26

Re: U čemu griješim?

Btw ja se ne svadam sigurno big_smile
Samo raspravljamo, tako cemo doci do pametnih zkljucaka. Netko vise netko manje.

00

27

Re: U čemu griješim?

RufMichAn666 napisao:

S tim se potpuno slazem,ali tipkamo o pocetniku pa sam zbog toga prilagodio postove njemu i mislim da prvo treba naucit sto znaci "za value",a to sve spada pod osnovne pojmove odnosno najjednostavniju ABC igru.

Za ovo ostalo,reko sam da igras standardno jer na toliko stolova koliko ti igras nitko ne moze igrat divljacki jer je tesko sve pratiti za takav divljacki style

Divljački ne znači nestandardno niti standardno znači tight. Ovisi o specifičnoj situaciji i mrzim generaliziranje. Početnika trebaš natjerat na razmišljanje, a ne mu davat šablone.

I postat ću video danas koji sam jučer snimio pa ćeš mi reći dal je nemoguće razmišljat na 24 stola i radit "nestandardne" playeve.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

28

Re: U čemu griješim?

offtopic: Ajde stavi video šta prije da stignem pogledat prije spavanja smile

ontopic: Slažem se da je "standardna" igra bolja dok mu to ne postane rutina. Kada mu to postane rutina, onda može početi eksperimentirati i graditi svoj način igre. Ne može se izgraditi svoj način igre ako nemaš osnove. To pravilo vrijedi svugdje, ne samo u pokeru (nečeš sigurno počet učit integrale nekoga tko nezna šta je tablica množenja).

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

29

Re: U čemu griješim?

xViP napisao:

Tako onda odmah reci u prvom postu. Jedno je razmisljat o igiri a drugo je probavat gluposti samo zato sto nisu ABC. A da sam ja on upravo bi tako shvatio tvoj post. A koliko ce takvih fisheva bit na nl 50 protiv kojih ces tako igrat? Kad shvatis ABC i rangeve nije tesko to dodat nakon duzeg iskustva u igri.
Govorim to zato kaj sam i sam to prosao i mislim da znam koji je najbolji savjet. Izgubit ce se totalno ako sad pokusava takve stvari radit. Prvo osnove onda sve ostalo

Ako pročita sve knjige koje moze naci pod literaturom na forumu, trebao bi shvatiti što sam htio reći i zašto. I trebao bi onda već shvatiti zašto to radimo protiv A9 protiv takvog igrača i nema razloga ako razmišlja i zna zašto to radi, da to ne primjeni.

Koliko će takvih fisheva bit na NL50 protiv kojih ću tako igrat? Pozeljno barem jedan na svakom stolu. (lol lupio upravo drugi royal već ove godine dok pišem ovo)

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: U čemu griješim?

gmiko napisao:

Divljački ne znači nestandardno niti standardno znači tight. Ovisi o specifičnoj situaciji i mrzim generaliziranje. Početnika trebaš natjerat na razmišljanje, a ne mu davat šablone.

I postat ću video danas koji sam jučer snimio pa ćeš mi reći dal je nemoguće razmišljat na 24 stola i radit "nestandardne" playeve.

Mislim da je ponekad u pojedinim spotovima moguce ako igras s vpip do 20,ali da se cijelo vrijeme hvatas za sve villainove greske i da igras loose aggro na 24 stola s 3betom oko 10%,stealom 50%+,vpip preko 25,pa mozak bi ti explodirao. To je po mom razmisljanju non standard,ostalo je sve standard s ponekim playem koji postoji kod svakoga s vremena na vrijeme.

Rado cu pogledati tvoj video pa me uvjeri u suprotno big_smile

00

31

Re: U čemu griješim?

kak mos  igrat  brdo stolova i pisat  po forumu !?!?!?! ja  to fizicki nemrem stic na 15 stolova

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

Re: U čemu griješim?

on nije običan čovijek!  cool  cool  cool  cool

00

Re: U čemu griješim?

gmiko napisao:

(lol lupio upravo drugi royal već ove godine dok pišem ovo)

Vidis da ti donosimo srecu tongue

00

34

Re: U čemu griješim?

roba59 napisao:

Svadjate se bezveze...

@gmiko
Bolje da početnik ide korak po korak. Ne može odmah znati što je dobro, a što ne. Pogotovo ako nije očito ko zgurati AA preflop.
Pa nisi ni ti u početku svoje karijere 3betao A9o za value.
I u pokeru je teško naučiti ako isprobavaš nešto... Jednom će ga natkupiti, drugi put će protivnik imati hand i mislit će da play nije profitabilan...

Ne svađamo se, raspravljamo.

Uopće me nitko ne kuzi.
Hoću reći samo, umjesto da čovjeku davate šablone, potaknite ga na razmišljanje ili uputite na literaturu.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

35

Re: U čemu griješim?

gmiko napisao:
xViP napisao:

Tako onda odmah reci u prvom postu. Jedno je razmisljat o igiri a drugo je probavat gluposti samo zato sto nisu ABC. A da sam ja on upravo bi tako shvatio tvoj post. A koliko ce takvih fisheva bit na nl 50 protiv kojih ces tako igrat? Kad shvatis ABC i rangeve nije tesko to dodat nakon duzeg iskustva u igri.
Govorim to zato kaj sam i sam to prosao i mislim da znam koji je najbolji savjet. Izgubit ce se totalno ako sad pokusava takve stvari radit. Prvo osnove onda sve ostalo

Ako pročita sve knjige koje moze naci pod literaturom na forumu, trebao bi shvatiti što sam htio reći i zašto. I trebao bi onda već shvatiti zašto to radimo protiv A9 protiv takvog igrača i nema razloga ako razmišlja i zna zašto to radi, da to ne primjeni.

Koliko će takvih fisheva bit na NL50 protiv kojih ću tako igrat? Pozeljno barem jedan na svakom stolu. (lol lupio upravo drugi royal već ove godine dok pišem ovo)

Uhh da se poker tako brzo uci i provodi u djelo nakon 3 mj bi vec svi bili na mid stakesima big_smile
Sad reci ok krivo sam se izrazio u prvom postu, htio sam samo rec da treba naucit razmisljat i gotovo  cool

Zadnji popravljao xViP (12-01-2011 23:21:23)

00

36

Re: U čemu griješim?

HU $1+0,10 gmiko vs xVip ftw!

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

37

Re: U čemu griješim?

dfable napisao:

HU $1+0,10 gmiko vs xVip ftw!

Necu igrat za roll

00

38

Re: U čemu griješim?

roba59 napisao:
xViP napisao:

Prvo osnove onda sve ostalo

+1
Treba prvo savladati osnove, ali ne zato da si digne roll, već zato da se ne izgubi i da savlada igru korak po korak.

Ovo stoji, ali po mojem mišljenju, ako ne znamo što znači 3betat for value i jest osnova i ne kuzim zašto bi itko uopće igrao ako to ne zna, a fala bogu ima otkuda naučit i to besplatno, za razliku kad smo mi počinjali.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

39

Re: U čemu griješim?

http://www.pokerpro.com.hr/forum/viewtopic.php?id=3912

BTW, jel netko primjetio da 4ladX-a nema...

00

40

Re: U čemu griješim?

pa  online  je  LOL

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

41

Re: U čemu griješim?

gmiko napisao:

Brze ce napravit BR ak radi "pizdarije" i ima winrate 20bb/100 nego "ABC" i winrate 4bb/100.

lol

00

42

Re: U čemu griješim?

Eto ti ga na. On nije covjek. Kako znas da te je netko spomenuo?

00

43

Re: U čemu griješim?

dfable napisao:

offtopic: Ajde stavi video šta prije da stignem pogledat prije spavanja smile

ontopic: Slažem se da je "standardna" igra bolja dok mu to ne postane rutina. Kada mu to postane rutina, onda može početi eksperimentirati i graditi svoj način igre. Ne može se izgraditi svoj način igre ako nemaš osnove. To pravilo vrijedi svugdje, ne samo u pokeru (nečeš sigurno počet učit integrale nekoga tko nezna šta je tablica množenja).

Ali neću se ni kladit za pare tko će prije pomnozit napamet 10 troznamenkastih brojeva ako ne znam tablicu mnozenja. Ocito se ne slazemo sto su osnove. Ak ne zna zašto 3beta, nek čita još prije nego ide dalje igrati. Neće to naučit igrom.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

44

Re: U čemu griješim?

RufMichAn666 napisao:

Mislim da je ponekad u pojedinim spotovima moguce ako igras s vpip do 20,ali da se cijelo vrijeme hvatas za sve villainove greske i da igras loose aggro na 24 stola s 3betom oko 10%,stealom 50%+,vpip preko 25,pa mozak bi ti explodirao. To je po mom razmisljanju non standard,ostalo je sve standard s ponekim playem koji postoji kod svakoga s vremena na vrijeme.

Rado cu pogledati tvoj video pa me uvjeri u suprotno big_smile

Na nekom stolu ću igrat 14/12, na nekom 34/30. To apsolutno nema veze s brojem stolova.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

45

Re: U čemu griješim?

gmiko, ja kužim šta želiš reči, ali mislim da je problem u tome da je prošlo jaaaaako dugo vremena kada si počinjao igrati poker i da si zaboravio onaj osjećaj nesigurnosti, znojenje dlanova i lupanje srca kada dobiješ raise od fisha a držiš AKs, znaš da moraš 3betat za value jer je to ispravno ali te "strah". A taj "strah" je moguće pobijediti jedino igrom i stjecanjem rutine. A kako će tek 3betat A90 za value kada i sa AKs to teško radi. Ovo ne govorim napamet, imam dva frenda kojima konstantno pratim igru duže vrijeme i još uvijek kmeču kada trebaju 3betat, a da ne govorim kakve reakcije sam dobivao kada sam im prije par mjeseci objašnjavao da ne mogu callat 3bet sa AK oop.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: U čemu griješim?

Uhh uhh uhh..hoces mozda,ali vpip pfr u hemu za taj cijeli session ti svejedno nece prelazit 20.

00

47

Re: U čemu griješim?

puki86 napisao:

kak mos  igrat  brdo stolova i pisat  po forumu !?!?!?! ja  to fizicki nemrem stic na 15 stolova

A multitasker po prirodi. smile

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: U čemu griješim?

in b4 OP: a sta je vpip i 3b? big_smile
nek prvo bude nit onda poslije sta zeli cool

00

49

Re: U čemu griješim?

xViP napisao:

Uhh da se poker tako brzo uci i provodi u djelo nakon 3 mj bi vec svi bili na mid stakesima big_smile
Sad reci ok krivo sam se izrazio u prvom postu, htio sam samo rec da treba naucit razmisljat i gotovo  cool

Amen.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

50

Re: U čemu griješim?

RufMichAn666 napisao:

Uhh uhh uhh..hoces mozda,ali vpip pfr u hemu za taj cijeli session ti svejedno nece prelazit 20.

Ako je na svakom od 20 situacija takva da je na svakom 34/30 optimalno onda hoće.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00