Tema: Bodovanje na turnirima?

Da li mi netko može objasniti kako se izračunaju osvojeni bodovi na turnirima?
Naime, često igram turnire u klubu gdje se jednom mjesečno organizira masters, odnosno, 9 najbolje plasiranih (oni koji su osvojili najviše bodova u mjesec dana) sudjeluje na tom mastersu. Pa me sad zanima, kako računaju bodove na turniru na dnevnoj bazi gdje svaki dan sudjeluje različiti broj igrača, pa se samim time i bodovi svakodnevno drugačije dodjeljuju.
Unaprijed hvala  big_smile

Zadnji popravljao presidente (04-11-2010 23:28:01)

00

Re: Bodovanje na turnirima?

presidente napisao:

Da li mi netko može objasniti kako se izračunaju osvojeni bodovi na turnirima?
Naime, često igram turnire u klubu gdje se jednom mjesečno organizira masters, odnosno, 9 najbolje plasiranih (oni koji su osvojili najviše bodova u mjesec dana) sudjeluje na tom mastersu. Pa me sad zanima, kako računaju bodove na turniru na dnevnoj bazi gdje svaki dan sudjeluje različiti broj igrača, pa se samim time i bodovi svakodnevno drugačije dodjeljuju.
Unaprijed hvala  big_smile

Svaki klub drugačije daje bodove. To moraš pitati u klubu.

00

Re: Bodovanje na turnirima?

roba59 napisao:
presidente napisao:

Da li mi netko može objasniti kako se izračunaju osvojeni bodovi na turnirima?
Naime, često igram turnire u klubu gdje se jednom mjesečno organizira masters, odnosno, 9 najbolje plasiranih (oni koji su osvojili najviše bodova u mjesec dana) sudjeluje na tom mastersu. Pa me sad zanima, kako računaju bodove na turniru na dnevnoj bazi gdje svaki dan sudjeluje različiti broj igrača, pa se samim time i bodovi svakodnevno drugačije dodjeljuju.
Unaprijed hvala  big_smile

Svaki klub drugačije daje bodove. To moraš pitati u klubu.


Pa vjerujem da postoji neka shema po kojoj se boduje. Sigurno svaki klub ima svoju, ali sigurno postoji neka sveprihvačena shema

00

Re: Bodovanje na turnirima?

Turniri - bodovanje uobičajno ide po formuli SQRT( num_players /place ) * koeficient * 100,
gde je num_players broj igrača, place - mesto na turniru, koeficient = od 1.0 za najjeftinije do 1.5 za najskuplje turnire.
Boduje se prvih 18 igrača i to je više manje standard kod svih pokerrrom-a koje sam je dosada vidio.

Ako imaš turnirski tjedan recimo u Perli , ME ( Main Event) ima koeficient 1.5, prvi ima 1.0, a ostala dva oko 1.2.
Uobičajno boduju i super satelilit koji imaju koeficient 1.4. Na večim turnirima uobičajno 2 -3 % ukupnog denardnog fonda
ide za najboljeg igrača celog turnira. Tako da uz 100.000 € fonda dobija se 3.000 € i dijeli se 50% - 1.500 € za prvo mjesto,
30% - 900 € za drugo mesto i 20% - 600 € za treče mesto.

Primer: Ako je 90 igrača a ti postižeš 10 mjesto na ME eventu dobijaš sledeče bodove: SQRT(9)*1,5*100 = 450 bodova.

00

Re: Bodovanje na turnirima?

lol sigurno tako boduju u našim poker klubovima

When you got nothing, you got nothing to lose
00