Tema: Trebam par vasih savjeta

Poceo sam ovo ljeto malo vise igrati poker, samo sng, (s ambicijom da zaradim nekih 500-1000kn na mjesec)  i sve je bilo odlicno, igrao oko mjesec dana polako i postojano rastao od 100$ do 640$ i onda su poceli problemi. Igru nisam mijenjao, a vec 2 tjedna imam takve downswingove da mislim odustati od svega.
Konkretno, od 640 pao na 400 pa se malo digao pa pao na 150 pa se digao na 500 pa opet pao na 160 gdje sam ovih dana.
Koristim holdem manager i EV crta mi je daleko iznad prave, nekih 400$ na 250 turnira. Da napomenem jos jednu bitnu stvar, a to je da sam igrao dosta superturbo turnira u kojima ima dosta srece naravno, od 6max, 9max, i hu. 12$ i 6.5$
Evo molim vas za savjet, sto da promijenim, da li trebam jos puno juhice papati ili slobodno nastavim s ovakvom igrom(u sto cisto sumnjam)?? Na sharkscopeu mi kaze roi 8%

Ako se vama koji imate sharkscope account da pogledati, nick mi je hrasca111 na absolute pokeru. Vidio sam da ima dosta statistike koju bez accounta ne mogu vidjeti, pa ako netko ima vremena bio bi jako zahvalan da ju prokomentira i stavi neki graf moje igre jer sam koristio pokertracker i manager triale samo pa nemam potpunu sliku svoje igre.

00

2

Re: Trebam par vasih savjeta

Tesko je prema grafu rec koji su ti leakovi.
Mozda je problem u prilagodbi na razlicite strukture, vidi sta ti najbolje ide i drzi se toga. Varijanca na super turbo je preogromna tako da je vjerojatno i to jedan od razloga downswinga...

1.2k turnira je malen uzorak, no mozes biti sigurniji da si winning player nego loser, iako se i o tome moze diskutirat... tako da nema potrebe da prestajes s igrom zbog loseg runa.
Analiziras li svoju igru i trazis li leakove?

Za pocetak postaj handove za koje nisi siguran, analiziraj svoju igru i nemoj biti result oriented nego nastoj donositi +EV odluke (s tim da moras imati banku za BI koji igras).

But they were suited...
00

3

Re: Trebam par vasih savjeta

Igraj samo jednu igru nemoj stalno nesto novo...
I mislim da imas premali BR za 12$ 50BI downswing te lagano pogodi...

00

Re: Trebam par vasih savjeta

Istina je da sam se mozda previse automatizirao i prestao obraćati pažnju na handove koji mozda na kraju naprave prevagu... Sigurno cu pocet s postanjem handova jer ne vidim trenutno drugi nacin napretka.
Zanima me jos jedna stvar, koliko je ev$ crta na sitngo realna. Gledate li vi nju uopce i kako ju uglavnom interpretirate. Primijetio sam jednu sitnicu, igrao sam hu sng za 6$ i bio sam chip leader, lik me dobio sa bad beatom, ostao sam na 1000chipa i nakon par handova opet lik dobije sa bad beatom, za svaki mu je vjerojatnost bila otprilike 20%. E sad pogledam ja konkretno za taj sitngo ev$ crtu i vidim da je skocila za 8$ sto je prakticki ne moguce jer je maksimalna zarada 6$ (prava je pala za 6$)?

00

5

Re: Trebam par vasih savjeta

8% je izvrstan ROI na 12$ superturbo SNGovima, ali nema šanse da dugoročno to zadržiš, kolko god dobar bio. .
Ako namjeravaš igrati superturbo SBGove, nauči ICM i Nash equilibrium (ovo ustvari vrijedi za bilo koje turnire, ali je posebno izražen u superturbo), pripremi se na mali ROI i bolesne swingove..
EV crtom u SNGovima se ne zamaram previše, pogotovo ne nakon svega par turnira..

00

6

Re: Trebam par vasih savjeta

hrasca napisao:

Zanima me jos jedna stvar, koliko je ev$ crta na sitngo realna...

Luck adj. winnings pokazuje ono sto bi trebao dobiti kad si all-in prije rivera. Izracun se temelji na seat valueu prema ICMu prije i poslije odigranog handa, razlika onog sto bi trebao i onog sto si dobio je $EV (poslije se izracuna cEV).

Uglavnom komlicirana racunica, ja se ne bih toliko brinuo oko red linea, pogotovo na tako malom uzorku.

But they were suited...
00