Tema: 6. Tjedan - 12.09 - 19.09

http://www.shrani.si/f/1G/Q8/eIsR6FL/screenshot215.png

Igrate NL200 six-max online, i u ovome handu foldano je do vas na buttonu. Rejzate $8. SB folda i prosječan BB calla. Flop dolazi 6h 9s Qh; on čekira i vi betate $13. On calla i turn dolazi 2c. On opet čekira i vi betate $36. On calla i river dolazi 5h. On čekira.

Što vi radite?

00

2

Re: 6. Tjedan - 12.09 - 19.09

mi isto čekiramo, nema potrebe da opet ulazemo kad je na stolu moguci flush,a vec ima dosta love u potu. Isto tako BB je vjerovatno čekirao jer mislio da cemo mi opet bettati pa bi on rerejzao. Po meni check.

00

3

Re: 6. Tjedan - 12.09 - 19.09

lupac napisao:

mi isto čekiramo, nema potrebe da opet ulazemo kad je na stolu moguci flush,a vec ima dosta love u potu. Isto tako BB je vjerovatno čekirao jer mislio da cemo mi opet bettati pa bi on rerejzao. Po meni check.

Check?!?!
Flush mu uopće nije značajan dio rangea.
Easy all-in.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: 6. Tjedan - 12.09 - 19.09

ja sam isto za CHECK. Mozda je callao do rivera jer je imao flush draw, ili je imao AA-QQ (ali onda bi vjerojatno napravio reraise na flopu da se zastiti od naseg moguceg flusha).Također je mogao imati i AhKh ili slicno sa Ah.

Zadnji popravljao pepsi07 (14-09-2009 13:24:15)

00

Re: 6. Tjedan - 12.09 - 19.09

ja također mislim, obzirom da je pot 114$ da je ovdje check...:)

00

Re: 6. Tjedan - 12.09 - 19.09

Bet ili All in
Mislim da nema flush iz razloga jer je callao i turn! Samo veliki fish bi callao 4/5 pota bet samo na flush draw! Jedino bi to callao u slučaju monster drawa (7h8h) - ali to bi gurnuo all in na flopu tako da i to otpada. Vjerojatno ima AQ,KQ ili možda čak 2 para ako je callao light.
U svakom slučaju bet za value, samo se nemogu odlučiti što mi se više sviđa: 40$ za value ili all in da izgleda kao blef.
ma ipak: ALL IN big_smile

assumption is the mother of all f ups

00

Re: 6. Tjedan - 12.09 - 19.09

wildgh napisao:

Bet ili All in
Mislim da nema flush iz razloga jer je callao i turn! Samo veliki fish bi callao 4/5 pota bet samo na flush draw! Jedino bi to callao u slučaju monster drawa (7h8h) - ali to bi gurnuo all in na flopu tako da i to otpada. Vjerojatno ima AQ,KQ ili možda čak 2 para ako je callao light.

+1  ($40 za value)

Zadnji popravljao zamorano11 (14-09-2009 15:09:11)

"Dikod uđe, dikod ne uđe" - Mate Baturina
00

Re: 6. Tjedan - 12.09 - 19.09

Da bi se value betao river mora postojat određen broj lošijih ruku koji će te callat. U ovom primjeru nema nijedan hand koji ce callat taj bet. Ak je placao sa Qx do rivera, onda ce ih bacit nakon sto je dosla 5h, sve ostalo 2 para ili set bi rejzao na flopu ili turnu.
Od Qx vise je vjerojatno da je imao flush ili combo flush-straight draw koji je jako pasivno odigrao.
Po meni najisplativije je checkirat jer u protivnom ćeš dobit call samo od jače ruke !!!

00

Re: 6. Tjedan - 12.09 - 19.09

Mister^NO napisao:

Da bi se value betao river mora postojat određen broj lošijih ruku koji će te callat. U ovom primjeru nema nijedan hand koji ce callat taj bet.

Upravo zato all in da izgleda kao blef

Mister^NO napisao:

Od Qx vise je vjerojatno da je imao flush ili combo flush-straight draw koji je jako pasivno odigrao.

Piše da je prosječan igrač, znači neke stvari zna i igra koliko toliko solidno. Blindovi su 1/2 pa takav fish vjerojatno nije da užasno odigra combo draw ili set! Combo draw ili set su obavezno raise na flopu, ne vidim drugog načina to igrati.

I ne vjerujem da ćemo dobiti call od jače ruke, jer jednostavno ne može imati jaču ruku prema njegovoj igri  - barem po meni...svako ima svoje mišljenje

assumption is the mother of all f ups

00

Re: 6. Tjedan - 12.09 - 19.09

Pa upravo to. Poanta je da nije loš igrač, average je, i onda sigurno neće callat sa AQ, KQ ili sličnim, na riveru all in bet nakon što se completao straight flush draw, callat će jedino ak je on bio na istom. Set ili dvopar ak već nije rejzao na flopu će rejzat turnu, ali budući da hero ima 99, dva blokera, znaci Q9 vjerojatno nema, Q5 ne bi callao pre-flop, QQ bi vjerojatno rerejzao, ostaje samo 55 ( koje vjerojatno rerejza na flop/turn), AQ i KQ baca na riveru, ostaje samo flush i straight.
Stvarno ne vidim hand koji može callat value bet na riveru a da je slabiji od herovog !

00

11

Re: 6. Tjedan - 12.09 - 19.09

Check je apsurdan.

Value betamo očito najbolju ruku i callaju nas AQ, KQ, twopairovi i rijeđe slowplayani set +random hero callovi.
Ako je villain callao 38$ na turnu očito nema draw i ima jaku ruku s kojom će često platiti i all-in na riveru.

Check ne dolazi u obzir. 40$ value bet je premali.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

12

Re: 6. Tjedan - 12.09 - 19.09

gmiko napisao:

Check je apsurdan.

Value betamo očito najbolju ruku i callaju nas AQ, KQ, twopairovi i rijeđe slowplayani set +random hero callovi.
Ako je villain callao 38$ na turnu očito nema draw i ima jaku ruku s kojom će često platiti i all-in na riveru.

Check ne dolazi u obzir. 40$ value bet je premali.

to i ja pričam wink

assumption is the mother of all f ups

00

Re: 6. Tjedan - 12.09 - 19.09

gmiko napisao:

Check je apsurdan.

Value betamo očito najbolju ruku i callaju nas AQ, KQ, twopairovi i rijeđe slowplayani set +random hero callovi.
Ako je villain callao 38$ na turnu očito nema draw i ima jaku ruku s kojom će često platiti i all-in na riveru.

Check ne dolazi u obzir. 40$ value bet je premali.

ovo boldano ima smisla kad se razmisli

Zadnji popravljao pepsi07 (14-09-2009 17:00:23)

00

Re: 6. Tjedan - 12.09 - 19.09

Zasto mislite da ce platit allin?

"Dikod uđe, dikod ne uđe" - Mate Baturina
00

15

Re: 6. Tjedan - 12.09 - 19.09

Hero call, a ako će platiti 40$ onda će vjerojatno i 110$. Čak bet od 40$ izgleda opasnije nego all in i na to će prije foldati.

assumption is the mother of all f ups

00

16

Re: 6. Tjedan - 12.09 - 19.09

Ako igra protiv mene 1500% ima flush big_smile zato check

A zašto ste izostavili QQ iz rangea?? Može biti slowplay

Zadnji popravljao Ico424 (14-09-2009 17:16:22)

Online poker spašava živote.
00

17

Re: 6. Tjedan - 12.09 - 19.09

Ico424 napisao:

Ako igra protiv mene 1500% ima flush big_smile zato check

A zašto ste izostavili QQ iz rangea?? Može biti slowplay

Apsolutno NE može biti QQ jer bi obavezno imao sljedeće poteze:
1. preflop reraise - na buttonu mi možemo raisati sa svakakvim handovima, i da nas jeftino pusti do flopa sa premium rukom je katastrofa. Zamisli da raisamo s Ax (što je standard) i na flopu A ili neki glupi tris s x kartom, pa razni drawovi, dvopari...Uglavnom ne bi znao gdje je sa svojom rukom i to nitko ne bi slowplayao. Pogotovo OOP
2. ako i zanemarimo preflop action - možda bi i check callao na flopu s QQ da napravi zamku, ali bi na turnu check raisao all-in ili  do stotinjak na naš 36$ bet na turnu. Bilo bi suludo da ne zaštiti top set od ovakvog flush + str8 draw boarda

assumption is the mother of all f ups

00

Re: 6. Tjedan - 12.09 - 19.09

Ja bih checkirao big_smile

00

19

Re: 6. Tjedan - 12.09 - 19.09

U svakom slučaju njegov check call smrdi...

Iz svega priloženog, i iz rangea u kojeg smo ga stavili smo apsolutni favoriti, ali zašto check callati 38$ na onakav pot? Možda jer su mogućnosti za pogoditi flush iz flush drawa na flopu blizu 30%

Zašto upasti u zamku i riskirati... check ponovo big_smile

Online poker spašava živote.
00

Re: 6. Tjedan - 12.09 - 19.09

Value bet, malo manje od pola pota. Lookupat ce nas sa top pairom ili 2 para+

Zadnji popravljao boboman (18-09-2009 15:31:07)

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00

Re: 6. Tjedan - 12.09 - 19.09

10J u srcu ima lik:P

00

22

Re: 6. Tjedan - 12.09 - 19.09

Mrrrcina napisao:

10J u srcu ima lik:P

prepostavljam da si tak radi fore rekel,ali inače mi je užasno smješno kako neko može nekog stavit na jednu ruku,rijetke su situacije gdje možeš stavit na točno jednu ruku,u ovoj situaciji ga definitivno možeš samo na neki range stavit

00

Re: 6. Tjedan - 12.09 - 19.09

Rodman napisao:
Mrrrcina napisao:

10J u srcu ima lik:P

prepostavljam da si tak radi fore rekel,ali inače mi je užasno smješno kako neko može nekog stavit na jednu ruku,rijetke su situacije gdje možeš stavit na točno jednu ruku,u ovoj situaciji ga definitivno možeš samo na neki range stavit

rekel sam iz vise iz fore:) al ono puno igrača limpa s pocket pairom ili suited connectorima pa ga ja zato stavljam na 10J ili neki  3 of a Kine.

00

24

Re: 6. Tjedan - 12.09 - 19.09

Odgovor:

Bet all-in. Došla je karta za boju, ali to ne znači da protivnik ima boju. Dobar igrač će foldati suhi flush draw na turnu. Najvjerovatnije ima damu s kraljem ili asom (KQ ili AQ). Napravili ste dosta velik pot da možete gurnuti all in zato zgurajte i nadajte se da će hero callati sa slabijim handom.

00