Tema: Koliki dio zarade ide poker sobi u odnosu na zaradu igraču?

Na malim cash stolovima, igrač na 100% zarade, recimo da je zarada igrača 100$,  plaća poker sobi oko 100-150$ rejka. Znači, koliko zaradi sebi, toliko zaradi i poker sobi.

Koliko se daje poker sobi kada se igraju turniri?

Zadnji popravljao lovac forex (29-11-2010 00:10:19)

00

Re: Koliki dio zarade ide poker sobi u odnosu na zaradu igraču?

http://www.pokerology.com/online-poker/ … ment-fees/

"Dikod uđe, dikod ne uđe" - Mate Baturina
00

Re: Koliki dio zarade ide poker sobi u odnosu na zaradu igraču?

lovac forex napisao:

Na malim cash stolovima, igrač na 100% zarade, recimo da je zarada igrača 100$,  plaća poker sobi oko 100-150$ rejka. Znači, koliko zaradi sebi, toliko zaradi i poker sobi.

Koliko se daje poker sobi kada se igraju turniri?

Od kud ti ta racunica ili je to samo primjera radi?

00

Re: Koliki dio zarade ide poker sobi u odnosu na zaradu igraču?

lovac forex napisao:

Na malim cash stolovima, igrač na 100% zarade, recimo da je zarada igrača 100$,  plaća poker sobi oko 100-150$ rejka. Znači, koliko zaradi sebi, toliko zaradi i poker sobi.

Koliko se daje poker sobi kada se igraju turniri?


ma šta ?   Igrac na nl100 onda nakon sto dobije pot od 200$ dobije ? -50 $ ?  Nije mi nista jasno sto si pokusa rec, uglavnom na cashu od svakog pota 5% uzmu (na microlimitima se ne uzima nista do odredjenog $ koliko iznosi pot da bi se moglo uzet)

A na turnirima recimo ako je 20+2 uzmu ta 2 $ od svakog igraca koji se rega, znaci ako na turnir od 20+2 $ buyina se registrira 100 igraca oni su zaradili 200$. Ako 1000 oni imaju 2000$ , simple as that.

EDIT: nisam vidio da si napisa na malim cash stolovima .

Zadnji popravljao chillin (29-11-2010 05:19:37)

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

Re: Koliki dio zarade ide poker sobi u odnosu na zaradu igraču?

ma lovac je u pravu...evo ja ovi misec u plusu od igre 1500$ i isto toliko san da njima rejka...đubrad jedna

When you got nothing, you got nothing to lose
00

Re: Koliki dio zarade ide poker sobi u odnosu na zaradu igraču?

jebiga , nemoj igrat onda tongue
kak je  tak je, dok zaradujes nemas  se  kaj zalit

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

7

Re: Koliki dio zarade ide poker sobi u odnosu na zaradu igraču?

lovac forex napisao:

Na malim cash stolovima, igrač na 100% zarade, recimo da je zarada igrača 100$,  plaća poker sobi oko 100-150$ rejka. Znači, koliko zaradi sebi, toliko zaradi i poker sobi.

Koliko se daje poker sobi kada se igraju turniri?

Očigledno, to sve ovisi o bb/100 (cash) tj. ROI-u (turniri). Za igrača koji beata SNGove koji imaju rake 10% s ROI-jem 10%, ukupno će mu profit biti jednak plaćenom rakeu (ldo).

00

Re: Koliki dio zarade ide poker sobi u odnosu na zaradu igraču?

dabac napisao:
lovac forex napisao:

Na malim cash stolovima, igrač na 100% zarade, recimo da je zarada igrača 100$,  plaća poker sobi oko 100-150$ rejka. Znači, koliko zaradi sebi, toliko zaradi i poker sobi.

Koliko se daje poker sobi kada se igraju turniri?

Očigledno, to sve ovisi o bb/100 (cash) tj. ROI-u (turniri). Za igrača koji beata SNGove koji imaju rake 10% s ROI-jem 10%, ukupno će mu profit biti jednak plaćenom rakeu (ldo).

zato kad računaš ROI uzimaš i rake u obzir...

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

9

Re: Koliki dio zarade ide poker sobi u odnosu na zaradu igraču?

Nisam nigdje ni rekao da se ne uzima.. Igrač koji odigra 100 10+1$ SNG-ova s 10% ROI-jem će platiti 10$ rakea i završit će 10$ u plusu, dakle zarada poker sobe i zarada igrača će bit jednaki..

00

Re: Koliki dio zarade ide poker sobi u odnosu na zaradu igraču?

dabac napisao:

Nisam nigdje ni rekao da se ne uzima.. Igrač koji odigra 100 10+1$ SNG-ova s 10% ROI-jem će platiti 10$ rakea i završit će 10$ u plusu, dakle zarada poker sobe i zarada igrača će bit jednaki..

Rake:
10$ * 100 = 1000$ * 0.1% rake = 100$

Zarada:
11$ * 100 = 1100$ * 0.1% ROI = 110$

...old people at weddings always poke me and say ''you're next'' so i started doing the same thing to them at funerals
00

Re: Koliki dio zarade ide poker sobi u odnosu na zaradu igraču?

Znači i turniri su sranje kao i cash stolovi.

00

12

Re: Koliki dio zarade ide poker sobi u odnosu na zaradu igraču?

lovac forex napisao:

Znači i turniri su sranje kao i cash stolovi.

hahaha...
Ako ne želiš ništa davati kući nemoj ni igrat. Ili si uzmi rakeback pa dobiješ dio natrag.

00

13

Re: Koliki dio zarade ide poker sobi u odnosu na zaradu igraču?

ili budi SNE kao roba pa ces dobit skoro sve natrag...  smile

00

14

Re: Koliki dio zarade ide poker sobi u odnosu na zaradu igraču?

lovac forex napisao:

Znači i turniri su sranje kao i cash stolovi.

Kuća ti nije protivnik, uostalom, kao što kažu u narodu - nema džabe ni kod stare babe. Nitko ti nije rekao da moraš grindati ili igrati bilo što, pogotovo ako ne možeš "pobjediti" kuću. Trošak kuće je trošak poslovanja, kao npr. i internet kod kuće.

Također, nitko nije rekao da je winning poker play lak ili da je laka zarada na duge staze. Zarada je lijep dio svega toga, ali prije toga ima učenja, usavršavanja i jako puno rada... uz redovito swinganje. Uostalom, nije se ni Roba jednog jutra sjetio da bi mogao ganjati SN ili SNE pa to napravio isti dan do večeri.

00

Re: Koliki dio zarade ide poker sobi u odnosu na zaradu igraču?

roba59 napisao:
lovac forex napisao:

Znači i turniri su sranje kao i cash stolovi.

hahaha...
Ako ne želiš ništa davati kući nemoj ni igrat. Ili si uzmi rakeback pa dobiješ dio natrag.

Ništa i 100%, to dvoje se ne može uspoređivati. Znaš ti to dobro.
20-30% bi bilo puno, ali podnošljivo. 100% nikako ne može biti podnošljivo, osim ako i sam dobivaš proviziju od igrača koji plaćaju 100%.

00

16

Re: Koliki dio zarade ide poker sobi u odnosu na zaradu igraču?

kakvih 100 % o cem ti pricas?

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

Re: Koliki dio zarade ide poker sobi u odnosu na zaradu igraču?

lovac forex napisao:

Ništa i 100%, to dvoje se ne može uspoređivati. Znaš ti to dobro.
20-30% bi bilo puno, ali podnošljivo. 100% nikako ne može biti podnošljivo, osim ako i sam dobivaš proviziju od igrača koji plaćaju 100%.

Ti si se stvarno izgubio. Pročitao sam ovo 3 puta i još uvijek mi nije jasno o čemu pričaš.

...old people at weddings always poke me and say ''you're next'' so i started doing the same thing to them at funerals
00

18

Re: Koliki dio zarade ide poker sobi u odnosu na zaradu igraču?

I ja sam se izgubio... Prije sam otprilike kužio što želi reći, a sad baš i ne.

ali...
pitanje za lovca:
Kolko % plača losing player? recimo da ima -5bb/100.

00

19

Re: Koliki dio zarade ide poker sobi u odnosu na zaradu igraču?

Ma izgubljen je, misli da pričamo o lotu ili bingu gdje država automatski uzme 50% i još porez na veće dobitke.

Uostalom, kod turnira postoji učinkovit način kako smanjiti plaćen rake - igranje rebuy turnira. Naprimjer, na jučerašnjem 10+1$ rebuy turniru avg ulog po igraču je bio 32,4$, ja sam ga igrao za 30+1$. To je isto jedan od razloga zbog čega više preferiram 3,3 rebuy turbo nego 12 turbo SNG-ove s 180 igrača. Igraju se slično i u sličnim iznosima (odnos ulog/payout), a plaća se 3x manji tournament fee.

OPASKA: nisam grinder pa nemam mjesečne ciljeve/zahtjeve koliko rejka tj. VPP napraviti.

00

Re: Koliki dio zarade ide poker sobi u odnosu na zaradu igraču?

roba59 napisao:

I ja sam se izgubio... Prije sam otprilike kužio što želi reći, a sad baš i ne.

ali...
pitanje za lovca:
Kolko % plača losing player? recimo da ima -5bb/100.

Pa taj radi za poker sobu, on ne zaradi ništa. A onaj koji dobro igra zaradi sebi i poker sobi jednako.

Ti za primjer.
http://www.pokertableratings.com/stars-player-search/fakker11

Sa rakebackom si zaradio sebi 164k, a poker sobi si zaradio 190k-63k rakaback=127k. Jel se tako računa?
Poker sobi si zaradio 77,5% u odnosu na svoju zaradu. A ti si jedan od najboljih igrača, vjerovatno unutar 1% najboljih.

00

Re: Koliki dio zarade ide poker sobi u odnosu na zaradu igraču?

Pokertableratingsu fali dosta handova tako da ti podaci nisu totalno tocni, dobri su za dobit nekakav uvid o nekome ali nisu skroz precizni a rakeback mislim da nije tocan jer neznam dal pokertableratings uzima u obzir VIP na starsima i kako trosimo FPPove a mislim da ne.

Nekuzim bas sta zelis reci, da je jednaka nasa zarada i rake koji damo?

00

22

Re: Koliki dio zarade ide poker sobi u odnosu na zaradu igraču?

lovac forex napisao:

Sa rakebackom si zaradio sebi 164k, a poker sobi si zaradio 190k-63k rakaback=127k. Jel se tako računa?
Poker sobi si zaradio 77,5% u odnosu na svoju zaradu. A ti si jedan od najboljih igrača, vjerovatno unutar 1% najboljih.

Taj rakeback što piše na PTR-u nije točan. Jer oni automatski računaju 33%. Bilo da ti imaš rakeback ili nemaš.

Kao što možeš OVDJE vidjeti, ja ću ove godine dobiti provrat od oko 60%.  Što je puno više od ovih 33% što računa PTR.

A druga stvar, ja igram 20 stolova, a zbog toga mi je i winrate manji.

00

Re: Koliki dio zarade ide poker sobi u odnosu na zaradu igraču?

Mozda je ovaj iz porezne uprave pa pokusava saznati koliko je tko zaradio   roll

Zadnji popravljao JabbaJinx (30-11-2010 15:21:30)

00

Re: Koliki dio zarade ide poker sobi u odnosu na zaradu igraču?

roba59 napisao:

Taj rakeback što piše na PTR-u nije točan. Jer oni automatski računaju 33%. Bilo da ti imaš rakeback ili nemaš.

Kao što možeš OVDJE vidjeti, ja ću ove godine dobiti provrat od oko 60%.  Što je puno više od ovih 33% što računa PTR.

A druga stvar, ja igram 20 stolova, a zbog toga mi je i winrate manji.

60% je već puno bolje. Ali malo njih toliko može dobiti. Da, više stolova smanjuju kvalitetu igre.

00

Re: Koliki dio zarade ide poker sobi u odnosu na zaradu igraču?

Ja ne kužim kaj tebe uopće zanima? Budi winning player il bar se potrudi pa te rake nece tolko unazadit. Di god da igras ces placat rake i tocka. To je tako i ne mozes tu nis promjenit.

...old people at weddings always poke me and say ''you're next'' so i started doing the same thing to them at funerals
00