Tema: BB defense

Bio bih zahvalan ako neko od majstora može posvetit malo vremena da obradi NL BB defense.

"Quit your job"
Dirk Diger poker blog
00

Re: BB defense

Mozemo napisati jedan golemi tekst ali:

Previse ima tekstova na tu temu defendanja blindova. Kao prvo, sami termin "defend blinda" je kriv jer nemas sto braniti. Bilo da si u SB ili BB, taj novac ne pripada tebi nego potu. Ljudi to krivo percipiraju kao svoje i otud je iskovan termin branjenja blindova.

Sada kada smo to razjasnili, samo je jedna ispravna taktika igranja iz blindova, a ona glasi: smanji gubitke. Uvijek ces biti van pozicije postflop, tako da je nekakav generalni savjet da svoj value range sacuvas za te pozicije. Sto manje bluffova, a vise value betanja to bolje i profitabilnije. Bitno je zapamtiti da niti u sb niti u bb neces nikada biti u nekakvom profitu.

Gledaj to ovako: preflop mozes callati marginalne ruke kad imas oddse i nadati se da ces flopat dzin. Mozes squeezati kad to situacija za stolom dozvoljava. To su otprilike jedini +EV potezi koje mozes raditi iz blindova. Naravno, resteal se razumije sam po sebi ali i njega vecinu vremena radimo sa value rangeom protiv necijeg wide rangea (button steal range) i najcesce cemo dobiti fold.

cliffnotes: smanji vpip iz blindova kad imas raise ispred sebe, callaj kad imas oddse, 3betaj kad ima dead moneya. Sve ostalo foldaj i nastoj profit traziti na buttonu i cutoffu.

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00

Re: BB defense

Taman šta sam tražio znam da se može roman o tome ali ovo mi je tribalo puno hvala.

"Quit your job"
Dirk Diger poker blog
00

Re: BB defense

boboman napisao:

Previse ima tekstova na tu temu defendanja blindova. Kao prvo, sami termin "defend blinda" je kriv jer nemas sto braniti. Bilo da si u SB ili BB, taj novac ne pripada tebi nego potu. Ljudi to krivo percipiraju kao svoje i otud je iskovan termin branjenja blindova.
.

Zanimljiv dio na koji nisam obracao paznju.

Boboman ti je objasnio lijepo teoretski,a za malo detaljnije analize koristi pokerstove i ubaci BTN,CO rangeve pa usporedjuj sto je profitabilno callati,reraisati itd...
S BB-a igraj skroz tight bez ludovanja(jedino ti to ne bi preporucio ako ti SB non stop krade BB - onda ga jednostavno moras kaznjavati divljom igrom preflop i postflop jer imas poziciju i naravno ta tvoja divljacka igra ga mora tjerati u grozne postflop situacije u kojima ces ti zaraditi vise od njega).

00

5

Re: BB defense

boboman napisao:

3betaj kad ima dead moneya. Sve ostalo foldaj i nastoj profit traziti na buttonu i cutoffu.

blindovi su dead money.

00

Re: BB defense

Prebačeno u generalna rasprava o pokeru.

00

Re: BB defense

4ladX napisao:
boboman napisao:

3betaj kad ima dead moneya. Sve ostalo foldaj i nastoj profit traziti na buttonu i cutoffu.

blindovi su dead money.

Nije bilo potrebe da pisem da je ispravno otvarati svaki SB ako ti BB ne defenda/3beta 40% handova. Mea culpa evo  cool

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00