Tema: Live situacija - šta sam trebao?

Danas sam s frendovima odigrao jedan live turnircic i u jednom trenutku sam bio u velikoj nedoumici. Prvo ću opisati situaciju,pa par rijeci o igracima. Neću napisati odmah ishod da vidim prvi šta kažete...
7 igrača
Blindovi 50/100
Ja imam oko 10k,BB nešto manje od mene cca 9k,CO 4800.
Ja u SB imam A :card_diamond K :card_club
Svi foldaju do CO koji se ulimpa,BTN folda,ja iz SB dizem do 425,BB call,CO call.
Flop A :card_club 9 :card_spade 8 :card_spade
Ja betam 950,BB diže do 2100,CO ide all-in 4375.

Ja?

BB - dečko koji dosta dobro igra poker. Kažem dosta dobro jer puno priča o teoriji (dosta toga pročitao,s vecinom toga sto kaže se slažem),ali u praksi se toga bas i ne drži. Voli braniti blind ("upustit ću se u tu avanturu s tobom").

CO - po mom mišljenju los igrač,a misli da je najbolji...voli viditi flop sa svakakvim kartama,ali ne bas i sa svakim sranjem...sve u svemu ribica...

Šta bi vi napravili na mom mjestu?

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

Re: Live situacija - šta sam trebao?

Ja inače ovo foldam.Naravno da oni ovdje mogu imati neke drawowe,ali mislim da je veća vjerojatnost da imaju made hand(barem jedan)...I još je ok uć u ruku sa CO koji ima 50 BB, ali  strah te BB i mislim da nebi smio 90 BB baciti na top pair top kicker  tongue

Zadnji popravljao malimisko (29-12-2010 10:08:51)

http://www.mmstaking.com/
00

Re: Live situacija - šta sam trebao?

tesko da si dobar. A ovisi koliko ti je stalo do turnira. smile

Ja se sjecam u turniru identicna situacija na liveu mi se dogodila, al bas identicna, jedino sta je umisto CO mozda bio BTN. Sad nebitno, i sto je bb chek, btn bet, i ja rejz (chek rejza sam AK na A2xr)
I bb zgura ovi fold i ja call, i obv kurva ima set dvojki. To bi mozda i folda da se nije bio rebuy.

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

4

Re: Live situacija - šta sam trebao?

A2Xr i A98ss su nebo i zemlja... easy fold, da si zadnji mozes callat ovog sto je zguro, ovako ne mozes 100bb riskirat..

00

5

Re: Live situacija - šta sam trebao?

fold, jednostavno se ne isplati riskirati stack, ostane ti 8,5k, sta je na blindovima 50/100 jos uvijek superstack

iako bi tu cesto i mogao biti dobar na flopu, vrlo velika vjerojatnost je da je bar jedan, ako ne obijica, il na nekom flush drawu il imaju open-endera, tak da iako TPTK je možda ok tu, vrlo vjerojatno do rivera nece biti, a poznavajuci live, BB nikad nece bacit poslije 3beta i onda si u krcu... 2 para(A9,A8,89) il set (88,99) dosta često mogu tu imat

Zadnji popravljao nuns (29-12-2010 15:16:35)

OMGUIDIOT
00

Re: Live situacija - šta sam trebao?

Lagani fold. Po opisu igraca BB ima nesto od ovoga AA, KK, 89, A9, A8, 88, 99 i gradi pot. CO se slepa i sad mora na blef kad je pojeo govno te se nada nada najboljem, najvjerojatnije flush draw ili openendera, mozda cak i 8K 9K ili ako je ribetina veca i s manjeg kickera.
Previse bi stavljao u ruke sreci s TPTK na ovom flopu i sto je bitnije puno mozes izgubit. Kad mi dvojica pocnu divljat ja ih uvijek pustim da se pokolju, osim ako naravno nisam shortstack (sto ti nisi), u tom slucaju shovam pa kud puklo da puklo (obicno ja puknem  tongue  ).

Naravno to su sve nagadanja, ja bih tu vec u startu igrao agresivnije i  betao 1000 i onda cekao njihove reakcije, pogotovo jer je BB s vecim stackom od CO i bolji igrac po tvojim rijecima. Ovako si bar jednom od njih prejeftino pustio da se uslepa u flop i zaigra.

No u konacnici FOLD.

Postoje tri vrste lazi. Mala laz, velika laz i statistika.
00

7

Re: Live situacija - šta sam trebao?

BB tu skoro pa sigurno nema ni AA ni KK jer znam da ne bi tako odigrao garant ni prije flopa ni na flopu (AA možda i da,ali KK ne sigurno,pogotovo ne na flopu...njega sam stavio na 88,99,A8,A9,a možda čak i na 98s...isto tako lako moguće da ima i bilo kojeg A jer on će braniti blind čak i sa slabim A s isprikom "mislim da sereš"...
CO nema sigurno Ax jer bi digao,a ne limpao preflop...i kod njega sam mislio da je ili 88 ili 99 sto ipak sumnjam jer bi i njih dizao preflop...tako da najvjerojatnije ima ili 2 pika ili cak bilo koji 76 ili JT...

To sve govorim poznavajuci njih...

Bet od 1000 ili 950 je ista stvar,mislim da nemijenja puno...bar ne protiv njih,pogotovo protiv ovog CO koji bi isto odigrao da sam betao 200 ili 2000...

Zadnji popravljao Bile (30-12-2010 02:48:22)

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

Re: Live situacija - šta sam trebao?

Ok, samo sam malo prosirio range, ali u biti razmisljamo vrlo slicno. KK je malo vjerojatan i meni, ali svasta sam vidio. Za AA ne bih ruku u vatru stavio da nema, isto zato sto sam svasta vidio  yikes  .

A za betanje sam se krivo izrazio (jebga, interna terminologija mi je malo drugacija od prave  tongue  ) Mislio sam na PFR 1000, ne betanje, naravno na 950 i 1000 je isti ku. Zato sam i rekao da si im dao prejeftin ulaz u igru u startu.

Postoje tri vrste lazi. Mala laz, velika laz i statistika.
00

9

Re: Live situacija - šta sam trebao?

Dobro,dobio sam odgovor na pitanje...Ja sam tu ruku foldao,i tada sam mislio da je fold najbolja opcija i puno mi je lakse sad kad vidim da i drugi misle isto...

Znaci foldao sam,BB je callao i pokazao A :card_spade 7 :card_club ,a CO 7 :card_spade 6 :card_spade . Turn 8 :card_club ,river neki blank i A7 uzima pot...

E sad me zanima jedna druga stvar:sta mislite o igri BB-a? Znaci limp UTG sa A7o,kasnije call na moj raise...Ja sam mu rekao da je glupo odigrao i previse riskirao sa bezveznim kartam samo na osnovu "mislim da seres"...Sta vi mislite? Samo me zanima jesam li u pravu ili ne?

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

10

Re: Live situacija - šta sam trebao?

Brajka napisao:

Ok, samo sam malo prosirio range, ali u biti razmisljamo vrlo slicno. KK je malo vjerojatan i meni, ali svasta sam vidio. Za AA ne bih ruku u vatru stavio da nema, isto zato sto sam svasta vidio  yikes  .

A za betanje sam se krivo izrazio (jebga, interna terminologija mi je malo drugacija od prave  tongue  ) Mislio sam na PFR 1000, ne betanje, naravno na 950 i 1000 je isti ku. Zato sam i rekao da si im dao prejeftin ulaz u igru u startu.

PFR 1000? 10xBB? Cemu to?

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

11

Re: Live situacija - šta sam trebao?

Bile napisao:
Brajka napisao:

Ok, samo sam malo prosirio range, ali u biti razmisljamo vrlo slicno. KK je malo vjerojatan i meni, ali svasta sam vidio. Za AA ne bih ruku u vatru stavio da nema, isto zato sto sam svasta vidio  yikes  .

A za betanje sam se krivo izrazio (jebga, interna terminologija mi je malo drugacija od prave  tongue  ) Mislio sam na PFR 1000, ne betanje, naravno na 950 i 1000 je isti ku. Zato sam i rekao da si im dao prejeftin ulaz u igru u startu.

PFR 1000? 10xBB? Cemu to?

Pa zbog toga da ti se ne dogodi ovakva situacija. Zbog protivnika, stackova, pozicije i handa. Sam si rekao da je CO riba i ovo mu je bila jeftinjara za pokusaj vracanja u igru, BB kazes da da je dobar i s ovako malim ulazom na SB ostavljas dojam pokusaja steala .
Vjerujem da bi uzeo sve bez igre, jer te BB najvjerojatnije ne bi pratio na takvu agresivu s A7, a kako si ti procijenio njega tako je i on procijenio tebe i CO-a (pricali ste, ne?) . Ovako je dobio ulaz u flop od svega 325 s A u ruci na BB protiv dvojice, a jedan od njih riba.
Znaci u njegovoj glavi se vrti da igra samo protiv tebe i jos k tome s "mislim da seres" dojmom. Uz to AK je fin hand za upecat CO ako i bude blesao. Cak i da su na tvoj 10xBB odigrali isto, fold bi ti bio laksi i imao bi manje nedoumica, stack bi bio nesto manji, ali ne u zoni ugroze.

To ti je ujedno i odgovor na pitanje zasto je BB najvjerojatnije odigrao tako. Bio si mu prejeftin i ne dovoljno zastrasujuc. Po meni je on odigrao vise nego glupo, ali to je zato jer si mu dopustio da igra.

Postoje tri vrste lazi. Mala laz, velika laz i statistika.
00

12

Re: Live situacija - šta sam trebao?

wtf? pa nemres rejzat 10bb preflop. nemres igrat scared i htjet da se svi bace

00

Re: Live situacija - šta sam trebao?

Haha sa 22 rejzaj do 200 a sa AK do 1000.  lol

00

14

Re: Live situacija - šta sam trebao?

I meni ne djeluje smisleno...ispada da bi bilo najbolje foldati AK preflop...Rejz od 4xBB i jos malo mi se cini sasvim ok...

Zaboravio sam navesti da je to 8lvl na "turniru",a u prvih 6 se ima pravo rebuyati...

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

15

Re: Live situacija - šta sam trebao?

Ja ti govorim s obzirom na poziciju, protivnike i stackove prema onome kako si ih opisao. I dalje mislim da si im dao prejeftin ulaz u flop.
Naravno da s istim handom neces igrati isto u razlicitim situacijama. I neces uvijek vuci 10BB na AK (skoro nikad).
Samo pogledaj racunicu i razmisli jel bi ti bilo lakse donijet odluku da si povukao 10BB.
Ovako si dao 1325 i na kraju foldao najjaci hand. Da si povukao 10BB dao bi 950 i ili foldao ako bi se igra isto razvijala (puno lakse) ili bi njih (bar BB ako je takav kako ga opisujes, no najvjerojatnie obojicu) istjerao i uzeo blindove i CO limp.
Opet napominjem, govorim samo za ovu specificnu situaciju u kojoj si bio, znaci BB koji voli braniti blind i zna ponesto i ribu na CO sa short stackom i sad si jos dodao da vise nema sanse za rebuy.
Ne mislim kako ima pravila koliko ces betat na odredeni hand, da je BB bio CO i obratno vec je prica drugacija. Svaka je situacija za sebe. U tom i je ljepota pokera.
Vidim da je neki ismijavaju moju logiku ( kao i obicno, oni koji nemaju nista konstruktivno za reci, to je pravilo na forumima), no svatko ima svoj smisao za humor, sto ces.

Postoje tri vrste lazi. Mala laz, velika laz i statistika.
00

16

Re: Live situacija - šta sam trebao?

pa nemres rejzat 10bb s AK i htjet da se svi bace wtf? to sto je on foldo najbolju ruku na flopu je totalno nebitno. da je rejzo 10bb svi bi foldali i nebi dobio nikakav value vs svakakvih Ax, Kx blabla handova. da imas AA, dal bi i onda tak jako rejzo? ovo sto ti pricas nema smisla stvarno

00

17

Re: Live situacija - šta sam trebao?

Upravo to...mislim da je poanta da mi dolaze likovi sa Ax i slicni,a i flop Axx je u nacelu ono sto zelimo...To sto je tako ispalo da foldam najbolji hand ili cak da nisam foldao,a naletio na A9 ili A8 je nebitno...Da je flop bio npr. A :card_club  9 :card_diamond 5 :card_heart  ne bi ga pustio 100%...

Druga stvar:BB sam opisao kao solidnog igraca,ali sklonom igranju daleko ispod svojih mogucnosti jer je turnir prijateljski,mali buyin,zajebancija u điru itd...mogu dati ruku u vatru da ne bi u ovom slucaju da sam dizao do 1000 foldao ni J9o jer "dženana never lose"...

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00