Tema: MB devizni ver.

Danas sam bil u banki (PBZ-VŽ) da mi uplate s deviznog na MB. Naravno prvo pitanje za kaj mi je to, kaj plačam i sl. sranja, da bi išla pitat voditelja poslovnice koji je reko da ne prolazi.

Onda sam ja tražil da razgovaram s njim, i dok sam mu rekel da mi treba samo 1$ radi verifikacije i da drugdje to prolazi, lik me zbunjeno gleda i očito nema pojma pa je išo zvat centralu u ZG.

Kroz razgovor čujem "....da on treba 1$ radi adrese, nema ni predračun ni....samo broj računa...." i onda poklopi i veli kao sry ne može.
yikes  roll  mad
Probal bum povuči na bank account s MB-a pa im poslat izvadak, jer su mi to spomenuli u mailu, sam neznam dal će šljakat, ima ko neku drugu ideju, hvala.

00

Re: MB devizni ver.

Ja sam u PBZ-u to prije par mjeseci napravio bez ikakvih problema.(doduse vise ne koristim MB jer nemam potrebe za tim jer uzimaju proviziju a i brze izvadim novce izravno na devizni,a tako i uplacujem).

00

Re: MB devizni ver.

Zašto idete u banku razgovarat s njima. Naravno da ti neće dati kad mu to sve izgleda kao sumnjiva transakcija.

Uzmi si netbanking i sve si možeš sam.

00

Re: MB devizni ver.

pa lol da i ja radim u banci  i neko hoće uplatit 1$ na ''neki moneybookers'' bi bija sumnjičav...net banking i ide sve

When you got nothing, you got nothing to lose
00

Re: MB devizni ver.

Ali kako uplatit s deviznog računa, ja imam internet bankarstvo ali kad idem na nalog plačanja ponuđena mi je uplata ali samo s tekućeg računa.

Dobio sam podatke na MB-u ono comerzbank, frankfurt, MB ltd....., i di bi ja to trebao ukucat tj. di na internet bankarstvu konkretno za PBZ ima plačanje putem naloga ali za devize.

Može objašnjenje?

00

Re: MB devizni ver.

lol


pa kad si otvoria devizni u pbzu dobia si i karticu.
s tom karticom napravis depozit na moneybookers i gg

uostalom, taj depozit ti triba samo jednom u zivotu smile

"Dikod uđe, dikod ne uđe" - Mate Baturina
00

Re: MB devizni ver.

zamorano bez ljutnje al daj pročitaj pitanje prije nego ideš odgovarat, već 5 postova a ja se vrtim u krug.

to s karticom sam riješio još u prošlom desetljeću lol, meni treba depozit s bank accounta, da bi isti mogao verificirati.

Kartica verificirana, adresa verificirana i još mi je ostao banck account.

U pravilu odeš u banku i ženska ti napravi uplatu nekog simboličnog iznosa, i MB ti verificiora račun i automatski poveča limit (koji meni nije potreban ali on dolazi sa svim tim)
Problem je da živim u pripizdini i u maloj poslovnici di ja to obavljam su neuki debili, pa iz tog razloga tražim alternative uplate koje sam dobio u postovima prije ali dečki ih nisu definirali, a ja mislim da na pbz-u nisu ni moguće, bar po novome. Možda s nekim predbrojem za inozemstvo i plačanje s kn ali mi se to neda zahebavat.

ne treba to meni zbog uplate nego hoću imat verificirani račun, mislim zakaj ne ak postoji ta opcija

Zadnji popravljao cgreen (10-09-2010 16:06:07)

00

Re: MB devizni ver.

ma kakva ljutnja.

samo ne znam zasto ne pitas moneybookers kako da verificiras bank account. ja san lipo pita i dobia odgovor:

Thank you for contacting Moneybookers Customer Support.

Further to your enquiry, we would like to kindly inform you that you can increase your outgoing transaction limit by 15,000 EUR if you verify your bank account.

We can manually verify your bank account in order to speed up the process if you send us a copy of your paper bank statement or screenshot of your Online banking with your last withdrawal visible on it.
Please note that your name, at least part of the bank account number and Moneybookers as a sender of the funds should be clearly visible on the statement.

You can send the document via the Support centre:
www.moneybookers.com>> log in >> Email support >> account/security >> "you have requested information and/or documents from me".
Please fill in your ticket ID (you can find it in the subject field of this e-mail).

Upon completion your bank account will be verified and your outgoing transaction limit will be increased accordingly.

Should you have any questions regarding our service, please do not hesitate to contact us.

Dakle, posalji upit da zelit verificirat bank account, oni ce ti poslat na mail kako sta, i to je to.

Zadnji popravljao zamorano11 (10-09-2010 16:41:15)

"Dikod uđe, dikod ne uđe" - Mate Baturina
00

Re: MB devizni ver.

e to se traži, hvala puno!

00

Re: MB devizni ver.

znači account verificiraš tako da s moneybookersa napraviš min. withdrawall(a ne sa uplatom) i onda im pošalješ screenshote od te transakcije i gdje se vidi tvoje ime i prezime na bankovnom računu i to. meni je odma upalilo!

00

Re: MB devizni ver.

eto čekam da mi odgovore na mail tj. da dobijem taj ticket ID

u međuvremenu zanima me jedna druga stvar. Nakon verifikacije svoje devizne kartice i adrese (ostala mi je samo verifikacija bank accounta) limit na isplatu direktno na deviznu karticu je:

Your credit/debit card deposit limit      750.00 EUR // in any 60 day period

dal se to može ikako podići ili se samo diže limit na isplatu na bank account?

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

12

Re: MB devizni ver.

imaš dva limita (kak je meni roba objasnio, a kasnije je to i MB support potvrdio dok sam slao upit u svezi bank accounta)

Overall limit je onaj veliki limit i odnosi se koliko možeš love sveukupno dić u 3 mj., sve jedno kojom opcijom povlačiš.

drugi limit je "limt per single transaction".
Za karticu iznosi 500€, što znači ako dižeš 2000€ moro bi povlačit 4x i platit 4x fee (1.8€)
za bank transfer tj cash out direktno na bankaccount je limit isti ko i overall limit, što znači da ako dižeš 2000€ digmneš ih od jenom i platiš 1x fee + platiš pbz-u 7.5kn za troškove (to kad na karticu povlačiš ne plačaš-99% siguran)

Ja jučer dobio ID ticket i poslo papire za bank account verifikaciju i sad čekam.

Zadnji popravljao cgreen (18-09-2010 20:18:40)

00

Re: MB devizni ver.

cgreen napisao:

imaš dva limita (kak je meni roba objasnio, a kasnije je to i MB support potvrdio dok sam slao upit u svezi bank accounta)

Overall limit je onaj veliki limit i odnosi se koliko možeš love sveukupno dić u 3 mj., sve jedno kojom opcijom povlačiš.

drugi limit je "limt per single transaction".
Za karticu iznosi 500€, što znači ako dižeš 2000€ moro bi povlačit 4x i platit 4x fee (1.8€)
za bank transfer tj cash out direktno na bankaccount je limit isti ko i overall limit, što znači da ako dižeš 2000€ digmneš ih od jenom i platiš 1x fee + platiš pbz-u 7.5kn za troškove (to kad na karticu povlačiš ne plačaš-99% siguran)

Ja jučer dobio ID ticket i poslo papire za bank account verifikaciju i sad čekam.

hvala kolega! smile

sad još samo jedno pitanje. Ako je limit za karticu zapravo limit za dizanje odjednom, a ne ukupno zašto postoji "remaining"?

Your credit/debit card deposit limit      750.00 EUR
Remaining     735.56 EUR

P.s. meni je na karticu limit, kao što i vidiš, 750 € a ne 500 € ...

P.p.s. koliko si čekao da ti odgovore na mail?

Zadnji popravljao iAcesHigh (18-09-2010 20:22:33)

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

14

Re: MB devizni ver.

Your outgoing transaction limit  [?]  7000.00 EUR / in any 90 day period 
Remaining 5743.16 EUR 
Your credit/debit card deposit limit 1500.00 EUR / in any 60 day period 
Remaining 1499.00 EUR 
Your per transaction limit [?]  10000.00 EUR 

Evo kak meni piše: Znači drugo je za deposit a drugo za outgoing transaction.

prema ovom gore ja još mogu povuć s MB-a 5743€ i da to idem radit karticom morao bi radit u 10+ navrata, znači bolje mi je putem bank accounta od jednom.

Ovo drugo je za deposit. Možda je tebi tu 750€, jer meni je i MB suport reko da je za cashout 500€ a i ustalom nisam ni mogo više, ili ti je $ valuta makar mislim da nisi to fulo, ak si baš napisao  €.

e a ovo zadnje je limit ako nekom šalješ s MB-a na MB (mislim da je to)


e i sad kad mi verificiraju bank account limit za outgoing bi trebo bit 15k

Zadnji popravljao cgreen (18-09-2010 20:33:39)

00

15

Re: MB devizni ver.

neznam dal si skužio ali isti je iznos kolko možeš povuć samo kaj Bank account opcija nema limit po transakciji tj. on je isti kolko ti je opčenito dozvoljeno za povlačanje, a kartica ima, znači isti možeš povuči iznos ko i putem bankk accounta ali ne odjednom već moraš u više navrata, makar za rdeom jedan iza drugog.

00

Re: MB devizni ver.

cgreen napisao:

neznam dal si skužio ali isti je iznos kolko možeš povuć samo kaj Bank account opcija nema limit po transakciji tj. on je isti kolko ti je opčenito dozvoljeno za povlačanje, a kartica ima, znači isti možeš povuči iznos ko i putem bankk accounta ali ne odjednom već moraš u više navrata, makar za rdeom jedan iza drugog.

shvatio sam smile

Znači za povuć bank account nema limita, 500 € je za povuć na karticu...

Za stavljanje na money s debitnom ima limit i on je 750 €

Hvala lega!

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

Re: MB devizni ver.

nakon kaj mi idiot cada dobije flip i lik me natkupi na KO MiniFTOPS-u još me i money našo zafrkavat... Pokušavam uploadati .pdf, .rar i .zip i stalno mi baca ovo:

The file type you are trying to upload is not supported by our system. We support all image, document and compressed files.

što ste vi uploadali - pretvarali u jpg?

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

18

Re: MB devizni ver.

.png

00

19

Re: MB devizni ver.

4ladX napisao:

.png

ja kad imam otvoreni doc. stisnem print sreen, i samo paste u paint ili photoshop i saveam kao jpg, u photoshopu stavim na high-8 kad ti ponudi i to ti ispadne između 200 i 300 kb po dokumentu kaj je ništ.

a pdf možeš i direktno otvorit u photoshopu.

00