Tema: Kako se nositi sa downswingom?

Kako?

U zadnjih 10ak dana, mi ide jako loše, stalno doživljavam neke bezvezne beatove, nakon toga tiltam i izgubim još 2-3 BI-na. Često kad dobijem big par, neki kreten plati na bilo kako smeće i naravno na flopu pogodi tris i takva sranja. Jel možda najbolje da prestanem igrat na nekih 2-3-5 dana, da malo posložim stvari u glavi? Možda da u tom vremenu "odmora" se više posvetim učenju, skinio sam si sve neke filmove od verneera.

00

2

Re: Kako se nositi sa downswingom?

http://images2.layoutsparks.com/1/132852/noose-rope-hang-twist.jpg





za drugu soluciju si sam sebi sve odgovorio. gledaj na poker kao na bilo koji sport/igru. ako zelis bit bolji, nadji nacin kako pobjedit protivnike. anazliziraj, uci. kad je varijanca na tvojoj strani igraj sto vise mozes, dok god mozes igrat A game.
kad te ide lose analiziraj dal negdje grijesis ili su cooleri itd. posebno se koncentriraj na potove od 20-40bb jer se to spewa junacki kad nisi na optimalnoj mentalnoj razini (a uglavom nisi radi negativne varijance).

Zadnji popravljao 4ladX (05-02-2011 19:14:49)

00

Re: Kako se nositi sa downswingom?

Ma samo prestani igrat, odi radi nes drugo. Pogledaj neku seriju, neku komediju, nesto tako. I kad osjetis da si se smirio, onda jos malo nemoj igrat.
Cesto kao da se smirimo ali iznutra tiltamo sto na prvi pogled nije vidljivo. Zato si daj dovoljno vremena i to je to smile

"Emancipate yourself from mental slavery,
none but ourselves can free our mind"
00

Re: Kako se nositi sa downswingom?

PRestani igrat - Isplati novce sa pokera tako da nemozes pocet sam tak lako igrat.
Pogledaj si od vipa blog stavio je nekoliko odličnih videa i upijaj polako.
Ponovno izgradi onu jaku volju za pokerom i nakon tjedan dva pocni igrat.
I pokusaj si odredit da ne gledas u HEM ili Cashier cijeli dan nego recimo drugi dan radis analizu od prethodnog dana.

club  heart  diamond  spade
00

Re: Kako se nositi sa downswingom?

Skinio sam sa tog bloga sve materijale od Verneera. Ima tu dosta za pogledat, dok sve ne pogledam necu pocimat igrat.  sad

00

6

Re: Kako se nositi sa downswingom?

nemoj sve gledat. pogledaj jedan video ali ga analiziraj kako treba. pa pogledaj opet. i opet...
ako krenes rafalno gledat jedan za drugim to ti nece nis pomoc.

00

Re: Kako se nositi sa downswingom?

najbitnije je da cijelo vrijeme igras svoju A igru, spomenuo si da si tiltao poslije sto je pogorsalo stvari.
stavi par handova na forum da se uvjeris da je zbilja samo bad run a ne neke greske u igri.
dalje samo peglaj

00

Re: Kako se nositi sa downswingom?

Evo jednog henda sa zadnjeg sessiona

Njegovi statsi su: 23/9/2 na 90 hendova

Ja sam tokom henda razmišljao ovako:

-Callao je raize sa BB, može imat any two.
-Chekira flop, a onda min reiza moj cbet, pretpostavio sam da želi reprezentirati sedmicu koju zapravo nema, a da malo novaca potroši da me otjera ili na neki čudan način odigrana petica.
-Chekira turn, kad je vidio da me nije otjerao sa onim min-raize-om

Možda sam i ja trebao chekirat turn?

____________________                  

Holdem Manager, No-Limit Hold'em Ring
Small Blind: $0.02
Big Blind: $0.05

BTN ($5.14)
SB ($5.72)
BB ($5.89)
UTG ($5.28)
CO (Hero) ($5.31)

Dealt to CO (Hero)
http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/9S.png http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/9D.png

Preflop: (Pot is: $0.07)

UTG folds, CO (Hero) raises to $0.15, BTN & SB fold, BB calls $0.1

Flop: (Pot is $0.32, 2 players)

http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/7C.png http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/5D.png http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/7H.png
BB checks, CO (Hero) bets $0.25, BB raises to $0.5, CO (Hero) calls $0.25

Turn: (Pot is $1.32, 2 players)

http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/7C.png http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/5D.png http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/7H.png    http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/KS.png
BB checks, CO (Hero) bets $1, BB raises to $5.24 (All-In), CO (Hero) folds

                                                                     
Total Pot: $7.56 | Rake: $0.22

Winners:
BB wins $7.34




00

Re: Kako se nositi sa downswingom?

Ja bi check backo turn ovdje bez reada, jer doveo si se u gadnu situaciju, mogao je ovako odigrat i K2o.

Dobijaš value ne turnu od drawova i 5x, 66, 88, ali mislim da je njegov range najviše ništa i 7.

I još nešto, ja bi na tom levelu igrao dosta tight i rejzao preflop 4-5x kad mislim igrat hand.

Zadnji popravljao salemetal (05-02-2011 20:24:04)

00

Re: Kako se nositi sa downswingom?

Da vidite sto je dawnswing od 16 partija siten go svih 16zgubeno. Igram siten go od 40igraca  od 8 partiji 5 puta sam na finalni sto
prvi 4 ulaze u lovu  ja sam celo vreme igrao dosta tight  i sada na kraju  pocinje faza pus fold  3 puta sam imao AD I 2 puta AK sve sam ih igrao ALL IN i svih 5 izgubioi. Izneviran idem da igram na siten go od 3 i 5eura od 6 -3 dobijaju cetvrti sam igram all in sa jj i gubim od AD
sledeci turnir ponovo cetvrti imam DD menjam igru i igam 3 bet plati mi 1 na pot 3 slabi karti bez boje i skale igram ALL IN i gubim od KK
sledeci tyrnir igram od 5eura jedan treba da otbadne da uzmem 10eura  imam DK igram 2bet izlazi K62  igram ALL IN  gubim od AA rucni sledeci turnir ponovo 5 eura igram ALL IN  AD i gubim od A6  i sada 2 dana odmaram zato vam pisem. Dali neko zna sta je problem treba da mi puste 25eura na poker770  registriran preko pokerpro hr vec 6 dana. pozdrav svima.

00

11

Re: Kako se nositi sa downswingom?

SICK

00

Re: Kako se nositi sa downswingom?

banedare napisao:

Da vidite sto je dawnswing od 16 partija siten go svih 16zgubeno. Igram siten go od 40igraca  od 8 partiji 5 puta sam na finalni sto
prvi 4 ulaze u lovu  ja sam celo vreme igrao dosta tight  i sada na kraju  pocinje faza pus fold  3 puta sam imao AD I 2 puta AK sve sam ih igrao ALL IN i svih 5 izgubioi. Izneviran idem da igram na siten go od 3 i 5eura od 6 -3 dobijaju cetvrti sam igram all in sa jj i gubim od AD
sledeci turnir ponovo cetvrti imam DD menjam igru i igam 3 bet plati mi 1 na pot 3 slabi karti bez boje i skale igram ALL IN i gubim od KK
sledeci tyrnir igram od 5eura jedan treba da otbadne da uzmem 10eura  imam DK igram 2bet izlazi K62  igram ALL IN  gubim od AA rucni sledeci turnir ponovo 5 eura igram ALL IN  AD i gubim od A6  i sada 2 dana odmaram zato vam pisem. Dali neko zna sta je problem treba da mi puste 25eura na poker770  registriran preko pokerpro hr vec 6 dana. pozdrav svima.

Mislim da imamo pobjednika u kategoriji post godine.

club  heart  diamond  spade
00

Re: Kako se nositi sa downswingom?

lol  lol  lol  lol  lol  lol  lol  lol  lol  lol  lol  lol  lol  lol

Ovaj sistem je genijalan ako imalo razumiješ HU kao igru,znaš iskorištavati poziciju i igraš vrlo vrlo Loose , I to jako aggresive !
Naravno sve u granicama pot odsa,vrlo rijetko overbet !!!
00

14

Re: Kako se nositi sa downswingom?

Sick story za prvi post... respect  bro smile

00

Re: Kako se nositi sa downswingom?

Ja sam poznat po tome da super rijetko tiltam, ali danas sam na MONSTER tiltu. Izgubio sam zivce kao pas sto je Arsenal imao 4-0, pa je na kraju bilo 4-4. Ne zbog kladionice nego stvarno volim Arsenal. to me bacilo na tilt vise nego sto sam danas izgubio 10 stackova. pojeo bih nekog. smile

00

16

Re: Kako se nositi sa downswingom?

Nedavno sam bio u situaciji kao i ti. Nista , al bas nista nije prolazilo, bez obzira na nacin igre i handove ja bih popusio. AA na bb, sb me blefira sa 67 i vuce allinn, ja naravno pusim jer su njemu dosla 4 jebena pika i to prva karta na flopu jebeni A :card_spade  tako da jos vise boli (brza verzija one zidovske, "dabogda imo, pa onda ne imo"  lol  ). Bio sam sretan kad bih s qq naletio na kk ili aa, jer me je bar dobio jaci hand  big_smile


Uglavnom,
1. Kad sjednes za komp i imas filing da ne mozes dobiti sto god imao u ruci- NE IGRATI
2. Kad se uhvatis u mislima kako te sreca ide ko maru kriv kurac- NE IGRATI
3. Kad razmisljas "jel mi se igra ili ne?"- NE IGRA TI SE

U biti NE IGRATI ako ti u mislima postoji i najmanji tracak sumnje u to da ces dobiti.
Ne mos dobit s ocekivanjem da ces izgubit.

Ako ne igras svoju A igru ne mozes dobit,  tilt uglavnom navede ljude da divljaju pa zdonkaju u kratkom vremenu neku lovu, taj se vidi, zaboli i prode, po meni je gori tilt kad te "zagusi" i pocnes gubiti zbog filinga da ne mozes dobiti stogod radio pa se pocnes povlaciti, igrati neku drugu igru od svoje klasicne ne bi li se nesto promijenilo. Takav tilt zdere malo po malo i teze ga je primjetit, slicniji je downswingu nego tiltu, ali ipak je i to samo tilt.

Pogledaj film, daj ispit, "srecu" isprobaj na jednom stolu ili turniru (ovi novi Fifty na PS su odlicni za to), cisto da ti se vrati osjecaj da opet mozes pobjedivat, odnosno da igras svoju A igru bez grca.

Proanalizirat handove na kojima si pusio i uvjeriti se da je u pitanju bila samo zla sreca, isto pomaze, bar odagnava sumnju da je krivica u tebi. Ako je bio bad play onda se pokusat sjetiti u kakvom si stanju bio kad si tako odigrao, nauciti to stanje prepoznati i naravno kad dodes ponovo u takvo stanje- NE IGRATI.

Ni lova ni ribe nece pobjeci, samo su klik daleko u svako doba dana i noci, tvoje je samo da budes spreman bacit mrezu.

Postoje tri vrste lazi. Mala laz, velika laz i statistika.
00

Re: Kako se nositi sa downswingom?

Brajka napisao:

Uglavnom,
1. Kad sjednes za komp i imas filing da ne mozes dobiti sto god imao u ruci- NE IGRATI
2. Kad se uhvatis u mislima kako te sreca ide ko maru kriv kurac- NE IGRATI
3. Kad razmisljas "jel mi se igra ili ne?"- NE IGRA TI SE

Uglavnom, ako se držiš ovoga nećeš daleko dogurat.

00

18

Re: Kako se nositi sa downswingom?

+1

Nauci se nositi s tiltom, kontrolirati ga i poboljsaj B i C igru.

Ja da se drzim onog sto je Brajka napisao nebi igrao mjesecno ni 10h  big_smile

00

19

Re: Kako se nositi sa downswingom?

Svi tiltaju, neki manje neki vise ali stvar je u tome da ne mozes bit plačipička  big_smile

when you feel like quitting think about why you started..
00

20

Re: Kako se nositi sa downswingom?

+1

Kad poboljšaš B i C igru (a i A igru dovedeš na visok level) tilt se automatski smanjuje (što god to značilo) jer ti je jednostavno glupo gurati chipove bezveze kad znaš da nije profitabilno.

00

21

Re: Kako se nositi sa downswingom?

Ja sam danas ljuta ljuta k'o ris !
Kako se nositi ? Svatko ima svoje metode,teško tu pametovati, igrati, ne igrati, možda privremeni odmak nije loš, okupacija nečim drugim ili ničim (jer često ti i nije do ničega kada te ne ide, a čega se i primiš u takvom stanju nije baš produktivno). Što je utješno i govorim si u takvim situacijama/periodima- prolazno je. Koliko god gadno bilo.
Razgovaram sa psom (on najbolje kuži stvar smile ), zavučem se u kuhinju i pečem kolače, vozim bicikl sa slušalicama u ušima, razmišljam koga bih sve razbila, zapalim više cigareta nego inače... smile
Interesantna je i tema kontra ovoj i o tome sam baš razmišljala neki dan- kako se nositi kada te krene, zadržati i ne pokvariti tu pozitivnu vibru i uzlet.

Spomenut je Arsenal, uplatila na njega, eto mi kada igram na sentiment !  smile

00

Re: Kako se nositi sa downswingom?

Želiš li se udati za mene?  Samo moraš prestat pušit, cigarete.  big_smile

club  heart  diamond  spade
00

23

Re: Kako se nositi sa downswingom?

perozelina napisao:

Želiš li se udati za mene?  Samo moraš prestat pušit, cigarete.  big_smile

pa rekla je da ima psa big_smile

00

Re: Kako se nositi sa downswingom?

Uh ovo je bilo nisko ,mislio sam da nema udaranja po bubrezima?  sad  big_smile

club  heart  diamond  spade
00

Re: Kako se nositi sa downswingom?

perozelina napisao:

Želiš li se udati za mene?  Samo moraš prestat pušit, cigarete.  big_smile

Al ne bi ju zaprosio da nije Dala..

I'm so broke, I can't even pay attention.
00