Tema: kad znas da je setup ... :/

dakle, po naslovu vjerojatno svacate o cemu se radi ...

igram cash 15ak stolova, i pocetku super runnam, i onda zareda hrpa setupova ... primjeri  :

a) aa vs KK/QQ
b) full vs full
c) boja vs full
d) boja vs boja
e) set vs set

ovome jos mogu dodat eventualno 2 para protiv bolja dva para na nekom sasvim rag boardu npr. ( A 6 10 3 2 ranibow) 

mislite li da su ovo tipicne te situacije, odnosno mislite li da je moguce izbjec koju od ovih situacija ?!

Davno sam se pomiro da je to poker i takvih ruku uvik ima, ali opet ako znam da ce doc kad tad, a opet sam se dovoljno puta susreo sa svim takvim situacijama jeli nuzno da setup uvijek pobiedi, odnosno moze li se izbjec ako si kazemo "ovo mi smrdi na cisti setup idem foldat" .. 
npr. stojim sa dva kralja danas dva puta i imam jaki filing da lik ima dva asa u ruci, i naravno oba puta sam bio vs AA, i ofc. nisam folda, dalje imam QQ prvi put foldam, dvojica se zgurala deep stackovima i jasno mi je da mi tu nije mjesto.. e al drugi put kad dobiem QQ, uvjeren da lik ima AA opet ko najveca riba padam u sake regulara i odnosi mi citav buy in!.  Par ruku poslije imam boju, sve fino naplatim od drawa na flopu, boja na turnu.. kad evo sparen board na riveru !, vec sam prije ribu sa stola stavio na set jer je calla svaki street !, nisam u poziciji i chekiram, nadajuci se da ce i on isto, ili da barem necu morat platit cjeli stack na riveru, uglavnom platio sam kolko je on reka da platim, on je fino pokaza fh, i onda sam se zamislio jesam li mozda krivo odigra!?, ako sam ocekiva da ima fh jesam treba platit, svi odsi kazu da platim, povrh svega imam i boju, ali isto tako imam jak filing da nisam tu dobar, a obicno me filing u ovakvim situacijama nevara ...

Moje pitanje je:
1. razlikuje li se varience dobrog i loseg igraca u izbjegavanju coolera ili  se to izgladi kolicinom odigranih ruku
2.1) foldate li boju kada mislite da lik ima bolju, ili mozda full, kada igrac igra jako dobro i nadjete se snjim u potu, imate boju ali on (iako solidan regular) ne odustaje od pota i neplasi se moguce boje ....
2.2) u kojim situaciama foldate prf dame, i jeste li ikad kraljeve ?
2.3) foldate li multiway pot kada imate JJ flop dode TJQ, i lik je spreman stavit sav stack .... ili pak callate jer opet imate 30 % sansi da ga doggate fullom cak i ako e uhvatio skalu/boju ... (ovo vrijedi i za obojane flopove)

Zadnji popravljao chillin (06-02-2010 01:23:14)

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

2

Re: kad znas da je setup ... :/

cuj od takvih setupova nemres nikak pobjec. nemres foldat boju (osim ak imas neki UBERSUPERMEGA read na nekom liku, a mozda cak ni tad) na microstejksima posto tu ribe idu sa stvarno svacim i puno ce puta tvoja boja odnjet pot.

1. tesko da na microsima online itko moze izbjec coolere
2. 1)tesko
    2)babe znam foldat ako dodje do 3beta prije mene od tight igraca. kk nemoj foldat AMA BAS NIKAD
    3)call/shove

00

Re: kad znas da je setup ... :/

Bit ce puno coolera koje nikad neces moci izbjeci,neki ce otici na tvoju stranu neki ne.
QQ je hand koji se moze foldati i s kojim ne moras uvijek gubiti puno para.KK je vec skoro pa nemoguce foldati preflop nit bi trebao.
1.Novac se ne gubi na coolerima.
2.Boju je puno lakse foldati nego full.Naravno ako mislis da lik ima bolju boju foldat ces.Full teze.
3.Kraljeve nikad,dame mozes foldati kad procjenis da netko ima kraljeve ili aseve.(Jelde,znanstvena fantastika)
4.Ne,set nikad necu foldati na flopu kako god flop izgledao.

00

Re: kad znas da je setup ... :/

Kad te pocnu zajebavat ugasi poker,pusti Zumbuli su procvali,lezi na krevet i placi.Meni uvijek pomogne,kasnije igram kao zmaj.

00

Re: kad znas da je setup ... :/

Brky napisao:

cuj od takvih setupova nemres nikak pobjec. nemres foldat boju (osim ak imas neki UBERSUPERMEGA read na nekom liku, a mozda cak ni tad) na microstejksima posto tu ribe idu sa stvarno svacim i puno ce puta tvoja boja odnjet pot.

ajd da postavim pitanje ovako, imas 5s6s u ruci, otvoria si btn-a standradnim betom, flop dolazi 7d 8d 4s,  ides na value dobijas call turn Qc, opet dobijas call, river Ad ..  nisi u pozicii, chekrias on allin, ili opet rejzas a on all in, deep ste oboje, nisi previse commitao, verojatno ti je play fold, odnosno zasto kada dode sceard card za nasu skalu, bez neke posebne muke bacimo, a kad se board spari sto je scard card za nasu boju to se smatra setupom ...   (zamislimo da nema moguce skale na boardu ako imamo boju, tako da nas slabija ruka tu tesko placa) ...

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

Re: kad znas da je setup ... :/

croman19 napisao:

Bit ce puno coolera koje nikad neces moci izbjeci,neki ce otici na tvoju stranu neki ne.
QQ je hand koji se moze foldati i s kojim ne moras uvijek gubiti puno para.KK je vec skoro pa nemoguce foldati preflop nit bi trebao.
1.Novac se ne gubi na coolerima.
2.Boju je puno lakse foldati nego full.Naravno ako mislis da lik ima bolju boju foldat ces.Full teze.
3.Kraljeve nikad,dame mozes foldati kad procjenis da netko ima kraljeve ili aseve.(Jelde,znanstvena fantastika)
4.Ne,set nikad necu foldati na flopu kako god flop izgledao.

Znaci nije ti tesko bacit boju ako mislis da lik placa jedino boljom bojom ili fullom .. ?

sa 4. se slazem . hmm

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

7

Re: kad znas da je setup ... :/

1) Mislim da su ribe posebno osjetljive na boju.. Vecinom svrsavaju kad dobiju suited karte.. Takodjer sam skuzio da se ribe (ne manijaci) dosta boje kad se otvore 3 karte u istoj boji.. Mislim da boju s malim kartama treba foldat protiv pasivnih riba, a protiv manijaka naravno callat.. Bas zato sto se pasivna riba obicno jako boji kad je mogucnost boje..

2) Svaki 3-bet callam s QQ, na 4-bet foldam, KK nikad ne foldat..

00

8

Re: kad znas da je setup ... :/

jbt ja polako igram i pisem, i dok sam napiso 5 odgovora prije mene smile

00

Re: kad znas da je setup ... :/

Tilt napisao:

1) Mislim da su ribe posebno osjetljive na boju.. Vecinom svrsavaju kad dobiju suited karte.. Takodjer sam skuzio da se ribe (ne manijaci) dosta boje kad se otvore 3 karte u istoj boji.. Mislim da boju s malim kartama treba foldat protiv pasivnih riba, a protiv manijaka naravno callat.. Bas zato sto se pasivna riba obicno jako boji kad je mogucnost boje..

2) Svaki 3-bet callam s QQ, na 4-bet foldam, KK nikad ne foldat..

Postoji li mogucnost u ti napravis 4bet sa QQ da znas jesi li na prokletom cooleru ili ne, zamislimo da neki lag sa mp2 beta i cutoff ga 3beta a ti na btn sa QQ,  mozes callati 3bet, ali to ne garantira da on nema AA ili KK, odnosno da nebii bio 5bet ukoliko ti 4betas, pa onda samo callas mp2 folda flop 3 male oboj ste sa overpairon, trebamo li onda bit spremni gurnut, odnosno callat shove.

Zadnji popravljao chillin (06-02-2010 01:46:55)

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

Re: kad znas da je setup ... :/

chillin napisao:
croman19 napisao:

Bit ce puno coolera koje nikad neces moci izbjeci,neki ce otici na tvoju stranu neki ne.
QQ je hand koji se moze foldati i s kojim ne moras uvijek gubiti puno para.KK je vec skoro pa nemoguce foldati preflop nit bi trebao.
1.Novac se ne gubi na coolerima.
2.Boju je puno lakse foldati nego full.Naravno ako mislis da lik ima bolju boju foldat ces.Full teze.
3.Kraljeve nikad,dame mozes foldati kad procjenis da netko ima kraljeve ili aseve.(Jelde,znanstvena fantastika)
4.Ne,set nikad necu foldati na flopu kako god flop izgledao.

Znaci nije ti tesko bacit boju ako mislis da lik placa jedino boljom bojom ili fullom .. ?

sa 4. se slazem . hmm

Tesko je naravno,ali nekad mozes procjeniti kad si betan i foldati.
Puno zavisi o protivniku.
Igraj puno i s iskustvom ce ti doci to.Doci ces do toga da ce ti neki potezi protivnika biti jako ociti i laganini ces moci foldati jake ruke.

00

11

Re: kad znas da je setup ... :/

chillin napisao:
Brky napisao:

cuj od takvih setupova nemres nikak pobjec. nemres foldat boju (osim ak imas neki UBERSUPERMEGA read na nekom liku, a mozda cak ni tad) na microstejksima posto tu ribe idu sa stvarno svacim i puno ce puta tvoja boja odnjet pot.

ajd da postavim pitanje ovako, imas 5s6s u ruci, otvoria si btn-a standradnim betom, flop dolazi 7d 8d 4s,  ides na value dobijas call turn Qc, opet dobijas call, river Ad ..  nisi u pozicii, chekrias on allin, ili opet rejzas a on all in, deep ste oboje, nisi previse commitao, verojatno ti je play fold, odnosno zasto kada dode sceard card za nasu skalu, bez neke posebne muke bacimo, a kad se board spari sto je scard card za nasu boju to se smatra setupom ...   (zamislimo da nema moguce skale na boardu ako imamo boju, tako da nas slabija ruka tu tesko placa) ...

ak sam otvorio s buttona, onda sam u poziciji. al da lik beta u mene na riveru, da foldao bi. kod spareni board/boja situacije (ak pricamo o microlimitima jel), cesto se zna dogodit da lik ima tripse il nes sto nije full house i spreman je s tim zgurati

00

Re: kad znas da je setup ... :/

chillin napisao:
Tilt napisao:

1) Mislim da su ribe posebno osjetljive na boju.. Vecinom svrsavaju kad dobiju suited karte.. Takodjer sam skuzio da se ribe (ne manijaci) dosta boje kad se otvore 3 karte u istoj boji.. Mislim da boju s malim kartama treba foldat protiv pasivnih riba, a protiv manijaka naravno callat.. Bas zato sto se pasivna riba obicno jako boji kad je mogucnost boje..

2) Svaki 3-bet callam s QQ, na 4-bet foldam, KK nikad ne foldat..

Postoji li mogucnost u ti napravis 4bet sa QQ da znas jesi li na prokletom cooleru ili ne, zamislimo da neki lag sa mp2 beta i cutoff ga 3beta a ti na btn sa QQ,  mozes callati 3bet, ali to ne garantira da on nema AA ili KK, odnosno da nebii bio 5bet ukoliko ti 4betas, pa onda samo callas mp2 folda flop 3 male oboj ste sa overpairon, trebamo li onda bit spremni gurnut, odnosno callat shove.

Pa ako callas taj 3bet nema smisla foldati ako dodu 3 male.Ja bi 4betao sigurno i onda u nekim situacijama mozes callati protivnikov shove a nekad foldati,opet puno zavisi o protivniku.

00

Re: kad znas da je setup ... :/

Brky napisao:
chillin napisao:
Brky napisao:

cuj od takvih setupova nemres nikak pobjec. nemres foldat boju (osim ak imas neki UBERSUPERMEGA read na nekom liku, a mozda cak ni tad) na microstejksima posto tu ribe idu sa stvarno svacim i puno ce puta tvoja boja odnjet pot.

ajd da postavim pitanje ovako, imas 5s6s u ruci, otvoria si btn-a standradnim betom, flop dolazi 7d 8d 4s,  ides na value dobijas call turn Qc, opet dobijas call, river Ad ..  nisi u pozicii, chekrias on allin, ili opet rejzas a on all in, deep ste oboje, nisi previse commitao, verojatno ti je play fold, odnosno zasto kada dode sceard card za nasu skalu, bez neke posebne muke bacimo, a kad se board spari sto je scard card za nasu boju to se smatra setupom ...   (zamislimo da nema moguce skale na boardu ako imamo boju, tako da nas slabija ruka tu tesko placa) ...

ak sam otvorio s buttona, onda sam u poziciji. al da lik beta u mene na riveru, da foldao bi. kod spareni board/boja situacije (ak pricamo o microlimitima jel), cesto se zna dogodit da lik ima tripse il nes sto nije full house i spreman je s tim zgurati

lol da sry, sjeba san se sa pozicijon, moran nesto krivo napisat kad san vruc od ovoga :@

slazem se na mikrolimitima da, na nl2 uglavnom, ali vecinom nl10-nl25 nece te raisat sa tripsima a moguca boja je dole hmm, osim ako nisi primjetio da je riba  onda mozda i hoce, ali vecinom flat callaju sa trisom tu .

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

Re: kad znas da je setup ... :/

chillin napisao:
Brky napisao:
chillin napisao:

ajd da postavim pitanje ovako, imas 5s6s u ruci, otvoria si btn-a standradnim betom, flop dolazi 7d 8d 4s,  ides na value dobijas call turn Qc, opet dobijas call, river Ad ..  nisi u pozicii, chekrias on allin, ili opet rejzas a on all in, deep ste oboje, nisi previse commitao, verojatno ti je play fold, odnosno zasto kada dode sceard card za nasu skalu, bez neke posebne muke bacimo, a kad se board spari sto je scard card za nasu boju to se smatra setupom ...   (zamislimo da nema moguce skale na boardu ako imamo boju, tako da nas slabija ruka tu tesko placa) ...

ak sam otvorio s buttona, onda sam u poziciji. al da lik beta u mene na riveru, da foldao bi. kod spareni board/boja situacije (ak pricamo o microlimitima jel), cesto se zna dogodit da lik ima tripse il nes sto nije full house i spreman je s tim zgurati

lol da sry, sjeba san se sa pozicijon, moran nesto krivo napisat kad san vruc od ovoga :@

slazem se na mikrolimitima da, na nl2 uglavnom, ali vecinom nl10-nl25 nece te raisat sa tripsima a moguca boja je dole hmm, osim ako nisi primjetio da je riba  onda mozda i hoce, ali vecinom flat callaju sa trisom tu .


Ne mora znaciti,ne mozes uvijek misliti da ti protivnik ima boju ako su dole 3 srca.Nekad ces valuebetati river sa top pairom a nekad ces chekirati set.Dosta toga ulazi u procjenu a ja mislim da je jako vazno u pokeru znati valuebetati thin a malo tko zna dobro odigrati taj aspekt(ne znam jel ovo rijec,cuo sam negdje na HRT-u)

00

Re: kad znas da je setup ... :/

croman19 napisao:
chillin napisao:
Brky napisao:

ak sam otvorio s buttona, onda sam u poziciji. al da lik beta u mene na riveru, da foldao bi. kod spareni board/boja situacije (ak pricamo o microlimitima jel), cesto se zna dogodit da lik ima tripse il nes sto nije full house i spreman je s tim zgurati

lol da sry, sjeba san se sa pozicijon, moran nesto krivo napisat kad san vruc od ovoga :@

slazem se na mikrolimitima da, na nl2 uglavnom, ali vecinom nl10-nl25 nece te raisat sa tripsima a moguca boja je dole hmm, osim ako nisi primjetio da je riba  onda mozda i hoce, ali vecinom flat callaju sa trisom tu .

Dosta toga ulazi u procjenu a ja mislim da je jako vazno u pokeru znati valuebetati thin a malo tko zna dobro odigrati taj aspekt(ne znam jel ovo rijec,cuo sam negdje na HRT-u)

hahahahahahahaha, moze proc .

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

Re: kad znas da je setup ... :/

Iako su ti svi ovdje napisali da K,K nikad ne mozes foldat, to mozda je istina u slucaju da ne znas protiv koga igras, al ako imas neko iskustvo s odredjenim igracem, itekako mozes.
Konkretno, ja imam jednog kolegu protiv kojeg sam znao redovno igrat i tocno se sijecam da sam mu foldao 2 puta K,K i on je oba puta imao A,A.
Jednostavno sam znao da on protiv mene nikad nebi napravio treci raise prije flopa bez kraljeva ili aseva i sukladno tome bi sljedio zakljucak da je najbolje sto mogu splitati pot, pa sam foldao.

Interesantno je sto je taj covjek meni najjednostavniji igrac protiv kojeg sam igrao, a ima mozda najvecu zaradu u mojoj okolici.

00

17

Re: kad znas da je setup ... :/

bez obzira na rounderovog kompanjona, nemoj NIKAD, ALI AMA BAS NIKAD foldat kraljeve

00

Re: kad znas da je setup ... :/

Brky napisao:

bez obzira na rounderovog kompanjona, nemoj NIKAD, ALI AMA BAS NIKAD foldat kraljeve

+1 uz mali disclaimer

Ovo vrijedi samo za 100-150bb deep obicni cash game. Sve preko toga rekao bih ne ovisi samo o protivniku, vec po automatizmu trebas pretpostaviti da nitko nece riskirati tako golemi stack sa 2nd ili 3rd best handom.

Kao primjer bih naveo rush poker. Odigrao sam do sada cca 50-60k hendova rusha i foldao sam KK preflop kad god bi dobio shove ako smo bili preko 200bb deep. Kada ih nisam htio foldati, uvijek, ali UVIJEK sam naletio na AA. A rush je pravi primjer readless pokera, dakle moramo igrati s pretpostavkom da su svi igraci normalni i igrati iskljucivo hand vs range.

Sto se tice turnira (online) konsenzus je taj da nikada ne bi smjeli foldati KK preflop. Barem tako kaze 2+2 MTT Community forum.

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00

19

Re: kad znas da je setup ... :/

Boboman je u pravu.. Izuzetak su naravno don sng, gdje sam ja cesto foldo KK, i neki sateliti...

Nego, sta vi mislite jel ovaj foldo KK preflop?

Turnir je WCOOP 5000$ buy in.. Krenulo se s 20k zetona.. Blindovi su 60/120

UTG                 (41300) RAISE  360
UTG+1 (ELKY) (23235) RAISE 1456
FOLD
.
.
.
SB                     (14265) RAISE 3890

UTG                               FOLD
ELKY                              ALL IN
SB                                   FOLD

00

Re: kad znas da je setup ... :/

http://www.youtube.com/watch?v=XZRk9QcmE_I

primjer da nije uvik pogresno foldat KK;

-------------------------------------------------------------------------------------------

http://www.youtube.com/watch?v=8K30RExWDBM

Primjer da ces nekad ispad glup ...
big_smile

  ---------------
A sto se rush pokera tice, iako sam zna da trebam foldat KK naravno nisam kad su mi dosli, a masu puta sam ima AA vs KK,QQ, zato nevolim rush, svaki hand koji odigras je cooler big_smile

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

Re: kad znas da je setup ... :/

200bb stackovi? Da, naravno da se moze foldat ovako deep.

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00