Tema: Ovo jos niste videli ( sta nije u redu sa mojom igrom? )

Bacite pogled na moje ocene sa PTR-a ( za koji svi znaju da nije bas idealan sajt, al eto...svi ga koriste ). Mislim da ovakav raspored ocena jos niste videli: http://www.pokertableratings.com/grader.php?player=miloshb&site=stars&stake=0.02-0.05-nl-9-Hold%27em
Dakle, zanima me sta treba da popravim u svojoj igri, cinjenica je da sam u poslednjih par sesija u minusu i da obicno gubim showdown, ali imam utisak ( sto potvrdjuju i ocene pre pokazivanja karata ) da je moja igra koliko-toliko ispravna...

00

Re: Ovo jos niste videli ( sta nije u redu sa mojom igrom? )

Koristi Holdem Manager ovo na PTR nema veze s vezom...

club  heart  diamond  spade
00

Re: Ovo jos niste videli ( sta nije u redu sa mojom igrom? )

This report card is based on 2,024 hands

Premali sample.

00

Re: Ovo jos niste videli ( sta nije u redu sa mojom igrom? )

Zanemari sve te ocjene tamo i cijeli PTR općenito. Ok je stranica ali isključivo informativnog karaktera.

...old people at weddings always poke me and say ''you're next'' so i started doing the same thing to them at funerals
00

Re: Ovo jos niste videli ( sta nije u redu sa mojom igrom? )

jao trumane stalno se cudis svemu i sa pitanjima se vrtis u krug....manje foruma vise pokera,ne vrti se cijeli svijet oko tvojih poker ocjena...btw obavezno pogledaj film trumanov show

procitao sam ja sve te poker knjige i igrao po knjigama ali jednostavno nije islo,sad igram po feelingu i preporoden sam...
00

Re: Ovo jos niste videli ( sta nije u redu sa mojom igrom? )

A sta mislis odakle mi ovaj nick  smile

roba, kad dodjem do 7, 8 hiljada stavicu opet...

Zadnji popravljao Truman (06-01-2011 15:30:17)

00

Re: Ovo jos niste videli ( sta nije u redu sa mojom igrom? )

roba59 napisao:

This report card is based on 2,024 hands

Premali sample.

bio bi ti zahvalan ako te ne mrzi da sad pogledas: http://www.pokertableratings.com/stars-grader/miloshb

00

Re: Ovo jos niste videli ( sta nije u redu sa mojom igrom? )

1. Ako ćeš kao alat za analizu igre koristit grader od PTR-a nećeš daleko dogurat
2. Opet premali sample

wink

...old people at weddings always poke me and say ''you're next'' so i started doing the same thing to them at funerals
00

Re: Ovo jos niste videli ( sta nije u redu sa mojom igrom? )

Ok, slazem se sa prvim al ucinilo mi se da bi roba dao komentar i na PTR kad povecam sample. A sa drugim se ne slazem 9.6k je sasvim pristojan broj ruku pogotovu sto iste ocene imam poslednjih par hiljada ruku.

00

Re: Ovo jos niste videli ( sta nije u redu sa mojom igrom? )

Odigraj 100 000 ruku na jednom limitu,pa ces imati kakav takav uvid u stanje.

00

Re: Ovo jos niste videli ( sta nije u redu sa mojom igrom? )

-b3k's- napisao:

1. Ako ćeš kao alat za analizu igre koristit grader od PTR-a nećeš daleko dogurat

Evo čovjek ti je sve objasnio. Kako da ti netko da komentar tvoje igre pomoču ocjena na PTR koje su bezveze tamo postavljene?
Po onom što se vidi (zarada/bb/100) loše igraš a 10k handova i nije neki sample.

club  heart  diamond  spade
00

12

Re: Ovo jos niste videli ( sta nije u redu sa mojom igrom? )

kontam i ja da imam los rezultat, ali je stvar u tome da ne mislim da igram toliko lose. Redovno mi se desava da protivnik igra preflop potpuno besmisleno, tipa prati moj raise ( AK ) sa 43s i izadju mu dve cetvorke i naravno triling mi ne padne na pamet i izgubim sve za stolom. Ili raisaju pre flopa 106s i dobiju straight i slicno...Zeleo bi da znam kako da igram protiv toga jer s tight igrom cini mi se da sam redovno u gubitku jer se stalno slupam iz vec navedenih razloga...

00

13

Re: Ovo jos niste videli ( sta nije u redu sa mojom igrom? )

Pa nitko za sebe ne misli da igra lose, ali opet riba ima koliko oces... ma opcenito rijetki (micro) igraci ce se suocit sa cinjenicom da nisu ulozili dovoljno vremena za napredovanje, svi (srecom) misle da mogu bitat igru bez ucenja.
Ovo sto se tice da villan ulovi 2 para sa 43 i sl. i da je to razlog sto gubis je pokazatenj malog sample-a. Ali reci cu jos da ce ti tight igra pojednostavit post flop odluke ali to ne znaci da ne mozes radit EV- playeve, jer tight igra ne garantira da ces bit winning player (i ako NL2 mozes bitat tight pf igrom i fit or fold post flop big_smile)...

when you feel like quitting think about why you started..
00

14

Re: Ovo jos niste videli ( sta nije u redu sa mojom igrom? )

Ne znam da li nisam spreman uciti, cituckam redovno pomalo literaturu...A to sto sam naveo mi se redovno desava i kad vidis da sam neku sesiju u minusu 90% su sanse da je zbog takvih gubitaka. Kad dobijem ruku - dobijem obicno malo, a kad izgubim izgubim dosta jer ne mogu da poverujem sta ljudi sve igraju...

00

15

Re: Ovo jos niste videli ( sta nije u redu sa mojom igrom? )

Truman napisao:

Kad dobijem ruku - dobijem obicno malo, a kad izgubim izgubim dosta jer ne mogu da poverujem sta ljudi sve igraju...

drugim rijecima zelis rec da neznas value betat i da si calling station? wink
nisam ja ono gore napisao konkretno za tebe nego opcenito, ali reci cu jednu stvar rijetki se poistovjecuju sa mojim "potpisom".

when you feel like quitting think about why you started..
00

16

Re: Ovo jos niste videli ( sta nije u redu sa mojom igrom? )

izgleda, propustam da ulozim velike raisove jer se plasim da cu ih oterati, a sa druge strane ne umem da foldam na turnu i riveru kad imam dva para i vise ( a cesto i samo najvisi par kad mislim da me blefiraju ). I kad to saberes dobijes loose igraca...

Zadnji popravljao Truman (27-01-2011 23:26:31)

00

Re: Ovo jos niste videli ( sta nije u redu sa mojom igrom? )

Zasto jednostavno ne pocnes stavljat ruke koje te muce na forum i gdje na primjer mislis da si propustio da ulozis veliki raise? usput imas pokertracker koji ima free trial 60 dana a hem ima 15 dana a imas i crackani za nac i bacis par slika iz hema, po pozicijama i slicno i odma dobijes kvalitetan odgovor je li trebas nesto promjenit u igri, npr. odma se vidi jel igras previse iz blindova odnosno oop, pretigh sa co & btn, velik cbet i slicno.

Zadnji popravljao Andre_787 (27-01-2011 23:51:34)

00

Re: Ovo jos niste videli ( sta nije u redu sa mojom igrom? )

Truman napisao:

kontam i ja da imam los rezultat, ali je stvar u tome da ne mislim da igram toliko lose. Redovno mi se desava da protivnik igra preflop potpuno besmisleno, tipa prati moj raise ( AK ) sa 43s i izadju mu dve cetvorke i naravno triling mi ne padne na pamet i izgubim sve za stolom. Ili raisaju pre flopa 106s i dobiju straight i slicno...Zeleo bi da znam kako da igram protiv toga jer s tight igrom cini mi se da sam redovno u gubitku jer se stalno slupam iz vec navedenih razloga...

U pokeru se baš ne može generalizirat, ali kad bi išli generalizirat rekao bi ti da protiv takvih igrača igraš tight i straightforward. Znači nemoj betat i rejzat bez henda ili bez potencijalnog henda tj. sa hendom gdje te on dominira ili u kojem nemaš dovoljno equitya... tipa TPTK je nuts protiv njih u 90% slučajeva i na ok bordovima možeš betat sva 3 streeta za value, ali isto tak nemoj overplayat neke hendove (većinom mislima na JJ+, AK), puno puta ćeš morat bacit neke premium hendove na nekim bordovima. Uglavnom nisam ti reko niš pametno jer se to ne može tak reć. Moj savjet ti je da što više igraš i što više pručavaš hand history od drugih igrača i sam uočiš koji su to spotovi u kojima možeš tražit value tj. u kojima si većinom slučajeva beatan. Svaki početak je težak, jbg, tako ti je to i u životu i u pokeru i moraš puno vremena uložit da bi te se to na kraju isplatilo... sretno

...old people at weddings always poke me and say ''you're next'' so i started doing the same thing to them at funerals
00

19

Re: Ovo jos niste videli ( sta nije u redu sa mojom igrom? )

Zahvaljujem na komentarima, nisam znao da pokertracker ima toliki free trial. Skinucu ga. Mislim da je 60 dana sasvim dovoljno da se snimi necija igra...

00

20

Re: Ovo jos niste videli ( sta nije u redu sa mojom igrom? )

instalirao sam poker tracker, trazi mi da pre nego sto unesem nick uradim "import poker history". Gde to da nadjem?

00

21

Re: Ovo jos niste videli ( sta nije u redu sa mojom igrom? )

tu sve imas http://www.pokertracker.com/products/PT3/docs/

Zadnji popravljao Tonac (29-01-2011 00:28:27)

when you feel like quitting think about why you started..
00

22

Re: Ovo jos niste videli ( sta nije u redu sa mojom igrom? )

Ako biste pogledali moju stat sa pokertrackera...gde su mi slabe tacke i tako to...

http://img248.imageshack.us/img248/2344/pokertrackergraph1.png

Uploaded with ImageShack.us
http://img641.imageshack.us/img641/968/pokertrackerstat1.png

Uploaded with ImageShack.us

Zadnji popravljao Truman (22-02-2011 14:36:36)

00

23

Re: Ovo jos niste videli ( sta nije u redu sa mojom igrom? )

http://archives1.twoplustwo.com/showfla … er=4946669
http://forumserver.twoplustwo.com/78/mi … ts-699669/
http://forumserver.twoplustwo.com/78/mi … er-791734/
http://www.boards.ie/vbulletin/showthre … 2055197237

Evo ti par linkova koji se bave sa trazenjem leakova sa PT3. Ali pripazi samo dali je za 6max ili 10max, cini mi se da ti igras 10max

when you feel like quitting think about why you started..
00

24

Re: Ovo jos niste videli ( sta nije u redu sa mojom igrom? )

Igram 9 max. Sad ću da vidim šta je to, hvala u svakom slučaju...

00

25

Re: Ovo jos niste videli ( sta nije u redu sa mojom igrom? )

Receno mi je na 2plus2 forumu da mi je igra previse "nitty" pretpostavljam da to znaci isto sto i tight.
I receno mi je da umesto 10/5 igram 20/15, je l to znaci da igram sa sirim rasponom ruku i da vise betam sa small blinda?

00