+, tj vecinu toga.
Razlika izmedju solidnog nl200 rega i onog sa 500 je u tome sto ce taj sa 500 ( sto ce izgledati na prvu veoma nitasto ) ovdje vrlo cesto checkirati Jx behind na riveru, tj betace samo manje vise vs onog protivnika za kojeg smatra da ce ovde na mom mjestu pretvoriti u blef dovoljno handova i nece da baci river kad je betao.
Dok ce ovi sa 200 tu betati river uvijek i onda u zavisnosti od njihovih ideja foldati ili callati, tu je wtsd bas kljucan ali ponavljam da je jos vaznije razumjevanje i licna procjena na kojem nekom nivou se generalno nalazi igrac.
To mojim ucenicima nije bas bilo jasno, kako nekog staviti na odredjeni nivo ali tu postoji cijela skala mogucih situacija na osnovu kojih je moguce donositi takve procjene a najvazniji prncip bi bio da ako neko zna slozene stvari onda sigurno zna i one manje slozene.
Dakle, moja licna procjena je da on spada u grupaciju tipicnog nl200 rega s vrlo niskim wtsd i da ce ovde i sire value betat river ( average nl200 reg uziva da se polarizuje s rukama osrednje ili osrednje jake vrijednosti kad je line bio takav da ukazuje na to da ima jaci hand, kao ovde ) i koj ice ovde uvijek naci dovoljno razloga da folda Jx ruke.

Ok, raspisao sam se, mogao bi jos dugo pisati, ruka je vrlo komplikovana kad se gleda s te strane ali mislim da cete shvatiti.

................

Update za kilazu.

Uradio sam 10ak treninga u poslednjih 15ak dana, dva dana me zakacila gore spominjana bolest ali sam posle tog sve redovno radio.
Krenuo sam s keto na 1500 kalorija i 70 posto masti i 25 proteina i usao sam u keto ( karakteristican zadah se jako osjetio ) i onda sam se prevario i posve smetnuo s uma i pojeo neku pitu i previse piletine i najvjerovatnije izasao iz tog.

Onda sam iduca dva dana jeo svasta s planom da se opet vratim i striktno vazem hranu i brojim kalorije, najvise sam se pozelio pomfrita.  big_smile

Evo sad vec cetvrti dan ustimam manje vise na tacno 1500 kalorija sa 70 posto masti, tj da izmedju 1000-1100 kalorija dodje iz masti i gotovo nista iz UH i ostatak iz proteina.
Idemo dva meseca ovako, motivisan sam i odlicno se osjecam.
Na treninzima radimo snagu jer tako mora na keto i prilicno sam ojacao.

Jelovnik mi je vrlo prost, i lako je iskombinovati.
Vec za dorucak ode pola dnevnog unosa, tipa 50grama slanine ili 100gr kobasice przene sa 2 jajeta uz zelenu salatu.
Posle tog obicno nekih 20ak grama badema kao uzina.
Pa onda za rucak recimo pastrmka s blitvom ili skusa, ili supa s kuhanom junetinom, komadic pohovanih tikvica ili patlidzana ( trudim se da ubacim u svaki obrok povrca barem po 40-50 grama i to su sve ono sto ima najmanje ugljenih hidrata poput kupusa, paradajza, sampinjona itd... ).
posle tog trening i obicno mi ostane jos da unesem oko 400 kalorija i to uradim kad zavrsim session, u zavisnoti sta mi treba, tj koji omjer to i unesem.
100 grama avokada, konzerva tune u maslinovom ulju, ako je unos proteina ranije bio taman onda 50grama maslaca bez icega itd...

Uglavnom, mislim da nece biti problem ovako dva mjeseca i onda cu vjerovatno uzeti jos jedan mjesec kombinovane keto s unosom hidrata vikendom i onda cemo da vidimo za dalje.
Ne zurim nigdje, cilj je mnogo realniji od ovog za poker, krenuo sam NG sa 177 i zacrtao cilj doci do 140kg do kraja godine sto je prakticno 3kg mjesecno.

Pisacemo na kraju svakog ovakvog updejta zaostatak ili premasenje cilja.

Tako da sam sad na 173,7kg / 140 kg sto znaci da sam taman tu negdje po average ocekivanjima.

A poker ( racunam sutrasnji session ) zasotatak od oko 80 sati za prosjekom.

Sretno.

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
20

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Nastavljamo s avanturama. big_smile
Kad pogledamo vremeplov, jos smo u 93oj, tj na pocetku njene druge polovine.
Mozda vam se cini da sve ovo ide presporo ali bas sam razmisljao o tome neki dan i volio bi da sve strpam u neke 2 godine pisanja.
Dakle ako cu da updejtam 3x mjesecno ispadne da je to jos nekih 70ak postova, pitanje je da li ce biti i toliko, jer ce nekad i godine da budu progutane u jednom postu.
Naravno, godine u kojima se nista ili gotovo nista nije desavalo, mada cu se potruditi da se i tu sjetim necega sto mi je tada bilo vazno.

Pocinje skolski raspust, cekaju me sve blagodeti koje sam spominjao a necu morati da ucim za popravni, ici cu u 7i razred.
Moja finansijska situacija postaje sve bolja i bolja zahvaljujuci vojnicima i prije svih mladim Romima.
Jedini problem mi je poceo praviti tajkun Mile koji je prezirao poker aparate i jednom me zatekao i upozorio da ako me jos jednom vidi da mogu da prestanem dolaziti kod njega na rad.
Tako da sam morao paziti da me ne zatekne u igri, kad bi naisao prepustio bi aparat nekom drugom i rekao kako samo gledam, to je nekako i gutao.

Istovremeno sam sve vise pocinjao da kuzim igru u pokeru ( onoliko koliko sam mogao da skuzim u tom uzrastu ).
Desavale su se ponekad situacije da su tri vojnika igrala poker vs mene i da nisam gubio, i to sa spilom koji nije bio moj.
Ne mogu reci kako sam imao neke super kontra strategije, niti se sjecam da sam nesto posebno razmisljao o tome, vjerovatno je bilo do runa
a jos vjerovatnije da su oni bili veci fishevi od mene.

Jedino cega se dobro sjecam je da sam vrlo dobro uspjevao da vidim neke banalne pokusaje prevare, poput izvlacenja karte sa dna, pa bi tad prekidao igru ali bi sutra opet nastavljao s istima.

Groznica rucnog pokera se sirila i brzo zahvatila cijelo podrucje, igrao sam s mladim Romima na hladnom betonu stepenica trgovine koja je bila tik do Laste, dok su stariji nesmetano igrali za
kafanskim stolom gdje su bilo aparati.

Budzet se poceo drasticno povecavati kad su poker poceli igrati i tajkunovi necaci, imao je dva brata i dvije sestre i svi su imali po nekoliko djece, od 5 do 16 godina.
Oni mladji uz to nisu ni znali pravila.
Prosto su se svi utrkivali i lozili na mene a njihovi dzeparci su se redovno selili u moje dzepove.

Onda bi najstariji fish, tad 16 godina, sin od tajkunovog brata koji je tad imao imovinu od 10 miliona DEM+, pokusavao da me uzme a bio je fish kojem je svaka fora prolazila.
Kroz to rivalstvo sam poceo da osjecam cak i sa 12 godina osjecaj naslade kad bi im nosio pare.
Sva ta djeca su me prezirala, nisam bio njihova klasa, roditelji su ih tako ucili od prvog dana, kao nekog sirotinjskog sina, sina fizikalca i majke domacice pogodnih za ekspolataciju.
I nakon 30 godina se sjecam osjecaja njihove naslade kad sam brljavio u skoli, pa su pricali kako sam bio i takav prije (skolske knjizice ostale kuci i izgorjele ).
Neko moze da pomisli kako treba sve slusati u tom okruzenju, kako te mogu uciniti bogatim covjekom s tim znanjem koje pokupis itd.
Istina je bila suprotna, bio si niza klasa, da si bio Ajnstajn opet bi im kupio kamenje s njiva, ne bi te odveli da ti pokazu kako popraviti nesto na autu itd,
a i kad bi to bi bilo samo da te ismiju skupa s roditeljima.
Svega nekoliko godina ranije, u bivsoj drzavi svi su redovno prolazili s lisicama na rukama i nisu imali nista, tipicni primjeri onih kojima je rat donio sve, kao sto je meni i mnogima uzeo sve.

On mi je toliko puta znao oteti pare bukvalno, pod nekim odvratnim izgovorima.
Npr, blefa me, ja platim, on kaze full, ja bacim karte, kad i on baci svoje.
Rekoh gdje ti je full, pokazi ga, bacio si karte.
On kaze, bacio si i ti svoje, i uzme pare.

Sve sam to trpio jer nije mogao vise da otme od onoga koliko je mogao da izgubi.

Istovremeno, posto sam se sve vise zavlacio kod vojnika i u neke stale da bi igrao poker, umjesto da me tajkunova braca i sestre exploatisu da radim za jednu hrenovku i dvoje jaja,
i oni su poceli da vrse pritisak na oca i majku da me prevaspitaju i da prestanem kockati te da se okrenem poslu.

Nisam se previse obazirao na to, i onda se desilo nesto sto me sklonilo od te kuce ali ne i iz te ulice.

Imali su svoj ribnjak, kao njihov zajednicki ribnjak gdje si smio da pecas ali morao si da vratis ribu.

Otac je mnogo puta tamo upecao ponekog sarana pa ga sakrio u zbunje da bi mogli da ga odnesemo kuci.
Stariji sin od tajkuna koji je tad imao 7 godina i bio nevjerovatno zivahan za svoje godine je pecao sa mnom.
Inace, kad kazem zivahan uvijek se sjetim jedne presmijesne epizode koja me uvijek nasmije.
Pecamo otac i ja, kad mali trci i kaze ocu:* jebem li ti majku, opet hvatas nase sarane*
Otac zabezeknut, kaze njemu, balavce jedan ti meni da jebes majku, sad cu te reci Mili ( ocu tajkunu ).
A mali se bojao oca vise od svega pa pokusa da okrene stvari:*pa nisam ja tebi rekao da ti jebem majku*
Kaze otac, kako nisi, pa nisam ja gluv.
A mali ce:*ja sam rekao jebo ti svoju majku*
A otac, inace lik koji je uvijek bio komicar u drustvu, kaze njemu, lud od bijesa.*ja sam sebi? pa to je jos gore* big_smile

Uglavnom, pecali smo mozda 7-8 metara udaljeni jedan od drugog, gadjao me nekim kamenjem stalno, dojadilo mi je i bacio sam drveni stap s kojim sam pecao, bambusov, kao koplje prema njemu.
Pogodio sam ga posred cela, cvoruga je iskocila momentalno, odjurio je kuci, majka je rekla da me vise ne treba pred kucom i tu se ( zasad ) zavrsio moj odlazak kod njih.
Roditelji su nastavili da rade.
To mi je na neki nacin cak i dobro doslo da imam vise vremena da igram, nastavio sam dolaziti u ulicu, igrati s vojnicima i djecom.

Dio novca bi trosio u skoli, dio bi davao roditeljima ( i oni su sad dobijali nesto novca ) a s dijelom bi igrao poker aparate i poker uzivo.
Skupio sam dovoljno da zaigram i ozbiljnu igru u Lasti, tj sa malo vecim ulozima s Romima i prolazio sam odlicno.
Nazalost, poceo sam dosta da gubim na aparatima jer kako sam imao sve vise novca vise me nisu palili ulozi 2 i 5 vec sam sve cesce zavrsavao na nekom 19.

Negdje pri kraju raspusta se desila situacija da nije bilo nijednog Roma na aparatima, takve situacije su bile rijetke a desavale bi se kad bi na neko udaljenije gradiliste
ili trgovinu stocne hrane itd itd dolazila roba u vidu par slepera pa bi svi ti koji su kockali isli tamo da se uguraju da nesto zarade.

Ulazim, a poker aparat igra neki vojnik, vrlo mlad, mozda 20ak godina.
I vrlo prijatan, sjeo sam do njega i stalno smo nesto pricali.

Igrao je max ulog i bukvalno je olesio aparate, mislim da ih je sva 4 po dva - triputa blokirao i castio cijelu kafanu.

Dolazi Rom kojem se ne sjecam imena, jer ga niko nikad nije ni izgovorio, ali su ga svi zvali Rogonja i predlaze 3 handed poker.
Vojnik pristaje i igracemo sa mojim spilom.
Polako se sve vise novca prelijeva u moje dzepove, na ruku mi ide i sto nema kibicera pa niko ne moze vidjeti da cu da bacim nesto jako isl i bas sredinom igre se desava hand koji mi je
ostao duboko urezan u sjecanje.
Ja dijelim, vojnik otvara, ja idem 3x i imam tri devetke, on prati i vuce tri karte, vidim da ima par kraljeva.
Dajem mu 3 karte i pomalo ne vjerujem sam sebi kad sam vidio da sam mu udjelio jos dva kralja.
Nevjerica je bila jos veca kad mi se u ruci pokazala jos jedna 9.
JBT, poker na poker.
On beta jako, ja razmisljam uzurbano da ne mogu samo da platim na poker, bilo bi sumnjivo ako bi on okrenuo tri kralja, tj da sam se ja zajebao.
Karte je stavio jednu preko druge pa ne mogu da vidim opet.
Odlucujem se da sam pogrijesio i da ima 3 kralja a ne 4 i da cu ga rejzat jako i ako me opet prerejza onda cu da bacim.
I bas to se i desava.
Vjerovatno tako danas rade pravi fishevi u holdemu, znaju da su losi ali opet plate jer ne vjeruju da bas imas to sto repas.

Odnio sam solidno novca na toj igri, dio vratio na poker aparate i cekao se novi dan.

O tome iduci put, pozdrav i sretno vam bilo.

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
40

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Ovo je nesto najbolje, nakon hansovog bloga, sto sam citao tu na forumu.
Ovo je za knjigu, predobro. Samo nastavi tako!

21

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Update za poker.

Krenuo sam igrati svaki dan, tj pocetak mjeseca je bio zestok, imao sam i jedan sesion od skoro 12 sati.
Nazalost, opet sam poremetio spavanje, uspio sam da zaspim obicno oko 4 ujutro i da se budim oko 11, ali me cak i taj session nije poremetio koliko neki iduci dan kad prosto nisam mogao da zaspim do podne.
Opet me poceo pratiti onaj poznati osjecaj lupanja srca i san nije htio na oci.
Prekjucer se probudim tako oko 19h, odmah na trening ali sam se osjecao veoma lose, cim sam poceo trenirati neka vrtoglavica i bolovi u nogama, pocelo da grebe grlo itd.

Kad sam dosao kuci bilo je jos mnogo gore, temperatura bila 37,6 i svi klasicni simptomi gripe.
Nisam mogao igrati u tom stanju ali sam se natjerao da sjednem i da odradim 3-4 zakazana casa.

Vec ujutro sam se mnogo bolje osjecao, odspavao neka tri sata, od 6 do 9, pio cajeve, vitamine, temperatura i dalje skoro 38 ali je bilo mnogo bolje.
I onda zaspim oko 14h juce nekim mrtvim snom i probudim se u 21h tako da je definitivno sve poremeceno.
Sad se vec posve dobro osjecam, mozda je bila i korona bas cudno da ta situacija prodje tako brzo.

Neke ruke okacim u iducem updajtu.

Komp 1

https://gyazo.com/dffb7f3979dcb8ea5ffe614ddaa65ac1

Komp 2

https://gyazo.com/c2036ab7739b3589f5241524b46504ac

Jos sam se bas malocas natiltao, krenuo da ugasim session i dodje na nl1k u HU neki solidan fish, nema zive duse, pokloni mi dva steka, tapirao se i ode, ja ga kao cekam i nakon 20ak minuta dodje s jos 1k i nacnem ga i tu za 400, padne na 600 i onda se desi standardno da na ovaj nacin vrati sve sto je izgubio, onda su dosli regovi i i vise mi se nije dalo pa sam otisao.

https://gyazo.com/bb67ce2e1dd2a9788b0cb82dfdd27b3c

Ovo je stanje sati sad otpocetka godine.

https://gyazo.com/cc45eeb0972bea5af4f7f3e1ea89718a

Dakle total 141 odigran sat.

Proslo je tacno 40 dana, izracunao sam da bi mi average day morao da bude 5 sati i 28 minuta, tj zaokruzimo na 5,5 sati.

Dakle, morao sam dosad za average odigrati 220 sati za ovih 40 dana a ja sam odigrao 141, sto znaci da je trenutni zaostatak 79 sati i plus imam jos ovaj dan do ponoci.
Glavni cilj za ovaj mjesec je preci average, tj barem tih 167-170 sati da uhvatim ok formu za naredne mjesece.
Najvaznije mi je da me zdravlje posluzi.

Pozz do iduceg javljanja i sretno.

Zadnji popravljao Uskebasi (09-02-2022 09:29:43)

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
30

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Raspust je zavrsio.
A s njegovim zavrsetkom se zavrsio i neki period velikih uzbudjenja.
Pocele su da se desavaju neke stvari koje su me barem privremeno ( ne zadugo ) poprilicno udaljile od kockanja.
Kao sto to obicno i biva, u skladu s onim sto je rekao neki filozof - *ono sto se ne dogodi za godinu dana, dogodi se u sekundi*.

Ono sto bi prvo izdvojio kao neki veoma radostan trenutak bi bilo moje prvo dobijanje 5 istih.
Ulog je bio 6, dobio sam odmah tri J i jokera, okrenuo zamjenu jedne karte i dosao je jos jedan J.
6600 poena ( starija verzija pokera kao sto su bili u Lasti je kad dobijes 5 istih davala ulog x1000 + vrijednost straight flsuha kao bonus, tj 1100x total ).
Ono cega se veoma dobro sjecam je da to nisu niposto bile neke velike pare ali koga sam god sreo to sam mu prepricavao s velikim uzbudjenjem.

Sve je islo nekim standardnim tokom, opisanim ranije gore a onda su se desile gotovo istovremeno tri lose stvari za mene.
Prva je bila da me otac vidio u Lasti, sto je bio manji problem jer je svakako znao da kockam i jos sam im i davao novac cesto.
Lose je bilo sto se zainteresovao kako se to igra pa sam ga naucio, sto je bila jedna od vecih gresaka u zivotu, ne samo zbog gubljenja novca i svega ostalog
vec to da nije znao za sebe kad gubi ( a sa tim stilom igre gubio je uvijek ) pa sam ja bio idealna meta za manifestaciju frustracija.

Druga je bila to sto je opet doslo do smjene vojske gdje su kockala trojica od kojih je jedan bio lik kojeg su svi zvali Sarajlija jer je bio iz Sarajeva,
ime mu nikad nisam ni saznao.
Sarajlija je bio shark prevarant koji je dobro igrao sve igre, nesto kasnije malo vise o tome.

Treca je bila ta da mi je u tom nekom periodu bio zabranjen ulazak u Lastu.
Ismeta je zamjenio novi radnik, takodje Rom koji se zvao Idriz, svi smo ga zvali Ido, i koji je bas bio dobar covjek.
Previse je propovjedao o tome kako kocka unistava i kako svi mi skupa ne treba da tu budemo, ali u sustini izuzetno dobar covjek.

Desila se situacija da su aparati masovno uzimali ( kao i obicno ), najcesce se desavalo to da 27 dana svi gube i onda dodju neka 3-4 dana u mjesecu kad
odreda pocnu da davaju 5 istih, vrate nesto malo, i opet sve iznova.
Svi su bili nervozni, gledao sam jednog prilicno loseg Roma koji se zvao Ibro, bio je tapiran, kod mene se u ruci nalazila tzv duvaljka, to mi je bila omiljena igracka
s kojom smo se gadjali, dakle duga i uska metalna cjevcica s krajevima u obliku kruga koja je bila suplja gdje bi stavljali kuglice kruha.
Kao Indiosi iz Amazonske prasume.
Nisam se odvajao od nje, kao sto se dvogodisnje dijete ne odvaja od svog mede ili kravice.

Ibro, u napadu ocaja sto ga je aparat tapirao, pitao me da li je moja duvaljka jaka, dao sam mu je i on je iscupao par tipki koristeci duvaljku kao pajser.
Kad sam sutra dosao Ido me optuzio da sam to ja uradio, jer je tako rekao Ibro, ostecenja na duvaljci su bila vidljiva i dokazi su bili prejaki protiv mene. big_smile

Iznerviran za nesto sto nisam uradio istrcao sam i pritom poslao Idu u pm i tu se zavrsila moja prica u Lasti ( barem za neko vrijeme ).

Orijentisao sam se na poker s tajkunovim necacima, a ovamo sam gledao kako Sarajlija peljesi ovu dvojicu nemilosrdno.
Svracao bi nekad poslije skole na poker aparate u gradu ali me iz nekog razloga to nije tako lozilo, mozda zbog nepoznate sredine, ko zna.
Ta dvojica nisu igrala poker, najvise su igrali raub i remi, dok je Sarajlija ispunjavao sve zelje.
Mnogo puta sam ga vidio da je nesto uradio, poput izvlacenja karte s dna spila ali mene nije sprecavalo da igram vs njega i to gotovo uvijek HU.
Prosto sam se lozio na njega, igrali smo najcesce raub jer je on u pokeru bio malo losiji pa je eskivirao ali me je brutalno gulio.
Gdje god bi ja odnio nesto para ( tajkunovi necaci i sve malobrojniji mladi Romi iza trgovine ) to bi se za tili cas preselilo u njegove dzepove.
Kao da ga i sad jasno gledam, dva metra i 70kg max, sa sitnim zmijskim ocima u koje covjek instinktivno osjeti da ne smije imati povjerenja.
Jedino zadovoljstvo koje sam imao od njega je bila situacija kad je napravio ogromnu grudvu snijega i katapultirao je prema tajkunu koji je zamisljen u svojim poslovnim planovima
stajao dobrih 50 metara dalje, bacio ju je bolje od Jana Zeleznog, tajkunu je skinuo sesir s glave.
Kad je ovaj shvatio sta se desilo potrcao je prema njemu urlajuci i psujuci mu sve do 7og koljena, a ovaj je pobjegao i nije smio da se vrati cijeli dan. big_smile

S tom nekom vrstom apstinencije od kocke ( sa Sarajlijom bi se sve brzo zavrsilo u dvije ili max tri partije rauba ) i zabranom Laste, postao sam nesto redovniji i bolji u skoli.
Bolji u ostalim predmetima, u matematici ne jer su ostale ocite rupe u razvoju.
Nekako sam u tom periodu otkrio neki talent da kad nesto ucim, neki teorijski predmet, da cim procitam jednu stranicu nekoliko puta da mi se ona pocne vizuelno ukazivati pred ocima,
u smislu da znam gdje pocinje tacno neki pasus, da znam da je tacka nakon te recenice tacno na sredini lista a ne na kraju itd.
Valjda je to neka vrsta fotografskog pamcenja koja nije posebno brza ali sto bi vise puta citao neku stranicu slika bi postajala tako kristalno cisto jasna kao da mi je knjiga
pred ocima a ja samo citam iz nje.

Tako se nekako doguralo do proljeca 94-e a onda kad sam vec mislio da je to neka proslost i nesto uzgredno, jednog proljetnog dana kad sam gledao kroz prozor na ulicu,
potrefilo se da je Ido gledao kroz prozor Laste, pa odlucio da mi se obrati i da me zove da se pomirimo.
Tako sam ponovo poceo da idem tamo, igre pokera su bile ok a veliki zaokret se desava kad je Lasta dobila konkurenciju u aparatima u uglednom restoranu, gotovo preko puta.

Javljam se krajem mjeseca, tamo oko 23-25og mozda s jos jednim updejtom, tj odlomkom price.

Pozdrav i sretno svima.

Zadnji popravljao Uskebasi (10-02-2022 02:43:20)

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
70

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Sretno sa 2000 sati, uske!

00

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Sretno u igri, prehrani, vježbanju i svemu ostalom.
Ova tvoja autobiografija je genijalna,željno očekujem nastavke...

00

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Hvala vam svima na podrsci.

Evo umjesto nekih updejta jedan neocekivani.
Pozitivan sam na Covid.
Posto nigdje i ne idem najvjerovatnije sam to pokupio u teretani lezeci na tudjem znoju ( niko ne nosi peskir i 75 posto ljudi trenira na sve to u majicama bez rukava ).
Jos trener kaze kako se svi zale da imaju simptome koje ja imam ali ih to ne sprecava da dolaze tamo.

Mozda sam previse ogorcen bez razloga i mogao sam se zaraziti bilo gdje, ali cinjenica je da se ja tamo ne osjecam ugodno u takvim uslovima.
Jos je najbolje kad sam rekao radnicima da bi ljudi morali nositi peskire a oni kazu da znaju to ali da nece nikom da se zamjere, svasta.
Plus placas clanarinu, traka se pokvarila prije mjesec i po i jos nije popravljena.
Prosto mi nije dobro kad odem tamo i stalno osjecam neku nelagodu.
Zadnji put kad sam otisao, dvije strunjace na podu, treba da radim na tom, klinac je zauzeo obje i vjezba poprijeko i ja moram cekati 15 minuta da bi on zavrsio to sto moze da radi na jednoj.
I onda i kad zavrsi posto je bez peskira i u majici bez rukava prva radnja mi je da moram da brisem njegov znoj.
Koji kurac mi to treba u zivotu?

Istovremeno, ne zelim da kao pravim probleme treneru da ne ispadne da ga ucjenjujem ili nesto tako, ali mogu nesto da mu dignem cijenu pa nek dodje u drugu teretanu da odradi sa mnom a on nek nastavi tu.
Vidjecu sta cu kad se oporavim.

Imam simtome vec mislim sedmi dan, tek sada sam smogao snage da mogu sjesti za komp duze od 10 minuta.
Problem je temperatura koja ne pada, 37,6 do 38,3 je manje vise stalno.
I kad je skinem paracetamolom ili tusiranjem vrati se za koji sat.
Uglavnom, kad nema temp nije nista posebno ali kad je tu jako se lose osjecam i muka mi je i jedem uglavnom jednom ili nijednom dnevno.
Evo sutra cu zavrsiti terapiju antibiotikom pa valjda bude bolje.


Ovom neocekivanom pauzom i plus ko zna sta ce jos biti, sam projekt za sate je ozbiljno ugrozen.
Da ne ispadne kako sam odmah odustao isl, to sigurno necu ali posto sam ovo zamislio kao neki dvogodisnji blog ( treba mi toliko da zavrsim pricu otprilike )m razmisljao sam o ideji da to objedinim u dvogodisnji challenge, tj 4k sati za dvije godine i nakon nove godine samo nastavim.
Posto mi je barem 15 dana od ovih 45 otislo na ovo i na prijasnju bolest od proslog mjeseca.
Ali ok, o tom potom.

Javim se krajem mjeseca s updejtom od pokera i odlomkom price.

Inace je bilo krenulo ok, imao sam prije ovog 170,3kg pa sam izasao iz keto naravno da mogu u ovoj situaciji pojesti nesto voca i vitamina.

Valjda sve bude ok, pozdrav...

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
60

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Ajmo jos jedan updejt.

Tek danas mi je nesto bolje.
Jutros sam prvi put pomislio da bi nesto trebao jesti a da sam zaista gladan.
Isto vrijedi i za vodu, opet sam poceo da budem zedan.

7 dana lezanja i nekih mrtvih snova, mislim da sam spavao svaki dan po 15 sati ali je to redovno bilo uz neki polusan, neka prevrtanja po krevetu.

Kad bi pala temperatura koja je manje vise stalno bila izmedju 37,5 i 38,3 osjecao bi se mnogo bolje.
Ali to su bili bas rijetki trenuci.
Zadnja 24h je stalno ispod 37 i odmah je mnogo bolje, cak sam prosetao po sobi par minuta.
Nisam imao pojma da moze ovako da bude zajebano.
Ali valjda je sad proslo.
U svakom slucaju odlezacu jos dan ili dva da se ne bi vratilo, ne osjecam se jos ni blizu spreman da nastavim normalno zivot.

Odlucio sam i da chalenge produzim na iducu godinu pa da bude 4k sati za 2 godine, niko time nece biti ostecen jer se ni s kim nisam kladio, osim vs sebe, svoje obaveze oko moje eventualno izgubljene opklade sam sa sobom cu da ispunim.
Ceka me puno obaveza i oko nadoknadjivanja izgubljenih sati jer ni s kim nisam bio u mogucnosti da radim.

Samo da se sve zavrsi i da me visu zaobidju ovakve stvari.

Evo jednog grafa ucenika, kojeg sam na srecu odlucio da primim jer ima puno privatnih obaveza u narednom periodu.
Kao sto je on u sali rekao, mozda mi bude bolje kad vidim graf.  big_smile
Stvarno top rezultat , bez RB, za tacno mjesec dana, a imali smo samo 2 ili 3 casa dosad i jos nismo ni zagrebali.
Prakticno je za mjesec dana okoncao 1/3 onoga sto smo se dogovorili.
Bio je be na zoomu 50 prije.

https://gyazo.com/9b6f5c002a909e87ad7f88779d76fda2

Posto sam vec ispisao 20ak odlomaka biografije unaprijed a nema updejta iz ovih razloga, sad cu da ubacim i iduci odlomak.
Sretno za stolovima i u zivotu od srca.

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
10

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Nastavljamo! smile

Kad me Ido pozvao da dodjem, bio sam prilicno sumnjicav.
Mislio sam da je u pitanju neka navlakusa, jer ipak su pale teske rijeci s moje strane.
Ali on je uporno dozivao:*malisa, malisa, ajde dodji* ( tako me zvao ).

Odlucio sam da cu otici, ali sam prilicno oprezno prilazio, dok me on sve vise odobrovaljavao osmjehom.
Usao sam u Lastu i kad sam osjetio onaj prepoznatljivi miris ustajalog vazduha pomjesan s mirisom dima, koje nikakva provjetravanja ne mogu da uniste, imao sam osjecao kao da sam se ponovo rodio.
Mnogo mi je nedostajala ta atmosfera, mnogo vise nego sto sam bio svjestan.
Sjecam se da nisam imao ni pare u dzepu ali mi je on ubacio parstotina poena.
Jos mi je ziv taj osjecaj, igrao si aparat toliko puta ali nakon tolike pauze kao da ga igras prvi put, imas utisak da ti je sve staro zapravo posve novo.

Nekako s tim periodom su se poklopila dva dogadjaja koja ce bitno da mi usmjere buducnost.
Pojava taksista na prostranom parkingu svega 50ak metara desno od Laste ( ako se gleda iz stana u kojem sam bio ).
A preko puta tog parkinga je bio prilicno otmjeni i prostrani restoran naziva Župa.
Brzo se prosirila vijest da su u Župu stigli poker aparati mnogo bolji nego sto su bili ovi iz Laste.

Otisao sam da pogledam o cemu se radi, postojala su vrata sa straznje strane gdje je odmah bio i toalet i cim bi usao nakon bukvalno 3 metra naprijed pa ulijevo
bila je prostorija osrednje velicine, bez vrata, s dvije ogromne zavjese koje su onemogucavale da oni koji iz restorana idu u toalet jasno vide sta se tu radi.

Nevjerovatno koliko mi je slika tih aparata, njihov polozaj, redni broj, pa i boja podloge ekrana, jasno ziva.

Bilo ih je 10, po 5 u svakom redu, u sredini sto i par stolica gdje bi radnica mogla da sjedi, a iza stola, posve uz straznji zid, bila je kabina radnika.
Ovi aparati su bili svemirski brod za Lastine, radnica je u kabini otkucavala poene a ne rucno na kljuc kao ovamo.
Dodjes do kabine i das pare i kazes redni broj aparata i ona ti otkuca daljinski.

S lijeve strane je prvi bio broj 5 ( gledano od zavjese prema zidu ), boja ekrana ( pozadine ) posve plava, i meni nekako uvijek najgori.
4 do njega, smedji ekran i meni vrlo drag jer me par puta izvadio iz teskih nevolja.
3 do njega, svjetlo plava, na kojem sam davno kasnije imao jedan od najznacajnih dobitaka.
I onda takodje nekako svijetlo smedji 2 i 1.

S desne strane 6 ( isti redosled ) na kojem sam oborio rekord ( dobio sam u jednom danu na ulogu 4 3x pet istih i sva tri puta kraljevi, nevjerovatno ), jarko plave boje.
7 do njega cije je podloga ekrana vukla nekako najvise na crnu boju i koja je po davanju i svemu bila strasno specificna.
8 koja je bila zute boje i kojoj uvijek nekako tipka start nije najbolje radila.ž
9 neke specificne svijetlo smedje boje i 10 koja mi je uz 1 bila najgora i koja je jedina uspjela da ojadi cak i neprikosnovenog Goata tih aparata o cemu cu pricati kasnije.

Ovi aparati su bili i dosta brzi, kad bi kasirao neku vecu cifru ili je polovio islo je puno brze ( kad kasiras recimo 1200 poena on do prve stotice broji po 1 poen unazad a kad dodje do stotice onda guta po stotinu do nule ).

Klijentela je bila dosta sira, zahvaljujuci taksistima i generalno vecem prometu.
Milion puta su dosli neki random likovi koji su isli ko zna gdje pa su iduci u toalet vidjeli aparate ( naravno zavjesa nije bila bas kao zid da se ne moze nista vidjeti ).
Promet vojnika je bio puno veci u tom restoranu, generalno vrlo pristojan restoran koji se nalazio kao na nekoj raskrsnici koja je vodila sa svih strana u raznorazne vece gradove.

Ne treba ni reci da je Lasta postala u rekordnom roku sablasno prazna i kad god bi tamo prosao bio je jedan ili nijedan covjek.

Pocela je da dolazi i masa Roma koji nisu dolazili u Lastu.
Otac kojeg su zvali Papula i koji je imao moto da ne treba nista duplati jer, kako bi rekao, da samo budale rizikuju.
Njegova tri sina, Husein, Bulidza i Hamdija koji su bili susta suprotnost svom ocu po filozofiji.
Posebno mi je srednji ostao upamcen po nekom hipi fazonu koji je gurao i milion puta mi je rekao: *mali, sta ces ovdje, idi kuci spavati*. big_smile
Kao i po sceni kad je investirao dnevnicu od nosenja vreca i dobio na ulogu 12 royal flush, tj 6000 poena ( mozda oko mjesecne zarade ) i odlucio da blokira aparat, tj da udari jednu kartu.
Imali smo svi neko kao nepisano pravilo da kad dobijemo royal flush ako bi duplali da je to uvijek veca, nemam pojma ko je iznio tu teoriju ni kada.
NJemu je bila manja, pa su ga onda svi sazaljivo gledali kad je molio radnicu da mu navije jos 50 poena na veresiju.

Pa onda lik kojeg su zvali Kubanac i koji je nedugo nakon otvaranja ponio novac da ode u najblizi grad da kupi video rekorder, svratio i sjeo na broj 3 i bio tapiran.
Nakon toga je otisao kuci donio jos 200DEM ustedjevine, sve sto je imao, i od dobrostojecog u Romskom naselju, postao najgori.
Cesto je kasnije pricao tu pricu uz opasku kako ga je trojka upropastila.

Istovremeno, za 10DEM nisi vise bas mogao da kupis pola svijeta, cijene su rasle, DEM je i dalje bio bog, svi su tezili da se rijese bezvrijedne valute izrazene u beskonacnom broju nula.
Ali npr. vec iduce godine, te 94e, godisnji zakup stana je sa 120DEM porastao na 500DEM.
Ali je bila veca potraznja za DEM nego danas za kriptovalutama.

Cijena uloga u Župi se mijenjala, mislim da je bilo u pocetku da je 100 poena bila 1 MARKA, prilicno sam siguran.

Za mene je bila fantazija sto je moglo da se navije i 50 poena i sto je min ulog na svakom aparatu bio 1 a max je bio 50.
Ovi aparati nisu bili ni izbliza namjesteni kao oni u Lasti, sipali su royale i 5 istih, vjerovatno su bili korektni jer je njihov gazda, prema legendama koje su se sirile, imao preko 500 aparata.

Ovdje bi stao s opisima, pa nastavim iduci put, dotad sretno svima. smile

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
50

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Evo brzinski update i reklama.

Potpuno sam se oporavio, bas je bilo zajebano, imao sam mnogo obaveza oko zaostalih casova ovih dana, imacu i danas.
Zelio sam da se polako vracam u formu i da podizem postepeno broj sati provedenih za kompom.
Prvi session nakon duge pauze cu da upalim veceras pa cemo vidjeti kako ce da ide.

Reklama

Posto mi se javio odredjeni broj ljudi s upitima za coaching a igraju bas male limite, te nisam mogao da ih primim, razgovarao sam o tome s ucenikom kojeg coacham vec vise od godinu i po, preciznije poceli smo u 5om mjesecu 2020.
On je trenutno sa svime na oko 65k eura profita a krenuli smo kad je igrao nl20 i pravio prve korake na nl50, sad igra nl100-400.
On je raspolozen da radi s nekim ko igra nl10-20, pa ok nije lose ni nl5 ako se radi o nekom ko je spreman da grize i moze da igra puno.

Ali nemojte bas sad trositi ni njegovo ni moje a ni vase vrijeme s upitima poput nikad nisam igrao cash i malo bi probao ili cuo sam prekjucer za poker pa bi malo da probam ili mogu da igram 50 sati mjesecno itd ...


Posto ga coacham vec dugo garantujem da je njegovo znanje vise nego dobro a i njemu ce dobro doci ponavljanje.
Niko ne bi bio uslovljen nicim, u smislu sobe koje ce da igra, neka igra gdje god zeli.
Neki osnovni uslovi bi bili da ima svoj roll ( ako je igrac narocito interesantan onda i stejk dolazi u obzir ) i da nije neki scamer ili slicno tome.
Uvijek se sjetim da su na kraju najbolji ispali oni od kojih sam imao namjeru da odustanem.

Uglavnom, ideja bi bila da ti ljudi s manjih limita prodju u pocetku coaching s njim ( gdje bi imali i sa mnom tipa 1-2 casa mjesecno jedan na jedan kad odigraju odredjeni broj ruku ili ispune odredjene uslove ) a kasnije kad se stvari zahuktaju i dodju barem na nl50 da puno vise rade i sa mnom, tako da bi nakon odredjenog vremena doslo do gotovo potpunog preuzimanja s moje strane.

Evo nekih od njegovih grafova.

https://gyazo.com/5fcf7e5984a60f92add25ca0c05b68ca


https://gyazo.com/3314a08e5d260c154d3168cad69e9ee8


Poslednjih 120k ruku


https://gyazo.com/3651d17f8f9a6e6b10a3eb9e90564fff



Uglavnom, mozete se javiti na moj skajp ko zeli lesliealdridge1
Pa onda mozemo neki grupni call pola sata - sat da se probamo dog.

Sto se mene tice, mogu primiti jos max jednog igraca trenutno koji igra barem nl50, zasad sam primio cetvoricu takvih i ponekad cu kaciti i njihov progres.
U obzir dolazi i coaching za novac, o cijeni se mozemo dogovoriti i ona bi bila mnogo manja za veci broj uzetih casova.
Mislim da mogu sigurno nesto pomoci i MTT igracima, coachao sam dosta mtt igraca i mtt grupa i svi su bili zadovoljni.

Nedavno sam dao 10ak casova jednom od najboljih Hrvatskih MTT igraca i bio je veoma zadovoljan a posebno bi se i ovde zahvalio Kikiju ( AlfaScorpii ) sto me je par puta preporucio za coaching.

https://gyazo.com/68af37a1d50f4fe42f4e4144b97b394e

U obzir dolazi i neko snimanje casova po odredjenim zeljama.
Meni je ovo extra zarada, bar tako gledam, a svi ce biti zadovoljni u sta sam vise nego siguran.

Od sledecih aktivnosti, nastavljamo s igrom, nadam se da sam sad sve prebolio pa da krenemo u lov za zaostatkom, bice zanimljivo.
Sretno.

Zadnji popravljao Uskebasi (23-02-2022 10:55:54)

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
50

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Pozdrav.

Evo da privedemo kraju ovaj odvratni mjesec gdje mi je korona uzela vise od 15 dana.

Sutra cu, tj prakticno danas morati u BG kod prijatelja da pokupim neke pare pa cu ostati jos dan ili dva tako da je ovaj mjesec gotovo sto se tice igre.

Zaostatak je naravno ogroman, ali obzirom da je challenge produzen na iducu godinu sa 4k sati onda vise necu morati bas toliko jurcati do kraja godine ali naravno moraju se odigrati mjeseci koji su preko onog averaga od 166h i 40 min.
Nekako se lose osjecam sto se ovo desilo i sto sad vec kasnim ovoliko.
Kao neka griznja savjesti.
Ali sta sam ja tu mogao kad sam izgubio ovaj i prosli mjesec potpuno neplanirano prakticno 25 dana od 59 mogucih.
Plus sam totalno van ritma, jedva sam povezao dva sessiona od 4-5 sati.
Nadam se da me sad zaista sve stiglo sto je imalo da me stigne.

Evo i grafa.

Komp 1


https://gyazo.com/c391923f13e8ff4953a2586150e4f5a1


Komp 2


https://gyazo.com/00b07ae984adfcc2a07d346fdacc35f9


Smijesnih 23k ruku ali rezultatski nije lose na ovaj broj sati.

Dakle sad je zaostatak ovakav, ako uzmemo u obzir da su prosla dva mjeseca gdje bi trebao imati average 166h i 40m sto za dva mjeseca iznosi 333h i 20min a ja imam ovoliko...

https://gyazo.com/58c709f347389558e7897e69a560dce3

Znaci 149h i 49m / 4k sto znaci da je zaostatak vec 183 i pol sata.

Ok, nema predaje.

Opet cu ostati duzan neke ruke jer mi se sad ne da da vrsljam jos dva sata po kompu ali obecavam da cu to sve nadoknaditi u nekom pojedinacnom postu gdje cu okaciti 7-8 komada s analizom.


.....................................


Sto se tice updjeta za kilazu tu se nema sta puno reci, vjerovatno je korona solidno pomogla jer sam 10-12 dana jeo jednom ili nijednom dnevno ali poslije toga sam navalio kao gladna godina da nadoknadim.
Trenirao jos nisam i krecem cim se vratim, osjecam i da se jos nisam potpuno oporavio, brzo se umorim, neka tezina u kostima bukvalno itd.
Tako da iduci updejt za kilazu kacim sredinom iduceg mjeseca.

Pozdrav i sretno.
................................


Dakle iduci mjesec kako smo i rekli, oko 10,20 i 30og updejti za poker.
Oko 15 i 30og za kilazu.
I oko 5, 15 i 25og nastavci biografije.

Zadnji popravljao Uskebasi (26-02-2022 04:23:31)

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
30

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Evo me opet. smile
Opisivali smo detaljno atmosferu i protagoniste moje buduce destinacije.
Pa bi i nastavio u tom duhu i posvetio paznju taksi parkingu. big_smile

Prije tog sam se sjetio jedne jako komicne situacije kad sam na igralistu gdje se igrao fudbal, blizu tajkunove kuce, dogovorio s jednim ok likom za razmjenu stripova.
Trebao sam otici kod njega iduci dan, dosao sam do kapije s naramkom stripova u ruci i izasla je neka zena, vjerovatno majka, i pitala me koga trebam.
Onda sam se sjetio da liku uopste ne znam ime, ali svi na igralistu su ga zvali Tudum.
Pojma nisam imao sta znaci tudum, pa sam rekao da trebam Tuduma.
Zena mi ispsovala sve po redu i izbacila me van, brzo sam saznao da tudum znaci neka budaletina. big_smile

Posto je tu prolazilo mnostvo autobusa, masa onih domacih prevoznika koji su vozili iz Njemacke i Austrije, cesto bi tu izlazio neki putnik kojeg je trebalo transportovati u rodni kraj.
Redovne autobuske linije nisu postojale, popularni su bili samo obicni kombiji koji su pretvoreni u neke mini busove gdje bi vlasnik a ujedno i vozac tu svrljao i kupio obicne putnike.

Voznja do 3km udaljenog grada je bila marku ili dvije i mnogo puta kad sam imao novca isao sam tim prevoznim sredstvom jer mi je bas dosadilo da idem svaki dan pjeske u skolu,
koja je bila malo i izvan grada pa je od mene bilo i puna 4km u jednom pravcu.
Mozda se neko zapita zasto nisam isao biciklom.
Jesam pokusao, bilo je neko ostavljaliste bicikla kod jedne kuce blizu skole ali kako nisam bio previse popularan brzo se saznalo da je to moj bicikl pa sam ga gotovo svaki put zaticao
ne ispustenih vec striktno probusenih guma, pa sam morao da odustanem od te opcije.

Litra benzina je, kao u Nadrealistima, bila mozda cak i skuplja od litre krvi, a u reziji taksista skupa kao i bubreg.
Nisu se oni ubijali od posla nikako, bilo ih je vjerovatno 10ak sve skupa, neki su stalno tu visili, neki samo odredjenim danima kad bi se cekao neki najavljeni autobus.
Voznja do tog 3KM udaljenog grada je bila 30DEM po njihovoj tarifi ( brutalno, mislim da je te 94e dnevnica mog oca za cijeli dan kao zidara, i to majstora zidara bila 10DEM ).
Za taj novac bi bio spreman da nekog vozim u onim kolicima pjeske, kao na Tajlandu.
Sjecam se scene kad sam s jednim taksistom koji je bio strasno uporan i u nekom bezveznom danu, sa svojim crvenim stojadinom, odlucio da jedini ceka duze, docekao neku stariju zenu kojoj
je trebao prevoz do 15ak km udaljenog sela.
Zaledio sam se kad je rekao 150DEM a zena odmah rekla moze.

Uglavnom, s vecinom taksista sam se sprijateljio, bilo je i onih koji me nisu mogli smisliti, u sustini nervoznih likova, ali sam u tom okruzenju brzo napredovao u nekim lekcijama.
Nisam imao nikakve prijatelje iz skole s kojima sam se druzio i ako kao 13godisnjak se druzis s taksistima, koji su jedni od vecih muljatora na svim dijelovima Zemlje, logicno je
da ces vrlo brzo prerasti svoju generaciju.

Uzivao sam slusajuci njihove price, fore, i sve ostalo, mnoge od njih su mi ostale urezane u sjecanje.
Kao recimo od jednog od rijetkih koji nije kockao a zvali su ga Haris ( jer je licio na Harisa Dzinovica ) koji je u neko udaljeno selo vozio nekog gastarbajtera.
Gastarbajter mu se usput otvorio i priznao da sumnja da ga zena vara ( dobio dojave od rodbine koja mozda i laze jer su ljubomorni na njega kad neko dolazi u kucu po noci ) pa mu je predlozio da mu pomogne.
Posto se nije najavio zeni, plan mu je bio da ga istovari nedaleko od kuce, da on ode na vrata njihove velike kuce i kuca a da Haris bude u zasjedi ispod prozora.
Prilikom cega bi samo kasnije javio gastarbajteru da li je neko iskocio kroz prozor.
Posto mu je obecao dodatnu nadoknadu za tu malu uslugu, ovaj je pristao.

Cekao je ispred prozora u cucecem polozaju i onda mu neko umalo nije polomio vrat kad je skocio tik do njega i nestao u mraku.
Gastarbajter ga je pozvao na veceru i kad je zena nesto petljala u kuci pitao ga je jesi li vidio ista.
On je odgovorio da nije nista vidio.
Naravno, ovaj je presretan zbog vjernosti supruge odlucio da mu utrostruci obecanu tarifu, dok da je bio istinoljubiv moguce da ne bi dobio ni pare za taxi uslugu. big_smile
Pricao je i da mu je zena namigivala uz osmjeh kad bi suprug bio okrenut ledjima, jer je vjerovatno znala sta znaci prisustvo taksiste na veceri, tj. da je njen suprug
vjerovatno i ranije imao neke ispite vjernosti.

Najvise sam se druzio i nisam se odvajao od izvjesnog Luke, kojeg su svi ostali zezali konstantno.
Luka nikad nije zelio da kaze koliko ima godina, po meni mozda je imao oko 47-50, ali je to krio kao zmija noge i to je bila najcesca tema.
Oni su tvrdili kako ima 58 a ovaj bi ludio na takve price.
Meni je bilo najvaznije da Luka igra poker i da smo imali o cemu pricati.
Od ostalih koji su igrali poker izdvajao se Milan koji je ima oko 40ak godina i za bilo koju vrstu kocke bio totalni fish, aparate je uvijek igrao na max ulogu 50.
Te lik od nekih 70ak godina kojeg su zvali Bajo i koji je bio super nervozan kad gubi i niko nije smio da bude blizu.
Dvojica mladjih taksista koji nisu igrali poker nisu mogli da odole da prestaju dirati Baju opaskama na racun njegove supruge koja je imala oko 22 godine i po ocjeni svih bila vamp cura.
To je prestalo kad je Bajo jednog dana usred rasprave s njima, mrtav hladan otisao do auta, izvadio i repetirao pistolj.
Nakon tog su prestali dolaziti na duze vrijeme a i kad su se vratili ta tema se vise nije nikad spomenula.

Bio je tu i Brane, od 30ak godina, koji je poker igrao rijetko, bio dobar lik ali mi je previse dopustao pa sam se i ja osilio i poceo ga zvati Zriko jer je imao neki problem s ocima.
Ofc prestao sam kad sam dobio samar pa smo posle tog opet bili dobri.

On se najvise druzio s izvjesnim Velom ( koji iako nije cesto igrao poker je dosta uticao na moju sudbinu kasnije ), koji je isto tako imao oko 30.
Velo je bio ozenjen i zivio nekih 10ak km odatle i bio je u vezi s radnicom na aparatima, Ljiljom, koja je imala isto oko 30ak godina.
Ljilja je bila razmazena jedinica Austrijskog gastarbajtera, koji joj je sve kupovao, kupio joj je bicikl recimo od 700DEM s kojim je dolazila na posao.
Ovaj ju je koristio kao mjenjacnicu, donosio bi oduvijek hrpe valute s 40 nula a ona bi mu to uvijek poslusno mjenjala za DEM.
Bila je ludo zaljubljena u njega, nije oklijevala da razmjenjuje njeznosti i kad je tu bila hrpa ljudi, iako je njegova zena zivjela svega par kilometara dalje.
Ljilja nije nikad kockala ali se u takvom okruzenju navukla na poker vrlo brzo i s vecim ulozima ali joj je on striktno branio da igra poker ( valjda da njemu vise ostane ) i prijetio odlaskom,
dok je ona u suzama govorila kako nece vise nikad.
Ali se uvijek vracala za poker, cesto sam bio i strazar dok je ona igrala.

Toliko za ovaj put.

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
50

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Evo blizu je 10i, dakle vrijeme za poker update ali njega nece biti.
Prosto jer nemam sta da ni okacim, odigrao sam jedan session od 5 sati i izgubio nekih 1700, od cega sam na jednom stolu izgubio 2k na nl200.
Medjutim, nije to ono sto me poremetilo, uvukla se neka tjeskoba, ne toliko depresija nego bas tjeskoba.
Solidno je povezano i s ovim sranjem koje se desava u Ukrajini.
Mozda ti neki podsvjesni strahovi isplivavaju na povrsinu a jedan od glavnih je vjerovatno neki strah od buducnosti koji sam oduvijek imao duboko u sebi.

Vecina ce sad reci, pa sta tebe briga, winer si veliki, coach, mnogo ljudi te postuje, ako pricamo o finansijskim problemima onda ce biti sve ok.
Mozda i jeste tako ali kad te neke stvari iz proslosti obore onda ne mozes bas razmisljati na takav nacin.
Vec 9 dana bjezim od pokera bukvalno, gadi mi se pomisao i da upalim session a kamoli da grindam.
Jedino pozitivno sto se desilo u ovom mjesecu je sto sam odradio hrpu sati s ucenicima, najvise iz tog razloga da se barem donekle osjecam korisno i sebi i svojoj okolini.

Znam kako sve ovo izgleda u ocima nekog ko cita, i meni bi izgledalo isto da citam sam sebe.
Postavljas tu neke velike izazove a vec nakon dva mjeseca je vidljivo da neces uspjeti.

Da, bas tako izgleda.

Izgleda kao da cu ostatak vremena provesti u nadi da ce se desiti neki klik koji se uporno ne desava.

Ja sebe prezirem kad sam ovakav, bukvalno se mrzim.
Iako sam odigrao mnogo vise od vecine smatram da mojih mozda 130-140 sati mjesecno u prosjeku nikad nije bilo dovoljno.
I da sam mogao i morao mnogo vise.
To i jeste bila svrha ovog chalengea.
A ja nastavljam po starom cak i kad sam mogao da igram.
Istina da sam uvijek pored tih 130-140 sati imao barem 30ak sati mjesecno coachanja.
I coachanje nije sve uvijek sam zelio sa svakim da se zblizim, da ga podrzim u privatnim problemima, da prosto od tih ljudi i kad zavrsimo saradnju uvijek nadjem kao vrhunske prijatelje, koje u okolini nikad nisam imao.

Nije mi bio problem da ponesen emocijama ljudima koji rade i koji imaju znanje za nl10 dajem prvi deal s mojim stejkom 75/25 za njega, eto cisto jer ga znam odranije s nekog foruma i sto ima zenu i djecu.
Ili da prepravim deal u 90/10 s mojim stejkom ili deal 93/7 itd.
Da trosim moje vrijeme i novac.

Iako sam toliko puta u zivotu naucio lekciju da se ljudi ne mijenjaju, ne mozes nikoga na svijetu svojim gestama promjeniti da on bude bolji, zahvalniji ili prosto da postane bolja osoba mekseg srca, zato jer si ti nesto uradio za njega.
Potrosio sam previse vremena na sve ove stvari, mozda me to iscrplo + moje depresije, tjeskobe...

Moj najveci strah u zivotu nikad nije bio strah od smrti ili tako neceg, vec strah da cu umrijeti a da znam da nikad nisam dao sve od sebe.
Uvijek sam osjecao da sam u cijelom zivotu dao 70 posto od sebe a nikad ni blizu 100.
Pa makar to trajalo i samo tri mjeseca.

Neko ce reci da je dobro podici ljestvicu visoko pa i kad ne uspijes ostvarices dosta.
Nikad nisam mogao tako da razmisljam.

Uvijek me solidno naprijed tjerao strah od buducnosti, kak oja ovo jednog dana necu moci beatati, kako cu ostati bez para itd...
Kao sto je ostarjeli Roki u mislim 5om ili kojem vec dijelu pitao onog mladog boksera da li se boji a ovaj odg ne.

A on mu rekao da se on uvijek bojao jer ga je to tjeralo da se trudi.

Recenica koja opisuje sustinu mog zivota.

Zato mi je ovaj challenge toliko vazan, tih jebenih 4k sati za dvije godine, vise od svega zelim taj klik, imam razloga za njega, imam brdo razloga zbog kojih moram i treba da se borim.
Ovo mi je toliko vazno da nema noci da ne zaspim a da ne mislim o tome, a opet me taj strah od neuspjeha paralizira + sve ovo sto sam potanko opisao.
S ispunjenjem ovog challengea kao da bi ispunio i svoju svrhu kao poker igraca.
Naravno da ga necu ispuniti ako nastavim ovako, ali mislim da ce i prosjecan citatelj shvatiti koliko to zelim.

....................

Eto, danas umjesto grafa za 10 dana ovakav post, ali sta mogu.
Nekako sam veceras raspolozen za pisanje, mozda mi tako bude lakse da izbacim sve iz sebe.

Pokusacu da napisem jos veceras kao neka dva eseja, od kojih ce se prvi odnositi na moje misljenje o regularnosti online pokera, jer sam bio neko ko je zivio mnogo godina od aparata za igre na srecu, mada ce vecina igraca koji igraju vece limite s gnusanjem gledati nesto tako, a kao drugo zaista zelim da se jos jednom osvrnem na pojam zvan agentura.


Eto, slijedi malo knjizevnih pokusaja u nastojanju da me to oraspolozi da se vratim za stolove pa da dodje i taj klik.

Hvala na citanju.

Zadnji popravljao Uskebasi (09-03-2022 02:37:58)

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
20

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Kao neko kome su dugih 7 godina iskljucivi izvor primanja bili aparati za igre na srecu ( o cemu ce se dosta pisati u nastavku ovog bloga kao dio biografije ),
smatram da sam vise nego kompetentan da to povezem s online pokerom.
U pokeru mozda uspije jedan od 100 igraca koji su se dotakli pokera ali u aparatima uspije mozda jedan od 10,000 koji su ih se bar jednom dotakli.
A ja sam bio jedan od 10,000.
Recimo da imas jos nevjerovatnih 55 free games gdje imas masu dobitaka od tipa tri centa.
I ti das radoznalcu kvotu 10 da neces dobiti NIJEDAN CENT u tih 55 free games.
Ili da imas za duplanje brojeve od 1 do 13 i on ti da dobitak od 20 centi gdje je iduci step 30 centi, dakle 10 centi plusa i ponudi ti broj 2.
Dakle 2 i ti trazis manju ili vecu od broja 2, dakle manja je samo 1a sve od 3 do 13 prolazis, to je procentualno sansa 93 posto ili tako nesto za tebe ...
I ti bi bio spreman da ulozis cijelu svoju imovinu za neciji 1 euro da ce bas tad izbaciti broj 1.

Mozda ovaj pocetak zvuci previse narcisoidan, kao ono sta pise ovaj idiot, sam za sebe da je genije ili slicno ali onaj ko je procitao bar 1/3 ovog bloga brzo ce odustati od
tog stava, jer sam ( i tek cu ) toliko sebe potcjenio u mnogim stvarima da se to moze ciniti kao cisto pretjerivanje.

Ok, kakve to ima veze s pokerom?

Nikad nisam vjerovao u postene namjere poker soba, banuju te ako si dobar winer, na Starsu ako nosis vise od 5bb odmah varas, na GG te uredno zamole da se malo ohladis kad previse nosis,
na 888 ti salju mailove da si bot ili da koristis skriptu pa ti otmu pare, na aplikacijama placas neke rebate ako si winer, na ipokeru racunaju sistem rejkbeka koji je poznat samo njima, ukidaju hudove jer to daje nepostenu prednost ( pa neka fish kupi Hud ),
ili prosto te ogranicavaju na svaki moguci nacin s ciljem da sto vise novca ostane fishevima, u prevodu njima.

Radi se o multinacionalnim kompanijama koje bi za dolar profita prodali i rodjenu majku, ok svi mi ovo znamo sve.

U svemu tome malo ko postavlja pitanje sowtfera, tj da li je to taj cuveni RNG o kojem svi trube ili nesto drugo.

Ako je nekad i bio onda ja tvrdim da je na vecini soba odavno ovo nesto drugo.

Sad ce se ovdje vecina citatelja koji igraju barem nl50 zaustaviti i reci cuveni argument koji je totalno besmislen, dok ce oni nl10 igraci koji nikad nisu uspjeli beatati poker
likovati s rijecima da ako ja to kazem da je garant tacno i da je njih namjesten softwer udaljio od uspjeha kao iskljucivi krivac.

Prvo argument prvih.

Pa kako si ti , konjino jedna, nosio cijeli zivot 20bb na namjestenim softwerima a mi 7bb max i ne bunimo se a ti se bunis?

Odgovor je vrlo prost.

Da softweri nisu bili takvi onda bi ja nosio namjanje 30bb a vi najmanje 11.
A vjerovatno i puno vise od toga.

Mislim da nema nikakvog RNG-a, vec prosto program kakav je kod aparata.

Tu se ne radi o tome da je to usmjereno protiv mene, vas ili nekog pojedinca.
Vec je iskljucivo programirano na nacin da se neke situacije desavaju nesto manje ili vise nego sto se treba desiti.

Recimo jeste li ikad zapazili ili vam je bilo cudno ( kako je to neko genijalno smislio ) kako ruke koje se igraju kao limp/call mnogo bolje hitaju flop nego over karte s kojima se izoluje.
Mi izolujemo na AQ, fish limp calla 84o i precesto on ima pogodak a mi nemamo.

Ili recimo situacija da kod izolacije kad imamo jakog A a fish limp/calla losijeg, recimo AQ vs A5, da se odigra i po mjesec dana a da se ne desi situacija da padne kec na flopu
ili na turnu nakon cbeta i da baord bude takav da mozemo ici po tri streeta i da budemo dobri.
Ne, to se ne desava gotovo nikad, odigram po 50k ruku u nizu i toga nema, kad padne A onda ili pada i 5 ili ce board biti takav da ce do kraja biti 4 boje ili 4 skale.
Isto kao i u 3 betanim.

Jeste li zapazili da kad odjednom nekom semi fishu recimo 35/10 padne ideja da odjednom nicim izazvan cold calla 3 bet sa 84s i da viu bas tad imate KK i da flop bude 882 recimo.

Jeste li ikad zapazili da kad neki fish udje s 50bb, ali bas veliki fish, i zacas napravi 250bb da ce veoma redovno da dodje do 500-1000bb.
I da u takvim situacijama ako ste npr vi izgubili dva - tri steka vec na tabli da se gotovo nikad niste povadili vec potonuli jos dublje.
I onda odjednom kad dodje do limita i kad fisha prvi put bad beataju onda on to prospe u 10 minuta sve i mozda nesto povadite ali bi svaki put skoro bilo bolje da ste izasli nakon 3 izgubljena steka s table.

Dakle, ovde se radi o tome da se neke situacije desavaju cesce nego sto bi trebalo da se desavaju.

Npr da ruke koje se igraju na odredjeni nacin, recimo kao limp call hitaju pogodak na flopu lupam 45 posto umjesto 33 isl...

Ovakve stvari mnogo uticu na igru i na wr a vrlo tesko se mogu provjeriti jer ne znas sta je fish foldao na turnu recimo, tj da li je imao pogodak ili air.

Dakle, jednostavno se neke stvari desavaju vise nego sto bi trebali i to svima krese wr.

Od onog gore argumenta jos je losiji taj kako fishevi gube a regovi nose.
Pa naravno da je tako, taj poguranac nije toliki da fisheve pretvori u winere ( osim onih nekih 34/16 s foldom na cbet i 3 bet itd ).
Ali ce svim regovima bitno da smanji wr.

Ok, sta mozemo uciniti povodom ovog?
Gotovo nista.
Ono sto ja radim u praksi je da redovno izadjem sa stola na kojem sam izgubio 3 steka pa makar na njemu bio onaj 100/100/100 sa 700bb, to je nekako najupecatljivije.
I u toj situaciji gotovo redovno najebe reg koji se nalazi u najboljoj poziciji.

Naravno da cemo igrati i dalje, kao i dosad, i da ne mozemo tu puno toga promjeniti, ovo je cisto kao sto sam i napisao, esej.

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
30

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Evo da se osvrnem i na ovo s agenturom.
Nikad bas nisam bio previse informaticki pismen da se bavim s tim, a niti previse dobar s engleskim.

Prvi put da sam se regao kao affiliate za H2n ( sto stoji u potpisu ) ali s namjerom da mojim ucenicima olaksam kupovinu te da im 25 posto, koje cu ja valjda da
dobijem od Rusa, vratim.
Da bi kupovinu ucinili laksim jer je nekom ko igra nl 25-50 bas tesko da izdvoji 200e za program godisnje.

Dok ostalima koji kupe s tim kodom vratim pola od tog sto ja dobijem, vjerovatno ce da kupi 1-2 covjeka u narednim godinama. big_smile

Mislim da je problem agenture rak rana u razvoju pokera jer veliki dio para iznose ljudi koji ne igraju poker i nemaju veze s istim.
Generalno nisam nikad ni kuzio tu materiju u smislu zasto sobe daje velike dealove agentima koji ce im na sobu dovuci iskljucivo regove.

Fishevi sigurno ne citaju poker forume i ne idu na stranice poker affilijeta, pa bi da sam ja menadzer neke poker sobe sve pare usmjerio na reklamiranje na drugi nacin
i tako ponudio direktno veci deal regovima koji bi dosli i dio rejka vracao fishevima.
Tj tipa ako ja kao soba mogu dati deal od 60 posto taj procent cu odmah da ponudim igracima a ne agentima od kojih je 95 posto bezobzirno i daju dealove od 30 posto dok oni imaju 60 posto,
dakle uzmu 30 posto necijeg rejka sto je brutala i bukvalno satire poker ekonomiju.

Tj za sobe bi bilo jos bolje da daju direktni deal veci od agenta, recimo 45 posto kad mogu dati 60 i tu razliku od 15 posto izdvoje za tv reklame ili reklame po fudbalskim stadionima
gdje ce to fishevi vidjeti.
Dobro sobi, dobro regovima, ok fishevima a agentima nista.

Nemam problem s tim da agenti zarade ako je to zarada koja ne satire poker ekonomiju.

Opet se moze ciniti kao da reklamiram Žigu i njegove dealove, ali mi ne bi padalo napamet da to radim da zaista nije tako.
Boli me k za Žiginih 100 ili 200 dolara koje mi plati za pisanje bloga, pisao bi ga svakako i bez toga jer sam to dugo zelio, mozda ne ovdje i na ovom mjestu ali negdje sigurno da ( ajde vjerovatno
ovdje jer sam zelio da dobijem jos par ok studenata ).
Da pisem neke detalje iz svog zivota za taj novac, to ne bi ni da sam gladan, vec mora da mi predstavlja zadovoljstvo.

Uvijek se sjetim ovakvih situacija s Žigom od prije par godina, sto sam i kacio ovdje negdje na pocetku pa cu copy paste.

Primjer 1.

https://gyazo.com/ffedc38ff29d0f8a452ed5c0e4b03db8

Dakle, banovali su tu sobu i imao sam 3k, uopste nije bilo sigurno da ce se te pare dobiti ali je Žiga uredio da se tih 3k prebaci na neku drugu sobu i nesto izrejka i on je preuzeo sav rizik.
Kako se vidi iz teksta to je uradio i s drugim igracem za jos veci iznos, i mom uceniku koji je banovan prijeme mene i koji je isto imao 3k je vratio novac.
Na toj sobi su neki nalozi zakljucani i danas, sto sam saznao od drugih affiliejta.

Primjer 2, tj 4 bolje receno.


https://gyazo.com/4d468942ff08301f8cffe0ad0c272140


Mog ucenika su optuzili da je bot i trajno mu oduzeli 1900 dolara bez ikakvog razgovora ali je Žiga pristao da se te pare ubace na neku drugu sobu i da narejkka 15k i da se onda to odlocka.
Na srecu nakon par mjeseci su odblokirali nalog i vratili uceniku pare ali nisu htjeli nikakvu komunikaciju.


Nema teoretske sanse da na ovakve stvari pristane bilo ko drugi, pricao sam s xy affiliejta i nijedan nije ovo nudio, max je bio da ce uraditi sve sto je u njihovoj moci da se vrati novac, znaci s covjekom se moze apsolutno sve dogovoriti i red je da neko takav zaradi od ovoga.

Osim tog, po datumima na skajpu se moze vidjeti da je ovo bilo prije godinu i po i vise, dakle ne bas juce.

...........................

O dealovima ne bi ni pricao.
Bila je jedna soba koja je mnogo banovala igrace i gdje sam kod Žige imao 3 posto rejkbek i ono sto je davala soba a to je bilo skoro nista.
On je tu zaradjivao 5 posto od mog net rejka.
Kad me soba banala vratio mi je 3k unaprijed ( ovaj prvi primjer ) ali vise nije zelio da radi s tom sobom.
Otisao sam kod drugog affiliejta jer sam zelio nastaviti tu igrati mojih 3 posto rb se pretvorilo u nulu i plus sam jos placao 350e da bi tu igrao dok nisam odustao.

Ajde neka zaradi na ovome onaj ko ce da radi za 5 posto necijeg rejka kao Žiga a ne da ljudi uzimaju po 30 posto.

Ili npr ovih dana se intenzivno raspitujem za aplikacije jer bi volio da dio ucenika igra tamo, i nemam iskustva s tim.
Veliki affiliejt je ponudio deal koji s nekim fees i rebatima gdje je ispalo da na zaradjenih 5k eura dobijete oko 4350 kad se to poplaca a kod Žige 4900.
To su neshvatljive razlike zaista.

Eto morao sam da nahvalim Žigu kad sam se dotaknuo ove teme big_smile ali je po svemu zasluzeno.
I nema ni potrebe da se ide kod drugih affiliejta jer ce deal biti za vecinu soba sigurno manji.
Posebno za aplikacije.
Neka zarade ljudi koji nam nece izvlaciti vecinu profita iz dzepova dok grindamo i ubijati poker ekonomiju.

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
30