Re: idem i ja po supernovu

Ja ču samo to kazat : Short term poker is variance, variance is sick.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=CWy_0_r3pJI#at=130

00

227

Re: idem i ja po supernovu

Sick down, ako sam dobro gledao cca 19,20BI, brijem da bi meni samopouzdanje nakon ovog palo na 0.Pogotovo što igraš, barem po statsima, solidnu TAG igru , ajd shvatio bi da se s takvim padom pojavi netko ko igra 30/25, gro agro, pa ima velike down-ove i up-ove. U svakom slučaju želim ti što brži up up up i da ti se zeleni više od White Hart Lane-a juče u Londonu.   p.s. Ne mogu odoljeti, a da se ne sjetim onih koji smatraju da je 20,25 BI dovoljno za NL50+. smile

Nowdays, at financial crisis, I dont give people to much kredit for second and third barrel!
00

228

Re: idem i ja po supernovu

srecom imao sam 60BI kad  je ovo krenulo,al igram na  24 stola  pa se  moze desit  ovakav  swing  bez obzira  na  TAG igru, kada  bi igrao na  4-6 stolova  onda  bi sa  30BI prelazio na veci limit
btw danas  opet  prvi session -90$ dvaput overpar  na set, overpar  na  veci overpar, TPTK na turnani dvopar -- izgleda  nikad  kraja

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

229

Re: idem i ja po supernovu

puki86 napisao:

srecom imao sam 60BI kad  je ovo krenulo,al igram na  24 stola  pa se  moze desit  ovakav  swing  bez obzira  na  TAG igru, kada  bi igrao na  4-6 stolova  onda  bi sa  30BI prelazio na veci limit

ne bi li na vecem broju stolova trebala biti manja varijanca?

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

230

Re: idem i ja po supernovu

stu napisao:
puki86 napisao:

srecom imao sam 60BI kad  je ovo krenulo,al igram na  24 stola  pa se  moze desit  ovakav  swing  bez obzira  na  TAG igru, kada  bi igrao na  4-6 stolova  onda  bi sa  30BI prelazio na veci limit

ne bi li na vecem broju stolova trebala biti manja varijanca?

veća, ali zbog broja handova koje igraš će se obv brže izravnati(doći u normalu) smile
6 stolova FTW

When you got nothing, you got nothing to lose
00

231

Re: idem i ja po supernovu

kiklop napisao:
stu napisao:
puki86 napisao:

srecom imao sam 60BI kad  je ovo krenulo,al igram na  24 stola  pa se  moze desit  ovakav  swing  bez obzira  na  TAG igru, kada  bi igrao na  4-6 stolova  onda  bi sa  30BI prelazio na veci limit

ne bi li na vecem broju stolova trebala biti manja varijanca?

veća, ali zbog broja handova koje igraš će se obv brže izravnati(doći u normalu) smile

to sad kontriraš samom sebi ja bih rekao smile upravo to što si rekao znači da je manja varijanca.

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

232

Re: idem i ja po supernovu

pa zato sam i stavio smile

When you got nothing, you got nothing to lose
00

233

Re: idem i ja po supernovu

uglavnom, puki, potpuno mi je nelogicna tvoja izjava. ako igras na 24 stola, onda je manja vjerojatnost da ti se dogodi ovakav swing nego da igras na 4-6 stolova. upravo zato sto je varijanca manja. ovo govorim naravno, pod uvjetom da ti EV priblizno jednak. ako ti veci broj stolova drasticno utjece na kvalitetu igre, ako si sklon glupostima kad igras velik broj stolova (ovo ne vjerujem da jesi, al ne poznam te, pa kazem reda radi), onda je to druga prica. ali ako ti je kvaliteta igre jednaka ili podjednaka na 4-6 stolova i na 24 stola, onda je varijanca na 24 stola manja i vjerojatnost velikih swingova manja.

upravo zato mi nema smisla da igras 24 stola sa 60BI, a da bi igrao 4-6 stolova sa 30BI. doduse, znam sto tome moze biti razlog: razlog moze biti sto ne zelis sa ogromnim dijelom bankrolla biti za stolovima. ali to je po meni opca zabluda i matematicki nema smisla.

znaci, da ja imam 2000$ na racunu i da mi je priblizno jednak EV kad igram 4-6 stolova ili 30 stolova, (i da igram full buyin), onda bih sa 1500$ sjeo na 30 stolova i igrao. varijanca je minimalna. ponavljam, druga je stvar ako ti velik broj stolova drasticno utjece na igru. ali ovako gledano, ta izjava mi nema smisla

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
10

Re: idem i ja po supernovu

To nije bas tocno, varijanca na 24 stola je puno puno veca nego na recimo 6 jer nemas toliko vremena za raszmisljat i nemos pratit sve stolove i pisat noteove na svim igracima. i ako igrac i malo tilta jedan bad beat moze prouzrocit igranje b igre na 24 stola sto je gore nego igrat b igru na 6 stola

10

235

Re: idem i ja po supernovu

stu napisao:

ali ako ti je kvaliteta igre jednaka ili podjednaka na 4-6 stolova i na 24 stola

not posibl.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

236

Re: idem i ja po supernovu

vise stolova = manji winrate = veca varianca

00

237

Re: idem i ja po supernovu

Andre_787 napisao:

To nije bas tocno, varijanca na 24 stola je puno puno veca nego na recimo 6 jer nemas toliko vremena za raszmisljat i nemos pratit sve stolove i pisat noteove na svim igracima. i ako igrac i malo tilta jedan bad beat moze prouzrocit igranje b igre na 24 stola sto je gore nego igrat b igru na 6 stola

hm, mislim da se izrazom "varijanca" barata bezveze  hmm

ja sam i rekao da je druga prica ako ti igra na 24 stola drasticno utjece na igru. i to obicno i je cest slucaj. logicno da neces moci sve notese zapisati koje bi zapisao na 4-6 stolova itd itd, ima hrpa stvari. ali to ne znaci da je varijanca veca. kako god okrenes, varijanca je s vecim brojem odigranih ruku manja.

moze ti samo EV biti losiji nego inace (manji).

takodjer, kazes da igranje B igre na 24 stola moze biti gore na igranje B igre na 6 stolova. s tim se apsolutno slazem i upravo to sam i rekao. "ako ti veci broj stolova drasticno utjece na kvalitetu igre, ako si sklon glupostima kad igras velik broj stolova, onda je to druga prica".

al nekako za pukija koji puca na supernovu ne vjerujem da moze toliko gluposti raditi da bi mu to drasticno upropastilo kvalitetu igre i da je toliko sklon B ili C igri ako nesto krene po zlu. kazu ljudi "u strahu su velike oci", i zbog toga mozda ni ja ne bih sa cijelim rollom ili 75% rolla sjeo za 30 stolova.. ali ukoliko je u pitanju igrac koji nije sklon tiltu, onda je ustvari jako jako tesko izgubiti toliko velik broj BI igrajuci 24 stola.

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

238

Re: idem i ja po supernovu

Tilt napisao:

vise stolova = manji winrate = veca varianca

netocno. moze biti samo

vise stolova = manji winrate i manja varijanca.

dakle za manji winrate se slazem i to je logicno da je manji winrate. ali je i manja varijanca

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

239

Re: idem i ja po supernovu

netocno.

00

Re: idem i ja po supernovu

Ja ne znam što je točno od ovoga, al i mene pere 10bi downswing i popizdit cu, isto se moram vratit na jebeni 20 i 30 nl  roll
Puki drzi se

I learned a ton from the book previously written by Barry Greenstein:
-When someone dies and has a heart attack, let him lay there and die, and divide the money evenly.
-Have your wife come with you for good sex, if she isn't in the mood, then find a prostitute.
-Stay up all night to keep the fish playing, if all else fails, find a teammate to play while you are off.
00

241

Re: idem i ja po supernovu

Tilt napisao:

netocno.

ajde mi onda definiraj varijancu.

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

Re: idem i ja po supernovu

stu napisao:
Tilt napisao:

vise stolova = manji winrate = veca varianca

netocno. moze biti samo

vise stolova = manji winrate i manja varijanca.

dakle za manji winrate se slazem i to je logicno da je manji winrate. ali je i manja varijanca

da je ovako onda bi svi peglali 24 stola i nikad ne bi nikome rekao da igra previse stolova smile

00

243

Re: idem i ja po supernovu

The difference between your short term results and long term expectation.

1. sto je google izbacio..

Recimo da na 6 stolova imas 3x KK na AA u sessionu, na 24 stola ces ih imat12x.. Bubam bezveze al kuzis vald sta hocu rec. Isto tako i s AA na KK . Zato su na 24 stola bar meni bili jako cesti sessioni od +-10bi i vise, sto znaci da je varianca veca

00

244

Re: idem i ja po supernovu

Tilt napisao:

Recimo da na 6 stolova imas 3x KK na AA u sessionu, na 24 stola ces ih imat12x.. Bubam bezveze al kuzis vald sta hocu rec. Isto tako i s AA na KK . Zato su na 24 stola bar meni bili jako cesti sessioni od +-10bi i vise, sto znaci da je varianca veca

a pazi sad ovo, koristit cu tvoj primjer: imamo igraca koji pegla recimo na 4 stola. on ce u jednom danu imati 3x KK na AA, a u 4 dana ce ih imati 12x. znaci po tvojoj logici je varijanca veca nakon 4 dana?

mozemo ici i dalje, nakon mjesec dana ce imati 90x KK na AA, jel to onda jos veca varijanca?

cekaj malo, jel to onda znaci da sto vise igramo da nam je veca varijanca i da sve vise odstupamo od naseg EV-a?

jel ti sad kuzis sto ja ocu rec smile

veci broj ruku = manja varijanca. recimo da igras standardno 4-6 stolova. da li ces ti veci broj ruku ostvariti igrajuci mjesec dana, ili igrajuci 24 stola odjednom, potpuno je svejedno, to je i dalje veci broj ruku. dakle manja varijanca.

jedino o cemu mozemo pricati je koliko se winrate smanjuje igrajuci veci broj stolova smile

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

245

Re: idem i ja po supernovu

da sad  ne  qoutam sve  sto je  stu napisao, apsolutna  je  glupost  sto si napisao da  bi kvaliteta igre  trebala  bit  jednaka  na  4-6 i 24 stola, probaj upalit  24  stola  i igraj 2  dana ako mi ne  vjerujes  pa ces  se brzo razuvjerit-znaci apsolutno je  nemoguce da  bude  podjednaka  igra jer  nemozes  primjetit  neke  situacije u tako kratkom vremenu koje imas za  reagirat s time  je  automatski manji winrate sto vodi vecoj varijanci

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

246

Re: idem i ja po supernovu

stu napisao:
Tilt napisao:

Recimo da na 6 stolova imas 3x KK na AA u sessionu, na 24 stola ces ih imat12x.. Bubam bezveze al kuzis vald sta hocu rec. Isto tako i s AA na KK . Zato su na 24 stola bar meni bili jako cesti sessioni od +-10bi i vise, sto znaci da je varianca veca

a pazi sad ovo, koristit cu tvoj primjer: imamo igraca koji pegla recimo na 4 stola. on ce u jednom danu imati 3x KK na AA, a u 4 dana ce ih imati 12x. znaci po tvojoj logici je varijanca veca nakon 4 dana?

mozemo ici i dalje, nakon mjesec dana ce imati 90x KK na AA, jel to onda jos veca varijanca?

cekaj malo, jel to onda znaci da sto vise igramo da nam je veca varijanca i da sve vise odstupamo od naseg EV-a?

jel ti sad kuzis sto ja ocu rec smile

veci broj ruku = manja varijanca. recimo da igras standardno 4-6 stolova. da li ces ti veci broj ruku ostvariti igrajuci mjesec dana, ili igrajuci 24 stola odjednom, potpuno je svejedno, to je i dalje veci broj ruku. dakle manja varijanca.

jedino o cemu mozemo pricati je koliko se winrate smanjuje igrajuci veci broj stolova smile

Pa varianca ce se brze ispeglat ako igras 24 stola, to je istina, ali varianca je veca ako ti je winrate manji, imas milion takvih primjera i racunica po netu, googlaj malo..

00

247

Re: idem i ja po supernovu

ma mislim da se svi kužimo, tj. da smo na istoj valjnoj duljini, samo što stu to pokušava matematički precizirati što možda i jest istina što govori...no svi koji igramo poker znamo kako je na 24 stola igrat

When you got nothing, you got nothing to lose
00

Re: idem i ja po supernovu

stu razlicito je kad igras 6 stola i 50k ruku, i kad igras 24 stola i 50k ruku. Na duzi period ce ti veca varijanca biti na 24 stola, makar si odigrao isti broj ruku, kuzis...

I learned a ton from the book previously written by Barry Greenstein:
-When someone dies and has a heart attack, let him lay there and die, and divide the money evenly.
-Have your wife come with you for good sex, if she isn't in the mood, then find a prostitute.
-Stay up all night to keep the fish playing, if all else fails, find a teammate to play while you are off.
00

Re: idem i ja po supernovu

stu napisao:
Tilt napisao:

vise stolova = manji winrate = veca varianca

netocno. moze biti samo

vise stolova = manji winrate i manja varijanca.

dakle za manji winrate se slazem i to je logicno da je manji winrate. ali je i manja varijanca

ban the troll

Zadnji popravljao ribaaaaaa (10-03-2011 16:09:39)

00

Re: idem i ja po supernovu

kiklop napisao:

ma mislim da se svi kužimo, tj. da smo na istoj valjnoj duljini, samo što stu to pokušava matematički precizirati što možda i jest istina što govori...no svi koji igramo poker znamo kako je na 24 stola igrat

mene zanima jedno, tipa nanonoko i ostali top grinderi igraju na starsima 24 stola na 2 dell monitora od 30'', znaci ima vrhunsku opermu, table ninju i slicno. Koliko utjece kad igras tiled naspram, tipa kad grindas na laptopu 24 stolca stacked? on ipak, koliko toliko moze promatrati sta se događa, i imat neku bolju sliku nego kad ti sve iskace ko nenoramalno

I learned a ton from the book previously written by Barry Greenstein:
-When someone dies and has a heart attack, let him lay there and die, and divide the money evenly.
-Have your wife come with you for good sex, if she isn't in the mood, then find a prostitute.
-Stay up all night to keep the fish playing, if all else fails, find a teammate to play while you are off.
00