Tema: Kako najjeftinije proci sa isplatama

Bok,

Procitao sma ima dosta tema u vezi isplata, ali imam par pitanja pa ako tko ima ioskustva da podjeli.

NA moneybookersu imam u kunama valutu, hebiga kad sam otvarao nisam racunal da je bolje u USD. Po meni nije ni veliki bed imaju neku srednju tecajnu pa prebacuju varira nekad manje nekad vise.
Dakle, jel isplativo probati ono sto su neki pisali, otvoriti novi u USD ?

Drugo pitanje, vidim dosta ste pisali da imate devizne racune da vam mogu isplacivat, e sad ja imam obicni tekuci, ali kolko sam ja pronasao http://www.rba.hr/my/bank/news/news_det … anguage=HR barem rba ali kolko vidim pise HNB da je donjelo odluku, ima sve tekuce kunske i devizne sad pod jednim , odnosno multivalutne. Tak da me malo zbunjuje ovo kad pisete da devizne treba. Uglavnom meni je lova sjela i preko obicnog tekuceg.

E sad pitanje oni su mi od ispate skinuli kojih 2,5 % iznosa, dal znate dal oni sad to nesto opet transferiraju i preracunavaju, posto ej na MB u kunama a ne USd, ne bi oni tebali nista valute mjenjat, valjda, ili je to neka cifra koju oni uzmu za transakciju. I da li je to 2,5% na iznos, ili je to uvjek neka odredena cifra neovisna o iznosu isplate.

Vi koji vise isplacujete, ja tek pocetnik, bilo bi lijepo kakav info smile

Hvala

Zadnji popravljao Draqon (18-01-2011 17:15:33)

00

Re: Kako najjeftinije proci sa isplatama

Po meni je najbolje uplačivati direktno za deviznog ili žiro računa na poker site i obrnuto, bez bilo kakvih posrednika kao što su moneybookers. a da bi bio siguran otvori si poseban žiro račun u PBZ-u bez naknade i uplačuj i isplačuj koliko te volja.

00

Re: Kako najjeftinije proci sa isplatama

ja  sa  MB prebacujem na  zagrebacku na  devizni,nisam imao problema dosad 3-4 radna  dana  treba, cini mi se  da  MB uzima 14kn i zaba  8 kn il tak nes  neovisno o velicini transakcije

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

Re: Kako najjeftinije proci sa isplatama

PBZ devzini u eurima>moneybookers u eurima>poker site

dugoročno, definitivno najisplativije...

Zadnji popravljao -b3k's- (18-01-2011 17:52:40)

...old people at weddings always poke me and say ''you're next'' so i started doing the same thing to them at funerals
00

5

Re: Kako najjeftinije proci sa isplatama

kad smo vec kod ove teme, ja isto imam MB u kunama i pokusao sam prebacit na dolare i slao i mail, da bi na kraju mi rekli da se nemoze mjenjat valuta! pa sam napravio drugi acc. preko buraza pa sad igram preko njegovog i isplacujem preko njegovog sve na dolarima mi je

00

Re: Kako najjeftinije proci sa isplatama

-b3k's- napisao:

PBZ devzini u eurima>moneybookers u eurima>poker site

dugoročno, definitivno najisplativije...

Kako može biti jeftinije preko MB-a kad se npr. na PS-u ne uzima nikakva provizija niti za uplate niti za isplate?

00

Re: Kako najjeftinije proci sa isplatama

pa moneybookers je puno zgodniji ako malo češće igraš na više sajtova (primjer radi turnira), puno je jednostavnije prebacivati s njega po poker kućama; što se tiče isplate, neznam nisam puno računao, nek uzmu tu proviziju ne smeta mi, a i preko moneya ti je puno brže nego kad sendaš direktno na karticu preko nekih poker kuća(malo egzotičnijih smile )

i gore si spominja nekakav žiro račun, nemoj žiro koristit za poker transakcije nego tekući račun
sve transakcije koje koristiš preko žiroa su vidljive u poreznoj upravi

When you got nothing, you got nothing to lose
00

Re: Kako najjeftinije proci sa isplatama

1. Nećeš igrat samo na PS-u
2. Withdraw na PS-u na VISU je min 100$, na MB je 10$
3. Mogućnost brzog prebacivanja love s jednog sajta na drugi
4. Mogućnost slanja među korisnicima

uglavnom da ne nabrajam dugoročne prednosti MB-a za koje se isplati dat tih 1.8% lol i da skratim, moneybookers je must have za svakog tko se želi malo ozbiljnije bavit online pokerom...

...old people at weddings always poke me and say ''you're next'' so i started doing the same thing to them at funerals
00

Re: Kako najjeftinije proci sa isplatama

a ako si dobro podmazan onda uzmes ovaj VIP moneybookers i bas te briga big_smile

00

10

Re: Kako najjeftinije proci sa isplatama

hicpra napisao:

a ako si dobro podmazan onda uzmes ovaj VIP moneybookers i bas te briga big_smile

+1

http://www.pokerpro.com.hr/moneybookers/

00

11

Re: Kako najjeftinije proci sa isplatama

puki86 napisao:

ja  sa  MB prebacujem na  zagrebacku na  devizni,nisam imao problema dosad 3-4 radna  dana  treba, cini mi se  da  MB uzima 14kn i zaba  8 kn il tak nes  neovisno o velicini transakcije

Dobro puno ste svega napisali, ali mene jos uvjek zanima kak vama uzimaju banke , jel postotak od iznosa koji ispaltite ili je to uvjek fiksno neovisno o kolicini isplate. Samo puki je odgovorio to smile

00

12

Re: Kako najjeftinije proci sa isplatama

Fiksno je. Tebi su valjda više uzeli jer su vjerojatno kune pretvarali u drugu valutu (vjerojatno €) pa onda opet u kune.

00

13

Re: Kako najjeftinije proci sa isplatama

Obovazno si prebaci moneybookers u $ ili € (ovisno na kojim siteovima igraš) jer ti inače pri svakoj konverziju uzimaju provizuju (čini mi se nekih 2$), što znači da ti je dva puta obračunaju kad prebaciš novce s deviznog na poker site

Ja sam prije par mjeseci to obavio, uredno se javio supportu oni mi poslali upute kako da zatvorim stari račun i da im se javim kad otvorim novi račun. Oslobodili mi podatke o banci i kartici tako da ih mogu koristiti na novom računu. Jedino sam morao staviti novi mail i broj mobitela.

00

14

Re: Kako najjeftinije proci sa isplatama

kiklop napisao:

...i gore si spominja nekakav žiro račun, nemoj žiro koristit za poker transakcije nego tekući račun
sve transakcije koje koristiš preko žiroa su vidljive u poreznoj upravi

kakve veze ima ak su vidljivi u poreznoj up ak se ne placa porez na dobitke manje od 40K kn ? a niko vjerojatno tak velike svote ne isplacuje odjednom..jel si duzan prijavljivat opce kakve dobitke na pokeru manje od 40K?

Zadnji popravljao deco99 (19-01-2011 01:59:45)

Money isn't everything...unless you're playing in a rebuy tournament.
00

15

Re: Kako najjeftinije proci sa isplatama

kak meni nisu dali da  zatvorim i otvorim novi pederi jedni...

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

Re: Kako najjeftinije proci sa isplatama

deco99 napisao:

kakve veze ima ak su vidljivi u poreznoj up ak se ne placa porez na dobitke manje od 40K kn ? a niko vjerojatno tak velike svote ne isplacuje odjednom..jel si duzan prijavljivat opce kakve dobitke na pokeru manje od 40K?

Da, ali to vrijedi samo za igre na sreću koje se priređuju na prostoru RH. Uplate i isplate sa  sa igra na sreću koje se priređuju u inozemstvu nisu tolko "jasno" definirane tim zakonom.

...old people at weddings always poke me and say ''you're next'' so i started doing the same thing to them at funerals
00

17

Re: Kako najjeftinije proci sa isplatama

deco99 napisao:
kiklop napisao:

...i gore si spominja nekakav žiro račun, nemoj žiro koristit za poker transakcije nego tekući račun
sve transakcije koje koristiš preko žiroa su vidljive u poreznoj upravi

kakve veze ima ak su vidljivi u poreznoj up ak se ne placa porez na dobitke manje od 40K kn ? a niko vjerojatno tak velike svote ne isplacuje odjednom..jel si duzan prijavljivat opce kakve dobitke na pokeru manje od 40K?

ma možda ti nikad nitko to neće ni provjeravat, to je samo predostrožnosti radi...ali sve transkacije preko žr oni mogu provjeriti to je bit...
a ako si npr. student onda pogotovo nemoj isplaćivat na žr jer će ti starci imat problema ako si na njih prijavljen, ne zbog pokera već zbog zakona gdje možeš godišnje imati nekih 10k (neznam točno) neoporezivih primanja

eh da...online gambling je zabranjen, čak je i zakon prilično jasan ali mislim da još neće bit frke zbog toga obv

Zadnji popravljao kiklop (19-01-2011 02:21:04)

When you got nothing, you got nothing to lose
00

Re: Kako najjeftinije proci sa isplatama

kiklop napisao:

a ako si npr. student onda pogotovo nemoj isplaćivat na žr jer će ti starci imat problema ako si na njih prijavljen, ne zbog pokera već zbog zakona gdje možeš godišnje imati nekih 10k (neznam točno) neoporezivih primanja

50 000 kn

00

19

Re: Kako najjeftinije proci sa isplatama

prilično sam siguran da nije toliko, nešto si zabuca...10800 kn ja mislin, prije bilo 9600...tih 50k je nešto drugo

When you got nothing, you got nothing to lose
00

Re: Kako najjeftinije proci sa isplatama

Pa godisnje mozes imati prihode kao student do 50 000 kn. Ali to je preko student servisa tako da se tamo ipak neki dio oporezuje. Ako si ti mislio na nesto drugo onda sam vjerojatno u krivu

Zadnji popravljao JabbaJinx (19-01-2011 02:27:47)

00

21

Re: Kako najjeftinije proci sa isplatama

ja sam mislio na iznos do kojeg možeš biti prijavljen na roditelja (a da on ima poreznu olakšicu), ako to prijeđeš a roditelj te ima ka olakšicu onda slijedi kazna roditelju; vidio, napravio, platio smile

When you got nothing, you got nothing to lose
00

Re: Kako najjeftinije proci sa isplatama

haha, ok, my bad onda. Ja samo teoretiziram a vidim da si ti to vec i u praksi isprobao smile

00

23

Re: Kako najjeftinije proci sa isplatama

Evo da i odgovorim kad sam zapocel, dakle skuzil sma di gubim, MB je u kunama oni kad salju pretvaraju u eure , kadm isjeda u banku ide natrag u kune, dakle dva put gubim smile

Dakle trebam prebaciti MB u stranu valutu, i otvoriti devizni.

Vidim entko je napisao da ima u eurima, i neznam po kojoj logici je MB meni izabrao eure za ispaltu (imam u kunama slozeno), b3k, ti igras na nekom site koji je u  eurima ?

Da li se moze sloziti da ti MB isplacuju u USD ili E, to si negdje odaberes ili to oni sami ?

Jel ove vece poker kuce, PS i FT, imaju eure ili su u USD samo ?

00

24

Re: Kako najjeftinije proci sa isplatama

problem je da kad jednom slozis racun na MB da je dosta toga fiksno i nije podlozno promjenama..barem ako ne dostignes ovaj VIP..

ja isto imam pusionu jer imam MB u kunama..tako da sam sad srecu potrazio kod konkurencije..neteller, paypal i slicni s time da necu ponoviti gresku nego otvorit racun u $$$..

00

Re: Kako najjeftinije proci sa isplatama

Ako se nekom da odgovarat...

Koji je najveći iznos koji ste u jednoj transakciji povlačili? Na koji način (devizni, kartica, ...)? Jeste li kad imali pozive iz banke da objasnite otkud vam je uplaćen novac (nekoliko ljudi s pokerice je imalo slična zabavna iskustva)?

thnx

00