76

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Uvijek je tako, kad sve krene u kurac ide doslovno bez pardona. Objavi opet 2 zaredom.

00

Re: Uske 2000 sati za 2022.

MelloB napisao:

Uvijek je tako, kad sve krene u kurac ide doslovno bez pardona. Objavi opet 2 zaredom.

Hocu, na tvoj zahtjev.

Ali se vracam od iduceg mjeseca na 1 post u 10 dana jer ce definitivno zavrsiti ranije nego sto bi zelio ako nastavim tako cesto.

Znam dobro koliko mi je dosadno ( a vjerujem i vecini ) citati neke updejte koji su vezani samo za poker.

Ne mora se tu raditi o privatnom zivotu ali neki opisi vezani za poker, opisivanje emocija koje se dogadjaju dok se igra isl, ili npr kad je OroJaNjivu opisivao na pokerasima likove s kojima je igrao live, to mi je bas gotiva za citati i zakuje me za ekran.
Uvijek sam volio te kockarske price, rezone, opise, sta su prolazili i kako su ucili...

Eto, opet me sramota barem jednog dijela jer bi danas trebao izbaciti updejt za kilazu ali nisam ni stao na vagu jer bjezim od realnosti, s trenerom sam dogovorio jos prije par dana da nastavimo raditi ali svaki dan iskrsne nesto oko casova ili drugih obaveza.

Precesto zaboravim da sam stavio 4k sati za dvije godine zbog onih bolesti pocetkom godine pa da ne moram da igram bas 200 sati svaki mjesec vec je ok samo da predjem tih 166.

Ali moram priznati, precesto je u meni misao kako bi bilo fenomenalno da to ipak nadoknadim do kraja godine pa da svaki mjesec odigram 200 sati.
Bilo bi ono, Uske je supermen, moze dati fore koliko hoce, on sve moze, u mojim ocima naravno.

Ali moracu malo stati na loptu jer sve obaveze koje imam oko coachinga ( ponekad potrosim i dva sata dnevno samo na pripremu, prebacivanje para, racunanje itd ).

Naravno da mi to nista ne vrijedi jer cu ako ovako nastavim umrijeti, i onda necu ostvariti nikakve ciljeve, trazim toliko taj zeljeni klik da se uhvatim treninga i ishrane, ali kod mene se ocito nista ne moze dogoditi vjestacki vec bas mora da dodje moment.
I kad dodje ili cu uraditi sve maximalno ili necu nikako, ne postoji sredina.

Najvise su me za ishranu i trening i sjebali savjeti poput jedi tad i tad, trreniraj tad i tad, a najbolje sam prolazio kad sam slusao tijelo.

Dobro, dosta o tome, eto nisam se pravio da sam zaboravio updejtati za to, vec sam napisao kako jeste.
A to su dosta veliki koraci za mene ( i mislim i za vecinu stanovnistva planete ).

Tj. priznavanje istine samom sebi.
Previse sam puta bjezao od istine u zivotu da mi se i sama pomisao da sam postao sposoban da je sebi priznam cini kao neka vrsta prosvjetljenja.

Sta god da se desilo, zavrsicu ovaj blog, kakav god bio rezultat toga.

Mozda ce to biti i moja najveca pobjeda u zivotu ali mi jako godi sto ovo pisem.
Kao da vadis trn koji ti je dugo bio u stopalu.

Ok, skrenuo sam s teme, tako stoje stvari.
20.5 ide updejt za poker s nekim odigranim rukama, onda 30.5 opet updejt za kraj mjeseca i 5.6 nastavak bio u standardnom jednom odlomku.

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
00

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Umjesto Ljilje na radno mjesto je dosla Drazenka, vesela 20 godisnjakinja, koja je zaista bila super prema meni.
Uvijek je mogla da mi navije parsto poena na veresiju iako ni ona sama nije imala.

Negdje u tom periodu Nadi se desila uzasna situacija.
Gore spominjani shark Boro je nakon dugo vremena sjeo na aparat koji mu je, kako bi mi u Bosni rekli, dohakao.

Cak je i s cuvenih 49 ulog digao na 50 ali jednostavno nije mogao da ga blokira, uletio je oko 80k u poenima total i ostao igrati i nakon sto sam ja bio otisao.
Kad smo sutra pitali Nadu kako je proslo rekla je da je se povadio tacno i blokirao aparat na 100k poena.

Tako nesto je bilo nemoguce.
Naime najveca blokada na ulogu 50 je bila 44,800 poena kad dobijes flush a 50k poena na 5 istih.
Nakon tog se na dnu ekrana pokaze puna zuta linija i credit treperi, znaci nije moguce vise odigrati nijedan hand dok se aparat ne ponisti.

Bio sam ubjedjen da nesto laze, jer je uvijek bila mrzovoljna, ali sam shvatio istinu koja se pokazala nekoliko dana kasnije.

Naime pojavio se manjak od manje vise tacno 100k poena.

Bila je izuzetno neoprezna te je ostavila kljuc u kabini i sjela s nekim u kafani, sto je Boro vjerovatno dobro snimio, usao u kabinu i sam sebi otkucao 100k poena.

To nikad nije dokazano mada je svima bilo jasno.

Uglavnom par mjeseci nakon tog Nada je dobila otkaz.
U zelji da se povadi pocela je da zakida i da sve zaokruzuje u svoju korist, kad bi neko dao para za 650 poena ona bi samo zaokruzivala na 600 ili je pravila neke sulude razlike u kursevima itd.

Nakon nje je dosla isto neka mlada cura Snjezana kojoj je Ljilja sredila otkaz na brzinu jer je Velo pokazivao otvorene simpatije. big_smile

Onda je na kraju nju zamjenila komsinica iz drugog stana u toj zgradi gdje smo bili.
Tu sam dobio neku proviziju jer su urgirali za radnicu a ja ju ishvalio pa je preko mene dobila posao.
Plus sam imao neka primanja od njenog muza, sve dok nismo otisli, koji je bio vojnik i rijetko dolazio kuci i koji me obavezao da mu raportiram sve o njegovoj zeni dok on nije tu.
Da li joj se neko nabacuje, da li mi se ucinilo da je prema nekom preterano ljubazna, s kim sjedi, i bas svaki detalj.

Uglavnom s ocem pred operacijom i svim troskovima vezanim za to moji rijetki dobici su otisli na to.
Majka vise nije radila i onda sam shvatio da sam s 14 godina postao neko ko se mora brinuti za porodicu.
Da sam ja jedina nada u tom trenutku i da je sve na meni.
Uz neke prijasnje okolnosti to bi i mogao, ali uz novonastale bilo je to previse tesko breme za mene i preveliki teret na mojim ledjima.

U svakom slucaju, glad je sve vise kucala ponovo na nasa vrata.

U tim okolnostima sam dobar dio dana provodio po sumama pokusavajaci da sa znanjem koje mi je prenio Roljic iz sume i njegovi roditelji, naberem neke pecurke koje sam tad inace jeo prvi put u zivotu
i bile su vrlo ukusne, za nijansu losije od mesa.
Kad bi padala kisa nije bio problem da se nadju ali kad nije onda jeste.
I kad bi ih nalazio u tim suvim danima obicno bi bile male i zakrzljale.

To je bilo nedovoljno i morao sam da pronadjem novi izvor, ako ne zarade onda hrane, gdje je posluzila moja umjetnost plivanja i nosenja s brzacima.

Pisem o tome iduci put. Do citanja.



( spajam dva posta )







U to ratno vrijeme bilo je uobicajeno kao dobar dan da se riba ubija eksplozivom.
Svaki dan skoro, u podrucju od 10ak kilometara obale bila bi bacena barem jedna bomba.
Od eksplozije bi ribama puknuo mjehur i onda bi dezorijentisano plivale po povrsini i ne bi potonule.
Zelena bomba je bila mnogo razornija od crne.

Crne nisu mogle da ubiju ni giricu, jedino ako bi bas bacio u jato.

Uglavnom, kad bi neko bacio bombu ja bi cuo i pojurio da uhvatim nesto ribe.
To je zahtjevalo prilicno veliku dozu snalazljivosti hvatanja osamucene ribe s dvije ruke a ispod tebe nema dna.
Isto tako, nije dolazilo u obzir da uhvatim jednu ribu pa da s njom plivam do obale pa da se vratim po jos, jer bi ovi sto su bacili isli camcem i meredovom ( ona mreza s drskom stapa za hvatanje ribe ).
Imao sam vrlo uzak sorts koji me dobro stiskao oko butina a gore bi odvezao kanap ali mi nije spadao.
Ribu sam gurao u sorts, sa svih strana, ponekad i po par kila, pa bi onda bio jos tezi poduhvat doci do obale tako plivajuci.

Vremenom sam povezao rute kretanja glavnih bombasa pa bi nekad izletao iz zbunja kao zapeta puska ali i to je bilo cesto nedovoljno za najbolje komade.
Pa sam ponekad morao da cekam u vodi, ne znajuci bas previse o udarnom valu eksplozije pod vodom kao i o cinjenici da me neko mozda ne vidi pa da moze baciti bombu par metara od mene.
Shvatio sam kad mi je jedan rekao da izadjem iz vode da mi ne bi stucalo jaja.

U takvim okolnostima su se neki bombasi navikli na mene ali je bilo i onih koji su me tjerali i udarali veslima iz camca, uz psovke da se sklonim i prestanem im krasti ribu.

Svjeza riba i pecurke su bile prakticno svaki dan na meniju, za kruh se nekako moglo snaci.
Puno nam je pomogla zena koje se uvijek rado sjetim i koja je zivjela u nekoj iznajmljenoj trosnoj kucici na brdu, prekoputa naseg stana.
Zvala se Nada, muz joj je radio u Rusiji i izbivao bas dugo vremena, imali su dvoje ili cak troje djece, ne sjecam se tacno.
Uglavnom i oni su jedva sastavljali kraj s krajem jer ona nije radila ali nam je skoro svaki dan donosila dio njihovog rucka i nesto kruha.
Dosta godina kasnije smo je pronasli i posjetili je, majka i ja, da barem pokazemo da to nikad nismo zaboravili.

Bilo je tu ponekad i luka i krompira, jer je uz rijeku na jednom mjestu bila ogromna njiva koju je neko sadio vjerovatno s namjenom da to prodaje.
Ponekad bi otisao u mrklu noc s alatom za kopanje pa iskopao nesto krompira i luka.

Ipak, u takvim okolnostima zivot je postajao sve tezi.
Otac je operisan ali je ostalo to da vise tu ruku nije mogao da podigne iznad ramena.
Nije mogao da radi jos dosta vremena pa je i dalje sve ovisilo od mene.
Majka je pokusavala da pronadje bilo kakav posao ali joj nije islo od ruke.

S tim se poklopio i pocetak osmog razreda.
Sad su se iz matematike pocele uciti u tom razredu gotovo iskljucivo neke teoretske stvari, sto mi nije predstavljalo nikakav problem i cak sam dobio peticu.
Ta petica me egzaltirala i odmah sam racunao da cu proci osmi razred jer je do kraja godine bila vecina teoretskog gradiva.

O tome sta cu upisati za srednju iskreno nisam imao nikakvog pojma niti sam ista posebno zelio.

Negdje u tom periodu se zatvorila skola i nije se znalo kad ce proraditi jer su sve prostorije bile preoblikovane u takve da prime izbjeglice.

Imao sam sad mnogo vremena, nisam znao sta bi s njim.
Struja je postajala redovnija ali u Župi vise skoro nisi mogao da nadjes zive duse, ja bi cesto volio testirati aparate ali mnogo vremena nisam imao ni za 50 poena
i tad bi s velikom ceznjom mastao samo o tome da sjednem igrati pa makar i na los aparat.

Vrijeme sam uglavnom provodio kod rijeke, upoznavao njenu cud, pratio rute.


Koliko god bila teska tadasnja vremena kad se sjetim tih mnogih dana pored rijeke uhvati me neka nostalgija, sjetim se svih snova koje sam sanjao u tim dugim i predugim danima.
Ponekad mi pred sklopljenim ocima izadju tako zive slike mene i svega sto sam radio da mi se cini kao da sam u mislima dozvao taj svijet i on stoji tik pored mene.
Kao da samo trebam ustati i zakoraciti, napraviti tek jedan korak pa da se taj svijet vrati i da ponovo budem dio njega.

Nastavak slijedi uskoro, pozdrav i hvala na citanju.

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
30

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Prosle su 2/3 mjeseca, iako sam imao velike planove, konkretno da ponovim prosli mjesec po broju sati, od toga nece biti nista.

Odigrao sam nesto vise od 78 sati.

Prva dva dana ovog mjeseca sam spavao po 17 sati bukvalno jer sam bio premoren od proslog, onda sam dva dana proveo u Sarajevu jer sam morao da rijesim neke transakcije s ucenikom i jos jedan dan je otisao na sweatanje ucenika bas kad sam mislio upaliti session, nismo dugo radili, ostao sam skoro tri sata, onda se javio i drugi i dan je otisao.

Da je tih 5 dana bilo po 8sati, tj 40 sati total, sad bi se mogao potuci za 200.

Ovako kao min cilj ostaje barem 150 do kraja mjeseca a ako budem motivisan volio bi 167 sati, tj da barem za 20 minuta prebacim potrebni average po mjesecu.


komp 1



https://gyazo.com/79acd4709729280f4cf314f3ba24120f



komp 2


https://gyazo.com/dacceae39ad8298af5fcac32cf83008d





.......................

Evo i nekih random 10-15 zanimljivih ruku ( blefova, callova, vecih potova itd ) vs regova, fisheva, botova ( naglasicu vs koga je hand )


HAND 1 VS REG


https://h2n.blob.core.windows.net/hands/62TT_Ywy-I76uodnVav1Gg==.png


HAND 2 VS REG


https://h2n.blob.core.windows.net/hands/1qzlztL_m2gFfuWc-UeKIA==.png



HAND 3 VS BOT



https://h2n.blob.core.windows.net/hands/Kets0wGAYBPphgye8e_vHQ==.png



HAND 4 VS REG



https://h2n.blob.core.windows.net/hands/NbydNFdOzI20vNzmUsn1fw==.png



HAND 5 VS REG


https://h2n.blob.core.windows.net/hands/BSi1W9hd81kqHW8wftzvSw==.png



HAND 6 VS REG


https://h2n.blob.core.windows.net/hands/EfCeiEvNJvGcJLD1rlUwTA==.png



HAND 7 VS REG



https://h2n.blob.core.windows.net/hands/F-C0rEBGeFwXtK5VUd9lwg==.png



HAND 8 VS REG



https://h2n.blob.core.windows.net/hands/ixF7PRWTz-P1MBRwRteh7A==.png



HAND 9 VS REG



https://h2n.blob.core.windows.net/hands/GEC1JmBk169ifNogNtrM3g==.png



HAND 10 VS REG



https://h2n.blob.core.windows.net/hands/Vh9pMPprnLN_fK4isrTXzw==.png



HAND 11, CO FISH, BTN REG



https://h2n.blob.core.windows.net/hands/w-A5ppU8GpNy_wjW4x49ww==.png



HAND 12 VS FISH


https://h2n.blob.core.windows.net/hands/j53q4YnffrYASuUUIzFtWg==.png


HAND 13 VS FISH



https://h2n.blob.core.windows.net/hands/dA02dy23BA5jvklLtxPJhQ==.png

Zadnji popravljao Uskebasi (20-05-2022 03:31:35)

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
10

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Ako nekog nesto bude zanimalo oko handova, kad vidim odgovorim svakako.

Pozdrav i sretno do kraja mjeseca.   wink

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
10

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Zanimljive ruke. Meni je posebno interesantna peta ruka i all in na turnu. Zanima me thinking proces u njoj. Stavio si protivnika bas na slabiji flush, i onda isao all in kako ne bi usporio ruku na riveru, tj. dao mu šansu da se folda?

00

Re: Uske 2000 sati za 2022.

loldurrr napisao:

Zanimljive ruke. Meni je posebno interesantna peta ruka i all in na turnu. Zanima me thinking proces u njoj. Stavio si protivnika bas na slabiji flush, i onda isao all in kako ne bi usporio ruku na riveru, tj. dao mu šansu da se folda?

A otprilike, ali si naveo tek manji dio razloga.

Ovde se vise radi o tome da targetiras sa sajzom odredjeni dio rangea koji je najlogicniji po statsima ili po tendencijama.

Ovde se radi o drugom, tj ajmo izvrtiti hand uotpocetka, reg je doplatio kao drugi iz bb nakon fisha i sad iz sredine donka flop.
Ofc to nikad nije air ali je vrlo legitimna strategija koju i sam apsolutno koristim jer ima nevidjene prednosti naspram opcije da uvijek checkiras.

Kad je pao ovaj turn i on nastavi, sajzing ga prilicno odaje jer se radi o solidnom regu ispred kojeg je dovoljno biti jedan level.
Nece nastaviti cbetati 80 posto na ovaj turn vise sa nekim setovima 77 i 22 niti Q7s, dva para keceva nema nikad u rangeu ionako, i ovde bi sa svim tim rukama nastavio manji sizeing ( za vecinu regova je size tell odlican exploit ) jer ne zeli da dobije rejz ovdje sa setom.

Da je nastavio manji size onda bi ga uvijek rejzali onoliko koliko je dovoljno da mu ne damo direktne odove za call i da jos nesto zaradimo od njegovog calla bez odsa dok on ceka da se upari i ofc foldali river na svaki donk bet eventualni ako se upari ( pa cak i na 20 posto pota ).

Ovako je to prilicno izvjesno da ima flush kad nastavi ovaj size, idemo sad po max value jer ciljamo top dio rangea i ljudi se ovdje nece nikad ubjediti kako ti shoveas nuts ili second nuts boju vec ce uvijek oni s levelom ispod kapirati kako ces ti ovdje naci neke blefove s Kc ( koje zapravo i nemamo u rangeu jer smo zvali flop i mozda jedino sto cemo zvati donk bet bi bio AKo gdje je jedna karta club i sad posto je turn pao Ac ostaje samo u toj soluciji Kc ali je to sad top par top kicker plus nuts fd i neces u zivotu s tim gurat turn ip ovdje ).

Ne zelimo da se upari ili da padne cetvrta boja pa da izgubimo value, line ima u njegovim ocima manje smisla itd itd.

Generalno, ja sve ucenike coacham na nacin da uvijek targetuju dio rangea vs poola i pokusaju odrediti idealan sizeing s kojim zele da postignu cilj u odnosu na snagu rangea protivnika do kje su dosli na osnovu statsa ili tendencija ili akcije.

Konkretno, ja cu nekad betati mega fishu 2bb na riveru u pot od 20 s fullom ne s namjerom da nesto indukujem vec je prosto cijela akcija u toj ruci i jos mnogo toga jasno ukazala da mu je range sranje  pa onda ides da dobijes bilo sta.
I obrnuto.

Nadam se da sam ti pomogao s ovim, svaki hand je filozofija za sebe i kad radim casove, tj kad je tema analiza nekog handa obicno su 2 handa vise nego dovoljna da pokriju cijeli sat jer ce se uvijek ici na barem 10 simulacija u smislu e sta da je pala ta karta il ista da je on odigroa drugi size itd itd.  wink

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
20

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Hvala puno na izdvojenom vremenu . Ovakvi odgovori šire horizonte smile

00

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Pogledao sam sve handove i jedan je zanimljiviji od drugoga. Naravno da bih volio pročitati proces razmišljanja u svakome od njih. big_smile  Ali izdvojio sam nekoliko pitanja:

Hand 2 - Zašto bet na flopu? S obzirom da se čini kao board koji niti HU ne bismo betali često te pogađa i jedan i drugi range više nego naš (osim što imamo overparove, a oni nemaju).

Hand 4 - Zašto bet na Riveru? Očekujemo call od lošijeg handa? Ili očekujemo da će KK+ foldati?

Hand 6 - Jako zanimljivo. Zanima me proces razmišljanja na Flopu. Raisamo zato što očekujemo da će cbetati 100% rangea i overfoldati? Zanima me proces razmišljanja na sljedećim streetovima - pretpostavljam da je to spot koji će pool overfoldati na Riveru, ili?

Hand 10 - Nije mi jasan njegov bet na Riveru. On to value beta i nada se da ćemo callati s čim točno? Ili blefira te se nada foldu od kojeg točno boljeg handa?

Vjerujem da ćeš u mojim pitanjima prepoznati razmišljanje konfekcijskog small stakes reg-a (NL50 je još uvijek small stakes?), ali zato baš i postavljam pitanja. wink

Zadnji popravljao Alleen86 (21-05-2022 15:43:35)

00

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Alleen86 napisao:

Pogledao sam sve handove i jedan je zanimljiviji od drugoga. Naravno da bih volio pročitati proces razmišljanja u svakome od njih. big_smile  Ali izdvojio sam nekoliko pitanja:

Hand 2 - Zašto bet na flopu? S obzirom da se čini kao board koji niti HU ne bismo betali često te pogađa i jedan i drugi range više nego naš (osim što imamo overparove, a oni nemaju).

Hand 4 - Zašto bet na Riveru? Očekujemo call od lošijeg handa? Ili očekujemo da će KK+ foldati?

Hand 6 - Jako zanimljivo. Zanima me proces razmišljanja na Flopu. Raisamo zato što očekujemo da će cbetati 100% rangea i overfoldati? Zanima me proces razmišljanja na sljedećim streetovima - pretpostavljam da je to spot koji će pool overfoldati na Riveru, ili?

Hand 10 - Nije mi jasan njegov bet na Riveru. On to value beta i nada se da ćemo callati s čim točno? Ili blefira te se nada foldu od kojeg točno boljeg handa?

Vjerujem da ćeš u mojim pitanjima prepoznati razmišljanje konfekcijskog small stakes reg-a (NL50 je još uvijek small stakes?), ali zato baš i postavljam pitanja. wink

HAND 2

A ne mozemo bas tako suvoparno djeliti bordove na nas i njihov.
Ovo je ipak skvizani, rangevi su uzi, fish sa sb je vrlo tvrd.

Flop je 964 s fd, btn reg je pun pocketa i sjutanih brodveja, nijedan pocket niti pogodak nema dodatni ekviti u smislu da ima guter isl.
Imamo i K u clubu, kad padne boja blokiramo ogorman broj boja, mozemo da nastavimo na svakom clubu i vec na turnu isfoldamo prakticno sve sto nije set.
Osim tog kad pogodimo A ili K nepostojeca je situacija gdje cemo mi to hitati a neko dva para ili skalu.

Ako checkiras, onda si gotov, reg moze cbetat prakticno cijeli range i onda kad uradis c/c na flopu jasno je da si uvijek na overima kad nisi cbetao u fisha  i moze da ti radi sta pozeli.


HAND 4

Kakav KK+? Kako reg moze imati ikada ovdje KK+ kad je flatao 3bet oop b vs b?

Ovaj hand je tipican primjer kako se igra gore, dakle 500+.

Vecina low stakes igraca ovde nema c/r jer misli kako ne moze repati gotovo nista ni od blefova niti od valuea.

3x je moguce samo par komba, tj A3s i 43s ako ovaj uopste to zove pfr a dio ce i 4 betat A3s vjerovatno.
Top full nema nikad.

Ovde kad rejzamo flop vs range cbeta ne ide se toliko u pravcu sta value rejzam a sta bluff rejzam vec se strategija svodi na kaznjavanje protivnikove pogresne strategije cbetanja rangea tamo gdje ne bi smio da cbeta range.

Ovde bi morali da nadjemo c/r 15ak posto barem na mjestu sb.

To su dve over karte s bd, kao recimo KQs, jedna over karta s dobrim backdorovima kao recimo A4s, A5s, u nekoj manjoj mjeri cak i ruke poput 54s s bd jer ce cesto na turnu pokupiti nesto, zatim neki najgori pocketi u nekoj mjeri kao 44 ili 22.

Za value moras posegnuti za Jx rukama, dakle najjaci J, tj AJ, KJ vec u dosta manjoj mjeri jer ne zelis blokirati folding range protivnika, tipa neke AQ, KQ isl s kojima zove flop pa kasnije baca.
Vise cemo rejzati neke osrednje J ali s backdoro flushem, tipa JTs isl.

Kad on nastavi turn ovakav size znaci da nastavlja cijeli range, dakle i te Jx i njegova ruka najvise izgleda i kao Jx.

Ja na riveru imam blefove koji su najcesce over karte, dakle neke KT spade, pa onda AQ itd.
Pockete ne pretvaramo u blef jer imaju shodown od njegovih pocketa i neke random hitane 4x ( najcesce A4s ).
Da je pala river karta koja je komplitala te neke bodveje, kao recimo K onda bi vise blefali s pocektima jer nam je vecina tog dosla itd itd.
On ovde prosto ne smije vs boljeg protivnika foldati masu Jx, gdje ce solver ofc praviti razliku koji su J bolji za call, pa ce tako neki JTs ili J9s biti bolji za call od recimo KJs ili QJszbog onog sto sam vec spomenuo gore.


HAND 6

A da, radi se o specificnom protivniku koji je straigh forward, prenizak wtsd, masu puta ce zgurat turn s jakim handom cim je malo vise drawova dole a on je oop i IP nam je dozvoljeno da imamo na flopu neke low equity handove za blef kao raise.


HAND 10

Koji donk value bet 170bb deep sa dva para na bordu od 4 boje za stek i na ovakvu akciju?

Ovo je bas specifican hand gdje ga se moze gledati iz posebne perspektive.

Dakle protivnik je nit koji ne blefa gotovo nikad i ima agg river 20.

Ali akcija koja se desila, da me neko stavio u spot na riveru i dao mi 2c, dakle najgori flush ja bi snap callao.
Dakle, on na riveru repa iskljucivo Ac.

Da li to moze ikada imati?

Kao prvo, s kojim on to nuts fd ide 3 betati flop oop 170bb deep?
Kao drugo, cak da to i radi, da li bi onda na turnu kad je hitao ( a ja callao flop i pun sam dvopara i losijih flusheva ) isao da checkira taj nuts flush?

I kao trece, da li bi ako je to sve i uradio, na turnu s tim nutsom isao c/c i onda zdonkao river kad je pala jos jedna boja?

Jedino sto bi imalo smisla bi bio neki 3 bet na flopu s A2o gdje je Ac pa onda c/c turn kad je pokupio ovo. ali on otvara sb 32 posto pa je to nemoguce.

Njegov bet je jasan na riveru, kapira da sam ja pun flusheva na ovakvu akciju i da cu na riveru baciti bilo koji flush koji naravno nije bio s kecom, dakle da cu foldati sve kombe K high, J high i svih ostalih flusheva ( a to je jako puno jer je b vs b pa ih imam mnogo ).

A objasnili bi zasto bi ga callali s bilo kojim flushem.

On ima leak koji ima vecina regova koji nisu predobri, a to je da je sposoban da razmislja samo o jednoj strani rangea, da li o svom ili o protivnikovom.
U ovom slucaju je razmisljao o mom, ali nije o svom, tj da on nema nikad nuts flush ovde.

P.S. Iako sam te pohvalio u tvom blogu da imas vrlo dobro razumjevanje igre, sad cu morati da uradim suprotno.  big_smile
Vecina tvojih pitanja mi djeluje kao da nisi vidio pravu akciju u handu.
Tj pricas o KK+ od strane sb gdje je flatao 3 bet oop, ili o donk value betanju 170bb deep s 4 boje na bordu od strane rega i jos nekih par slicnih pitanja.

Zaista mi djeluje kao da nisi vidio stvarnu akciju u skoro svakoj ruci ili prosto imas problem koji ima nemali broj igraca a to je da uopste ne gledaju akciju ( ili je ne mogu prepoznati )  koja se desila od samog pocetka i ne povezuju je sa kasnijim streetovima ( a za dolazak na bilo koji ozbiljniji nivo to je krucijalno ).

Zadnji popravljao Uskebasi (25-05-2022 12:47:03)

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
00

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Uskebasi napisao:

HAND 2

A ne mozemo bas tako suvoparno djeliti bordove na nas i njihov.
Ovo je ipak skvizani, rangevi su uzi, fish sa sb je vrlo tvrd.

Flop je 964 s fd, btn reg je pun pocketa i sjutanih brodveja, nijedan pocket niti pogodak nema dodatni ekviti u smislu da ima guter isl.
Imamo i K u clubu, kad padne boja blokiramo ogorman broj boja, mozemo da nastavimo na svakom clubu i vec na turnu isfoldamo prakticno sve sto nije set.
Osim tog kad pogodimo A ili K nepostojeca je situacija gdje cemo mi to hitati a neko dva para ili skalu.

Ako checkiras, onda si gotov, reg moze cbetat prakticno cijeli range i onda kad uradis c/c na flopu jasno je da si uvijek na overima kad nisi cbetao u fisha  i moze da ti radi sta pozeli.


HAND 4

Kakav KK+? Kako reg moze imati ikada ovdje KK+ kad je flatao 3bet oop b vs b?

Ovaj hand je tipican primjer kako se igra gore, dakle 500+.

Vecina low stakes igraca ovde nema c/r jer misli kako ne moze repati gotovo nista ni od blefova niti od valuea.

3x je moguce samo par komba, tj A3s i 43s ako ovaj uopste to zove pfr a dio ce i 4 betat A3s vjerovatno.
Top full nema nikad.

Ovde kad rejzamo flop vs range cbeta ne ide se toliko u pravcu sta value rejzam a sta bluff rejzam vec se strategija svodi na kaznjavanje protivnikove pogresne strategije cbetanja rangea tamo gdje ne bi smio da cbeta range.

Ovde bi morali da nadjemo c/r 15ak posto barem na mjestu sb.

To su dve over karte s bd, kao recimo KQs, jedna over karta s dobrim backdorovima kao recimo A4s, A5s, u nekoj manjoj mjeri cak i ruke poput 54s s bd jer ce cesto na turnu pokupiti nesto, zatim neki najgori pocketi u nekoj mjeri kao 44 ili 22.

Za value moras posegnuti za Jx rukama, dakle najjaci J, tj AJ, KJ vec u dosta manjoj mjeri jer ne zelis blokirati folding range protivnika, tipa neke AQ, KQ isl s kojima zove flop pa kasnije baca.
Vise cemo rejzati neke osrednje J ali s backdoro flushem, tipa JTs isl.

Kad on nastavi turn ovakav size znaci da nastavlja cijeli range, dakle i te Jx i njegova ruka najvise izgleda i kao Jx.

Ja na riveru imam blefove koji su najcesce over karte, dakle neke KT spade, pa onda AQ itd.
Pockete ne pretvaramo u blef jer imaju shodown od njegovih pocketa i neke random hitane 4x ( najcesce A4s ).
Da je pala river karta koja je komplitala te neke bodveje, kao recimo K onda bi vise blefali s pocektima jer nam je vecina tog dosla itd itd.
On ovde prosto ne smije vs boljeg protivnika foldati masu Jx, gdje ce solver ofc praviti razliku koji su J bolji za call, pa ce tako neki JTs ili J9s biti bolji za call od recimo KJs ili QJszbog onog sto sam vec spomenuo gore.


HAND 6

A da, radi se o specificnom protivniku koji je straigh forward, prenizak wtsd, masu puta ce zgurat turn s jakim handom cim je malo vise drawova dole a on je oop i IP nam je dozvoljeno da imamo na flopu neke low equity handove za blef kao raise.


HAND 10

Koji donk value bet 170bb deep sa dva para na bordu od 4 boje za stek i na ovakvu akciju?

Ovo je bas specifican hand gdje ga se moze gledati iz posebne perspektive.

Dakle protivnik je nit koji ne blefa gotovo nikad i ima agg river 20.

Ali akcija koja se desila, da me neko stavio u spot na riveru i dao mi 2c, dakle najgori flush ja bi snap callao.
Dakle, on na riveru repa iskljucivo Ac.

Da li to moze ikada imati?

Kao prvo, s kojim on to nuts fd ide 3 betati flop oop 170bb deep?
Kao drugo, cak da to i radi, da li bi onda na turnu kad je hitao ( a ja callao flop i pun sam dvopara i losijih flusheva ) isao da checkira taj nuts flush?

I kao trece, da li bi ako je to sve i uradio, na turnu s tim nutsom isao c/c i onda zdonkao river kad je pala jos jedna boja?

Jedino sto bi imalo smisla bi bio neki 3 bet na flopu s A2o gdje je Ac pa onda c/c turn kad je pokupio ovo. ali on otvara sb 32 posto pa je to nemoguce.

Njegov bet je jasan na riveru, kapira da sam ja pun flusheva na ovakvu akciju i da cu na riveru baciti bilo koji flush koji naravno nije bio s kecom, dakle da cu foldati sve kombe K high, J high i svih ostalih flusheva ( a to je jako puno jer je b vs b pa ih imam mnogo ).

A objasnili bi zasto bi ga callali s bilo kojim flushem.

On ima leak koji ima vecina regova koji nisu predobri, a to je da je sposoban da razmislja samo o jednoj strani rangea, da li o svom ili o protivnikovom.
U ovom slucaju je razmisljao o mom, ali nije o svom, tj da on nema nikad nuts flush ovde.

P.S. Iako sam te pohvalio u tvom blogu da imas vrlo dobro razumjevanje igre, sad cu morati da uradim suprotno.  big_smile
Vecina tvojih pitanja mi djeluje kao da nisi vidio pravu akciju u handu.
Tj pricas o KK+ od strane sb gdje je flatao 3 bet oop, ili o donk value betanju 170bb deep s 4 boje na bordu od strane rega i jos nekih par slicnih pitanja.

Zaista mi djeluje kao da nisi vidio stvarnu akciju u skoro svakoj ruci ili prosto imas problem koji ima nemali broj igraca a to je da uopste ne gledaju akciju ( ili je ne mogu prepoznati )  koja se desila od samog pocetka i ne povezuju je sa kasnijim streetovima ( a za dolazak na bilo koji ozbiljniji nivo to je krucijalno ).

Prije svega, hvala na izdvojenom vremenu!

Hand 4: Radi se o tome da na mojem limitu ne očekujem call od Jx na riveru nakon sve ove akcije, a i čini mi se da regovi puno premalo check/raisaju flop protiv range cbeta pa do rivera dolaze vjerojatno s dosta užim rangeom nego na NL500 u ovoj situaciji. Zato sam pitao očekuješ li call od lošijeg handa, jer ja na NL25 i NL50 ne očekujem (možda sam u krivu). Nekoliko puta mi se dogodilo da mi protivnici pokažu KK+ u sličnim situacijama s kojim su pokušali trapati i to neće foldati na Riveru. Ali naravno, u pravu si da će to gotovo uvijek 4betati preflop. Možda je u pitanju moje selektivno pamćenje.

Hand 10: Mislim da se i tu radi o razlici između limita jer mi nije bilo jasno zašto on tu beta. Mislim da bi na mojem limitu regovi razmišljali: "ok, imam dva para pa ću checkirati i ponekada dobiti pot jer ne očekujem fold od boje". Nisam siguran da bi na mojem limitu regovi tu pokušali reprezentati Ac.

Pitanje u vezi Handa 4: Ako sam dobro shvatio, napisao si da je range cbet na tom boardu greška. Ako nije problem, možeš li to pojasniti?

P.S. Žao mi je što sam demantirao tvoje pohvale, ali zaista nisam na nekoj visokoj razini, mislim da si me precijenio. big_smile Pa sad dok sam čitao tvoje komentare morao sam to napraviti nekoliko puta da donekle razumijem. hmm Hvala još jednom!

Zadnji popravljao Alleen86 (25-05-2022 17:17:47)

00

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Alleen86 napisao:
Uskebasi napisao:

HAND 2

A ne mozemo bas tako suvoparno djeliti bordove na nas i njihov.
Ovo je ipak skvizani, rangevi su uzi, fish sa sb je vrlo tvrd.

Flop je 964 s fd, btn reg je pun pocketa i sjutanih brodveja, nijedan pocket niti pogodak nema dodatni ekviti u smislu da ima guter isl.
Imamo i K u clubu, kad padne boja blokiramo ogorman broj boja, mozemo da nastavimo na svakom clubu i vec na turnu isfoldamo prakticno sve sto nije set.
Osim tog kad pogodimo A ili K nepostojeca je situacija gdje cemo mi to hitati a neko dva para ili skalu.

Ako checkiras, onda si gotov, reg moze cbetat prakticno cijeli range i onda kad uradis c/c na flopu jasno je da si uvijek na overima kad nisi cbetao u fisha  i moze da ti radi sta pozeli.


HAND 4

Kakav KK+? Kako reg moze imati ikada ovdje KK+ kad je flatao 3bet oop b vs b?

Ovaj hand je tipican primjer kako se igra gore, dakle 500+.

Vecina low stakes igraca ovde nema c/r jer misli kako ne moze repati gotovo nista ni od blefova niti od valuea.

3x je moguce samo par komba, tj A3s i 43s ako ovaj uopste to zove pfr a dio ce i 4 betat A3s vjerovatno.
Top full nema nikad.

Ovde kad rejzamo flop vs range cbeta ne ide se toliko u pravcu sta value rejzam a sta bluff rejzam vec se strategija svodi na kaznjavanje protivnikove pogresne strategije cbetanja rangea tamo gdje ne bi smio da cbeta range.

Ovde bi morali da nadjemo c/r 15ak posto barem na mjestu sb.

To su dve over karte s bd, kao recimo KQs, jedna over karta s dobrim backdorovima kao recimo A4s, A5s, u nekoj manjoj mjeri cak i ruke poput 54s s bd jer ce cesto na turnu pokupiti nesto, zatim neki najgori pocketi u nekoj mjeri kao 44 ili 22.

Za value moras posegnuti za Jx rukama, dakle najjaci J, tj AJ, KJ vec u dosta manjoj mjeri jer ne zelis blokirati folding range protivnika, tipa neke AQ, KQ isl s kojima zove flop pa kasnije baca.
Vise cemo rejzati neke osrednje J ali s backdoro flushem, tipa JTs isl.

Kad on nastavi turn ovakav size znaci da nastavlja cijeli range, dakle i te Jx i njegova ruka najvise izgleda i kao Jx.

Ja na riveru imam blefove koji su najcesce over karte, dakle neke KT spade, pa onda AQ itd.
Pockete ne pretvaramo u blef jer imaju shodown od njegovih pocketa i neke random hitane 4x ( najcesce A4s ).
Da je pala river karta koja je komplitala te neke bodveje, kao recimo K onda bi vise blefali s pocektima jer nam je vecina tog dosla itd itd.
On ovde prosto ne smije vs boljeg protivnika foldati masu Jx, gdje ce solver ofc praviti razliku koji su J bolji za call, pa ce tako neki JTs ili J9s biti bolji za call od recimo KJs ili QJszbog onog sto sam vec spomenuo gore.


HAND 6

A da, radi se o specificnom protivniku koji je straigh forward, prenizak wtsd, masu puta ce zgurat turn s jakim handom cim je malo vise drawova dole a on je oop i IP nam je dozvoljeno da imamo na flopu neke low equity handove za blef kao raise.


HAND 10

Koji donk value bet 170bb deep sa dva para na bordu od 4 boje za stek i na ovakvu akciju?

Ovo je bas specifican hand gdje ga se moze gledati iz posebne perspektive.

Dakle protivnik je nit koji ne blefa gotovo nikad i ima agg river 20.

Ali akcija koja se desila, da me neko stavio u spot na riveru i dao mi 2c, dakle najgori flush ja bi snap callao.
Dakle, on na riveru repa iskljucivo Ac.

Da li to moze ikada imati?

Kao prvo, s kojim on to nuts fd ide 3 betati flop oop 170bb deep?
Kao drugo, cak da to i radi, da li bi onda na turnu kad je hitao ( a ja callao flop i pun sam dvopara i losijih flusheva ) isao da checkira taj nuts flush?

I kao trece, da li bi ako je to sve i uradio, na turnu s tim nutsom isao c/c i onda zdonkao river kad je pala jos jedna boja?

Jedino sto bi imalo smisla bi bio neki 3 bet na flopu s A2o gdje je Ac pa onda c/c turn kad je pokupio ovo. ali on otvara sb 32 posto pa je to nemoguce.

Njegov bet je jasan na riveru, kapira da sam ja pun flusheva na ovakvu akciju i da cu na riveru baciti bilo koji flush koji naravno nije bio s kecom, dakle da cu foldati sve kombe K high, J high i svih ostalih flusheva ( a to je jako puno jer je b vs b pa ih imam mnogo ).

A objasnili bi zasto bi ga callali s bilo kojim flushem.

On ima leak koji ima vecina regova koji nisu predobri, a to je da je sposoban da razmislja samo o jednoj strani rangea, da li o svom ili o protivnikovom.
U ovom slucaju je razmisljao o mom, ali nije o svom, tj da on nema nikad nuts flush ovde.

P.S. Iako sam te pohvalio u tvom blogu da imas vrlo dobro razumjevanje igre, sad cu morati da uradim suprotno.  :D
Vecina tvojih pitanja mi djeluje kao da nisi vidio pravu akciju u handu.
Tj pricas o KK+ od strane sb gdje je flatao 3 bet oop, ili o donk value betanju 170bb deep s 4 boje na bordu od strane rega i jos nekih par slicnih pitanja.

Zaista mi djeluje kao da nisi vidio stvarnu akciju u skoro svakoj ruci ili prosto imas problem koji ima nemali broj igraca a to je da uopste ne gledaju akciju ( ili je ne mogu prepoznati )  koja se desila od samog pocetka i ne povezuju je sa kasnijim streetovima ( a za dolazak na bilo koji ozbiljniji nivo to je krucijalno ).

Prije svega, hvala na izdvojenom vremenu!

Hand 4: Radi se o tome da na mojem limitu ne očekujem call od Jx na riveru nakon sve ove akcije, a i čini mi se da regovi puno premalo check/raisaju flop protiv range cbeta pa do rivera dolaze vjerojatno s dosta užim rangeom nego na NL500 u ovoj situaciji. Zato sam pitao očekuješ li call od lošijeg handa, jer ja na NL25 i NL50 ne očekujem (možda sam u krivu). Nekoliko puta mi se dogodilo da mi protivnici pokažu KK+ u sličnim situacijama s kojim su pokušali trapati i to neće foldati na Riveru. Ali naravno, u pravu si da će to gotovo uvijek 4betati preflop. Možda je u pitanju moje selektivno pamćenje.

Hand 10: Mislim da se i tu radi o razlici između limita jer mi nije bilo jasno zašto on tu beta. Mislim da bi na mojem limitu regovi razmišljali: "ok, imam dva para pa ću checkirati i ponekada dobiti pot jer ne očekujem fold od boje". Nisam siguran da bi na mojem limitu regovi tu pokušali reprezentati Ac.

Pitanje u vezi Handa 4: Ako sam dobro shvatio, napisao si da je range cbet na tom boardu greška. Ako nije problem, možeš li to pojasniti?

P.S. Žao mi je što sam demantirao tvoje pohvale, ali zaista nisam na nekoj visokoj razini, mislim da si me precijenio. :D Pa sad dok sam čitao tvoje komentare morao sam to napraviti nekoliko puta da donekle razumijem. :/ Hvala još jednom!

   Generalno, Gto nije cbet range u masi spotova. Vec je to simplifikacija. AK5r 3betani btn vs sb gdje crushujemo btna nije u teoriji cbet range vec tipa 50ak posto vremena. Gto razmislja u pravcu da zastiti parove ispod K pa ce morati da checkira i jake ( top set ) i osrednje ( low aces i Kx ). Posebno oop se drasticno mijenja strategija ako neko cbeta range tamo gdje ne bi trebao. Kao npr u 3 betanom ip na malim flopovima.

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
00

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Gotov je i ovaj mjesec.
Iako je rezultat odlican nisam zadovoljan brojem odigranih sati, samo 150, moralo je vise.
Jeste da sam imao obaveze koje su mi izbile 2-3 dana + sam prva dva dana prespavao nakon proslog mjeseca ali s obzirom da i dalje ne treniram i da nisam nista drugo radio, morao sam vise.
Nadam se da cu u ovom mjesecu poceti da oet pazim na ishranu i trening, vaga trenutno i nije opcija o kojoj se razmislja da se ne deprimiram jos vise.

Plan za iduci mjesec je se ubiti od posla u svakom smislu, pa onda 7i mjesec odmor na more 10ak dana, sto mi je zapravo najveci smor.
Najradije bi platio da neko drugi ide na more umjesto mene, prezirem sunce i vrucinu iz dna duse.
Za mene bi idealan odmor bio lezati 10 dana u klimatizovanoj prostoriji s velikim tv-om i gledati sve filmove koje nisam stigao da pogledam.

Tako da ce se zaostatak u sedmom mjesecu sigurno produbiti, trenutno je oko 300 sati zaostatka i moram ovaj mjesec da malo smanjim.

komp 1

https://gyazo.com/49b749022d9a81d2f2b6a0add5c2dd92

komp 2


https://gyazo.com/18f64bea897eaa9f49121a51a61e37e7


Sad cu ubaciti jedan odlomak price, pa za koji dan okacim nekih 5-6 handova gdje smo blef/foldali, imam ih odvojene vec po vremenu, samo treba da ih nadjem.

Pozdrav i sretno.

Zadnji popravljao Uskebasi (01-06-2022 05:02:58)

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
00

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Ono sto je definitivno prelomilo da cemo ubrzo ici odatle je bilo preseljenje.
Dakle, prvi najam stana 93e je bio 120dem godisnje, 94 je porastao na 500 a 95e gazda je trazio 1000 dem, sto ne samo da je bila sumanuta cifra vec mi nismo imali ni centa.

Osim tog, otac je opet nastavio po starom pa je nakon operacije negdje otisao i nije ga bilo nedjeljama.

Tad se desio moj najdrazi dobitak, mnogo drazi od svih godina pluseva koje sam ostvario.

100 poena je bilo 2 dinara po nekom novom kursu a dva dinara si mogao da zamjenis za 1 dem.
Nada je majci dala dva dinara da barem kupimo neku pastetu isl i ja sam namolio majku da mi da ta dva dinara da probam jedan aparat koji je bio dosta dobar.
Ni sam ne znam kako ali mi je dala.
Otisao sam u Župu i drhtavim rukama stavio 100 poena u aparat i poceo s ulogom 2, krenuo je odmah s bojama i fulovima, na nekih 400-500 poena tek sam prebacio na 4 ( nisam zelio ranije da me slucajno ne bi pojeo ).
Vrlo brzo sam otisao na 1k poena i onda digao ulog i na 7 pa posle tog na 8.

Zavrsio sam na 7k poena samo kasirajuci dobitke ali mislim da mi je to toliko i s druge strane ostalo u sjecanju jer nisam dobio ni fles rojal ni 5 istih.
Milion stela za rojal, svako malo poker itd i konstantno me brutalno penje ali ne da glavni zgoditak.
Razmisljao sam svo vrijeme kako bi bilo super da mi sad kad imam 6-7k poena jos na sve to uvali pet istih.
Ali to se nije desilo.
Proveo sam cijeli dan na njemu i imao max oko 7200 poena i onda me poceo skidati, i najvaznije boje i fulovi su prestali.
Prekinuo sam na tacno 6250 poena sto je bilo 125 dinara ili 62,5 dem.
Naravno da to nije bilo dovoljno ni za mjesecni a kamoli godisnji zakup stana ali ovo smo majka i ja dozivjeli kao dar s neba i barem smo mogli za neko kratko vrijeme da rijesimo najosnovnije probleme.
Na placanje jos jednog godisnjeg zakupa nismo ni pomisljali, cak i da smo imali 1000 dem sigurno ih ne bi dali za to.

Negdje u ljeto te godine smo morali da izadjemo odatle.
Nasli smo stan u super trosnoj kuci, tj dvije sobe ako se racuna i dnevni boravak s dva kreveta ukupno.
Ne mogu se sjetiti koliko je bio zakup, znam da je bilo mjesecno i mnogo manje nego ovamo ali je i to predstavljalo veliki problem.

Nekako smo uspjevali doci do brasna pa je glavno jelo bilo suv kruh, jer su bombe postale dosta rijetke jer su ribari poceli intenzivno da prijavljuju krivolovce.
Odmah preko puta je povrce prodavao izvjesni Novica, 25godisnjak, od kojeg smo najcesce uzimali paprike na veresiju.
Sjecam se jedne epizode s njim dok ga jos nisam poznavao.
Pecao sam pored nekih momaka na rijeci, i onda smo onako poceli da pricamo i iz cista mira mi rekose ajde reci bumbar.
Mislio sam da je neka fora poput one da te nosam isl, ali sam na kraju rekao pa su rekli da povicem jos jace.
Na kraju sam iziritiran time zaurlao BUUUUUUUUMBAAAAAAAAAAAARRRRRRRRRRRRR, da bi se odmah iza zbunja sa suprotne strane rijeke pomolila glava ribara kojeg nisam ni skuzio.
Pogubio sam se kad mi je povikao, e momak ajd sacekaj malo sad cu tu doci.
Mislim se u sebi jbt, pa kako ces doci kad je most 10km odatle a rijeka tu najsira i najdublja.
Shvatio sam na sta misli kad se skinuo i zaplivao prema mojoj obali.
Bio sam dovoljno priseban da ga ne cekam vec sam pobjegao i naravno odmah sam sutra shvatio da je bolje da pucas u njega nego da mu kazes da je bumbar.


Situacija je postala jos teza, nervoza u kuci jos mnogo veca, i vise nismo mogli da vidimo nikakvu buducnost u toj sredini.
Otac je imao te momente kad se s njim moglo razgovarati, sve do onih momenata kad nije i kad bi jednostavno ko zna gdje nestajao po par nedjelja ( tj znali smo gdje je nestajao ali smo se pravili da ne znamo, a posebno majka ).
Uglavnom, previse toksicna atmosfera za bilo koga i to svaki sekund i ponekad se pitam kako sve to nije ostavilo dubljeg traga na meni.
Ali valjda ono sto te ne ubije to te ojaca.

Dogovorili smo se, tj odluka je pala.
Majka i ja cemo da odemo u rodni kraj, za pocetak kod njene sestre i muza pa cemo onda 5km u udaljeno selo u kucu koja pripada majcinom ocu, tj mome djedu koji je tad imao 63 godine.
Ocu je ostavljena mogucnost da ako zeli nek dodje odmah kod djeda, tj moze doci kad god.
Dosao je ali ne odmah.

Rodna kuca iz mog sela je u ratu spaljena do temelja i tu nije dolazio u obzir nikakav povratak.
Jos je tavan bio pun kukuruza pa je i ploca propala i bas sve izgorjelo do zidova.

Vise od svega mi je bilo zao mojih stripova, kao da i danas gledam ormaric u kojem sam ih slagao, oko 200 stripova koje sam toliko puta procitao da su se vec odavno izlizali.

Odluka je pala i 16.10.1995 s mojih nepunih 15 godina odlazio sam u posve nepoznati svijet za mene.
Poslednji dani boravka tamo bili su veoma emotivni za mene, imao sam osjecaj kao da se nikada necu vratiti u zivotu tu, iako je udaljenost malo preko 100km.
Oprastao sam se od rijeke, pricao s drvecem, uz rijeku suza koja je tekla iz mene, tekla i nije stajala.
I sad dok ovo pisem toliko mi je ziva svaka emocija koju sam prosao.
Taj kraj se duboko urezao u moje srce, bio sam tamo 3 i po godine ali su one bile toliko duge da mi se cini kao da je prosla vjecnost.

Nastavljamo uskoro, pozdrav i sretno svima.

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
10

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Da poranim s updejtom iz razloga sto 10og necu imati puno sta da okacim.
Spucalo me grlo vec 5 dana, u momentima sam jedva mogao da gutam, skoro nista nisam jeo, po cijeli dan cuclam septolete i spricam grlo.
Kad je prije 2-3 dana bilo bolje dosao sam na genijanu ideju da je to proslo i da mogu pojesti sladoled.
JUce je isto kao bilo bolje pa sam imao rezervisan coaching i ostao 4 sata za kompom pricajuci i bilo je najgore dosad, nakon toga.

Nadam se da cu biti u stanju da danas napokon krenem igrati jer cim duze sjedim za kompom javljaju se vrtoglavica i malaksalost, iako nemam temperaturu ali stalno imam osjecaj da gorim iznutra.

Tako da je izvjesno da nece biti nista od 200 sati vec ce biti dobro kad bi bilo 150.

Okacim par ruku iz proslog mjeseca oko blef rejzova i foldova, od kojih je jedna gotovo identicna onoj kad je Polk foldao Helmutu second nuts straight.

Pa se pisemo opet sredinom mjeseca, sretno.

VS FISH

https://h2n.blob.core.windows.net/hands/WP_ubEloWCDtTNBpWtlHhw==.png

VS REG


https://h2n.blob.core.windows.net/hands/6ubnV35qYi6SbpU8Wdvi-A==.png

VS REG

https://h2n.blob.core.windows.net/hands/mGrCowhy8LLMPUuvaXaJWA==.png

VS REG

https://h2n.blob.core.windows.net/hands/I-55Ea8hXM_9f4YJ9zV6EA==.png

Zadnji popravljao Uskebasi (05-06-2022 02:19:48)

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
00

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Zanimljive ruke, posebno ovaj fold sa J8 big_smile . Zanima me sta mislis koji je protivnikov range u ovoj ruci sa KQ kada si ovako odigrao? A3s za koje mislis da je u stanju foldati? Posto sa ovim checkom na turnu vjv nije boja (bar je ja ne vidim s mozgom low stakes igraca smile ). Isto tako kontam da i AK nece reraisati na riveru. 22 i 44 nece foldati na riveru, jer ako je reg zna da ti tu nemas KK...

00

Re: Uske 2000 sati za 2022.

loldurrr napisao:

Zanimljive ruke, posebno ovaj fold sa J8 big_smile . Zanima me sta mislis koji je protivnikov range u ovoj ruci sa KQ kada si ovako odigrao? A3s za koje mislis da je u stanju foldati? Posto sa ovim checkom na turnu vjv nije boja (bar je ja ne vidim s mozgom low stakes igraca smile ). Isto tako kontam da i AK nece reraisati na riveru. 22 i 44 nece foldati na riveru, jer ako je reg zna da ti tu nemas KK...

Nema veze sto si low stakes, niko gore na turnu isto tako ne checkira boju ( iako bi trebali neke ) i previse nastavljaju turn za value s rukama koje nisu boja.

Kad kazem niko mislim na regove, svakako se uvijek nadje neki fish koji tu uredno checkira boje na turnu  big_smile

A ono, ako krenemo od flopa moj hand je uvijek c/r, ali nije bas vs ovog sizea.
Vecina regova na turnu kad padne boja uglavnom nema svijest da bi morali da checkiraju masu ruku koje nisu boja ili nemaju blokera za boju.
Npr, trebali bi da checkiramo vecinu setova kad padne boja turn u teoriji, kao i bilo koja dva para osim mozda 30ak posto top two koje nastavljamo betati, dok cak i kad hitamo turn nuts straight to je 100 posto check ako nije popraceno time da imamo blokera za boju u ruci.

Vecina regova ovdje uredno nastavlja betat sve setove ( dvopare nema u range u ovom primjeru ) i uz to je super da cak i ako ne nastavlja mi blokiramo top set i river je 3 koja je drasticno smanjila ostale komboe setova pa tako da ful ne bi trebalo da ima gotovo nikad.

E sad, ovdje je mali problem sto se polarizovao na flopu pa je malo teze odrediti do koje granice te polarizacija ide.
Jer npr ako on ovde od value ruku na flopu, s ovim sizeom kad beta, granicu postavlja na recimo KQ a KJ ili KT ili checkira ili beta neki drugi size onda je nas block bet los jer nemas od cega losijeg da dobijes call iako block betas.

Mislim da vecina ok regova kao najlosiji hand s ovim sizeom za value na flopu beta recimo KT ( mozda K9s ).
Posto je open s mp onda sigurno ima u range i KJo i mozda cak i KTo, tako da je opvdje nas sizeing krucijalan.
Jer tipa ak oovde betas 3/4 vrlo cesto ces se u praksi dovesti u situaciju da dobijes call od AK i AA (  a nakon check na turnu je to manje vise jedino sto nas beata ), dakle od jaceg a da ti foldaju ove losije K.
Da ovde drzimo recimo KT umjesto KQ na riveru cak ni block bet ne bi imao smisla vec bi ruku igrali kao c/c ( ako mislimo da ima dovoljno blefa u bet/check/bet lineu a nema niko ) ili kao c/f, jer protivnik nakon ovog sizea nema nikad na riveru ruku kao QQ, JJ, TT isl s cim moze da zove nas block bet.

E sad, u teoriji bi on morao ovde da dosta siroko rejza za value na riveru vs ovog sizea mog ( uslovno receno dosta siroko ), ali rejz je sigurno s KQ + ( za KJ ne bi bio siguran ali me ne bi ni to cudilo da treba da se rejza ).

I taj dio kako igra vecina regova je kriminalan, ono uredno zovu block betove s top parovima a najgrublje receno bi svaki top par kao minimum minimuma ( a precesto bi morali rejzat i masu srednjih parova pa cak i trecih parova ) trebali rejzat za value vs block betova ( pricam naravno o nekim normalnim boardovima a ne bas da ces rejzat A2 na AKJT6 ).

I njegov sizeing upucuje na tu vrstu handova, obrati paznju kako je rejzao samo 3,5x nasih 25 posto size river.
Tj sizeing vristi na to da zeli call od Kx handova.

Nama blokeri za boju nisu toliko vazni ( u teoriji bi bili naravno ) ako znamo tendenciju poola da ne checkiraju tu na turnu boje.
A i posto je upareno na riveru vaznije je blokirati neke fulove, koje ajde nekad mozda i checkira.

Postavlja se pitanje koji nam je value range, jeste uzak i preuzak, na riveru cemo se nekad pojaviti s 33, 43s ( jeste to po jedan kombo samo ) s 44 koje nismo rejzali flop, pa onda s nekim nuts flush i second nuts flush isto.

To je kad se sve skupi sigurno ne vise od par komba ali isto tako necemo ni divljati s blefovima u ovom spotu osim ako nemamo tacne tendencije ( na kraju krajeva ja river nisam ni blefao vec value betao dok on nije rejzao ).

Sad neko moze reci ( opravdano ) da mi fulove i nuts boje na riveru igramo drugacije tj biramo veci size.

Istina, ali Pio uvijek tu ostavi tipa 10-15 posto ruku nutseva i oko nutseva da bi protektao range pa bi morali i mi vs boljih igraca ponekad betat river s najjacim rukama mali size.

Kad kazem vs boljih mislim prvenstveno na one koji ce cesto rejzat za blef vs takvog sizea jer ako imas nita koji to nikad ne radi pa mu u slicnim situacijama betas mali size s nekim nutsom onda samo propustas value.

Zadnji popravljao Uskebasi (07-06-2022 05:00:05)

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
10

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Dakle, tog 16.10 komsija Jotanovic, koji je bio ok lik, nas je odvezao u moj rodni grad, naplativsi nam samo cijenu goriva.
Osim tetke i njenog muza bila je i njihova 4-godisnja kcerka.

Rijesili smo formalnosti poput mog prepisa u osnovnu skolu koja je bila odmah preko puta zgrade.
Bilo je i par djecaka s kojima sam isao u skolu u tom mom rodnom selu a sad su zivjeli tu pa sam zelio da idem u njihovo odjeljenje.
Problem je bio sto sam ja u prosloj sredini ucio njemacki a ovdje se ucio engleski.
Onda su odlucili da me ubace u odjeljenje s djecom koja su izbjegla iz podrucja Sipova, Mrkonjica, Jajca itd...

Tetka je 5 godina mladja od mame i zaista dobra zena dok je njen muz mladji od nje 3 godine i poprilicno ga je tesko opisati.
Prosto covjek koji je snalazljiv i sve to ali ima manu da jedino on zna sve o svemu, njegove istine ( uglavnom preuzete s National Geographica i od Davida Ickea ) su jedine istine a one su gotovo sve do jedne ono sto bi
obican covjek nazvao teorijama zavjere.
Mene je npr nedavno savjetovao da ne igram poker vise jer moze biti neki moj komsija za stolom i da nikad ne znam ko je tu, pa me moze prepoznati i onda kad mu ja odnesem pare da me ode prijaviti kako sam mu odnio pare.
I mozes ga 869 sati ubjedjivati i neces ga ubjediti da prica gluposti.
S jednakom strascu ce pricati o svojim teorijama i akademiku i covjeku koji je totalno pijan na nekoj proslavi i ne zna za sebe.
Uglavnom, zivio je u HR, odmah preko mosta i njegov otac je bio veleposjednik, imali su desetine nekih traktora, kamiona i bio je extra imucan covjek dok su on i mladji brat od kad su prohodali
pomagali ocu oko imanja.
Njemu je rat uzeo strahovito puno.
Cijelo imanje je ostalo a on je morao da ode, skupa s porodicom.
Necu uplitati u moju pricu nikakve politicke stavove niti zelim da iko u eventualnim replikama pise postove takve vrste jer cu insistirati od moderatora da odmah budu obrisane.
Necu koristiti termine protjeran, ociscen itd ni na jednoj strani, pa ni za sebe.
Dovoljno mi je da kazem da sam u srcu Jugosloven i da se onakva zemlja vise nikad nece pojaviti u svijetu, te ako se neko bude pitao jesam li striktno Srbin ili Hrvat onda cu reci da imam i jedne i druge krvi,
kao i to da mi je supruga Hrvatica, kum Hrvat i osoba kojoj vjerujem bezgranicno takodje Hrvat, extra prijatelj kod kojeg drzim i po 40k eura, i mirno spavam, Bosnjak itd.
Cisto sam ovo spomenuo i o ovome vise nece biti rijeci jer mozda neko bude alergican na pominjanje rata, vojsku itd.
Cesto sam o tome razmisljao kako da sve to uklopim a da se niko ko bude citao ni na bilo koji nacin osjeti uvrijedjen ali znam da je 95 posto pokerasa atrofirano od takvih tema ali opet svejedno.

Ok, dosta o tome, dakle on je morao da ode skupa s cijelom porodicom i preselili su se u porodicnu kucu mog djeda.
Onda je krenuo rat i u Bosni, otac mu je poginuo medju prvima, brat dobio metak u nogu i danas sepa a on je nekoliko godina kasnije stao na minu i ostao bez potkoljenice.
Plus kao dodatak sto je ostao bez cijele imovine ukljucujuci i oko 100k dem na stednji.

Uglavnom, i u novoj sredini morao sam da dobro zapnem da opravdam moje i majcino prisustvo tu.
Prodavao je cigare i kafu na pijaci, imao puno bolje cijene od konkurencije i ubrzo napravio i stand umjesto malog stolica i stolice.
Ja sam isao svaki put s njim i vukao robu, kad bi neke robe zafalilo onda sam se vracao i trpao u torbe koje bi ako bi bile preteske gurao na biciklu do pijace, dok je mama pomagala u kuci.

Kad nije bilo pijace onda bi me slao na bratovo seosko imanje gdje je vazda bilo nekog posla, od cijepanja drva i slaganja, preko bacanja usjeva, do ciscenja stala itd itd.

Nisam dobijao nista za to, bilo je ukljuceno ono sto pojedem i sto spavam tu.

Prolazeci pored kafica dok bi isao pjeske do njegovog brata udaljenog oko 3-4 kilometra od grada vidio sam neke poker aparate i uhvatila me ceznja.

Posto su ljudi dolazili i na vrata kupovati cigare, kavu i zvake uvijek je bilo nekih kovanica te sam par puta uzeo po koju marku i sjeo na aparate ne razmisljajuci o posledicama.
Ovi aparati su bili bas oni mali, tzv sankovski, i nisu davali nista, bilo je to sistematsko uzimanje.
Mozda sam izgubio tako u 10-15 puta blizu 100km koje sam uzeo.

Nastavak slijedi ...


( spajam dva posta pa iduci ide 5.7 i u medjuvremenu cu napisati neki tekst o korisnim savjetima iz pokera da bude malo raznovrsnije )

U skoli sam u takvom okruzenju postao zadivljujuce bolji, naravno ostala je matematika kao problem ali je bio neki ok lik od kojeg sam prepisivao.
Zvuci nevjerovatno da sam kraj polugodISta osmog razreda prosao sa zakljucenom peticom.
Ovi nastavnici me nisu znali, tj nisu znali za neku moju losu reputaciju i uglavnom su me zadivljeno gledali dok sam citirao lekcije iz knjiga, predstavljajuci me drugima kako je to izuzetan prirodni dar.

Nisam imao previse vremena za slobodne aktivnosti.
Nakon jutarnje smjene bi u pijacnim danima odmah isao na pijacu, kad zavrsim tu, onda bi isao na bratovo imanje, ako ne bi bilo pijace onda odmah tamo, a usput bi ubacio par maraka u poker koji mi je bio na putu do tamo.
Zavrsavao bi obicno oko 5-6 popodne, ostatak vremena bi ucio ili prosetao sat do max dva s tim drustvom iz sela i tako svaki dan.

Onda se desilo nesto vrlo lose.
Neko od tog starog drustva je predlozio da odemo na bilijar u obliznju kafanu i onda smo nakon par odigranih partija svjedocili nesvakidasnjoj sceni.

Izvjesni Zavisa koji je bio daleko najbolji igrac bilijara u gradu je izazvan da igraju cisto po pivo partiju, od strane igraca kojeg je konobar predlozio.
Taj igrac je bio Aco, izbjeglica iz Sipova, imao je nepunih 18 godina.

Ostali smo u kafani par sati cjedeci jedan sok s dobrim pogledom na bilijarski sto.
Bila je to nesvakidasnja partija, toliko ga je ponizio da ovaj nije znao kako se zove, uz cijeli repertoar udaraca za koje nisam mogao ni sanjati da postoje.
Dovoljno je reci da je rezultat bio 17-0 u partijama protiv igraca koji zaista jeste solidno dobar.
Nismo mogli vise da gledamo Zavisinu bijedu pa smo otisli a ujutro smo saznali da je rezultat na kraju bio nesto kao 27-2 uz to da je Zavisa dobio te zadnje dvije partije kad je ovaj vec popio toliko piva da nije mogao da gleda na oci.
Tu sam se nalozio na bilijar pa urgirao od tog drustva da kad skupimo koju marku da odigramo zeton.

Jednog jutra je tako tamo sjedio Aco i sam pio kafu.
Kad smo igrali pokazivao nam je neke poteze, kako da pravilno nisanimo, kako da drzimo stap itd.
Ja sam se topio od srece sto mi takav majstor pokazuje.

Onda je to rezultovalo samo od sebe nekim tokom u kojem sam posve izgubio kontrolu.
Odlucio sam da potegnem dublje medju kovanice da bi mogao da ucim bilijar, posebno nalozen pricama Ace i njegovog prijatelja Paneta koji je bio jednako dobar, kako cu brzo da i ja dodjem na taj nivo
i onda cu da nosim brdo para od idiota koji ce htjeti da sa mnom igraju u pare.

Nekako sam se sve vise upustao u tu pricu, grabeci sve vise kovanica iz kase i ne razmisljajuci o posledicama.

Koliko god sam u bivsoj sredini bio snalazljiv, s ovakvim stvarima nisam imao nikakvog iskustva niti sam generalno dotad imao posebnog doticaja u smislu prijateljstva s vrsnjacima.
Uz to ovi su bili i 3 godine stariji od mene.

Naravno da se nisu zadovoljavali da me coachaju free ( pricam najvise o Aci ) i kad bi ih upitao sta mogu da uradim za njih, to ne bi bilo previse, neko jelo, pice itd ali je to pocelo da prelazi tih par maraka dnevno.

Onda se desila i prva veca prevara.
Iz cista mira taj konobar koji je Zavisi preporucio Acu za partiju ga je izazvao da igraju po 50 dem partiju, a od tog konobara sam bio i ja vec sad bolji.

Aco nije imao pare, ja sam progutao ne samo mamac vec i udicu, iduci dan nasao stek s krupnim parama kojih je bilo mnogo i izvukao stotku, racunajuci na sigurne pare.
Aco je naravno izgubio obe partije i bilo je toliko providno da je bilo jadno gledati i napao sam ih da su se dog ali je ogromnih 100dem bilo izgubljeno i sad je moje grabljenje iz kase,
skupa s pokerom prelazilo nekih 500-600 dem.
Bio sam toliko naivan da me Aco kasnije uspio ubjediti da me nisu prevarili.

Jos jednom sam nasjeo kad je takodje izbjeglica koji je realno bio i jos bolji od Ace, zvali su ga Baza, uspio da mi izmuze 40, dvije partije s nekim novim likom iz tih krajeva koji je trazio igru u pare.
Pa sam iduci dan saznao da su oni zapravo najbolji prijatelji.

U medjuvremenu da bi imao vremena za ovo ja sam gotovo posve prestao ici u skolu u drugom polugodistu.
Jedan dan odem pa dva ne odem itd.
Jedva bi cekao da dodjem sa seoskog imanja pa da idem uciti bilijar, zamisljao sam se kao neki profic koji gazi sve po redu.

Nastavak iduci put, pozzz.

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
20

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Evo vrijeme za poker update.

Kojeg nece biti.

Iz prostog razloga sto nisam ni igrao, imam 20 sati ovaj mjesec i par stotina eura minusa.

Sta se desilo?

Nista posebno, bolestan prvih 5-6 dana u mjesecu, potom uzasni napadi tjeskobe koji se periodicno javljaju ovako snaznim intenzitetom svakih par mjeseci i prosto sam bio zakovan.
Vjerovatno je ovo, kolike god klikove u glavi imao i mjesece kao dva prethodna, zapecatilo sudbinu chalengu od 4k sati za dvije godine.

Ali kako god bude bilo, necu se predati, updejtacu do kraja cak i kad postane potpuno jasno da sam izgubio challenge.
Milion pitanja ovaj mjesec u glavi, milion sumnji, najvise o tome da ja mozda drugacije i ne mogu funkcionisati nego na neki BlietzKrieg koji ce mi omoguciti da sve radim na 70 posto i da kako godine odmicu da je sve uzaludnije boriti se protiv toga vec nekako pokusati zivjeti s tim.

Mozda bi me u nebesa vinulo, da ne kazem izlijecilo od svih tegoba, kad bi se desio takav klik da ipak uspijem na kraju iduce godine ponosno reci da sam zavrsio challenge.
Kakva bi to bila odkskocna daska i euforija.
Ali i ja sam svaki dan sve manje vjerujem u to.
Nekako mislim da ce na kraju pisati tipa 3100 sati umjesto 4000 i da ce to biti onih cuvenih 65-70 posto koliko sam uvijek davao u zivotu.
Neko bi rekao, ok sta sad, i to je dobro, imas te i te probleme, nisi kriv sto si bio bolestan 50 od 180 dana isl ali duboko u sebi znam da mi to nije opravdanje i da ne smije biti.

Jako se tesko nositi s tjeskobom.
Imam srece sto nisam sam i sto imam podrsku, ne mogu zamisliti kako bi mi bilo da je drugacije, sigurno barem 5 puta teze.

U ovakvim stanjima se prosto neke stvari koje ti uopste nisu smetale, tj jako su ti malo smetale, toliko multipliciraju da ti sad jako smetaju.

Npr, ranije bi tipa uvijek imao razumjevanja za ucenike jer su prosto takvi i kod mene su uvijek dolazili mahom ljudi koji imaju milion raznih problema, kad nece da rade, kad ih smaraju casovi, kad ne salju ruke, kad nemaju nikakva pitanja.

A ovih dana mi strasno smeta kad im posaljem video i notese s nekim pravilima i zakljuccima od kojih ni ja nisam znao masu prije 6 mjeseci i 95 posto njih reaguje na nacin kao da sam im poslao video sinocnjeg dnevnika.
Nikakva pitanja, nikakve dileme, apsolutno nista.
Kao da je samo u opticaju ideja daj nam pare da se igramo, a i to cemo navuci 100 sati.

U momentu mi padne ideja da ostavim 5-6 ljudi koji prave neke pare, pa im zbog toga mogu progledati kroz prste, a ostalo da ne gubim vrijeme bzvz i da ne obezvredjujem sopstveni novac drzeci ga kod nekog ko smatra kako ne mora ni oko cega da se trudi.

Poceo sam trenirati ali sam zakljucio da mi jako smeta sto trener radi i da se ja moram prilagoditi njegovim satnicama mnogo vise nego on mojim.

Mnogo puta mi raspolozenje strasno varira u ovim situacijama i u toku istog dana, i nekad se probudim u 13h i super se osjecam i jeo bi i odmah isao na trening ali on radi prvu, drugu, pa ce taj dan reci da moze u 16h i onda cu bzvz izgubiti 3 sata blejeci jer ne mogu nista, pa ce mi se neko javiti u 16h za cas, pa cu ja pitati jel mogu pomjeriti trening, pa onda razmisljati o tome hocu li sutra moci stici itd itd.

Takve stvari mi stvaraju uzasan pritisak koji me zakuje za dno, i prosto se osjecam da nisam gospodar svog dana i da nista ne mogu urediti onako bi zelio.
Pa sam se dog da idem na trening kad se dobro osjecam, javim mu sat vremena ranije jer mi toliko treba da jedem, spremim se i dodjem, pa ako on moze tad doci nek dodje, ako ne moze onda cu raditi sam te dane i to je to.
Mislim da ce me to sacuvati dosta tjeskobe cak i kad bude bila prisutna jako.

I kao sto rekoh kad nemam jacu tjeskobu nista od tog mi ne smeta i sve prihvatam s osmjehom i pozitivnim razmisljanjem.
Kad me stisne, osjecam se kao da mi propada tlo pod nogama.

Naravno, u ovakvim stanjima mcesto mislim i da je sve ovo greska, zasto sam uopste poceo pisati na forumu, mogao sam sve to da srocim u neki fajl i cuvam.
Neka finansijska korist od tog mi apsolutno nista ne znaci i beznacajna je ( posebno sto me niko puna 4 mjeseca uopste nije kontaktirao ni za kakvu eventualnu coaching ili cfp ponudu ).

Bukvalno cu se u ovakvom stanju zbog tog osjecati kao da sam sugav ili idiot, kao da nisam dovoljno cijenjen ili odbacen ( nesto kao Mello cijih 10bb sa starsa je za skinut kapu a ljudi to uzimaju, imam osjecaj, kao da je takav rezultat identican tome kao da se popije casa hladne vode ).
Kao sto sam Alenu napisao, kao umjetnik pred praznim kazalistem.

Dok naravno, kad nije prisutna tjeskoba i ovakvo stanje svijesti, uvijek cu sagledati racionalno i reci da blog za pola godine ima 12k pregleda od kojih je barem 4k od mene i mojih coaching grupa, te da su ljudi prosto odavno otisli s foruma.
I da bi ovo svakako pisao i negdje objavio.
I da cu mozda i nekome ovdje pomoci s tim.

Prosto je nevjerovatno koliko ovo stanje moze da utice i promjeni covjekovo razmisljanje.

A jos je cudnije da kako dodje tako i ode, iznenada.

12.7 idem na odmor, brzo ce to. vracam se 22.7

Plan je uraditi poker updejt na kraju mjeseca i prenijeti koju impresiju o treningu ( ako se natjeram da odem, ali svakako cu nesto napisati sta pokusavam ), onda 5.7 objavljujem duplu pricu i 10.7 poker updejt, i onda 25.7 jednu pricu i za kraj mjeseca opet poker updejt.

Samo se nadam da ce me ovo stanje cim prije proci i da cu moci da se vratim u ritam koji sam imao od 1.4 do 31.5 kad sam navukao 350 sati uz odlicne rezultate.

Pozdrav sviam i sretno za tablama.  wink

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
40

95

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Odjebi tog trenera! Jos ga placas,i jos on da ti diktira vreme.Nekima bi bila cast da bleje sa tobom,ili te treniraju.Nije jedini,trazi drugog.Ne poznajem te licno,ali mi se cini da moras vise da postujes svoje vreme i sebe,a ti itekako vredis.Nastavi da pises biografiju,imas talenta za to.Bas je citko i slikovito.Pozz.


Uskebasi napisao:

Evo vrijeme za poker update.

Kojeg nece biti.

Iz prostog razloga sto nisam ni igrao, imam 20 sati ovaj mjesec i par stotina eura minusa.

Sta se desilo?

Nista posebno, bolestan prvih 5-6 dana u mjesecu, potom uzasni napadi tjeskobe koji se periodicno javljaju ovako snaznim intenzitetom svakih par mjeseci i prosto sam bio zakovan.
Vjerovatno je ovo, kolike god klikove u glavi imao i mjesece kao dva prethodna, zapecatilo sudbinu chalengu od 4k sati za dvije godine.

Ali kako god bude bilo, necu se predati, updejtacu do kraja cak i kad postane potpuno jasno da sam izgubio challenge.
Milion pitanja ovaj mjesec u glavi, milion sumnji, najvise o tome da ja mozda drugacije i ne mogu funkcionisati nego na neki BlietzKrieg koji ce mi omoguciti da sve radim na 70 posto i da kako godine odmicu da je sve uzaludnije boriti se protiv toga vec nekako pokusati zivjeti s tim.

Mozda bi me u nebesa vinulo, da ne kazem izlijecilo od svih tegoba, kad bi se desio takav klik da ipak uspijem na kraju iduce godine ponosno reci da sam zavrsio challenge.
Kakva bi to bila odkskocna daska i euforija.
Ali i ja sam svaki dan sve manje vjerujem u to.
Nekako mislim da ce na kraju pisati tipa 3100 sati umjesto 4000 i da ce to biti onih cuvenih 65-70 posto koliko sam uvijek davao u zivotu.
Neko bi rekao, ok sta sad, i to je dobro, imas te i te probleme, nisi kriv sto si bio bolestan 50 od 180 dana isl ali duboko u sebi znam da mi to nije opravdanje i da ne smije biti.

Jako se tesko nositi s tjeskobom.
Imam srece sto nisam sam i sto imam podrsku, ne mogu zamisliti kako bi mi bilo da je drugacije, sigurno barem 5 puta teze.

U ovakvim stanjima se prosto neke stvari koje ti uopste nisu smetale, tj jako su ti malo smetale, toliko multipliciraju da ti sad jako smetaju.

Npr, ranije bi tipa uvijek imao razumjevanja za ucenike jer su prosto takvi i kod mene su uvijek dolazili mahom ljudi koji imaju milion raznih problema, kad nece da rade, kad ih smaraju casovi, kad ne salju ruke, kad nemaju nikakva pitanja.

A ovih dana mi strasno smeta kad im posaljem video i notese s nekim pravilima i zakljuccima od kojih ni ja nisam znao masu prije 6 mjeseci i 95 posto njih reaguje na nacin kao da sam im poslao video sinocnjeg dnevnika.
Nikakva pitanja, nikakve dileme, apsolutno nista.
Kao da je samo u opticaju ideja daj nam pare da se igramo, a i to cemo navuci 100 sati.

U momentu mi padne ideja da ostavim 5-6 ljudi koji prave neke pare, pa im zbog toga mogu progledati kroz prste, a ostalo da ne gubim vrijeme bzvz i da ne obezvredjujem sopstveni novac drzeci ga kod nekog ko smatra kako ne mora ni oko cega da se trudi.

Poceo sam trenirati ali sam zakljucio da mi jako smeta sto trener radi i da se ja moram prilagoditi njegovim satnicama mnogo vise nego on mojim.

Mnogo puta mi raspolozenje strasno varira u ovim situacijama i u toku istog dana, i nekad se probudim u 13h i super se osjecam i jeo bi i odmah isao na trening ali on radi prvu, drugu, pa ce taj dan reci da moze u 16h i onda cu bzvz izgubiti 3 sata blejeci jer ne mogu nista, pa ce mi se neko javiti u 16h za cas, pa cu ja pitati jel mogu pomjeriti trening, pa onda razmisljati o tome hocu li sutra moci stici itd itd.

Takve stvari mi stvaraju uzasan pritisak koji me zakuje za dno, i prosto se osjecam da nisam gospodar svog dana i da nista ne mogu urediti onako bi zelio.
Pa sam se dog da idem na trening kad se dobro osjecam, javim mu sat vremena ranije jer mi toliko treba da jedem, spremim se i dodjem, pa ako on moze tad doci nek dodje, ako ne moze onda cu raditi sam te dane i to je to.
Mislim da ce me to sacuvati dosta tjeskobe cak i kad bude bila prisutna jako.

I kao sto rekoh kad nemam jacu tjeskobu nista od tog mi ne smeta i sve prihvatam s osmjehom i pozitivnim razmisljanjem.
Kad me stisne, osjecam se kao da mi propada tlo pod nogama.

Naravno, u ovakvim stanjima mcesto mislim i da je sve ovo greska, zasto sam uopste poceo pisati na forumu, mogao sam sve to da srocim u neki fajl i cuvam.
Neka finansijska korist od tog mi apsolutno nista ne znaci i beznacajna je ( posebno sto me niko puna 4 mjeseca uopste nije kontaktirao ni za kakvu eventualnu coaching ili cfp ponudu ).

Bukvalno cu se u ovakvom stanju zbog tog osjecati kao da sam sugav ili idiot, kao da nisam dovoljno cijenjen ili odbacen ( nesto kao Mello cijih 10bb sa starsa je za skinut kapu a ljudi to uzimaju, imam osjecaj, kao da je takav rezultat identican tome kao da se popije casa hladne vode ).
Kao sto sam Alenu napisao, kao umjetnik pred praznim kazalistem.

Dok naravno, kad nije prisutna tjeskoba i ovakvo stanje svijesti, uvijek cu sagledati racionalno i reci da blog za pola godine ima 12k pregleda od kojih je barem 4k od mene i mojih coaching grupa, te da su ljudi prosto odavno otisli s foruma.
I da bi ovo svakako pisao i negdje objavio.
I da cu mozda i nekome ovdje pomoci s tim.

Prosto je nevjerovatno koliko ovo stanje moze da utice i promjeni covjekovo razmisljanje.

A jos je cudnije da kako dodje tako i ode, iznenada.

12.7 idem na odmor, brzo ce to. vracam se 22.7

Plan je uraditi poker updejt na kraju mjeseca i prenijeti koju impresiju o treningu ( ako se natjeram da odem, ali svakako cu nesto napisati sta pokusavam ), onda 5.7 objavljujem duplu pricu i 10.7 poker updejt, i onda 25.7 jednu pricu i za kraj mjeseca opet poker updejt.

Samo se nadam da ce me ovo stanje cim prije proci i da cu moci da se vratim u ritam koji sam imao od 1.4 do 31.5 kad sam navukao 350 sati uz odlicne rezultate.

Pozdrav sviam i sretno za tablama.  wink

00

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Samo naprijed i da, u pravu si - protiv tjeskobe se ne treba boriti, već je prihvatiti u smislu da kažeš sam sebi (osvijestiš) da je ona tu, ali će proći, jer uvijek prođe, te čim je više moguće ignorirati sve crne misli koje ona nosi sa sobom jer one nisu realnost - samo što u tim razdobljima tjeskoba govori da jesu. Ignorirati ne znači izbjegavati, već prolaziti "kroz to" te pomalo i "glumiti" da toga nema, stalno se podsjećati da je realnost nešto sasvim drugo, iako ti trenutno sve govori drugačije, jer ponavljam - i to će proći, što i sam znaš.

Ja te razumijem jer i sam imam ponešto iskustva s tjeskobom (anksioznošću) i znam da ljudi koji nemaju to iskustvo ne mogu to razumjeti jer je to naprosto nešto što se ne može opisati i nemoguće je shvatiti težinu toga bez osobnog iskustva. Rekao bih - "neprirodno" je, tj. drugačije je i jače od svih "normalnih" osjećaja koje imamo u svakodnevnim životnim situacijama, a tu mislim i na one najbolnije.

Dakle, glavu gore, bit će sve u redu (opet i opet)!

00

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Hvala obojici na podrsci i lijepim rijecima.


........

Samo da napisem da su mi poslali pare ovi iz H2n, ostao je jedan nepoznati mail za koji pretpostavljam da je mozda h2n s ovim kodom kupio neko ko cita forum i koji glasi na P. Mariju, skrill...

Dakle kupio je edge koji kosta oko 200 dolara, 10 posto je bio popust, ja sam dobio 50 dolara, tj 25 posto od kupovine i jutros sam na taj isti mail na skrill poslao 25 dolara tj pola od tog sto sam dobio.
Tako da ako je to neko ko cita neka provjeri.

Ako neko treba ubrzo kupiti h2n moze dakle korisititi ovaj kod ispod texta s nekim novim mailom, pa ce dobiti 10 posto popusta i jos mu ja vratim 12,5 posto od cijene kupovine.

Dakle, ako H2n edge kosta 200 dolara, platice ga 180 i jos dobiti 25 dolara od mene.

Zadnji popravljao Uskebasi (22-06-2022 16:58:50)

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
00

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Posto sam i dalje, prostonarodski receno, u kurcu, palo mi je na pamet da srocim neki esej bez naziva, a ako bi morao bas da mu dam nekakvo ime onda neka bude ovako nesto: * Tanka linija izmedju poker proa i nosaca vreca u trznom centru *.

Kroz sve ove godine igranja i coachanja vidio sam toliko toga, primjere ljudi koji su imali veliki potencijal pa nisu uspjeli i odavno vise ne igraju poker i neke koji su se prosto usemili i nisu ni izbliza toliko talentovani kao ovi prvi ali na koje bi ulozio zadnji cent.

Prvo sto mi padne na pamet je ovaj forum, koji je bio nevjerovatno ziv kad sam se regao na njega prije nekih 12 godina.
Koliko je tu tad bilo ljudi koji su u to doba bili doktori pokera za mene a sad ih masa odavno ne igra poker i rade nesto drugo u zivotu.

Dobro, koji su to onda razlozi koji dovedu do tog da neki ljudi koji su losiji opstanu u igri od nekih koji su dosta bolji i imaju veci potencijal?

Prvi i najvazniji je prava informacija.

Pod pravom informacijom se prije svega podrazumjevaju sobe na kojima ima dovoljno fisheva da ce vas to sacuvati od nekih vecih swingova dok sve to jos bude u nekoj fazi intenzivnog ucenja.
Medjutim, vecini ljudi se to ne da.
Zele kad sjednu da odmah imaju igru, da imaju igru u svako doba dana kad odluce da upale komp, i onda obicno bude kasno kad se shvati da to tako tesko funkcionise.

Ne mozes ti dugorocno uz rejk od 12bb na nl50 ili 11 bb na nl100 da odneses pare bez fisha.

Dobro, neki i tako nose, 10 posto neku crkavicu, 2 posto je extra talentovano pa beata i takve poolove uz par bb wr.

Ali poenta ovog posta nije tih 10 niti 2 posto. Vec onih 88.

Dakle, prosta i najprostija racunica kaze da ako na nl50 platis rejk od recimo 10bb i imas nekog igraca za kojeg smatras da je fish, tipa 32/8 onda dalje znaci da vas 5 regova za stolom platite 50bb i nek je rb cak 40 posto vas gubitak je 6bb uz rb.

Kao i svih ostalih regova.
Ako fish gubi 20bb/100 a ovako opisan fishe rijetko kad da gubi vise znaci vi cak i uz rb gubite pare na tom stolu.

Ok, mozda imate mali edge nad regovima ( nikad veliki jer da imate veliki edge nad regovima bili bi odavno iznad tog levela i igrali jaci limit ), ali uz rb cak vas wr na takvim stolovima nece biti nikad veci od mozda 1bb ili tako nesto.

Ova najcesca greska dalje vodi u novu gresku.

A to je razmisljanje koje kaze: * Ja sigurno nisam dobar da ovo pobjedim, nisam dobar da pobjedim taj nl10, sigurno imam masu gresaka u strategiji *

Ok, to jeste istina, ali to nije ni izbliza krucijalni problem koliko je problem igra na pogresnim sobama, igra u pogresno vrijeme i igra s pogresnim igracima.
Dakle, to sto vi ne cbetate dovoljno ili malo c/r nije prvi razlog sto ne idete gore.
Naravno da se to treba promjeniti ali postepeno.

Medjutim, ljudima se ne da, zele uspjeh i rezultat.
Mnogo ih kaze, dacu sebi jos 6 mjeseci igre i ako ne uspijem idem da nosim vrece ili konobarisem makar to znacilo vjecno izdrakvanje nadredjenih po meni.

I ne uspiju, naravno. Proslo je i tih 6 mjeseci koje je unaprijed bilo osudjeno na neuspjeh iz gore navedenog razloga.

Oni uporniji ce tad reci, ne moze se napredovati bez coachinga i onda preskupo placaju lose coachinge, pretplate itd.

Ja kao coach vam kazem, ne treba vam nikakav coach da biste dosli do tog da beatate nl100.
Nakon tog je pozeljno uzeti nekog ko je dobar i sto je najvaznije ima rezultate i iskustvo iza sebe, ali i njega trebate gledati da ga se sto prije rijesite s grbace ukoliko je moguce, naravno ako se osjeti da to nije to i da vam ne godi.

Jedno od najvecih bacanja para u istoriji je analiza database, neko ce meni kao uzeti 300 dolara, ubaciti ruke kroz svoje statse i reci mi gdje grijesim i sta treba da povecam i smanjim.
I koja je svrha tog?
Reci ces mi kako ja treba da povecam 3 bet iz sb vs btn i onda cu se siliti da nesto radim odjednom a ne postepeno.

Mozda mi je stab oop tipa 40 i ti ces reci, da to je ok, nema problema, jer je ta brojka u okviru opsteprihvacene a ja zapravo imam ogroman problem jer biram totalno krive spotove da to radim i vs krivih protivnika i krive sajzinge itd.
To se lijeci s 4 sata coachinga gdje cete izdvojiti najmanje 30 ruku gdje ste to radili ili imali sansu da radite pa onda polako, jedna po jedna, zasto i kako...

Nemojte nikom na svijetu dati pare za analizu database, to je najvece bacanja novca u istoriji.
100X je bolje da tog coacha pitate o stvarima poput njegovog pristupa pokeru, njegove filozofije i slicne stvari.
To ce vam neuporedivo vise pomoci.

Iduce razmisljanje koje sam vec spomenuo djelimicno a koje obavezno ide iz ovog pravca, jeste previse paznje posveceno nebitnijim stvarima ( nebitnijim u tom trenutku ) poput strategije a mnogo manje ovim krucijalnim.

Prosto pocnete misliti kako je vas glavni problem sto niste sigurni da li je sb vs btn 3 betani oop K52r bolji cbet od 20 ili 30 posto, jer ovaj na 20 posto mora da brani i sve recimo JTs bez backdoora a na 30 samo s backdorom i slicne stvari.

To su analize za nl 400+, one u tom trenutku nisu vas prioritet, one treba da idu postupno u skladu s vasim razvojem.
Kao sto imam ucenika koji je dosta los ali sam ga ipak primio i on stalno salje neke napredne analize iz H2n a pati se s nl20 i fula svaki cbet size vs fisha.
On je prica tih 88 posto igraca koji odustanu.

To je prosto u mentalitetu naseg naroda.

Zasto prosto kad moze komplikovano.

Kao sto moj komsija koji nikad nije uspio da pobjedi nl2 kaze meni: * Lak oje tebi igrat nl 500 kad ljudi tamo postuju tvoj rejz, ajde dodji na nl2 pa da vidim jel mozes pobjediti ove idiote *

Tu dolazimo do onog paradoksa.

Da ljudi zele da pobjede igru na tezi nacin jer nisu uspjeli da je pobjede na laksi.



Cak i kad imate pravi info opet je itekako moguce da se skrene na pogresan put.
Tu mi uvijek padne na pamet ucenik s kojim sam jos od maja 2019 i koji je nosio 500 dolara mjesecno na nl30 a nl 50 nije mogao da pobjedi.
Za prvih 7 mjeseci bio je u plusu 7k i napredak nije bio vidljiv.
Prije svega je imao problem sto je pored mogucnosti da bilra bolje stolove on i dalje birao losije, pocne session i zacas nakupi 7-8 tabli s 32/8 igracima i igra 550 ruku po satu.
Za to vrijeme nije mogao da dodje do boljih fisheva.

Tek nakon 4 satnog razgovora o tome, o dobijanju rutine za stolovima i razmisljanjem dok se igra, a posebno o mentalnom pristupu i nacinu na koji ja to radim a koji bi se u jednoj recenici mogao svesti na to da je vrlo vazno da u session krecemo samo max spremni i da prije toga obavimo sve rituale koji ce nas uciniti sretnim i dati max pozitivnu energiju.

Zbog tog cu rizikovati sve, opklade, challenge ( briga me za challengom, necu igrati nespreman i gubiti novac da bi ispunio challenge ).

Nakon tog se desila explozija gdje je sa 7k plusa za tacno dvije i po godine postao druga osoba i dosao do 300k plusa.

Ili primjer od juce.

https://gyazo.com/32aa4db65593856ac57fba735e773465

Sad mozemo krenuti sa strategijama.  smile


Strasno bitna stvar je i rutina, a to je ono kako se igra 80 posto spotova i da prosto na osnovu prijasnjih iskustava pretpostavljate s velikom dozom uspjesnosti kad da uradite nek potez.

To vam pomaze da lakse donosite odluke, nakon nekog vremena to postane instinktivno ako se u pocetnim fazama natjerate da razmisljate o tome.

Ako se dopusta da ruke samo prolaze pored vas, desetine i stotine hiljada njih a vi prosto ne gledate i ne shvatate da ste vidjeli stotine puta da je min rejz na turnu s ful stekovima od fisheva uvijek bio nuts, da ste bili dobri 1/15 puta s top parom na tri barella u 3 betanim vs regova i masu nekih drugih vjerodostojnih ili manje vjerodostojnih primjera, onda igra prosto nije za vas, tj i ne mora znaciti da nije za vas vec da imate pogresan pristup.

Npr, imam jednog ucenika koji ima daleko najbolju rutinu od ostalih, rekao bi da je vjerovatno cak na 85 posto moje rutine ( a rutina mi je uz pracenje dogadjaja na tablama mozda i najbolji dio igre ) ali on nije otvoren za nove stvari, mentalno.
A ostali koji su mozda na 65 posto rutine jesu otvoreni za nove stvari.

Uglavnom, da skratim, svjestan sam da ovaj text nije ni zagrebao povrsinu, i da se otvara milion pitanja ( ta pitanja prelazim na coachingu detaljno naravno ) ali sam siguran da ce nekom pomoci, siguran sam da ce mnogima pomoci.

Mozda bi se sustina texta mogla objasniti recenicom da ne trebate biti Ajnstajn da bi zaradili 2-3k od online pokera mjesecno, vec mnogo vise da se trebate naci u pravom mjestu u pravo vrijeme i imati pravu info.

Kao sto Mello u sali kaze, jbg ja nisam imao Lastu i Zupu da su me iscoachale kroz zivot kako prezivjeti.  big_smile

Nije to ni potrebno, za beatati poker je potrebno mnogo manje, mnogo mnogo mnogo manje nego sto vecina misli.

I jos jedan bitan podatak za kraj.

Neuporedivo je vazno da ako vec igrate negdje da za sebe nadjete najbolji rb deal ako soba ima rb.
Opet cu to ponoviti, Žiga i poker pro imaju najbolje dealove za vecinu soba ( cijela moja skola je kod njega, barem na jednoj sobi ).
Ima jedna soba gdje deal nije bolji jer je Žiga druga ruka i oni ofc igraju na toj sobi kod drugog affiliejta.

Ali po korektnosti Žiga je broj jedan affiliejt.

Dakle, uvijek provjerite ko vam daje najbolji deal za sobu koju zelite igrati i igrajte kod njega ( to ce biti Žiga u 90 posto slucajeva ).

Prije mjesec dva je igrac iz Kazahstana kojeg coacham i koji igra na aplikacijama kod najboljeg ruskog affiliejta zelio usporedbu s Žiginim dealovima gdje se vise isplati za 4 kluba koja igra i ispalo je ovako nakon kalkulacije koju je uradio manager.


https://gyazo.com/ad18d7416d6b551782efe590cde751b4


Slika sve govori.

Ako vec igramo, onda je ne svaki euro vec svaki cent vazan i nema potrebe da na 4k rejka nekom ostavimo 300 ili 500 dolara samo zato sto se nismo dovoljno dobro raspitali gdje je deal najbolji.
A za GG i aplikacije, Bros, PPP itd kod Žige je najbolje( znam da drugi nude za GG dodatak od 10-15 posto a Žiga 30-40 cak ).

Zadnji popravljao Uskebasi (24-06-2022 03:45:29)

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
40

Re: Uske 2000 sati za 2022.

Meni ni dragi bog ne moze pomoci, a kamoli uskebasi

00

100

Re: Uske 2000 sati za 2022.

debelosmece napisao:

Meni ni dragi bog ne moze pomoci, a kamoli uskebasi

Ovo je inace Predrag Peki Premovic dosao da troluje.  big_smile

A citat, tj parafraza je od mog komsije koji nikad nije uspio beatati poker, pa sam mu savjetovao da pocne citati forume i posta ruke, i onda je on imao 1 post total na forumu, a glasio je: * Igram poker 5 godina i samo gubim, meni ne moze pomoci ni dragi bog a kamoli forum*  big_smile

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
00