Tema: opet malo o asevima...

jel ovo pravilno odigrano...nakon malo više od pol sata igre na scoop NLHE 22$ i konstantnog foldanja smeća od karata dobim AA...odma dižem 20BB (2K od 10 kojih imam)...prati me neki ludi turčin...flop Qd 5d 2s...raisam za veličinu pota, on me gura all in, pratim, okreće se 10d 3s...naravno, dobio je boju sa 6d 9d :S

na nekom od onih videa za početnike navodi se da AA dobiva u 90% slučajeva, a posebno u situacijama u kojima sa večim betom istjeravamo sve igraće koji imaju klimave karte tipa K J, K Q ili Q 10 pa žele vidit jeftin flop...ja redovito ostajem protiv jednog igrača da ne ispadnem zbog pohlepe i redovito gubim...ispada da su moji asevi coinflip protiv bilo kojih karata jer dobivam u manje od 50% situacija...o manjim parovima da i nepričam...to odma kliknem fold big_smile

00

Re: opet malo o asevima...

robir10 napisao:

ja redovito ostajem protiv jednog igrača da ne ispadnem zbog pohlepe

iduci put shipaj 100bb, mozda folda  big_smile

šalamala..

Da neispadnem da samo spamam temu:
prvo - tako veliki BB raise nije dobar, 3-4BB je sasvim dovoljno.
drugo - Asevi su 80:20 protiv većine ostalih pocket parova i neki random karata.
treće - nije ti cilj kad imaš AA da otjeraš sve ljude iz pota nego da se stackaš protiv lošijeg, bilo prije flopa - bilo na flopu/turnu ili riveru.

Za ostalo će se pobrinuti varianca  wink

Tko se moli i vjeruje u Isusa Krista, Isus će ga dočekati na času njegove smrti
00

Re: opet malo o asevima...

desilo se i desit ce ti se jos 100 puta,jbg it's poker

ili jesi ili nisi
00

Re: opet malo o asevima...

robir10 napisao:

prati me neki ludi turčin...

lol

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: opet malo o asevima...

ma desilo se vec 100 puta...nije da me dira pretjerano...al primječujem da bi bio red da se NEDESI jednom za promjenu...asevi mi prolaze jedino na freeroll turnirima i microlimitima...sve preko 20 dolara (buyin na turnirima) ili preko 50 $  pot na cash stolovima redovito gubim...mislim da su za večinu vas ti iznosi smješni, al kad mene kao početnika solidno odigrani asevi samo ovaj mjesec stoje skoro 500 $ onda se već zapitam...

00

Re: opet malo o asevima...

robir10 napisao:

sve preko 20 dolara (buyin na turnirima) ili preko 50 $  pot na cash stolovima

hmm. ako neznaš koliki su AA favoriti protiv random ruku, ako neznaš šta je varianca i pogotovo ovo zadnje: raisanje 20BB?

Nemoj ovo shvatiti loše, ali mislim da bi trebao igrati daleko manje limite. Možda sam se prevario, ali po onome što sam pročitao mislim da bi trebao malo usporiti, igrati tournamente s manjim BUY-INovima i manje limite, recimo nl2-nl5.

Ovo ti je moj prijateljski savjet, ništa zlonamjerno.  smile

Tko se moli i vjeruje u Isusa Krista, Isus će ga dočekati na času njegove smrti
00

Re: opet malo o asevima...

Pa i trebao bi se zapitati, ocito nesto krivo radis. Ne mozes rejzat 20bb s AA, koja ti je logika u tome? Da ne izgubis nista jer ce svi foldati?

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

Re: opet malo o asevima...

Rexonja recimo napisao:

nl2-nl5.

steta pa nema NL0,25 i NL0,5

00

Re: opet malo o asevima...

prijatelju to sto gledas da asevi izdrze ti je cista laz.
trebo bi ih samo limpat a ne rejzat previse da vidis flop jer ce te ovako i onako natkupit hoces neki super flop da se zastekas

cesto govorim to ljudima da ne overplejaju te visoke parove jer to ti je samo jedan par a znas da to nije bas jako

uvijek igraj oprezno s tim aa, kk jer mozda lijepo izgledaju ali izgled vara

Pocetnici cesto overplejaju visoke parove preflop
00

Re: opet malo o asevima...

dunjari1965 napisao:

prijatelju to sto gledas da asevi izdrze ti je cista laz.
trebo bi ih samo limpat a ne rejzat previse da vidis flop jer ce te ovako i onako natkupit hoces neki super flop da se zastekas

cesto govorim to ljudima da ne overplejaju te visoke parove jer to ti je samo jedan par a znas da to nije bas jako

uvijek igraj oprezno s tim aa, kk jer mozda lijepo izgledaju ali izgled vara

nominiram za post godine!

10

Re: opet malo o asevima...

@culjak
+1

Hardcore isnt the amount of money the band makes. It isnt the shit talk the fans speak.
Its the messege in the music, Its the comradery, its picking some one up in the pit when they fall down, its friendship, its family, its brotherhood. I don't care how big the band get or if they make videos. Just never forget your roots
HARDCORE IS MY LIFE     ZGHC crew
00

Re: opet malo o asevima...

Sto si imao neugodna iskustva s zenama, pa sad projiciras to i na AA i KK? Nikad ne smijes biti opusten, neprijatelj nikad ne spava.

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

Re: opet malo o asevima...

pa rejz 20BB ili petinu ukupnog stacka ne čini mi se kao neki pretjerano loš potez na početku turnira i to sa parom aseva protiv loose igrača koji je nagomilo čipove sa 3 sretno dobivena all ina u prvih pol sata (pogotovo jer sam mišljenja da svaki turnir treba igrat da se pobjedi, a ne da bi nakon 5-6 sati igre sa buy inom od preko 20 dolara doguro do novca i onda bio prisiljen na prve solidne karte gurat all in zbog malo žetona, a svi znamo da to obično  završi loše i rezultat svega je profit od 20ak dolara)...a sad što se flopa tiće...znam da bi on pratio sa bilo kojom uparenom kartom, a u slučaju bilo kojeg draw-a gurnio bi all in...i to se i dogodilo, a ja sam već bio pot commited sa 6 od 10K u potu pa sam pratio...

molim da se tu uzme u obzir da govorim o turniru...normalno da u slučaju da igram npr 1$/2$ cash sa 100 $ na stolu neću podić 20BB ili više nego ću odigrati ovisno o razvoju ruke, iako i onda ako bilo ko forsira veliki  preflop raise  ili gura all in pratiću pa makar mi kuća ovisila o toj ruci, jer ak neću odigravat aseve onda neznam koju ruku bi trebo čekat big_smile

ali ipak...što se tiće savjeta za cash igru, prihvačam ga bez ikakve rasprave...čak sam odlučio malo odmorit i samo turnire do nekih 50 $ igrat...a ak se nastavi niz bad beatova neostaje mi drugo neg da se uvatim knjige hhhhhh tongue

00

Re: opet malo o asevima...

dunjari1965 napisao:

prijatelju to sto gledas da asevi izdrze ti je cista laz.
trebo bi ih samo limpat a ne rejzat previse da vidis flop jer ce te ovako i onako natkupit hoces neki super flop da se zastekas

cesto govorim to ljudima da ne overplejaju te visoke parove jer to ti je samo jedan par a znas da to nije bas jako

uvijek igraj oprezno s tim aa, kk jer mozda lijepo izgledaju ali izgled vara

da te nema trebalo bi te izmislit..

00

Re: opet malo o asevima...

@ robir,  @ dunjari
Jedan nas  član je napravio još epski post o igranju jakih karata prije flopa i na flopu, vrlo korisni pro savjeti!
Procitajte, meni je puno pomoglo!
http://www.pokerpro.com.hr/forum/viewtopic.php?id=3785

00

Re: opet malo o asevima...

hahahahahahhahaha...evo i meni je pomoglo big_smile tongue

ma zajebana je to igra...neki čitaju knjige, gledaju 100 videa pa im ne pomogne jer jednostavno nemaju sreće ili tiltaju nakon prvog bad beata...drugi forsiraju svakakvo smeće pa imaju sreće...

na ovo moje pitanje o asevima svako će odgovorit kak mu se svidi...neko odma gura all in, neko čeka flop, a kolko sam vidio čitajući mal forum neki čak i bacaju kako bi sa short stackom ušli u pare na turniru (što bi čak i bilo ok da se radi o nekom bjesnom turniru), ali nekako mislim da takvi igrači ne doguraju do te faze da igraju za velike pare big_smile

evo kad već raspravljamo pa da ne otvaram drugu temu...imo sam 270 $ na 2/4$ stolu sa parom devetki...dižem na 12, dvojica prate...flop 2 4 6 sve različite boje...budući da sam procjenio da nijedan nema veči par dižem 20, prvi automatski folda, drugi me gura all in... šta bi tu napravili?

00

17

Re: opet malo o asevima...

Ako si procijenio da nijedan nema veći par, a ovaj je automacki foldo, zašto ne pljatit?

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: opet malo o asevima...

callas i stavis kljudece od auta na stol još, pa procjenio si!

00

19

Re: opet malo o asevima...

in b4 dunjari

00

Re: opet malo o asevima...

dunjari1965 napisao:

prijatelju to sto gledas da asevi izdrze ti je cista laz.
trebo bi ih samo limpat a ne rejzat previse da vidis flop jer ce te ovako i onako natkupit hoces neki super flop da se zastekas

cesto govorim to ljudima da ne overplejaju te visoke parove jer to ti je samo jedan par a znas da to nije bas jako

uvijek igraj oprezno s tim aa, kk jer mozda lijepo izgledaju ali izgled vara

daj bananjte ove likove jer ne pridonosi bas nista, ima tamo podforum zabava pa nek baljezga.

00

21

Re: opet malo o asevima...

http://www.supertangas.com/fotos/images/girls/tangas/st-2011-000039-da-argentina.jpg

00

Re: opet malo o asevima...

mozda posto otvaras na 20bbova, jako rijetko dobijes akcije, pa neka se varijanca poklopi na nacin da izgubis svako treci put kad dobijes akciju tebi se cini da gubis svaki put.

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

Re: opet malo o asevima...

vjerovatno je pomjesao bb sa bi koliko mu treba za igranje na odredenom levelu. mal se pogubio pa mu je sve sa 20!
barem ima dobar brm ! (;

00

Re: opet malo o asevima...

@robir10 - BRM - iz lošeg iskustva ti kažem drži se BRM

@henrixjimmi - jubilarni post gratz  lol

00

Re: opet malo o asevima...

sto se devetki tice...platio sam, dobra procjena, al loš ishod...imo je par dvojki u ruci big_smile

00