Tema: Trajanje downswinga?

Koliko vam traju downswingovi? Mene pere neka 2 tjedna gdje nikako nemogu krenuti u plus, trenutno sam na nekih -13 BI, nije puno ali živcira užasno. Konstantno nailazim na jače ruke, sa dva para na set, sa setom na skalu, sa overparom na 2 para i tako cijelo vrijeme. Trudim se ne tiltati, al brate mili ...

00

Re: Trajanje downswinga?

Meni sad traje već skoro mjesec i pol..

00

Re: Trajanje downswinga?

Vidio sam roba na PTR, jučer gadan dan...  sad Svaka ti čast ako se uspijevaš kontrolirati.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

4

Re: Trajanje downswinga?

4 minute.

00

Re: Trajanje downswinga?

mene je ubija neka 3 mjeseca . Odnosno, 2 tjedna bas ubija, pa tjedan malo varianca vrati, pa onda opet po dva tjedna, tako da je sjebano. Nema normalnog swinga vec dugo.

Zadnji popravljao chillin (09-07-2010 13:00:10)

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

Re: Trajanje downswinga?

dfable napisao:

Vidio sam roba na PTR, jučer gadan dan...  sad Svaka ti čast ako se uspijevaš kontrolirati.

Jučer uopče nisam tiltao. Valjda sam već navikao u ovih mjesec i pol. Uspio sam oko 3 miša razbiti (prije toga ni jedan nisam).

00

Re: Trajanje downswinga?

A gledao sam handove, stvarno strašno...  sad  Nisam pro da mogu baš dijeliti savjete, ali možda da uzmeš odmor tjedan-dva?

roba59 napisao:

Uspio sam oko 3 miša razbiti (prije toga ni jedan nisam).

big_smile

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: Trajanje downswinga?

Moj najduzi downswing je bio onda kad sam mislio da igram svoju najbolju igru big_smile  a skoro nisam spusil cijeli roll. Trajao je mjesec dana sve dok nisam popizdio i spuco sakom u monitor i instan povuko lovu smile Uzeo sam odmor mjesec dana od igranja pokera, na sto sam iskoristio na citanje i ucenje.
Problem je kasnije bio sto mi se nije dalo opet pocet grindat, zbog straha da se downswing ne nastavi, pa sam krenuo prvih par dana samo sa 2 stola, a kasnije kad sam se prilagodio, nastavio sam sa vecim brojem tabli smile

00

Re: Trajanje downswinga?

ja sam skoro busto roll, počelo je tako da sam jedan dan naletio 4 puta na AA s AK/QQ/KKi od onda ne mogu dobit pot, 1/4 izgubljenog je zbog moje greške, teško je to nazvat tiltom (makar bilo je i toga) jer ne možeš bacat second nut svaki put kad dođe river koji nekom može dat first nut. Mislim moram ih tu i tamo provjerit i onda osjetim kak mi šaka hoče prema lcd-u.

Najgore da me u isto vrijme i s turnira baca, solidan broj čipova, imam npr QQ zguram, liku s JJ obavezno bada J, i još jučer konačno me krene i na pol turnira mybet zbloka, 2 sata čekam oče li nastavit i ništa, već sam tolko ispizđen da bi sve najrađe poslo u ....

Kolko traje, prijatelju da ti tu 100 ljudi veli najdulje 1mj, tebi može trajat 1 godinu, nema tu pravila, kad gledaš da je uzorak beskonačan može bit i 10 godina, mislim neko bu rekel daj ne pričaj gluposti, al oni koji kuže kaj je varijanca znaju kaj pričam.

Ako je nekaj random onda nema pravila a ako nema pravila ko može postavljat granice.

Čim prije to shvatiš lakše ćeš taj period prebrodit.

00

10

Re: Trajanje downswinga?

beskonacno. ali stvarno beskonacno. sad

00

11

Re: Trajanje downswinga?

Ja sam isto bustao roll par puta, uvijek radi tilta. Problem je kod početnika šta miješaju downswing sa lošom igrom + tilt = busted. Ako je netko dobar igrač neče nikada bustati roll, a swingowa če uvijek biti. Isto tako mislim da je problem ne iskorištavanja dobrog runna. Znam po sebi da sam u dobrom runnu razmišljao na način - odlično, danas sam up 10BI, dosta mi je za danas. Ako smo u dobrom runnu, treba nastaviti igrati i iskoristiti taj dobar run. A kod downswinga se događa upravo suprotno, nikada ne kažemo - jbmu, danas sam 10BI u minusu, dosta za danas, nego želimo biti taj dan BE i tu počinju pravi problemi smile
Ok, sada sam počeo filozofirati  big_smile

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

12

Re: Trajanje downswinga?

nije to filozofiranje, brijem da je to razmišljanje s kojim se svaki igrač muči.
ovo kaj ti veliš može bit i nemora. Gledaj to kao crveno crno na ruletu i uzmi da je crveno bad run a crno dobar run. po tvome kad vidiš da padne tri put crno treba nastavit s crnim, ali kad tad di dođe i srija kad idu tri crna pa tri crvena itd i ak se držiš toga opet ništa. Mislim najsigurnije kaj vele jači igrači treba samo igrat i igrat al pod uvijetom da je A igra, nema druge.

@knez
mislio sam ako je uzorak ruku ogroman (ja sam stavio zbog lakšeg razumijevanja beskonačan) onda i broj ruku bad runa može biti abnormalno velik. Evo roba je primjer, lako se moglo dogodit da takav bad run dođe odma na početku nekom početniku, pa ovaj bi završio na psihijatriji.

00

13

Re: Trajanje downswinga?

ma, ja nisam ni vidio tvoj post, napisao sam svoje misljenje smile

00

14

Re: Trajanje downswinga?

cgreen napisao:

Gledaj to kao crveno crno na ruletu i uzmi da je crveno bad run a crno dobar run. po tvome kad vidiš da padne tri put crno treba nastavit s crnim, ali kad tad di dođe i srija kad idu tri crna pa tri crvena itd i ak se držiš toga opet ništa.

Nene, ne gledam na to tako smile Činjenica je da s vremena na vrijeme ubodeš dobar run, dakako da i u tom dobrom runnu češ doživiti neki cooler, bad beat itd., ali u toj situaciji ti natkupi neče toliko utjecati na naš run.

cgreen napisao:

Mislim najsigurnije kaj vele jači igrači treba samo igrat i igrat al pod uvijetom da je A igra, nema druge.

+1

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

15

Re: Trajanje downswinga?

Najbitnije je igrati dobro i ne zamarati se s cashierom (kolko god to teško bilo).

Problem je što nekad kod dužeg downswinga ljudi počnu razmišljati dal uopče dobro igraju. Pa znaju mixati playeve (koji su lošiji) i to dovodi do još večeg pada.
Ali onda je najbolje postat ruke u koje sumnjaš na forum i dobiješ komentare i u odnosu na to ili popraviš igru ili igraš dalje isto ko i dosad.

00

Re: Trajanje downswinga?

dfable napisao:

Ja sam isto bustao roll par puta, uvijek radi tilta. Problem je kod početnika šta miješaju downswing sa lošom igrom + tilt = busted. Ako je netko dobar igrač neče nikada bustati roll, a swingowa če uvijek biti. Isto tako mislim da je problem ne iskorištavanja dobrog runna. Znam po sebi da sam u dobrom runnu razmišljao na način - odlično, danas sam up 10BI, dosta mi je za danas. Ako smo u dobrom runnu, treba nastaviti igrati i iskoristiti taj dobar run. A kod downswinga se događa upravo suprotno, nikada ne kažemo - jbmu, danas sam 10BI u minusu, dosta za danas, nego želimo biti taj dan BE i tu počinju pravi problemi smile
Ok, sada sam počeo filozofirati  big_smile

Ovo je toliko točno da boli, već par puta sam htio ovo napisati na forumu, ali nije bilo prilike tongue
Točno to je meni problem, kad me jako ide onda mi se neda igrati, a kad me ne ide onda bi igrao i igrao, nešto totalno suprotno od idealnog...
Bravo za post!!

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

Re: Trajanje downswinga?

Rear_Admiral napisao:
dfable napisao:

Ja sam isto bustao roll par puta, uvijek radi tilta. Problem je kod početnika šta miješaju downswing sa lošom igrom + tilt = busted. Ako je netko dobar igrač neče nikada bustati roll, a swingowa če uvijek biti. Isto tako mislim da je problem ne iskorištavanja dobrog runna. Znam po sebi da sam u dobrom runnu razmišljao na način - odlično, danas sam up 10BI, dosta mi je za danas. Ako smo u dobrom runnu, treba nastaviti igrati i iskoristiti taj dobar run. A kod downswinga se događa upravo suprotno, nikada ne kažemo - jbmu, danas sam 10BI u minusu, dosta za danas, nego želimo biti taj dan BE i tu počinju pravi problemi smile
Ok, sada sam počeo filozofirati  big_smile

Ovo je toliko točno da boli, već par puta sam htio ovo napisati na forumu, ali nije bilo prilike tongue
Točno to je meni problem, kad me jako ide onda mi se neda igrati, a kad me ne ide onda bi igrao i igrao, nešto totalno suprotno od idealnog...
Bravo za post!!

downswing i upswing nema veze s time igraš li 24 sata u komadu ili 24 dana po sat vremena...

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

18

Re: Trajanje downswinga?

smile  Zato je jako bitno ono šta roba kaže, ne gledati u cashier do kraja sessiona.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

19

Re: Trajanje downswinga?

to stoji ako covjek ima nekog iskustva ili ogroman roll za limite koje igra. ne bi bio prvi da na downswingu busta upravo zato jer nije bacio oko na cashier...

00

20

Re: Trajanje downswinga?

4ladX napisao:

to stoji ako covjek ima nekog iskustva ili ogroman roll za limite koje igra. ne bi bio prvi da na downswingu busta upravo zato jer nije bacio oko na cashier...

Ako u jednom sessionu bustaš roll onda ti je roll premali.

Bitno je samo da ne gledaš cashier dok igraš session (pogotovo ne svakih 3 minute). Poslije sessiona pogledaš kak si završio i analiziraš ruke.

00

21

Re: Trajanje downswinga?

4ladX napisao:

to stoji ako covjek ima nekog iskustva ili ogroman roll za limite koje igra. ne bi bio prvi da na downswingu busta upravo zato jer nije bacio oko na cashier...

Naravno, ako nemamo dobar roll za level onda niti nema smisla pričati o swingowima  smile  A da netko busta roll jer nije pogledao u cashier, to mi je LOL  big_smile

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

22

Re: Trajanje downswinga?

zato sam napisao "ako ima nekog iskustva" jer vecina pocetnika koji (smatraju da) su sposobni za multitablanje i prate 20bi rule na donwswingu popiju 3 coolera u 2 minute padnu na tilt i bustaju.

edit: dfable, imas na 2p2 poveci broj ljudi koji su bustali bar 90% rolla jer su mislili da igraju odlicno i da samo treba izgurat kroz coolere u tom danu i da nece gledat u cashier kad opa, nije bas tako bilo  big_smile

Zadnji popravljao 4ladX (09-07-2010 14:58:33)

00

23

Re: Trajanje downswinga?

Ja neprestano gledam u cashier  sad  To mi je postao kao tik... ali polako ga se rjesavam jer stvarno samo loše moze utjecati na session: ako si u minusu stalno bi se vracao, ako si u plusu i dobro runnas mislis da si Bog za stolom pa te moze prizemljit lako neki cooler (kao imao sam 200$ zarade dok ovaj idiot nije pozvao moj 3bet sa 35s i pogodio skalu na turnu i krekao moje AA)   big_smile

00

24

Re: Trajanje downswinga?

Sve više mi se čini da je to povezano s srečom čovijeka. Netko u dvije godine može imati 5 downswinga od mj i pol a netko niti jedan. jebeš ti onda skill.

Tak mi i ovi likovi kao mercier, elky i sl. nisu jasni, pa ne može skill tolko značiti na tak velikom fieldu.

00

25

Re: Trajanje downswinga?

4ladX napisao:

edit: dfable, imas na 2p2 poveci broj ljudi koji su bustali bar 90% rolla jer su mislili da igraju odlicno i da samo treba izgurat kroz coolere u tom danu i da nece gledat u cashier kad opa, nije bas tako bilo  big_smile

  big_smile   big_smile   big_smile

Dobro, ali kao šta si rekao, ne vjerujem da se to može dogoditi samo tako nekome tko nije baš početnik (nadam se, budem javio  lol  ).

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00