Tema: turbo 9man igrac treba HU savjet, tl dr

Kao što sam već u "predstavite se" sekciji napisao igram 20 - 50 turbo 9man SNGove na Cereus mreži. Odigrao sam ih oko 4500,  ROI se mota oko 7%. Imam leakove, tko ih nema, jel, a jedan od većih je HU igra, koja je dobrim dijelom i razlog najgoroj mogućoj ITM raspodjeli  koju imam,  3>2>1. OK, u 9man igri je ovo možda i više u funkciji količine čipova s kojima stižemo u ITM nakon bubblea, no loša HU igra svakako ima svoj udio.

U HEMu imam zabilježeno nekih 3500 partija. Od toga sam u 850 ostao HU, a win rate je 46%. Pretpostavljam da nije neki veliki uzorak, no da je winrate svejedno loš. Kad imam <12 BBa držim se Nasha, guram kako tablice kažu, a zovem nešto više tight, osim ako ne skužim da se i protivnik drži tablica ili je preloose. Prvo, ne znam je li to uopće OK? Nash naravno nije najoptimalnija igra (exploitable != optimal), no kako sam generalno loš, u mom slučaju vjerojatno i je. Problem mi je 12 - 30BB igra.  S TAGovima i tigh-passive igračima izlazim nakraj, no muku mučim s loose igračima, koliko god da su loši. 3betaju PF, 3 betaju cbetove, zovu do kraja sa zrakom, rejzaju limpove sa svim živim i mrtvim, i naravno kad kod gurnem allin dočekaju me s boljom rukom  big_smile ... Pročitao sam Moshmanovu HUSNG knjigu, a pored gomile 9man videa, pogledao sam i nešto HU materijala (merseneary sa HUSNg.com - hvala Sensei, i gosox83sa SNG Grindersa) - nešto i jesam naučio, no i dalje imam milijun rupa.

Ima netko  kakav savjet,  video za preporučit, štogod...čak i o HU coachu razmišljam, toliko sam eto očajan smile. U svakom slučaju brijem da bi mi čak i mali pomaci pomogli kako u HU igri, tako i u postflop igri generalno, te digli ukupni ROI za koji postotak.

Eto sorry na duljini i thnx na čitanju, postovi bilo kakve vrste i više nego dobrodošli.

00

Re: turbo 9man igrac treba HU savjet, tl dr

Procitaj si ovo http://forumserver.twoplustwo.com/185/h … ov-560408/

I ako imas mugucnost pogledaj s husng.com videa za super turbo, ima par odlicnih od mersennarya i cog dissonancea. Ako to nije ono sto ti je Sensei dao.

00

Re: turbo 9man igrac treba HU savjet, tl dr

thnx for tip, mersennaryja imam, cog disonance se upravo proucava sto pribavit, poslije cu bacit oko na topic...

00

Re: turbo 9man igrac treba HU savjet, tl dr

Evo registrirao sam se samo zbog ovog posta smile)
Igram HU sng vec par godina i to mi je glavni izvor prihoda.
LAG-ovi kod HU i jesu najveći problem jer ti smanjuju edge koji bi inace uspio ostvariti. Cilj bi ti trebao biti drzati pot što manjim. Iako je generalno pogrešno, ja protiv takvih protivnika dosta često radim complete na buttonu. Nakon početnih par raiseova s njihove strane, dosta često se dogodi situacija da krenu checkirati i da se smire što ti i je cilj jer van pozicije ionako ne želiš igrati puno ruka.  Ukoliko su i dalje manijaci onda radis complete/fold konstantno dok ne dobijes dovoljno jaku ruku za push, naravno ukoliko visina blindsa to dozvoljava. Sve ovisi o visini njegovih raiseova i effective short stack sizeu.Osobno nikad ne radim push/fold fazu dok ne padnem ispod 10 BB. I nakon toga se definitvno ne držim slijepo NASH-a ali mi je on smjernica.
Ti imas priliku gledati tog igrača protiv kojeg ulaziš u HU cijeli turnir i mislim da vrlo lako mozes steci dosta readova, te generalno klasificirati igrača.
Ne znam koje limite igraš, ali na low/mid kod push/fold faze trebaš imati na umu da ruke kao K2-K8 Q2-Q7 iako po ICM ulaze kao pushable za 10 BB moje iskustvo definitivno pokazuje kako su to najopasnije ruke. Razlog je što protivnici uglavnom ne igraju optimalno i zvati će push sa 22+, KT, KJ, KQ, QJ, QT(?) i Ax+. I ovo je neki calling range kojeg se drže sve do <7-8 BB. Dakle s 10 BB push K8 ti ovaj njihov calling range toliko dominira da je isto kao da  si radio push s 24 (33% imas s obje ruke protiv onog rangea).
Ovo sve govorim u fazi oko 10-12BB, naravno na <=7 nemaš mogućnost izbora.
Dakle cilj bi bio gurati s rukom koja ima dobru mogućnost dominacije onih ruka koje će te zvati. Tu su naravno AK AQ KK QQ AA AJ , no pogledas li kako stoji K8 u odnosu na gornji calling range, ti praktički nemaš ruku koju dominiraš. Imaš 60-40 sa QJ i QT i coinflip s 22 i 33 i to je to. Dakle tim pushem pucaš čisto na fold equity... Na 11 BB primjerice taj 1.5 BB ti i ne znači previše, a on kad te zove dominira te s jako puno ruka. Dakle ja sam u situacijama preko 10 BB puno skloniji min raisu s K8 nego pushu. Većina protivnika to doživi kao jaku ruku, nađu se u nezgodnoj situaciji i nemaju hrabrosti / znanja pushirati s dovoljno širokim rangeom i vrlo često ti dođe na isto radio ti min raise ili push.
S druge strane s rukama kao sto su T9s 89s JTs 78s sam puno skloniji pushu jer cu dosta puta imati dvije zive karte u boji kad me zove i iako te ruke ne dominiraju gotovo nijednu ruku iz calling rangea, ipak puno bolje stoje sto se tice dominacije nad njima od gore spomenutih ruka.
Ovo sam samo ugrubo opisao nedostatke ICM pushing rangeova zbog lose prilagodenih calling rangeova velike vecine protivnika na low/mid limitima.

Nadalje moj ti je savjet protiv agresivnih protivnika kod primjerice 30BB igre FLOAT. Dakle na dry boardovima FLOATAJ ! Tako ces razdijelit agresivce na manijake i na umjerene agresivce i dobiti priliku za iskoristiti ovu drugu skupinu. Nerijetko ces naletit na straight forward igrace koji ce radit cbet na takvom flopu i ako ih zoves radit c/f. Dakle to ti je dosta dobar nacin za "smiriti" protivnika i dovesti ga u neugodne situacije. Također na taj način dobiješ jako puno prostora za slowplay monster flopova jer ti call gubi na tezini. A sve to uz prilicno malo investiranih cipova.

Mislim mogao bih do prekosutra ovako, ovo su u grubo nabacane misli s naglaskom na agresivne protivnike i push fold fazu.

Ako imaš kakva specifična pitanja rado ti odgovorim.

Pozz

00

5

Re: turbo 9man igrac treba HU savjet, tl dr

Da ne otvaram novu temu za pitanje ili dva...

U zadnje vrijeme sam se malo odlucio pozabaviti HU sngovima...Htio bi odigrati jedno 1000 HU sng 6$ (5.75$+0.25$) i odrzati ITM% oko 60% sto bi bio ROI od 15%. Da li je to dobro? Znam da je svaki plus bolji od minusa,ali me zanima kakav se ROI/ITM% smatra dobrim?

Za sada sam odigrao 90 kom,score 52-38 sto je cca 58%ITM,ROI 11%. Ja se ne bi bunio da se ovako nastavi i dalje... big_smile

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

Re: turbo 9man igrac treba HU savjet, tl dr

za turbose sve preko 6-7% je dobro

za regulare iznad 10-11%

uzivaj dok traje big_smile

00

Re: turbo 9man igrac treba HU savjet, tl dr

ii40747 napisao:

...
Pozz

koje limite igras i gdje?

00

8

Re: turbo 9man igrac treba HU savjet, tl dr

Jel ima netko link s tim HU SNG videima? Fala...

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00