Tema: $22 9men, Q9o bubble

BU i BB su winning regovi, SB je 21/9 nakon 100 ruku

Wiz mrzi ovaj spot, a i BU je blizu. S druge strane, pojest će nas blindsi.
Push? Koji vam je bottom range u ovakvoj situaciji?

Absolute/UB Cereus No-Limit Hold'em Tournament, 150/300 Blinds (4 handed) - Absolute/UB Cereus Converter Tool from FlopTurnRiver.com

Button (t2130)
SB (t4105)
BB (t5385)
Hero (UTG) (t1880)

Hero's M: 4.18

Preflop: Hero is UTG with 9http://www.flopturnriver.com/pokerforum/images/smilies/diamond.gif, Qhttp://www.flopturnriver.com/pokerforum/images/smilies/spade.gif
Hero ?

00

2

Re: $22 9men, Q9o bubble

21/9 preko 100 ruku bubblea ili 21/9 preko 100 ruku ukupno?

00

Re: $22 9men, Q9o bubble

ukupno, prva partija s njim

00

4

Re: $22 9men, Q9o bubble

neznam dal koristiš hem ili pt, ali u hemu ti je pod hud options -> additional hud filters
filtriraj si statse koje će ti hud prikazivati ovisno o broju igrača, to je mnogo bolje imo jer se rangeovi mijenjaju dosta

00

Re: $22 9men, Q9o bubble

pa na osnovu 100 ruku ne moze se bas zakljuciti previse, a pogotvo ne na osnovu filtriranih tridesetak koliko ih je odigrano na bubbleu, podatak sam vise naveo radi stvaranja neke generalne slike o igracu...koristim hud filtere inace

00

Re: $22 9men, Q9o bubble

ma dobro, nisu statsi tu tolko bitni kolko stack sizes...nije bitno što imaš 6 BB. BTN ima samo 1 bb više što znači da moraš dosta tight igrati. Taman da imaš 4 bb, a BTN 5, opet ti dođe na isto...Ako tu shipaš Q9o, to je dobrano - EV IMO, tak da je to EZ fold

00

Re: $22 9men, Q9o bubble

ok, s čim  bi išao tu?

00

Re: $22 9men, Q9o bubble

vjerojatno nešto poput 77+, AT+ mislim da šire ne možeš...

eto wizz kaže još više tight, ali sve je to tu negdje:
88+, ATo+, AJs+

Zadnji popravljao iAcesHigh (04-02-2011 17:53:31)

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

Re: $22 9men, Q9o bubble

Ja bi shipao. Ultra short si, ali još veći problem je što imaš najmanji stack i blindsi prije dolaze do tebe nego do drugog najmanjeg stacka.
Ako tu ne shipaš, moraš se nadat da nitko neće shipat dok si na BB-u ili onda shipat any two na SB-u.

Ako je BB dobar, shipat će any two s buttona jer vas dvojica tu na bubbleu gotovo sve morate foldat.

00

10

Re: $22 9men, Q9o bubble

tu mora shove biti okoli top 35% (Q9o je okoli 30% če se ne motim), ker si zadnji po čipih in posledično tud izgubljaš fiold equity.

podatki 21/9 nam tukaj ne pomagajo saj ne vemo kako odprt je njegov calling range v teh situacijah, winning regularci pa imajo zelo tight calling range

00

Re: $22 9men, Q9o bubble

eto sad suprostavljenih mišljenja! smile

Razmišljao sam slicno kao i pajk - 3-6 BBa na bubbleu, pod uvjetom da nema super shortyja je zona kad wiz lagano saljem u PM (to mi je jedan jako dobar igrac rekao smile vjerujem mu na rijec) - jer ako budem cekao 77 i AJ, ode FE u vjetar. Problem je samo, kako znati koji range je onda ok.

Pajk - dva pitanja, ako ti se da. Na osnovu cega, obzirom da Wiz sugerira puno uzi range, pretpostavljas da je 35% dobro u ovoj situaciji?
I drugo, zanimljiv sharkscope graf. Sto se desilo, taking shots na HS ili nekakav standard downswing?

00

Re: $22 9men, Q9o bubble

možeš otići malo šire od wizza, ali ako si imalo ozbiljan SNG igraš mislim da ti je jasno da je Q9o puno predaleko za shove. čak bi prihvatio da shoveš neke Kx, ali nemoj pretjerivati i nemoj previše vremena trošiti na ovom... drž se samo sng wizza i zarađivat ćeš i više nego dovoljno, a kad ćeš biti dovoljno dobar da sng wizz zanemariš onda hand niti neće završiti na forumu jer ćeš znati da si dobro postupio wink

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

13

Re: $22 9men, Q9o bubble

Pajk - dva pitanja, ako ti se da. Na osnovu cega, obzirom da Wiz sugerira puno uzi range, pretpostavljas da je 35% dobro u ovoj situaciji?

Wiz ne upošteva future equitiya v dobljenem potu (recimo da te kliče BB in ti zmagaš race, sad si ti big stack na bubblu in lahko abusaš ostale), in pa če pravilno oceniš njihov calling range mislm da bi mogu dobit isto sliko

I drugo, zanimljiv sharkscope graf. Sto se desilo, taking shots na HS ili nekakav standard downswing?

std downswing, sem 13k pod EVjem letos, tako da ko se to obrne bo šlo tja k treba, so pa to highstakes igre in profit prihaja iz RBja pretežno (sm nekje 4k u plusu po SNE RBju  smile , pa čeprav sm mel hud dw).

00

14

Re: $22 9men, Q9o bubble

evo tkole:
http://i640.photobucket.com/albums/uu126/pokerpiko/321jhg.png?t=1296865770

zdej je tole nek osnoven calling range, vendar ga je treba prilagodit igralčevemu znanju, kar še poveča tvoj hand za favorit za shove; BB ne kliče z 9% ampak nekje 7%, saj se mu jebe za tvoj shove takorekoč, saj ti bo pobral blinde naslednji krog, in vsem ostalim. Če je igralec 3i po chipih tudi regularc, lahko pričakuješ da bo nekako bolj tight po defaultu, saj si potihem želi da ti izpadeš proti blindima or w/e. SB pa če je manijak spet vse spremeni, vendar tvoj M ni standardnih 4.18, ampak 3.51 (odbiješ 1 BB in nato deliš stack s potom. saj naslednji hand stane 1BB), tako da je to zadnja šansa za fold equity in tako zastonj chipe

upam da sem vse nekako razložil ok, če ne pa vpraši

00

Re: $22 9men, Q9o bubble

mislim da su ti rangeovi totalno off jer ako su igrači imalo nalik onima na 11 $ onda BB i SB ovdje callaju puno više, posebice BB zbog čega i push nema nekog smisla (opće ću zanemariti tvoj -0.5 edge...)

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

Re: $22 9men, Q9o bubble

Pajk napisao:

upam da sem vse nekako razložil ok, če ne pa vpraši

thnx na analizi...
Dosta sam se igrao s ovom rukom u wizu. Sa BBom imam 20k odigranih ruku, range mu je nesto siri, 12-15%, za SB i BU su rangeovi ok IMO. Pitao bih te jos za negativni edge. Jasno mi je kad gubio FE da idemo u minus, no nije mi jasno koliko u minus. 0.2? 0.3? 0.75? Nikad nisam nacisto koliko da ga podesim kod ovakvih situacija, a o tome, koliko vidimo, dosta ovisi konacan rezultat.

Zadnji popravljao blixa123 (05-02-2011 03:12:31)

00

Re: $22 9men, Q9o bubble

Ne igram SNG-ove i ne kužim slovenski.
Aces, ovi komentari tipa "drži se wizza i zarađivat ćeš..., nemoj previše vremena trošit na ovom" su smiješni i ne pridonose raspravi.

Ova situacija je specifična i zato se nikakvi SNG toolsi ne bi trebali koristiti za izračun push rangea.
Aces je ovdje koristio wizard prema kojem ovdje treba zgurati oko 10 % handova. S druge strane uspješan SNG igrač misli da ovdje treba gurati oko 35%, što je ogromna razlika.
Zanemarivanje ovakvih situacija, koje se često pojavljuju kod ozbiljnih SNG igrača, koji igraju veliki broj SNG-ova, je veliki leak.

Osobno bi ovdje gurao i više od 35 % handova, ali ne puno više( možda nekih 40 %). Već sam gore djelomično napisao zašto mislim da treba gurati širok range, pogotovo ako blindsi imaju tight calling range, a to je užasno nepovoljna situacija za nas u odnosu na drugi najmanji stack na stolu.

Ovdje još imamo FE, a ako razmislimo o mogućem razvoju situacije ako foldamo, vidjeti ćemo da je situacija za nas dosta loša.
Kad se nađemo u ovakvoj situaciji na bubbleu gdje imamo najmanje chipova, uvijek moramo razmišljati unaprijed o mogućem raspletu situacije s obzirom na drugi najmanji stack.

Već sam to negdje napisao na forumu, ali ponovit ću opet. Mislim da bi svatko tko želi ozbiljno igrati SNG-ove trebao pogledati
SNG system od Jackala na Cardrunnersima. Pogledao sam puno instructional videa za različite vrste pokera i nisam još naišao ni na što bolje i korisnije od ovoga.

00

Re: $22 9men, Q9o bubble

ribaaaaaa napisao:

Ne igram SNG-ove i ne kužim slovenski.
Aces, ovi komentari tipa "drži se wizza i zarađivat ćeš..., nemoj previše vremena trošit na ovom" su smiješni i ne pridonose raspravi.

Ova situacija je specifična i zato se nikakvi SNG toolsi ne bi trebali koristiti za izračun push rangea.
Aces je ovdje koristio wizard prema kojem ovdje treba zgurati oko 10 % handova. S druge strane uspješan SNG igrač misli da ovdje treba gurati oko 35%, što je ogromna razlika.
Zanemarivanje ovakvih situacija, koje se često pojavljuju kod ozbiljnih SNG igrača, koji igraju veliki broj SNG-ova, je veliki leak.

...

Već sam to negdje napisao na forumu, ali ponovit ću opet. Mislim da bi svatko tko želi ozbiljno igrati SNG-ove trebao pogledati
SNG system od Jackala na Cardrunnersima. Pogledao sam puno instructional videa za različite vrste pokera i nisam još naišao ni na što bolje i korisnije od ovoga.

za početak ako ne igraš SNG ne znam čemu se uopće mješaš u rapravu... tvoj komentar na "zanemari SNG toolse" je naprosto prekomičan.... nadalje, što se tiče Jackala - ako ne igraš SNG od kud bi pobogu znao da je to nešto što "svatko tko želi ozbiljno igrati SNG treba gledati"... svašta...

ono na što ću se osvrnuti je "veliki leak" - iako možda imamo različit pristup svaki SNG igrač zna da na ovim limiti ovo nije niti blizu nećemu što možemo okarakterizirati kao VELIKI leak, bez obzira što se na kraju pokaže ispravnim potezom. uvijek sam otvoren za raspravu stoga me zanima zašto bi ti tu pobogu gurao 40 % handova s UTG-a i od kud ti uopće takav range. Naravno, zanima me i odgovor od kolege koji očito ipak igra SNG i zna o čemu pričam, vjerojatno i bolje od mene samog smile

ono što me zapravo najviše muči je range od big stacka koje je kolega stavio... koliko ja imam iskustva na 11 i 13,5 njegov range je BAR dvostruko veći i ne bubam to napamet već i HEM odnosno moji recordsi to dokazuju. Istina, sample je na tek tek par stotina SNG, no 9 % je IMO daaaaaaaaaaaaleko premalo za BB s 5k da tu calla...

Rodman, Sensei, fukodlak? anyone? your opinios... smile

@Pajk -zašto si pobogu stavio edge na -0.5 ??? Nije vrag da samo zato da ispadne Push smile misliš da je to stand. kad smo u ovakvoj fazi s 5-6 BB i zašto?

Zadnji popravljao iAcesHigh (05-02-2011 05:32:05)

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

19

Re: $22 9men, Q9o bubble

@Pajk -zašto si pobogu stavio edge na -0.5 ??? Nije vrag da samo zato da ispadne Push

to je najvišji neg. edge ki ga uporabljam pri analizah (imam 5 različnih edgeov: -0.25,-0.50,0,+0.25,+0.50), saj je to samo za primere kot so ta v analizi (shortstack ki ga udarijo blindi naslednji krog, in pa CL pred nami). Ja def samo zato izpade Push. Moraš se zavedat da ko grejo blindi čez naš stack izgubimo večino FE.

no 9 % je IMO daaaaaaaaaaaaleko premalo za BB s 5k da tu calla...

''BU i BB su winning regovi''
to je napisal na začetku, in iz tega moraš izhajati. winning reg nema razloga da kliče tu z wide rangeom, on če abusat mizo naslednje kroge.

00

Re: $22 9men, Q9o bubble

alo ekipa, bez povisenih tonova, ovo je ipak samo poker i to na cheesburger nivoima (sort of).

Drago mi je da je rasprava otisla u ovome pravcu jer je to i bila intencija posta. Zao mi je sto sam uopce naveo ruku, jer samo zbunjuje. U biti je ono sto me je svrbilo kod ove situacije, do koje mjere ici siroko, odnosno na koji naci to probati izracunati.

Sto se tice calling rangeova ostalih igraca, osim SBa za kojeg sam naveo da je u principu random, mislim da imam dosta precizne rangeova za drugu dvojicu - ocito sam i to trebao navesti u uvodnom postu. Pajkov range za BU a je ok, no BB je ipak vise wide. Covjek nije tipican $22 reg vec igra sve razine $20 - $200 (sto je danas na cereusu, nazalost, rijetko kad vise od $54).  Imam stvarno bezbroj partija odigranih s njim i zbog nekog razloga mi pripisuje generalno siri pushing range, no sto zaista jest te skladno s time i zove vise nego sto bi trebao. To mu je leak, no nazalost od one vrste koji i mene ne usrecuje previse. Milslim da mu je calling range, kao sto sam i naveo, 12-15 % za ovaj spot.

Thnx svima na ukljucivanju. Mislim da sam iz rasprave nesto naucio. Kazem jos jednom, uopce nije toliko bitno da li sam trebao gurati Q9o, vec na koji nacin pokusati analizirati samu situaciju.

Zadnji popravljao blixa123 (05-02-2011 10:38:22)

00

21

Re: $22 9men, Q9o bubble

hmm, ja...

sem naredu še za primer da je BB 13.5% wide. Tvoj SNGWizard shove naj bi bil 17% (55+,A9+,A4s+,KJ+,K9s+,Q9s+,J9s+,T9s), vendar SNGwizard ne upošteva future equitija, ki ti ga double up prinese (big stack na bubblu vs BB) in zato moraš uporabljat wider range, pa čeprav zgleda spewy.

Obstaja en razlog kjer lahko foldnem Q9o v tej poziciji: če big stack ne abusa mize, vendar 20% range je tukaj obvezen, ne glede na kakršnekoli podatke.

00

Re: $22 9men, Q9o bubble

blixa123 napisao:

alo ekipa, bez povisenih tonova, ovo je ipak samo poker i to na cheesburger nivoima (sort of).

ne znam kako drugi, no za mene je ovo sve samo rasprava i ne smatram ništa od gore navedenog svađom tongue just to be clear...

@Pajk - ovaj range izgleda puno bliže i po njemu Q9 i je marginalno + što se edgea tiiče ja ga uvijek stavim na 0 jer mislim da i sam shvaćam što znači kad mi Wizz napiše -0.5... Istina nekad moramo uzeti -EV push zbog svega navedenog, no ja ću radije uzeti to kad guram u jednog ili dva lika ili pak kad callam samo jedan raise odnosno kad je šansa za HU all-in veća... Naravno, teško da će nas ovdje callati više od jednog protivnika, ali radije ću uzeti nešto manji FE pa gurnuti u 1-2 protivnika nego tek nešto veći FE pa gurati u 3-4 protivnika - nadam se da nisam zakomplicirao

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

Re: $22 9men, Q9o bubble

ribaaaaaa napisao:

Ova situacija je specifična i zato se nikakvi SNG toolsi ne bi trebali koristiti za izračun push rangea.

lol  lol  lol
nakon ovakvog tvojeg komentara s tobom nemamo šta raspravljati o SNG - evima, prvo moraš naučiti neke osnove da bi mogao voditi argumentiranu raspravu...

http://i51.tinypic.com/1zyel5c.png

za onakvim -0.5 edge - om nema potrebe IMO i vidimo kolka je razlika u rangeveima...7.5 %  u odnosu 35 %, što je ogromno
Po meni naš shoving range u ovoj situaciji ovisi o tome kako nas percipiraju SB i BB. Ako imamo veliki history s njima i ako nas stavljaju na 10%, onda naravno možemo shipati nešto šire...

00

24

Re: $22 9men, Q9o bubble

pa ako vas ne pojedeju blindovi onda neceju nikoga  big_smile

00

25

Re: $22 9men, Q9o bubble

mislim da je to push, iako se par puta meni znalo se  dogodit da slično foldam zbog previše stolova ili malo previše zatightam , jednostavno wiz ne gleda u budučnost i to mu je glavna mana, zato je točnija wiz opcija od pajka nego ova od fukodlaka

00