Tema: Bad beat za popizdit...

Jučer sam odlučil investirati u turnir i igrati 500+50 Eura turnir, ali bolje da nisam, totalno me izživciralo. Od 127 igrača, izbačen sam nakon 6 sati 27. (16 je bilo u lovi, 1. mjesto 34,500 Eura) i to s bad beatom - kad su nas izmješali na 4 table, igral sam super tight, u 3 kruga samo jednom sam callal iz pozicije kao 2. caller s AJs i foldal odmah poslije flopa kad me board promašil. 2 runde blindova nisam uopće branil.
I tak, 3. put sam bil u big blindu (500/1000, ante 100) s AKoff i prosječnim stackom od 40k. Tip iz sredine (veliki stack, oko 150k) raisa na 2300, kao što je radil oko 30% vremena, 2 igrača foldaju, small blind (stack oko 65-70k, isto loose) 3-beta na 8700. Ja sam znal da nemam kaj callati, mogu samo fold, raise ili all-in. Ako raisam, moram betati oko 15-16k i ako on to plati, pot je veći od ostatka mog stacka. S raisom mu otvaram i mogućnost da on gurne all-in. Zbog svega toga, odlučim se gurati all-in da uzmem taj pot od 11,5k odmah preflop, kad ono tip me nakon par sekundi calla i pokaže AJoff. Naravno, ja sam 3-1 favorit, ali njega pogodi J na turnu i ja letim van.

Najgore je to, igram na toj tabli supertight, a igral sam s istim tipom prvi dan Main Eventa više od 3 sata za istim stolom i tam sam igral tight (u 3 sata sam 2 put 3-betal i nijednom 4-betal, najslabije kaj sam pokazal kod 3-beta je bilo AQoff). Da je uključil mozak (a inače je Pokerstars Pro iz Francuske), shvatil bi da je moj range takav da s ničim ispod QQ ili AK ne može računati da je u prednosti.
Pričam ja s njim poslije, veli on da je mislil da koristim svoj tight image i da guram na račun toga. Rekao sam mu da se on mogao nadati da ja to radim s 72, ali da nek realno veli kakve su mu šanse bile u toj situaciji da bude u coin-flipu ili u prednosti, a kakve da ima 3-outer. Ostal je bez teksta, ali u turniru.
Bez njegovog calla, imal bi 20% više od prosjeka i opet bi mogel mirno čekati dobar hand i ući ITM, a s njegovim callom i double-upom imal bi stack za komotan ulaz na FT.  Pa je opet po onoj staroj narodnoj "bolje se roditi bez k... nego bez sreće".

00

2

Re: Bad beat za popizdit...

ako si vec igrao super tight, fold preflop... iako mislim da bi se bubble trebao igrati agresivnije...

"Some people never go crazy.What truly horrible lives they must lead."
00

Re: Bad beat za popizdit...

jebiga, nije bas za popizdit bad beat al frustrirajuce djeluje.

mars1 napisao:

ako si vec igrao super tight, fold preflop... iako mislim da bi se bubble trebao igrati agresivnije...

Fold preflop sa AK protiv agresora ?!
Svacam da igra tight ali koje ruke onda cekat ?!?!

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

Re: Bad beat za popizdit...

definitivno turnir van mog rangea, ali moram priznat da ja apsolutno nikad sa supertight stilom nisam došo niti blizu ITM-a, a zna se da takav pristup nosi i nešto više bad beatove jer u više od 90 posto slučajeva bit ćeš u boljoj situaciji i samo je pitanje vremena kad će te karte sj...

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

Re: Bad beat za popizdit...

Nije u pitanju koliki je BI, turnir je po strukturi blindova isti kao i standardni MTT na Starsu s 15 min. levelima.

Nisam rekao da sam igrao cijelo vrijeme super tight, igrao sam čisti TAG i to uspješno do raspada prvog stola. Toliko mi je dobro išlo da sam 2 pota po 10k uzeo s zrakom i malim value betom na riveru. TAG je puno jednostavnije i lakše odigrati nego LAG, bar za mene, na velikom turnirskom polju - jednom kad imaš image solidnog TAG-a, možeš malo i ukrasti.
Na novom stolu sam u kompletna 3 kruga (8 igrača za stolom) igrao samo 1 hand jer su se big stackovi - agresivci razbacivali, a ni nisam imao ništ posebno od karata.
Kad je tip callao nakon par sekundi bez ikakvog razmišljanja ili provjere mog stacka, mislio sam da sam naletio na monstera, a kad ono glupost od handa za zvati 4-bet push s više od pola stacka.
U sve skupa 20 sati turnirske igre bio sam all-in 5 puta:
- s AA na riveru ulovio all-in bluff
- s top setom na turnu callao all-in push (nuts u tom momentu) protiv over para - 2 outa na riveru i pobjedio
- s 2 overa protiv para i izgubio
- s QJs protiv AJo i izgubio (push s 8 BB na Main Eventu)
- jučer s AKo protiv AJo i izgubio.
Sve ostale potove ili sam bio u debeloj prednosti preflop ili kasnije i veliku većinu ih i dobio. Očito nije bio moj tjedan. Jedini suckout sam imao jučer kad sam callao all-in push od short stacka (4BB) s big blinda s 98s protiv KTo i ulovio 8 na boardu.

00

Re: Bad beat za popizdit...

"Pričam ja s njim poslije, veli on da je mislil da koristim svoj tight image i da guram na račun toga. Rekao sam mu da se on mogao nadati da ja to radim s 72, ali da nek realno veli kakve su mu šanse bile u toj situaciji da bude u coin-flipu ili u prednosti, a kakve da ima 3-outer. Ostal je bez teksta, ali u turniru.
Bez njegovog calla, imal bi 20% više od prosjeka i opet bi mogel mirno čekati dobar hand i ući ITM, a s njegovim callom i double-upom imal bi stack za komotan ulaz na FT.  Pa je opet po onoj staroj narodnoj "bolje se roditi bez k... nego bez sreće".


....french fish....:)

00

Re: Bad beat za popizdit...

Steta radi bad beatova al kad krenu nema im kraja.....al sada si jaci barem za jedno ljepo inozemno iskustvo big_smile

00

8

Re: Bad beat za popizdit...

chillin napisao:

jebiga, nije bas za popizdit bad beat al frustrirajuce djeluje.

mars1 napisao:

ako si vec igrao super tight, fold preflop... iako mislim da bi se bubble trebao igrati agresivnije...

Fold preflop sa AK protiv agresora ?!
Svacam da igra tight ali koje ruke onda cekat ?!?!

bio je raise i 3bet, AK off se baca ako igras supertight

"Some people never go crazy.What truly horrible lives they must lead."
00

Re: Bad beat za popizdit...

mars1 napisao:
chillin napisao:

jebiga, nije bas za popizdit bad beat al frustrirajuce djeluje.

mars1 napisao:

ako si vec igrao super tight, fold preflop... iako mislim da bi se bubble trebao igrati agresivnije...

Fold preflop sa AK protiv agresora ?!
Svacam da igra tight ali koje ruke onda cekat ?!?!

bio je raise i 3bet, AK off se baca ako igras supertight

Yeah right.

00

10

Re: Bad beat za popizdit...

....SUPER tight...

"Some people never go crazy.What truly horrible lives they must lead."
00

11

Re: Bad beat za popizdit...

lol, sigurno se ak baca...pa to je skoro uvik'' najjača'' ruka za shove na turnirima jer si gotovo uvijek ispred protivnikovog ranga...
btw...ja bi isto odigrao...ovaj francuz je možda i imao ok razmišljanje ali svejedno call s aj i riskirat ovakav turnir radi takve ruke...

When you got nothing, you got nothing to lose
00

12

Re: Bad beat za popizdit...

ako zelim igrat supertight...necu s AK platit 3bet jer ga stavljam na najmanje srednji par, i jos jedan igrac je poslije mene...najbolje sto moze bit je coin , a te situacije zelim izbjec igrajuci supertight...

razmislite prije blesavih komentara, hvala

"Some people never go crazy.What truly horrible lives they must lead."
00

13

Re: Bad beat za popizdit...

pa neces platit 3bet neg ces 4betat. simple as that

00

Re: Bad beat za popizdit...

pa je u potu vise nego mu je stack, a ne dodje li ni A ni K mora odustat od monster pota i ostat ko shortstack kako vec, bolje push odma, dobro si odigra, ako je lik calla sa AJ to je najbolje sta mozes dobit sa AK.

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

Re: Bad beat za popizdit...

@Max_VZ - za mene je super tight i TAG nešto potpuno različito - i da, TAG shvaćam smile

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

16

Re: Bad beat za popizdit...

mars1 napisao:

jer ga stavljam na najmanje srednji par

pa on u tom slučaju je taj koji ne smije callati tvoj allin jer zna da si ispred njegovog ranga

mars1 napisao:

najbolje sto moze bit je coin

evo ovdje nije bio coinflip

mars1 napisao:

razmislite prije blesavih komentara, hvala

ok

When you got nothing, you got nothing to lose
00