Tema: Cropoker.com: knezova strategija za turnire

Postao: knez
Datum: 04.01.2007

Evo da me ne optuzujete da samo kenjam, napisat cu kraci tekst o osnovama osnova igranja turnira i sto bi pocetnici trebali znati.

Prva stvar koju bi svatko tko misli igrati turnire trebao napraviti je OBAVEZNO procitati Harrington on Hold'em vol. 1, 2 i 3 od Dana Harringtona. To je apsolutno najbolja knjiga o tournament pokeru i u tome se svi slazu i na 2+2 i svugdje.

U principu freeroll turniri nisu toliko los nacin za skupljanje iskustva (i nesto love naravno). Ako igrate freeroll turnire prokopajte po forumima, guglajte etc passworde za privatne freerollove jer tamo ima puno manje ljudi i imate realnu sansu za osvojit nesto (10000 ljudi koji igraju za 500$ je prilicno low value for time). Na freeroll turnirima treba doduse paziti da se ne rade "napredne" stvari kao sto su sandwich, resteal itd. Kod sandwicha umjesto da izvucete od prvog raisera novce i izbacite ga iz pota on, fish kakav je, mislit ce ma ulozio sam 20% stacka moram otic all in sa svojih 66, mozda pogodim set. I naravno pogodit ce ga. Slicna vam se stvar dogada i kod resteala.

E sad za normalne turnire. U ranoj fazi igre prilicno je dobra stvar limpat IN POSITION, to je jako bitno za naglasit jerbo:
1. Ako limpas in position znas da su male sanse da ce netko poslije tebe raiseat pot;
2. Ako limpas in position tocno mozes vidjet koliko ima limpera ispred tebe i procijenit da li ti se uopce isplati limpat.

Sto se tice te rane faze pozeljno je limpanje sa suited connectorima, small pocket pairsima i takvim kartama koje imaju visok value u multiway potovima, svima je valjda ocito zasto. U ranoj fazi stvarno ne treba ludovat preflop jer su blindsi mali, pametnije je vidjet flop i igrat agresivno ako se flopa stvarno jako dobar hand (set, straight, flush. S two pairom bi definitivno savjetovao oprez.)

Kada u srednjoj fazi turnira blindsi porastu i nadajmo se mi umnozimo svoj stack treba prilicno tighten up preflop i apsolutno NIKAKO NE LIMPATI! Limpanje od srednje faze na dalje je moguce (i to se nekad zna obit o glavu) s monstrumom u early position i cekat raise. Pod monstrumom mislim AA i KK, nista ispod toga. Jos jedan novi pojam koji se uvodi u srednjoj fazi turnira je blind stealing. Bez blind stealinga apsolutno nemate nikakve sanse osvojit turnir, nikakve. Blind stealing se treba dozirati ovisno o tome kakav je stol (loose - aggressive, passive - tight) i izvoditi samo u late position jer imamo vise informacija o kartama protivnika, manju sansu da ce nas netko reraisati preflop i naravno poziciju postflop.

U zadnjoj fazi turnira (uzmimo da smo dosli na final table) postoje tri situacije: chip leader smo, average stack ili short stack. Na final tableu treba prilagoditi svoju igru ovisno o velicini stacka.

1. Chip leader.
Kada smo chip leader treba biti najagresivniji na stolu, preuzet ulogu table captaina i igrat prilicno agresivno. Najbolji stackovi za napadat su meduim stackovi kojima se nigdje ne zuri. Short stackove nije lose napadati ali postoji opasnost da reraisaju all in i mozda i sucknete out dogada vam se problem da ako pokazete stolu hand tipa 84o etiketirat ce vas kao table bullya i morat cete promijenit igru i cekat dobre karte koje onda mozete iskoristit jer ce vas ljudi callat s losijim kartama no u tome je manja vrijednost nego da vas se ljudi bolje. Najgori za napadat su chip leaderi i njima slicni cisto zato jer vas mogu nanijet prilicno stete i zbog velikih implied oddsa mogli bi se dovest u napad da vas cesce callaju da vide flop.

2. Average stack.
Kao average stack treba igrat prilicno tight i pazljivo i cekat premium karte, pokusat reraisat nekoga i tu i tamo pokusat ukrast blindse, ali se prilicno limitirat u tome (ako se ima solidan hand in position, zna se da su blindsi tight etc.)

3. Short stack.
Short stack nema vremena i nema sta cekat. Jednom kad vam stack padne ispod 10BB-a vrijeme je za all in s vrlo sirokim spektrom ruku: Axs, Axo, bilo koji par, KQs, KQo, KJs. Kao short stack se svejedno ne treba zaletavati previse, pogotovo ako nema antea u strukturi.

Jos par napomena pocetnicima.

Jedan od najvaznijih koncepata koji moraju novi igraci shvatiti je tzv. "gap" koncept. Naime, nisu iste karte dovoljne da bi se openraisealo pot i callalo raise. Npr, callanje raisea s AJo je potpuno out of the question dok je raiseanje s AJo u late position preporucljivo. Taj razmak izmedu ruku koje su potrebne za raise i call je taj "gap".
U turnirima s malim buyinom i (do 30$) primjetio sam da vecina ljudi ne zna za resteal tako da ako raiseate i netko vas reraisea all in treba pretpostavljat da ima barem solidan hand. Naravno to nije iskljucivo tako i nade se iznimaka ali u vecini slucajeva cete naletit na nesto.

I naravno najvaznije za pobjedu na turnirima: sreca u coinflipovima )

Napomena: ovo nije univerzalni i savrsen nacin igranja turnira, tako nesto ne postoji, ovo je samo moj nacin, a winao sam dosta turnira (i freeroll - tako sam izgradio bankroll) s buyinima od 20 - 100$.

Uglavnom, ako ima nekih pitanja slobodno pitajte ja cu vrlo rado svakom pomoci, a stvari tipa ja mislim da to nije tocno stvarno nema smisla postat i ne mislim se svadat po forumima jer ne postoji savrsen nacin igranja nijedne vrste pokera. Ako netko radi nesto drugacije slobodno napisite, vise pristupa uvijek pomogne onima kojima to najvise treba - pocetnicima. U ovom postu trudio sam se da ne ulazim u kompliciranije stvari jer je on i namijenjen pocetnicima koji ce finese i detalje citati u knjigama (Harrington obavezno) i sami uciti iz iskustva.

I sto se tice tih bad beatova jos jednom: svakom se dogadaju, ja sam imao 3-4 mjeseca konstantnih one outera, two outera etc na bubbleovima, u sng-ovima pa nikom nista. Svaki igrac pokera najvise mrzi slusat tudje bad beatove, to ce vam svi reci. Slobodno vi postajte i sve je to u redu, ali ponavljam, svima se dogadaju i to je dio pokera. Radije umjesto da whineate po forumima ulozite napore da kao Justin Bonomo mozete reci: "I've finetuned myself into an emotional robot." Vjerujte, postat cete puno bolji igraci.

00

Re: Cropoker.com: knezova strategija za turnire

Hvala na ovome!
Bas sam htio napisati da iskopas ovaj post iz starog foruma.

00

Re: Cropoker.com: knezova strategija za turnire

Odličan post big_smile

Nama relativno novima će sigurno koristiti

Našao sam freeroll tunire na psu, ali traže da imaš FPP... jel ima drukčijih freeroll turnira?

Online poker spašava živote.
00

Re: Cropoker.com: knezova strategija za turnire

Ico424 napisao:

Našao sam freeroll tunire na psu, ali traže da imaš FPP... jel ima drukčijih freeroll turnira?

Imaš ovakve freerollove: http://www.pokerpro.com.hr/forum/viewtopic.php?id=180

Mislim da na starsu ako i ima freerollova normalnih, da je jako teško uči u neku normalniju lovu jer ima previše igrača.

00

5

Re: Cropoker.com: knezova strategija za turnire

ima na partypokeru ok freerollova. npr bankroll builder, oko 1.8k ljudi, prvih 50 u lovi, fond 100$ ili subotom new player 1.5k$, pun kufer ekipe prati onu njihovu ss strategiju i ceka samo premium, tak da mozes pokupit gro blindova.

Fri 2012-08-17 17:50:06»⇓ mungos» POZDRAV SVIM BLEFERIMA
00

Re: Cropoker.com: knezova strategija za turnire

Imam pitanje u vezi turnira pa da ne otvaram bezveze temu mislim da moze ovdje,

znaci krenio sam igrati turnire  sit and go plus "obicne",
sad, zanimam me otprilike koje mi se isplati igrati,
tj koliki postotak placenih od ukupnih  mjesta da trazim, mislim pretpostavljam da freerolovi gdje 3000 ljudi igra za prvih 50 placenih mjesta i nije najbolji nacin za prvoditi vrijeme smile
znaci koliki omjer placenih/ukupnih mjesta je solidan za trazit?

00

Re: Cropoker.com: knezova strategija za turnire

drvosjecaF napisao:

Imam pitanje u vezi turnira pa da ne otvaram bezveze temu mislim da moze ovdje,

znaci krenio sam igrati turnire  sit and go plus "obicne",
sad, zanimam me otprilike koje mi se isplati igrati,
tj koliki postotak placenih od ukupnih  mjesta da trazim, mislim pretpostavljam da freerolovi gdje 3000 ljudi igra za prvih 50 placenih mjesta i nije najbolji nacin za prvoditi vrijeme smile
znaci koliki omjer placenih/ukupnih mjesta je solidan za trazit?

Samo freerollovi imaju takvu strukturu da od 3000 mjesta dobiva samo prvih 50.

Ostali MTT-ovi imaju normalnu strukturu gdje se plača 10-20% mjesta.

00

Re: Cropoker.com: knezova strategija za turnire

ok..
znaci 10-20 posto je u redu...

00

Re: Cropoker.com: knezova strategija za turnire

Imas 3 nacina na koji mozes igrati MTT

1.Glup,donkey nacin
2.Pametan,solidan,winning nacin
3.Genijalan nacin

Ovaj article govori o pametnom,solidnom winning nacinu.

00

Re: Cropoker.com: knezova strategija za turnire

svedjanin? kolko kosta objasnjenje 3 nacina??:)

ja bi flop gurnia pa neka svih 11 calla
00

Re: Cropoker.com: knezova strategija za turnire

Kad bi objasnio 3. nacin svi bi mi se smijali hahah.Nazalost malo je ovdje genijalaca

00

Re: Cropoker.com: knezova strategija za turnire

hehe. ako je besplatno samo ti ispucaj. otprilike nagadjam sta ces rec pa se bar ja necu sigurno nasmijat......

ja bi flop gurnia pa neka svih 11 calla
00

Re: Cropoker.com: knezova strategija za turnire

croman19 napisao:

Kad bi objasnio 3. nacin svi bi mi se smijali hahah.Nazalost malo je ovdje genijalaca

daj objasni 3. nacin

00

Re: Cropoker.com: knezova strategija za turnire

Ne zelim objasniti jer bi mogli ljudi tako krenuti igrati a zapravo malo tko moze igrati na takav nacin,ja ne govorim da ja mogu ali pokusavam i jos ucim.Jednog dana kad dignem MTT preko 100k objasnit cu hehe.

00

15

Re: Cropoker.com: knezova strategija za turnire

croman19 napisao:

Ne zelim objasniti jer bi mogli ljudi tako krenuti igrati a zapravo malo tko moze igrati na takav nacin,ja ne govorim da ja mogu ali pokusavam i jos ucim.Jednog dana kad dignem MTT preko 100k objasnit cu hehe.

znači više manje neka vrsta  loose agresiv stila

00

Re: Cropoker.com: knezova strategija za turnire

croman19 napisao:

Ne zelim objasniti jer bi mogli ljudi tako krenuti igrati a zapravo malo tko moze igrati na takav nacin,ja ne govorim da ja mogu ali pokusavam i jos ucim.Jednog dana kad dignem MTT preko 100k objasnit cu hehe.

kakve to ima veze ak dignes mtt preko 100k?

00

Re: Cropoker.com: knezova strategija za turnire

To ce znaciti da sam zaradio jako dobru lovu i onda cu smijeti odati moje tajne hehe.Necu da netko kopira moju strategiju i uzme 100k prije mene hehe

00

18

Re: Cropoker.com: knezova strategija za turnire

croman19 napisao:

To ce znaciti da sam zaradio jako dobru lovu i onda cu smijeti odati moje tajne hehe.Necu da netko kopira moju strategiju i uzme 100k prije mene hehe

valjda si svjestan da ak i neko digne 100k prije tebe da to na tebe nece uopce utjecati, pa onda slobodno podijeli svoju mudrost

Zadnji popravljao lupac (08-10-2009 19:35:32)

00