Tema: Za što se specijalizirat?

Nisam baš totalni početnik, znam pravila igre i neke osnovne stvari, igrao za playmoney, malo freerollove pa onda male turnire 1$ and below. Sve sam spiskao. lol  Prejaki su za mene. neutral  Sad zaozbiljno... Obožavam poker, neke varijante, formate više, neke manje.Volio bih postat online pokerpro cool , da mogu od pokera dostojno živit. Da to postignem, spreman sam učiti dan i noć, čitat, analizirat. Vjerujem da ću do svog cilja brže doć ako se specijaliziram za samo jednu varijantu pokera i samo nju guram. KAko kaže stara narodna "ako želiš doć do vode, kopaj bunar na jednom mjestu". Znam da ima igrača koji uspješno mogu igrati više varijanti ali to su genijalaci. Ja nisam.  Kako da se odlučim, koju varijantu, format no limit holdema da izaberem? Da li da izaberem onaj format kojeg najviše volim igrat, ili da igram varijantu gdje se najviše zarađuje (btw gdje se najviše zarađuje, ne znam)? Gdje skill najviše dolazi do izražaja a gdje sreća? U kojim formatima rake najviše ubija (u HUSNG najviše, u MTT-ovima najmanje - tako mi se čini, ispravite me ako griješim). Koliko dobro multitableam (jako slabo, zasad)? To su neka pitanja koja sebi postavljam. Molim uspješne igrače s ovog sajta (TEAM POKERPRO najviše  big_smile ) da mi pomognu da donesem odluku i da mi odgovore na ova pitanja.
Hvala unaprijed! smile

Zadnji popravljao IdiotFromNorthernEurope (11-01-2011 23:30:21)

Heads up Sit and Go igrač
00

Re: Za što se specijalizirat?

ako si spreman ucit dan i noc, citat i analizirat ko manijak, nista ti drugo nije potrebno. Volis poker, i igraj ono sto volis.

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

Re: Za što se specijalizirat?

Daj malo koristi i enter..

IdiotFromNorthernEurope napisao:

gdje se najviše zarađuje

Na največim limitima... Svejedno kaj igraš..

IdiotFromNorthernEurope napisao:

Gdje skill najviše dolazi do izražaja a gdje sreća?

In the long run, skill uvijek prevladava... U svakoj varijanti u kratkom roku prevladava sreća.

IdiotFromNorthernEurope napisao:

U kojim formatima rake najviše ubija (u HUSNG najviše, u MTT-ovima najmanje - tako mi se čini, ispravite me ako griješim).

Ne zamaraj se s time...

00

Re: Za što se specijalizirat?

O tvom rollu ovisi sto mozes igrati!
Al kao i svakom pocetniku mislim da bi ti bilo najbolje krenuti sa 6max sngo-ovima(normal speed) na tiltu/starsu 2$ bi !
Imas hrpu videova i ovdje a i na ostalim site-ovima i probaj to igrat i beatat dok ne napravis neki znacajni roll za cash!

00

Re: Za što se specijalizirat?

Udri samo po cashu,probaj 6max i FR pa vidi sta ti je bolje. Tamo se igra pravi poker,na turniru se moze stoki posrecit da osvoji nesto,a na cashu ako ne znas igrat mozes se jebat,tako da mislim da skill najvise na cashu dolazi do izrazaja.

EDIT: jos da dodam,na turnirima su veci swingovi,na cashu ako si winning player imas konstantnu zaradu

Zadnji popravljao RufMichAn666 (11-01-2011 23:46:58)

00

6

Re: Za što se specijalizirat?

IdiotFromNorthernEurope napisao:

Da li da izaberem onaj format kojeg najviše volim ig

Nemam pojma šta da ti odgovorim,ali samo znam da se većina ljudi koje sam pratio uvijek vraćaju "prvoj ljubavi" odnosno igri sa kojom su počinjali u pokeru i kojoj su "ostavili" ono prvo nadahnuće i polet.
Drugo stvar....ako si pobjednik ( i sve ono što ovaj pojam nosi) svejedno ti je šta ćeš igrati, i obratno, ako si luzer možeš se godinama uzaludno šaltati po igrama smile
Ovi prvi ako stvarno žele uspjeti će u bilo kojoj igri,a drugi će uvijek naći neku manu koja ih kao smeta.

E sad ima i nekih drugih okolnosti na temelju kojih bi se trebao opredijeliti. Kod mene npr. je presudna stvar koja naginje cash igri da se mogu u datom momentu,praktički momentalno,odlogirati sa pokera i otići po nekom drugom poslu,što kod turnira ne bi išlo. smile

00

Re: Za što se specijalizirat?

karik napisao:

Nemam pojma šta da ti odgovorim,ali samo znam da se većina ljudi koje sam pratio uvijek vraćaju "prvoj ljubavi" odnosno igri sa kojom su počinjali u pokeru i kojoj su "ostavili" ono prvo nadahnuće i polet.

eeeeee da da da

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

Re: Za što se specijalizirat?

badugi...90% ih ne zna ni pravila, jako profitabilno i na nekim mid stakesima

edit: tek sad vidim da je za holdem, 6 i 9 man sng-ove ti je najlakse za naucit i brzo izgradit roll...kada izgradis pristojan roll onda isprobaj razne varijante pa vidi sto ti vise pase

Zadnji popravljao kerpoker (12-01-2011 00:34:09)

00

Re: Za što se specijalizirat?

Ja bi ti prepručio da igraš cash. I to počni od NL2. Depozitaj 50$, ako trenutno nemaš, probaj uštedit ili iskoristi neki od free bankrolla. I sad imaš volju radit i učit dan i noć, ali ako ne stekneš u početku neke navike ili ako ćeš bit psihički slab da ti swingovi utječu na motivaciju i želju za igrom i napretkom, ako stekneš naviku cashoutanja malih iznosa, bonusa, rejkbacka jer ti dobro ide na NL5, NL10 (nebitno) onda će ti vrlo vjerojatno to postati rutina i utopit ćeš se u prosjeku... U svakom slučaju sretno, čeka te težak put.

Zadnji popravljao -b3k's- (12-01-2011 01:44:17)

...old people at weddings always poke me and say ''you're next'' so i started doing the same thing to them at funerals
00

10

Re: Za što se specijalizirat?

najbolje ti je za pocetak 6max  9man sngove od 1 dollara...najlaksi su...pa posli kad se usemis probat Hu,cash,mtt i onda tek odabrat....

00

Re: Za što se specijalizirat?

Najvise se zaradjuje tamo za sto si spreman ulozit maksimalan trud i ucenje, svaka vrsta pokera je profitabilna.
Probaj sve, odigraj 50k handova 6max i full ring, odigraj 500 sngova do max 9 ljudi, odigraj 9-45 ljudi itd. sve probaj u odredenoj kolicini i nakon toga bi trebao imati laganu odluku i onda ucenje ucenje ucenje i no tilt

00

12

Re: Za što se specijalizirat?

RufMichAn666 napisao:

EDIT: jos da dodam,na turnirima su veci swingovi,na cashu ako si winning player imas konstantnu zaradu

Na stranu što varijanca ovisi o ROI-ju odnosno BB/100, al mislim da je generalno veća kod cash nego kod STT SNG igrača.. MTT igrači su naravno priča za sebe..

00

Re: Za što se specijalizirat?

-b3k's- napisao:

Ja bi ti prepručio da igraš cash. I to počni od NL2. Depozitaj 50$, ako trenutno nemaš, probaj uštedit ili iskoristi neki od free bankrolla. I sad imaš volju radit i učit dan i noć, ali ako ne stekneš u početku neke navike ili ako ćeš bit psihički slab da ti swingovi utječu na motivaciju i želju za igrom i napretkom, ako stekneš naviku cashoutanja malih iznosa, bonusa, rejkbacka jer ti dobro ide na NL5, NL10 (nebitno) onda će ti vrlo vjerojatno to postati rutina i utopit ćeš se u prosjeku... U svakom slučaju sretno, čeka te težak put.

pazi na ovaj psihički dio, nemoj bit retaj ko ja pa sjebat roll na tiltu, nikako još kontrolirat tilt, bože koje ja gluposti već radim na tiltu a počea igrat prije možda mjesec dana, spizdija već 40% bankrolla jer sam RETAJ!
nekako mi se čini da ipak neću bit do kraja godine milijunaš....:D
kad smo već na ovoj temi, ja igram cash games, ajde preporučite mi stranice za vježbu i knjige za čitat pliz...:S

00

Re: Za što se specijalizirat?

Ako igras microse nadji si sve sta mozes od verneera. Tip bas dobro objasnjava a ima i nekakav pdf od njega sto su u biti sabrani svi njegovi clanci sa 2+2 vezani za micro.
Od videa od njega imas Climbing Mt. Micro, Crushing the micros
A taj pdf ti se zove moving through uNL 2010 verneer
Pa citaj, gledaj, igraj smile

Zadnji popravljao JabbaJinx (12-01-2011 04:07:18)

00

Re: Za što se specijalizirat?

Hvala svima na savjetima! smile  Odluka je pala. Igrat ću standardne SNG turnire s 9,10 igrača. smile

Heads up Sit and Go igrač
00

Re: Za što se specijalizirat?

JabbaJinx napisao:

Ako igras microse nadji si sve sta mozes od verneera. Tip bas dobro objasnjava a ima i nekakav pdf od njega sto su u biti sabrani svi njegovi clanci sa 2+2 vezani za micro.
Od videa od njega imas Climbing Mt. Micro, Crushing the micros
A taj pdf ti se zove moving through uNL 2010 verneer
Pa citaj, gledaj, igraj smile

a ima i moving up through in 2011

http://forumserver.twoplustwo.com/174/p … -a-949246/

00

Re: Za što se specijalizirat?

dabac napisao:

Na stranu što varijanca ovisi o ROI-ju odnosno BB/100, al mislim da je generalno veća kod cash nego kod STT SNG igrača.. MTT igrači su naravno priča za sebe..

STT sng imaju puno vece swingove nego cash game.
pocni sa cashom.

club  heart  diamond  spade
00

Re: Za što se specijalizirat?

evo dolje link od pdf-a za skinuti ako nekog zanima a ne moze naci

http://www.4shared.com/document/MSpdGKi … ernee.html

00

Re: Za što se specijalizirat?

Predomislio sam se. tongue  Ipak će bit Heads Up No limit Holdem. To mi se nekako najviše sviđa. big_smile  A i može se igrat u svim formatima: SNG, cash, čak MTT. Tako da je to još jedan plus.

Heads up Sit and Go igrač
00

20

Re: Za što se specijalizirat?

HU ti je najtezi oblik pokera, ja ti ga ne bi preporucio obzirom da si pocetnik...

when you feel like quitting think about why you started..
00

21

Re: Za što se specijalizirat?

IdiotFromNorthernEurope napisao:

Nisam baš totalni početnik, znam pravila igre i neke osnovne stvari, igrao za playmoney, malo freerollove pa onda male turnire 1$ and below. Sve sam spiskao. lol

NHF, ali to je poker isto kao što je i sirnica burek. Playmoney i freerollove igra moja mlađa sestra, a čak joj i ide. Ako želiš okusiti pravi poker, vidjeti kako stojiš, koliko si u biti dobar i talentiran, kreni igrat za prave novce. Nemožeš dobiti nešto ako ne uložiš nešto.


IdiotFromNorthernEurope napisao:

Obožavam poker, neke varijante, formate više, neke manje.Volio bih postat online pokerpro cool , da mogu od pokera dostojno živit. Da to postignem, spreman sam učiti dan i noć, čitat, analizirat. Vjerujem da ću do svog cilja brže doć ako se specijaliziram za samo jednu varijantu pokera i samo nju guram.  Kako da se odlučim, koju varijantu, format no limit holdema da izaberem?

Odaberi onaj u kojem se osjećaš najugodnije dok igraš, ako ti je teško pratiti omahu, nemoj igrati omahu, ako ti je teško se nadmudrivati sa full ring stolom igraj 6 hand game, ako ti je teško staviti sve čipove u sredinu i kockat se tu i tamo, igraj limit poker. Nadam se da kužiš šta hoću reći. Na kojem stolu tj igri se najugodnije osjećaš to igraj.

IdiotFromNorthernEurope napisao:

Gdje skill najviše dolazi do izražaja a gdje sreća?

Mislim da je Roba već rekao, sreća je kratkotrajna, skill je dugotrajan, nemoj se time opterećivati.


Nisam član PokerPro tima ali se nadam da sam ti barem malo pomogao  wink

00