Re: Trajanje downswinga?

4ladX napisao:
perozelina napisao:

Koja je razlika između početnika na 8 stolova koji igra nl 50

lol pocetnik koji igra 8 nl50 stolova...

Hvala na odgovoru promjenio sam mišljenje o tebi .
Amer koji zarađuje 5k $ mjesečno na koji level će ići igrati?
Ja igram več više od2 godine rekreativno i od 11 mjeseca prošle sam počeo ozbiuljnije pa se smatram početnikom.

club  heart  diamond  spade
00

77

Re: Trajanje downswinga?

ok, moja isprika sto drugacije dozivljavamo pojam pocetnik.
ali slika totalnog rookiea koji otvara 8 stolova pa krece u grind mi tjera suze na oci lol.

Zadnji popravljao 4ladX (09-07-2010 21:18:37)

00

78

Re: Trajanje downswinga?

Pitanje: Iznad kojeg broja downswing se više ne može nastavit ako uzmemo da igrač ima skill među top igračima. Kolko 3k, 10k, ili da budemo sigurni 20k, jel se može to s sigurnošću tvrdit i za 50k. Ako da, zakaj može trajat 50k a ne 51k. I tako u nedogled, u teoriji nema konačan broj ako nema konačan onda je beskonačan

O downswingu odlučuje sreća a skill nema utjecaja, sa skillom možeš natjerat lika da stack ofa ko underdog 5:1 ali ako konstantno (mislim doslovno radi primjera) pogađa 4 outa tebi skill više nije bitan. Kolko puta mi se mogu crackat asovi protiv kraljeva, . Crackat će ih 3 puta, ej meni su crackani 7 puta za redom, čovječe nekom liku su 15 puta, pa zašto onda nebi mogli bit i 20 ili više.....? ko je učio imalo matematiku, nizove, vjerojatnost, kombinatoriku i sl da se sad ne pravim pametan, trebo bi to razumijet

Zakaj ljudi to ne žele/ne mogu shvatit pa zato jer netko onda ne može s mirom igrat poker jer mu pada u vodu teorija kaj priča mami i tati "ma poker ti 100% nije igra na sreću", problem je kaj pravi pokeraš shvača da u nečemu di je upletena sreča 100% nije nikad 100%. O toj zabludi dosta proautora govori u svojim uvodima knjiga.

Poker je igra na sreću ali dobar udio ima i skill, i to nije moje brijem da je napisao ed miler ili sklanski neda mi se tražit, ali jedan od njih je sigurno.

00

79

Re: Trajanje downswinga?

cgreen, shvatili smo što pokušavaš reći. Ali ti i konstantno govorimo da je za to vrlo mala vjerojatnost.

00

Re: Trajanje downswinga?

http://img121.imageshack.us/img121/5654/yearo.jpg

club  heart  diamond  spade
00

81

Re: Trajanje downswinga?

perozelina napisao:

.....i puno bolje razumije tilt i psihologiju te bolje  zna igrat od početnika pa bi mu downswingovi trebali biti manji ili ne? ...

Misliš da ostali regulari nisu dobri kao ja? Ima boljih a ima i lošijih.

A kad si na tiltu nema tu  stvari koja te može smiriti. Najbolje zgasit stolove.

00

82

Re: Trajanje downswinga?

Kaj bi sad ta slika trebala značiti?

00

Re: Trajanje downswinga?

djuma napisao:

zašto onda ne dobiju na lotu svi koji ga igraju? zašto netko preživi 2 rata, a na nekog u šetnji padne cigla s neke kuće/zgrade i ubije ga? zašto se netko rodi savršeno zdrav, a netko je cijeli život bolestan? zašto od 2 brata koji su podjednaki nogometaši jedan sjebe koljeno s 17-18 godina i više ne može igrati, dok drugi nema nikakvih problema i postaje vrhunski igrač?!!!

Splet okolnosti koji volimo kategorizirat na srecu i nesrecu..

I'm so broke, I can't even pay attention.
00

Re: Trajanje downswinga?

cek samo malo, kako mozete generalizirati "downswing"

ako igrac koji igra 10nl - 25nl - 50nl ima 20bi downswing, onda to nije do "srece", nego iskljucivo do same individue, jer ocito ima velikih leakova i problema u svojoj igri koje ni sam nije svjestan

igraci koji igraju uNL jednostavno optimalnom igrom ne mogu doci u situaciju da su u nekom nebuloznom downswingu zbog razloga sto je field soft i sto se poprilicno jednostavno igrati.

ssnl tj 100 i 200nl se moze desiti 20bi downswing svakome kroz neki odredjen sample. tj  recimo igrac koji beata igru za 10bb/100 ce imati 20bi dswing svakih cca 60ak tisuca handova (tako procitah negdje, nije 100% tocno), e sad si ukalkulirajte ako igrac ima manji/veci winrate

msnl i dalje su downswingovi toga tipa uobicajeni, ffs nebrojeno puta sam znao zapoceti session sa 8-9bi- i nikom nista, to je standard, sve ovisi o stilu i nacinu igre


o downswingu ne odlucuje sreca na uNL, nego odlucuje adaptacija situaciji

I can't win if I fold?
00

Re: Trajanje downswinga?

roba59 napisao:
perozelina napisao:

.....i puno bolje razumije tilt i psihologiju te bolje  zna igrat od početnika pa bi mu downswingovi trebali biti manji ili ne? ...

Misliš da ostali regulari nisu dobri kao ja? Ima boljih a ima i lošijih.

A kad si na tiltu nema tu  stvari koja te može smiriti. Najbolje zgasit stolove.

Ukoliko igrač razumije igru i zna koji potezi mu dugoročno donose zaradu ova je stvar koja radi razliku između wining i loosing igrača.

club  heart  diamond  spade
00

86

Re: Trajanje downswinga?

cgreen napisao:

ja sam skoro busto roll, počelo je tako da sam jedan dan naletio 4 puta na AA s AK/QQ/KKi od onda ne mogu dobit pot, 1/4 izgubljenog je zbog moje greške, teško je to nazvat tiltom (makar bilo je i toga) jer ne možeš bacat second nut svaki put kad dođe river koji nekom može dat first nut. Mislim moram ih tu i tamo provjerit i onda osjetim kak mi šaka hoče prema lcd-u.

Najgore da me u isto vrijme i s turnira baca, solidan broj čipova, imam npr QQ zguram, liku s JJ obavezno bada J, i još jučer konačno me krene i na pol turnira mybet zbloka, 2 sata čekam oče li nastavit i ništa, već sam tolko ispizđen da bi sve najrađe poslo u ....

Kolko traje, prijatelju da ti tu 100 ljudi veli najdulje 1mj, tebi može trajat 1 godinu, nema tu pravila, kad gledaš da je uzorak beskonačan može bit i 10 godina, mislim neko bu rekel daj ne pričaj gluposti, al oni koji kuže kaj je varijanca znaju kaj pričam.

Ako je nekaj random onda nema pravila a ako nema pravila ko može postavljat granice.

Čim prije to shvatiš lakše ćeš taj period prebrodit.

malo mi dosadno, pa malo citam, i tak..\\
Da, ispada da su ludi riveri i runneri sasvim normalni, i da ti u tome ne vidis nista cudno...
Svaka cast ako se uspijes tako posloziti u glavi...
Ja to odmah proglasim rigolinjo, i to je to...
Nego, netko je ovdje spomenuo da je izgubio 13 BI.. je li to max iznos kojim ulazis u ring game za odredjeni nivo igre, ili sam nekaj pobrkao...
Do sada sam uglavnom igrao turnire iz dosade za malo novaca, ali sam paralelno poceo citati dosta o pokeru, pa mi se cini da je u ovim cash games totalni kaos, i da su veliki ti swingovi, ili kako ih vec zovete... Nadalje, logika bi mi rekla da na pocetnickim nivoima gdje stavljas 10 $ kao max iznos na stol, da tu nema prevelike strategije, jer pretpostavljam da se tu ne isplati odigrati POTEZ sa slabim kartama jer se vjerojatno sve zove...
E sad, buduci da za vece nivoe treba veci bankroll, zanima me jedan optimalni razvojni put nekog pocetnika poput mene...

00

87

Re: Trajanje downswinga?

U potpunosti se slažem, hEadAche.

Sve je relativno tako i downswing. smile

Ako recimo igrač beata neku igru 20bb/100 svaki mjesec. I onda jedan mjesec ima 5bb/100, nije li onda on u downswingu?

00

Re: Trajanje downswinga?

roba59 napisao:

Kaj bi sad ta slika trebala značiti?

TRebala bi značit da sve što pričamo nema smisla kad pogledaš ovaj graf jer taj frajer je najsretniji na svijetu.

+100 za sve što je hedache napisao . U životu je sve moguče pa i da dobiš na lotu pa i da zagreb  sutra bude potpuno prazan bez žive duše samo je pitanje kolika je vjerojatnost.

club  heart  diamond  spade
00

89

Re: Trajanje downswinga?

savica napisao:

Nego, netko je ovdje spomenuo da je izgubio 13 BI.. je li to max iznos kojim ulazis u ring game za odredjeni nivo igre, ili sam nekaj pobrkao...
Do sada sam uglavnom igrao turnire iz dosade za malo novaca, ali sam paralelno poceo citati dosta o pokeru, pa mi se cini da je u ovim cash games totalni kaos, i da su veliki ti swingovi, ili kako ih vec zovete... Nadalje, logika bi mi rekla da na pocetnickim nivoima gdje stavljas 10 $ kao max iznos na stol, da tu nema prevelike strategije, jer pretpostavljam da se tu ne isplati odigrati POTEZ sa slabim kartama jer se vjerojatno sve zove...

BI = buyin, tj. iznos s kojim ulaziš na stol.

Na turnirima su veči swingovi nego u cashu.

Kolko god ti na malim limitima ideš samo na dobre karte, uvijek možeš naletit na jače ili da netko dobije kasnije jače.

00

90

Re: Trajanje downswinga?

perozelina napisao:

jer taj frajer je najsretniji na svijetu.

roll

00

91

Re: Trajanje downswinga?

perozelina napisao:
roba59 napisao:

Kaj bi sad ta slika trebala značiti?

TRebala bi značit da sve što pričamo nema smisla kad pogledaš ovaj graf jer taj frajer je najsretniji na svijetu.

+100 za sve što je hedache napisao . U životu je sve moguče pa i da dobiš na lotu pa i da zagreb  sutra bude potpuno prazan bez žive duše samo je pitanje kolika je vjerojatnost.

hahaha. Ova slika samo dokazuje to što mi tvrdimo. Da će se downswingovi ispeglati s valumenom igre.

00

Re: Trajanje downswinga?

4ladX napisao:
perozelina napisao:

jer taj frajer je najsretniji na svijetu.

roll

ironija stari,  ironija......

club  heart  diamond  spade
00

93

Re: Trajanje downswinga?

ne zbog ironije nego upravo zato sto zbog tog grafa slijedi novi val "djuma attacka"  roll

00

94

Re: Trajanje downswinga?

@cgreen

Ne možeš vaditi sample iz beskonačnosti jer je onda sve moguće.

00

Re: Trajanje downswinga?

@cgreen - da, u teoriji apsolutno je sve moguće pa tako i da ću dobiti na lotu svaki puta kad uplatim listić, no šanse su tako male da se u našoj realnosti DOSLOVNO NIKAD neće dogoditi - voljan sam ubaciti i podosta para na ovu okladu anytime wink  Sve pa tako i swingovi kad-tad, u praksi (a to je ono što nas zanima) završava i tu je kraj svake rasprave.

Što se tiče toga da je lakše prvo dobiti 20k pa onda trpiti swing - sve je to zavisno jer ako ja dobijem 20k i onda to kroz 2-3 mjeseca izgubim za stolovima poker ću daaaaaleko više zamrziti nego ako u prvih 5 mjeseci igre ne zaslužim niti centa. Zapravo, kod ovog drugog slučaja još ću se više truditi i taj trud ću kad tad - kad se varijanca izravna - znati naplatiti...

Zadnji popravljao iAcesHigh (09-07-2010 21:53:26)

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

Re: Trajanje downswinga?

roba59 napisao:
perozelina napisao:
roba59 napisao:

Kaj bi sad ta slika trebala značiti?

TRebala bi značit da sve što pričamo nema smisla kad pogledaš ovaj graf jer taj frajer je najsretniji na svijetu.

+100 za sve što je hedache napisao . U životu je sve moguče pa i da dobiš na lotu pa i da zagreb  sutra bude potpuno prazan bez žive duše samo je pitanje kolika je vjerojatnost.

hahaha. Ova slika samo dokazuje to što mi tvrdimo. Da će se downswingovi ispeglati s valumenom igre.

Gle , mi pričamo što je moguče a naslov je trajanje downswinga?  Ak netko može izračunat trajanje downswinga nek se javi.

club  heart  diamond  spade
00

97

Re: Trajanje downswinga?

perozelina napisao:
roba59 napisao:

Kaj bi sad ta slika trebala značiti?

TRebala bi značit da sve što pričamo nema smisla kad pogledaš ovaj graf jer taj frajer je najsretniji na svijetu.

+100 za sve što je hedache napisao . U životu je sve moguče pa i da dobiš na lotu pa i da zagreb  sutra bude potpuno prazan bez žive duše samo je pitanje kolika je vjerojatnost.

LOL stavis sliku i onda sjebes sam sebe. Pa pogledaj malo bolje taj graf. Izmedju 600k i 900k je sigurno 100k handova downswing.. Jedino sto se iz ovog grafa vidi, je da sample ubija variancu.

00

98

Re: Trajanje downswinga?

SICK LIFE... Pisem odgovor, i onda skuzim da je 10 postova napisano dok sam pisao hahahaa

00

Re: Trajanje downswinga?

ironija stari , ironija   lol  lol  lol  lol  lol  lol

club  heart  diamond  spade
00

100

Re: Trajanje downswinga?

iAcesHigh napisao:

Što se tiče toga da je lakše prvo dobiti 20k pa onda trpiti swing - sve je to zavisno jer ako ja dobijem 20k i onda to kroz 2-3 mjeseca izgubim za stolovima poker ću daaaaaleko više zamrziti nego ako u prvih 5 mjeseci igre ne zaslužim niti centa. Zapravo, kod ovog drugog slučaja još ću se više truditi i taj trud ću kad tad - kad se varijanca izravna - znati naplatiti...

I ovaj 2. će više naučiti.

00