101

Re: Poker i porez

baš me zanima dal one babice na placu plačaju porez za prodaju mrkve i ko im važe sir, koji gušt od jointa ak ga kupiš na kiosku, evo vam materiala za daljnje laprdanje.

00

102

Re: Poker i porez

Molim te da prestaneš sa glupostima, ovo ima potencijala za kvalitetnu temu cgreen.

4ladX, samim time što se ne provodi zakon nad nekim, ne znači da ti nemoraš poštivati zakon.
Eto sad se uvelo u ustav da pretvorbeni kriminal ne zastarijeva. I to je napredak, mrežu treba polako čistiti
i otpletavati sve dok se sve ne uredi, a pritom moramo paziti na nove probleme.

Nemože naći posao u svojoj struci, booo-hooo, događa se, jebiga. Ima puno takvih.

00

103

Re: Poker i porez

kakve veze ima socijala sa pokerom? halo?
(uspjesni) pokerasi su samozatjni tipovi koji svrsavaju od ugode pri pomisli da su bogovi vlastitih zivota...
Mene samo zanima kako se povlaci velika lova... ajde, znam da znate...

00

104

Re: Poker i porez

bishie napisao:

4ladX, samim time što se ne provodi zakon nad nekim, ne znači da ti nemoraš poštivati zakon.
Eto sad se uvelo u ustav da pretvorbeni kriminal ne zastarijeva. I to je napredak, mrežu treba polako čistiti
i otpletavati sve dok se sve ne uredi, a pritom moramo paziti na nove probleme.

Nemože naći posao u svojoj struci, booo-hooo, događa se, jebiga. Ima puno takvih.

to o pitanju svrhe placanja govorim generalno. vec se 2.5 god. financiram iskljucivo od pokera, uplacujem si zdravstveno i mirovinsko i nemam nista protiv poreza na poker dok god je razumno izveden/osmisljen i ne povlaci raznorazne zabrane (tipa dozvoljeno je igrat samo na .hr sajtovima za slucaj da hr.lut. napravi room kao sto je poker dukat u .rs).
smatram da bi taj porez cak imao pozitivan utjecaj na prihvacanje i popularizaciju pokera (pa i uvodjenje profesije pro poker igrac) ali upravo zato ne bi stavljao porez na profit nego na cashoute. hobby playeri ne cashoutaju previse i stvarno ne vidim zasto bi netko tko igra 2x vikendom na jednom nl10 stolu morao ista odvajat od eventualnih winningsa. doduse, ne postoji nacin kako ce to trackat - znaci samo trackanje cashouta.

00

105

Re: Poker i porez

savica napisao:

kakve veze ima socijala sa pokerom? halo?
(uspjesni) pokerasi su samozatjni tipovi koji svrsavaju od ugode pri pomisli da su bogovi vlastitih zivota...
Mene samo zanima kako se povlaci velika lova... ajde, znam da znate...

nitko ne zna jer nitko nikad nije izvlacio vise od $10. rake nam sve pojede pa smo svi breakeven.

00

106

Re: Poker i porez

Max_Vz, većim dijelom se slažem s tobom, ali lako tebi filozofirat kako bi sve trebalo funkcionirat a ne živiš ovdje. I ne kužim šta bi ti trebalo značiti da si ti svoje dao. Postoji neki rok?

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

107

Re: Poker i porez

care, hebes me bezveze, a lijepo sam pital...
kaj se pjenish... ovo nije site o sumraku hrvatske drzave i njezine socijalne realnosi, vec pretpostavljam site o pokeru kroz koji se izmijenjuju informacije i pomaze upitima poput mojeg....

00

108

Re: Poker i porez

Pa dobro, Cashout porez, oke, ne porez kada vrtiš lovu na siteu. Sve se to da dogovoriti i srediti, puno lakše sa OIB nego prije

00

109

Re: Poker i porez

ne pjenim nego ne vjerujem ljudima s manje od 50ak postova...

00

110

Re: Poker i porez

bishie napisao:

Pa dobro, Cashout porez, oke, ne porez kada vrtiš lovu na siteu. Sve se to da dogovoriti i srediti, puno lakše sa OIB nego prije

pogle kako je u svedskoj. porez na svaki pot (za non eu siteove), nebitno dal' dobijes il' izgubis. nekako me ne bi cudilo da nasi kopiraju taj model pa ga cak odluce provodit za razliku od svedske vlade  roll

Zadnji popravljao 4ladX (17-06-2010 00:15:52)

00

111

Re: Poker i porez

bishie napisao:

Kako su mi jaki ovi internet ratnici, koji mrze državu, uzeli bi kalaš u ruke i radili reda, a neznaju si ni guzicu obrisati.

auuuuuuu

... a pozivaš se na inteligenciju i obrazovanje, stvarno smiješno... savršen si za sabor!!!

jel pročitaš ti s razumijevanjem neki post prije nego što ideš na njega odgovarati?

00

112

Re: Poker i porez

pa sto mi imas vjerovati?
Ne razumijem...
Samo sam pitao je li netko imao takvo iskustvo...ako nisi ok, postujem... ako jesi, a neces reci, ok...zato sam i izrazio sumnju da cu dobiti odogovor...

00

113

Re: Poker i porez

bishie napisao:

Molim te da prestaneš sa glupostima, ovo ima potencijala za kvalitetnu temu cgreen.

kakva faking rasprava, ovo je poker forum a ne legalis, pokeraši postoje od kad i javne kuče, i nikad se nije plačao porez. Kako treba branit svoje tako treba branit i u globalnom smislu a to je opčenito prava svih pokeraša, koji nisu plačali porez od kad postoje i tu ne mislim na sponzorirane turnire več na cash igrače. Kaj dojdeš u HL na keš digneš 900kn i na izlazu platiš porez.

Od mene zadnje - ja sam isto za zakon i red u državi ali onaj tipa austrelije, al žalosno je da će kod nas taman kad se sve uredi ostat samo ogroman dug koji neće otplatiti još pet generacija te nas to pretvara u ništa više nego robove bilo evropskoj uniji, međunarodnoj banci ili nekom trećem.

i još nešto mislim da ni jedan wining player nikad neće biti za porez na poker, što je čista logika, kak bi se reklo im out.

00

114

Re: Poker i porez

savica napisao:

pa sto mi imas vjerovati?
Ne razumijem...
Samo sam pitao je li netko imao takvo iskustvo...ako nisi ok, postujem... ako jesi, a neces reci, ok...zato sam i izrazio sumnju da cu dobiti odogovor...

čovječe, pa sam si si odgovorio...

5k eura se ne provjerava i po manje od 5k cashoutaj

edited: a kad osvojiš tu lovu, onda možeš kontaktirati (nas koji zaradjujemo i cashoutamo malo više) na private i možemo ti objasniti kako to radimo

00

115

Re: Poker i porez

cgreen napisao:

al žalosno je da će kod nas taman kad se sve uredi ostat samo ogroman dug koji neće otplatiti još pet generacija te nas to pretvara u ništa više nego robove bilo evropskoj uniji, međunarodnoj banci ili nekom trećem.

ako te tjesi u sadasnjem svjetskom kapitalnom sistemu (koji sve brze propada) ni jedna drzava na svijetu nece nikad vratit svoj dug posto je to matematicki neizvedivo.

cgreen napisao:

i još nešto mislim da ni jedan wining player nikad neće biti za porez na poker, što je čista logika, kak bi se reklo im out.

ne porez na poker nego porez na dohodak ako se tim poslom, u ovom slucaju pokerom, bavis profesionalno.

00

116

Re: Poker i porez

cgreen napisao:

i još nešto mislim da ni jedan wining player nikad neće biti za porez na poker, što je čista logika, kak bi se reklo im out.

Lol. Ovo je logično. Nitko neče svojom voljom nekome davati svoj novac. Svi su uvijek protiv plačanja poreza, ali kad se mora nije teško.


Sigurno nitko nije za to da se plača porez, ali ako ćemo ga ikad morati plačati, nadamo se da će biti kolko tolko pravedno.

00

117

Re: Poker i porez

ok, roba59, care, drzim te za rijec...

00

Re: Poker i porez

4ladX napisao:
bishie napisao:

Pa dobro, Cashout porez, oke, ne porez kada vrtiš lovu na siteu. Sve se to da dogovoriti i srediti, puno lakše sa OIB nego prije

pogle kako je u svedskoj. porez na svaki pot (za non eu siteove), nebitno dal' dobijes il' izgubis. nekako me ne bi cudilo da nasi kopiraju taj model pa ga cak odluce provodit za razliku od svedske vlade  roll

prvi glas za ovo, ali ne provode jos zar ne?

00

119

Re: Poker i porez

dfable napisao:

Max_Vz, većim dijelom se slažem s tobom, ali lako tebi filozofirat kako bi sve trebalo funkcionirat a ne živiš ovdje. I ne kužim šta bi ti trebalo značiti da si ti svoje dao. Postoji neki rok?

Gdje da počnem? Bio sam u vojsci tokom rata, a nisam morao biti. Mogao sam godinu-2 pričekati vojnu mirovinu i biti na državnoj grbači pa nisam. Radio sam poslije privatno s svim porezima na moj rad plaćenim državi. Kad mi je dojadilo sve skupa, nisam sjeo u kut ili birtiju i počeo kukati nego sam lijepo riskirao i otišao van.
Ne kažem da sam dao državi previše, ali sam dao više od prosjeka. Ne mislim da postoji neki rok, ali ja sam u ovom trenutku u situaciji da mogu birati gdje živjeti.
I da, iako većinu vremena živim vani i ne plaćam porez na dohodak u HR, država ubere na moju potrošnju od PDV-a kroz godinu više nego sav porez i doprinose od radnika u RH s prosječnom plaćom.

00

120

Re: Poker i porez

mislim da ne ali vjerujem da ne zbog anonimnosti svedskih igraca na usa siteovima.

00

121

Re: Poker i porez

@4ladx    znam, ali prije ćemo mi stajat u redovima nego francuzi i englezi

@roba to je bilo dvosmisleno, da malo campr ove koji su za porez

a reko sam da sam out, kad importam handove pa mi dosadno, još malo pa na grindanje

00

122

Re: Poker i porez

Max_VZ napisao:

država ubere na moju potrošnju od PDV-a kroz godinu više nego sav porez i doprinose od radnika u RH s prosječnom plaćom.

ovo garant i od mene...

00

123

Re: Poker i porez

Max_VZ napisao:

Ako ti ne paše država, imaš otvorene mogućnosti - ili se aktiviraj pa je promjeni ili promjeni državu pa nađi neku koja ti paše.
Najlakše je doma sjediti i drkati jednu stvar, usput kukati kak ništ ne štima.

+1000

When you got nothing, you got nothing to lose
00

124

Re: Poker i porez

što se tiče vlasti, tu narodu ipak nitko nije kriv (bez obzira što je to banaliziranje stvari), ljudi imate izbore i izvolite glasujte...a vjerojatno većina nikad ne glasa što opet vodi k onoj gore citiranoj od max_vz-a

When you got nothing, you got nothing to lose
00

125

Re: Poker i porez

kiklop napisao:

što se tiče vlasti, tu narodu ipak nitko nije kriv (bez obzira što je to banaliziranje stvari), ljudi imate izbore i izvolite glasujte...a vjerojatno većina nikad ne glasa što opet vodi k onoj gore citiranoj od max_vz-a


aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa kraljuuuuuuuuuuu!!!

Zadnji popravljao djuma (17-06-2010 01:30:51)

00