Tema: Cropoker.com: Sng i ROI

Postao: cuxcux
Datum:20.11.2008.

koliki bi mi otprilike trebao biti roi?
ako sam dobro shvatio taj roi je neki postotak od buyina...znači ako igram 100$ sng-ove a roi mi je 20% onda po svakog sng-u zaradim 20% odnosno 20$
počeo sam na FT igrat 2$ sng, roi mi je 60%
na pokerstarsu sam bio u minusu ali sam sinoć na 2 sng-a od 10$ pobijedio oba i sad mi je roi 5%
valja li to išta?? i da li je 20-ak buyinova dosta( mislim da za PS treba i više jer tamo se takve gluposti događaju da mi je zlo ponekad...)

Postao: whyc
Datum:20.11.2008.

Trebao bi ti biti onoliko koliko si dobar, tj. bolji od konkurencije
ROI = return on investment
Kod računanja ROIa, trebaš uzeti u obzir i fee.

Dobar ROI je sve preko 0. Na turnirima sa najmanjim buy-inom dosta dobro je oko 20% i to postepeno opada sve do par % na onim s najvećim buy-inom. Osim toga, dobar ROI ovisi kakve turnire igraš, s kolko igrača, turbo ili normal, kolki je fee i sl.

A što se tiče banke, tj. broja buy-ina, to ovisi o tebi. Matemački gledano potrebna banka ovisi o tvom stvarnom ROIu ali ako možeš zamjenit banku ako ovu izgubiš ili ako si spreman otić level niže u slučaju gubitka dijela banke, možeš igrat s kolko god hoćeš, pa čak i s 20. U svakom slučaju, možda je bolje imat

Postao: cuxcux
Datum:20.11.2008.

koliki broj turnira mi treba da bi mogao znati koliki mi je taj roi?...zasad imam odigranih 8 na FT i svjestan sam da to neće ostat na 60% jer je premali uzorak...
puno toga ovisi o nekim faktorima
dakle, ne savjetuješ mi da sa BR od 100-injak dolara igram sng-ove od 5$ iako sam poprilično siguran da sam "bolji" od većine koji ih igraju?

i da
"Matemački gledano potrebna banka ovisi o tvom stvarnom ROIu ali ako možeš zamjenit banku..."

ne

Postao: whyc
Datum:20.11.2008.

Mislim da nakon 3000 turnira imaš 90% vjerojatnost da ti je ROI unutar +/-5% stvarnog ROIa. A nakon 500, imaš 50% vjerojatnost.

Postao: AAKK
Datum:20.11.2008.

ako želiš biti donekle siguran onda trebaš imat:
ROI%-BUY IN
20% - 30 buyins
15% - 40 buyins
10% - 60 buyins
5% - 100 buyins

Postao: Satori
Datum:20.11.2008.

1) Dostizan ROI, ie sto najbolji igraci na tim levelima imaju:

$3.40s - 18%
$6s - 16%
$16s - 14%
$27s - 12%
$60s - 10%
$114s - 8%
$225s - 6%
$335s+ - 4%

3) Koliko partija trebam odigrati da bi znao koliki mi je ROI?

whyc je to dobro napisao, ROI vrlo sporo konvergira istinitom. Nakon 2-3 tisuće parijta moci ces naslutiti koliki ti je ROI, i na low stakesima moci vec reci sa sigurnosti da si winning player ako do onda imas preko 15% ROI. Na high stakesima ti treba puno veci uzorak da bi mogao biti siguran zbog manjih ROIeva i veceg variancea. Zgodan alat za simuliranje situacija, dobar je za bankrol menagment: http://forumserver.twoplustwo.com/36...ariance-73786/


2) Potrebni Bankroll

Potrebni bankroll ovisi ovisi o dosta stvari, ROIu, distibuciji mjesta u lovi i naravno o tome koliki je prihvatljivi rizik da bustas. Ako igras small stakese i onda ti vjerojatno nije smak svjeta ako bustas 500$ roll i moras ga ponovo uplatiti. Uglavnom bankrol requirementi koji ti je AAKK dao su prilicno dobri i daju sansu od jedno 0,5% da bustas kroz 2000 partija.

00