Tema: Call ili fold?

Call ili fold?
Radi se o satelitu, prvih 5 dobiva ticker 200+15$, 6 dobiva 77$, ostalo nas je 7 i ja imam poprilično dobar stack, stoga šta vi mislite call ili fold?

____________________                  

PokerStars, No-Limit Hold'em Tournament
Small Blind: t1000
Big Blind: t2000
Ante: t200

BTN (Rodman) (t30370)
SB (t1852)
BB (t25707)
UTG (t17966)
UTG+1 (t42901)
MP (t23021)
CO (t13683)

BTN (Rodman) has M value 6.9

Dealt to BTN (Rodman)
http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/KS.png http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/AD.png

Preflop: (Pot is: t4400)

UTG & UTG+1 & MP fold, CO raises to t13483 (All-In)

Flop: (Pot is t17883, 4 players, 1 all-in)


Turn: (Pot is t17883, 4 players, 1 all-in)


River: (Pot is t17883, 4 players, 1 all-in)


                                                                     
Total Pot: t17883 | Rake: t17883

00

2

Re: Call ili fold?

Reci ti meni na koji range stavljaš CO?
Mislim da je fold.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: Call ili fold?

Ako kazes da si odigrao fold ovdje necu vise imati nikakvog respekta prema tebi hahah,CALL,CALL i CALL i opet CALL.To nije zbog toga sto sam ja neki donk koji ne moze foldati AK ali ovo je bez razmisljanja CALL.

00

4

Re: Call ili fold?

croman19 napisao:

Ako kazes da si odigrao fold ovdje necu vise imati nikakvog respekta prema tebi hahah,CALL,CALL i CALL i opet CALL.To nije zbog toga sto sam ja neki donk koji ne moze foldati AK ali ovo je bez razmisljanja CALL.

S obzirom da si pet puta napisao CALL, ajde onda bar argumentiraj to. Nije turnir nego bubble na satelitu gdje i fold s AA može biti ispravan u određenoj situaciji.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: Call ili fold?

Jednostavno,daleko je ispred CO shove rangea.CO je vise stealing pozicija od button pozicije.On tu radi shove sa A10+.Drugo on sigurno zeli doci u top5 .Sa ovim potom je chip leader i 6 igraca ostaje.Skoro pa siguran prolaz u top5.Ako izgubi jos uvijek su mu velike sanse za top5 a top6 je skoro osiguran sa ovim sa 1500 stackom.Meni je ovo call jer jednostavno on ovdje ima best hand

00

Re: Call ili fold?

I ja mislim da je to fold. Nema smisla riskirati na moguči coinflip kad SB uskoro ispada.

00

7

Re: Call ili fold?

croman19 napisao:

Jednostavno,daleko je ispred CO shove rangea.CO je vise stealing pozicija od button pozicije.On tu radi shove sa A10+.Drugo on sigurno zeli doci u top5 .Sa ovim potom je chip leader i 6 igraca ostaje.Skoro pa siguran prolaz u top5.Ako izgubi jos uvijek su mu velike sanse za top5 a top6 je skoro osiguran sa ovim sa 1500 stackom.Meni je ovo call jer jednostavno on ovdje ima best hand

Jasno je da je ispred njegovog rangea. Pitanje je koliko je ispred. 60% je optimistično, i premalo za call. Stack mu je daleko bitniji. Također, primijeti da CO gura u 3 igrača od kojih ga dvojica imaju pokrivenog, i to dosta, te u SB koji ga mora callati, tako da nije na "čistom" stealu. Naravno, riječ-dvije o igračima ključnima za hand bili bi od velike pomoći, da nije čisto nagađanje.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: Call ili fold?

A dobro ja mozda to ne gledam kao vi,meni je dovoljno da imam ovdje najbolji hand u sto sam skoro pa siguran.Ja bi call u svakom slucaju

00

9

Re: Call ili fold?

croman19 napisao:

A dobro ja mozda to ne gledam kao vi,meni je dovoljno da imam ovdje najbolji hand u sto sam skoro pa siguran.Ja bi call u svakom slucaju

Da, razumijem, ali u turnirima nije uvijek dovoljno da imaš trenutni +EV, a pogotovo u satelitima.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

10

Re: Call ili fold?

fold imo

I na kraju bude " HARAŠO"
00

Re: Call ili fold?

Joj ovo mi ide na zivce,molim te rodman reci da si zvao i da je on okrenuo AJ i da si dobio taj pot.

00

12

Re: Call ili fold?

ja znam da je standard fold samo me zanimalo šta će drugi reći, u ovoj situaciji je opće nebitno koji je njegov range jer mi se neisplati call, ovaj shortstack ispada uskoro i onda se ostala 4 i chipleader nek bore da jednog izbace jer ja imam drugi stack i više manje pošto je turbo i prije ili kasnije jedan bude riskirao, tako je na kraju bilo, jedan s 18k je gurao AT i drugi s 23k ga je call s AK i došao je T naravno lol
inače poprilično sam siguran da sam jači od range villiana jer vrlo vjerovatno on bi tu all in napravio s bilo kojim Ax , parom i čak možda s QK, ruku prije je imal KK i potriplal se šta je isto zanimljivo, a inače na stolu prije isto je bio prije  mene i jedno 4-5 ruku mi je gurao all in s sb, da bi na finale table promjenio taktiku i samo je čekao i pao s 11k na 4k, al sve to je nebitno jer se meni neisplati call , JJ pa vjerovatno i QQ bi bacio
naravno ticket sam osvojio smile

____________________                  

PokerStars, No-Limit Hold'em Tournament
Small Blind: t1000
Big Blind: t2000
Ante: t200

BTN (Rodman) (t30370)
SB (t1852)
BB (t25707)
UTG (t17966)
UTG+1 (t42901)
MP (t23021)
CO (t13683)

BTN (Rodman) has M value 6.9

Dealt to BTN (Rodman)
http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/KS.png http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/AD.png

Preflop: (Pot is: t4400)

UTG & UTG+1 & MP fold, CO raises to t13483 (All-In), BTN (Rodman) & SB & BB fold,

                                                                     
Total Pot: t6400

Winners:
CO wins t6400

Zadnji popravljao Rodman (02-10-2009 20:49:47)

00

13

Re: Call ili fold?

croman19 napisao:

Joj ovo mi ide na zivce,molim te rodman reci da si zvao i da je on okrenuo AJ i da si dobio taj pot.

ne kuzim sto te zivcira, radi se o satelitu i fold dolazi u obzir samo zbog toga
u pravu si kad je u pitanju sve osim satelita (nedamise provjeravat, ali ovako od oka mogu prilicno sigurno rec da ce ICM calculator to potvrdit)

Zadnji popravljao butko (02-10-2009 20:51:59)

I na kraju bude " HARAŠO"
00

14

Re: Call ili fold?

supermegastandard fold. ovo je toliko clear fold da je to suludo. imas stack s kojim mozes mirno cruiseat do ticketa, nema nikakve potrebe callat. tu bi snap foldao i AA.

00

15

Re: Call ili fold?

s AA neznam dal bi foldao, nije baš situacija ko ona od satori u satelitu za main event, mada vjerovatno ICM i AA je dobar fold, ali QQ i KK bi gotovo sigurno foldal

00

Re: Call ili fold?

Da ja uzmem pistolj i sve vas potamanim ili cete to napraviti sami?Cuj ovog kneza hahah

00

17

Re: Call ili fold?

snap fold

00

18

Re: Call ili fold?

croman19 napisao:

Da ja uzmem pistolj i sve vas potamanim ili cete to napraviti sami?Cuj ovog kneza hahah

lol, može smile dobar si igrač ali očito ti neznaš puno o ICM, to bi ti dobro došlo dok igraš MTT,još više kod sng!

00

Re: Call ili fold?

ja sam jos prezelen za vas sto se pokera tice al bas zato nek mi netko malo pojasni  AA fold u ovoj situaciji!?  kuzim da je satelit i da je babl, i da ste dozivjeli sto puta badbeat u ovakvoj situaciji, al to foldat pa kasnije zgurat nekakav drek i gledat u nebo na riveru?? a s dobivenim handom si debeli chiplider, izbacio si igraca, i jos sb ima za jos 1 blind?  stvarno mi nije jasno pa ako moze pomoc....

ja bi flop gurnia pa neka svih 11 calla
00

Re: Call ili fold?

JustFighter napisao:

ja sam jos prezelen za vas sto se pokera tice al bas zato nek mi netko malo pojasni  AA fold u ovoj situaciji!?  kuzim da je satelit i da je babl, i da ste dozivjeli sto puta badbeat u ovakvoj situaciji, al to foldat pa kasnije zgurat nekakav drek i gledat u nebo na riveru?? a s dobivenim handom si debeli chiplider, izbacio si igraca, i jos sb ima za jos 1 blind?  stvarno mi nije jasno pa ako moze pomoc....

Sine to su ti stare tajterchine koje igraju samo na tri henda AA,KK i AK i tu sad nas hrane s nekakvim foldanjem a na live igri ih lako procitas jel im se oci cakle cim vide svoja tri magicna henda!!!

Fire walk with me

Re: Call ili fold?

Jesi ti Luka ili?

00

22

Re: Call ili fold?

JustFighter napisao:

ja sam jos prezelen za vas sto se pokera tice al bas zato nek mi netko malo pojasni  AA fold u ovoj situaciji!?  kuzim da je satelit i da je babl, i da ste dozivjeli sto puta badbeat u ovakvoj situaciji, al to foldat pa kasnije zgurat nekakav drek i gledat u nebo na riveru?? a s dobivenim handom si debeli chiplider, izbacio si igraca, i jos sb ima za jos 1 blind?  stvarno mi nije jasno pa ako moze pomoc....

stvar je u tome da si u ovoj situaciji više manje siguran da budeš ušao u lovu odnosno dobio ticket, nagrada za 1 i 5 mjesto je ista, stoga nema potreba riskirat bez obzira kolko bio favorit ako bi call prije flopa jer ak nebi dobio taj all in onda bi ja drugi shortstack i u velikim problemima, a ovako samo mogu više manje čekat da netko ispadne i to je to.

00

Re: Call ili fold?

De Rodmane reci jel ovo Luka,bar me zanima

00

Re: Call ili fold?

Lukaaaaaaaaaaaaaa javiiiiiiiiii seeeeeeeeeeee

00

25

Re: Call ili fold?

yep

00