Tema: Poker prelazi u ilegalu?

Prema najnovijim informacijama koje smo dobili od povjerljivih izvora iz državne lutrije, 1. svibnja 2010. stupa na snagu novoizglasani zakon kojim se sve poker aktivnosti, online i live smatraju ilegalnima. Povodeći se za primjerom bivše komunističke države, Rusije, koja je poker proglasila ilegalnim prošle godine te pozatvarala većinu poker klubova, Hrvatska a uz nju Bosna i Srbija, odlučile su se usuglasiti u jednome - pokeru nema mjesta na našim prostorima.

Na veliko razočaranje vlasnika poker roomova te uz velika negodovanja kasina diljem regije, ostalo je još samo 30 dana do početka provođenja ovog zakona. Mnogi dušebrižnici veoma su zadovoljni te se vesele ovakvom rezultatu dok strastveni igrači u šoku igraju svoje posljednje potove na online sobama i uzimaju bonuse kako bi utažili glad za adrenalinom u malom vremenskom roku koji im je preostao.


U potrazi za informacijama o ovoj šokantnoj odluci, naišli smo na prve žrtve ovog zakona - neki od najvećih poker roomova u Zagrebu već su počeli oglašavati prodaju inventara. Više o tome na forumu...


Ovo je tekst kojeg sam našao na netu. Ne znam dali se pisalo o ovome. Ima li u ovome istine i ako ima, kako dalje?

00

Re: Poker prelazi u ilegalu?

Pogledaj datum objave tog clanka.

00

Re: Poker prelazi u ilegalu?

big_smile

00

Re: Poker prelazi u ilegalu?

A datum je ... ?  tongue

00

Re: Poker prelazi u ilegalu?

Big_Gambler napisao:

A datum je ... ?  tongue

01.04.2010

00

6

Re: Poker prelazi u ilegalu?

Hm. misliš da neće biti ništa od toga?

HL ide online i bojim se da bi ova banana država mogla raditi probleme.

00

Re: Poker prelazi u ilegalu?

ne da neće bit ništa od toga nego će država za par godina legalizirat poker jer će uvidit da i tu može ubirati poreze pa ćemo se suočiti s drugim stvarima kad ti uzmu porez 40 % na isplatu

When you got nothing, you got nothing to lose
00

8

Re: Poker prelazi u ilegalu?

karik napisao:

Hm. misliš da neće biti ništa od toga?

HL ide online i bojim se da bi ova banana država mogla raditi probleme.

Hint:

mile88 napisao:

01.04.2010

00

9

Re: Poker prelazi u ilegalu?

Boby napisao:
karik napisao:

Hm. misliš da neće biti ništa od toga?

HL ide online i bojim se da bi ova banana država mogla raditi probleme.

Hint:

mile88 napisao:

01.04.2010

Skužio sam datum. To ne znači ništa. Na jesen Hrvatska Lutrija ide sa svojim igrama online i tu vidim problem.

Šta se tiče 40% poreza na isplate..... lako je za isplate. Njima su problem uplate koje idu vani a ne u državnu blagajnu.

Ako će biti kao i do sada ( rasulo/ ne zna se tko pije i plaća) bit će ok, jer smo mi država paradoksa u svemu pa i u ovom pitanju. Primjerice naše sportske klubove sponzorira online kladionica Bawin, a sa druge strane je kao zabranjeno klađenje na netu.

00

10

Re: Poker prelazi u ilegalu?

karik napisao:

Skužio sam datum. To ne znači ništa. Na jesen Hrvatska Lutrija ide sa svojim igrama online i tu vidim problem.

Šta se tiče 40% poreza na isplate..... lako je za isplate. Njima su problem uplate koje idu vani a ne u državnu blagajnu.

Ako će biti kao i do sada ( rasulo/ ne zna se tko pije i plaća) bit će ok, jer smo mi država paradoksa u svemu pa i u ovom pitanju. Primjerice naše sportske klubove sponzorira online kladionica Bawin, a sa druge strane je kao zabranjeno klađenje na netu.

40% poreza na isplate?!? Odakle to? Koliko znam to je već doveden zakon:

čl. 68.

1) Zabranjeno je:
...
2. sudjelovanje u inozemnim igrama na sreću ako se ulozi uplaćuju na području Republike Hrvatske...


čl. 5. - Vrste igara na sreću

(3) Igre u casinima jesu:

1. igre koje igrači igraju protiv casina ili jedan protiv drugoga na stolovima za igru s kuglicama, kartama ili kockicama u skladu s međunarodnim pravilima




Ovo su jedino točke koje se vežu na online poker i po tom pitanju mi nisu jasno definirane.

00

11

Re: Poker prelazi u ilegalu?

https://www.neteller.com/

00

12

Re: Poker prelazi u ilegalu?

40% poreza na isplate?!? Odakle to?

gore u raspravi je netko karikirao. Naravno da toga nema.

00

13

Re: Poker prelazi u ilegalu?

Ok. posrednik u transakcijama. Imamo i moneybookers. Samo svejedno da bi imali lovu na ruke moramo ići preko ovih "naših" banaka.

00

14

Re: Poker prelazi u ilegalu?

karik napisao:

Ok. posrednik u transakcijama. Imamo i moneybookers. Samo svejedno da bi imali lovu na ruke moramo ići preko ovih "naših" banaka.


Zakon ne kaže ništa o isplati. Jedino nabijaju porez na dobitke iz lutrije, a poker ne spada pod lutrijske igre.

Zadnji popravljao Boby (11-04-2010 16:39:05)

00

15

Re: Poker prelazi u ilegalu?

karik napisao:

Ok. posrednik u transakcijama. Imamo i moneybookers. Samo svejedno da bi imali lovu na ruke moramo ići preko ovih "naših" banaka.

ne za neteller (ni mb vip) jer imas njihovu karticu kojom isplacujes ravno s bankomata.

00

16

Re: Poker prelazi u ilegalu?

4ladX napisao:
karik napisao:

Ok. posrednik u transakcijama. Imamo i moneybookers. Samo svejedno da bi imali lovu na ruke moramo ići preko ovih "naših" banaka.

ne za neteller (ni mb vip) jer imas njihovu karticu kojom isplacujes ravno s bankomata.

nisam znao.Kako do te kartice? Gdje se daje zahtjev? Koje bankomate podržava i koja je provizija na isplate?

00

17

Re: Poker prelazi u ilegalu?

o kartici: http://public.neteller.com/content/glob … ysical.htm
provizija: https://help.neteller.com/cgi-bin/netel … mp;p_acces

za moneybookers moras bit vip ili zivit u nekoj od zemalja koje su podrzane bez potrebe za vip clanstvom. mislim da su zemlje EU but i'm not sure.

kartice podrzavaju sve bankomate koji su u funkciji tongue

Zadnji popravljao 4ladX (11-04-2010 17:17:13)

00

18

Re: Poker prelazi u ilegalu?

4ladX napisao:

o kartici: http://public.neteller.com/content/glob … ysical.htm
provizija: https://help.neteller.com/cgi-bin/netel … mp;p_acces

za moneybookers moras bit vip ili zivit u nekoj od zemalja koje su podrzane bez potrebe za vip clanstvom. mislim da su zemlje EU but i'm not sure.

kartice podrzavaju sve bankomate koji su u funkciji tongue

hvala na info. Da MB je limitiran, mada su i oni limiti za nekog sasvim dovoljni big_smile

00

19

Re: Poker prelazi u ilegalu?

mislim da neteller ne izdaje kartice .hr memberima

00

20

Re: Poker prelazi u ilegalu?

izdaje vec neko vrijeme. oko god. dana ako se ne varam...

00

Re: Poker prelazi u ilegalu?

svako malo se mora neko pojavit sa vijescu da se vise ne moze igrat online poker itd.

daj guglajte malo prije nego objavite "senzaciju"

"Dikod uđe, dikod ne uđe" - Mate Baturina
00

Re: Poker prelazi u ilegalu?

4ladX napisao:

izdaje vec neko vrijeme. oko god. dana ako se ne varam...

cim sam procito tvoj post za neteller sam napravio acc, poslao sve dokumente i danas napravio deposit

nakon cega sam im poslao mail i pitao kako da requestam karticu i dobijem ovo:

Sorry for providing incorrect information in the last Email. Please note that NETELLER DOES NOT support NET+ cards service in your registered country. Sorry for the inconvenience that caused you.

I can't win if I fold?
00

23

Re: Poker prelazi u ilegalu?

wtf? kad sam ih pitao pred pol godine jel croatia supported oni odgovorili da je roll
kakva glupost.

00

Re: Poker prelazi u ilegalu?

https://help.neteller.com/cgi-bin/netel … _topview=1

Zadnji popravljao hEadAche (13-04-2010 14:19:30)

I can't win if I fold?
00

25

Re: Poker prelazi u ilegalu?

4ladX napisao:

wtf? kad sam ih pitao pred pol godine jel croatia supported oni odgovorili da je roll
kakva glupost.

kako do VIP članstva kod MB i do njihove kartice?

00