151

Re: Članovi PokerPro tima

karik napisao:
kerpoker napisao:

binkaj opet i nadji novu banku big_smile

realno, sanse da banke propadnu su zanemarive, pogotovo ako pricamo o vecim bankama...podrazumijeva se da neces ic i stavit zivotnu ustedjevinu u  "Kovanicu" ma kolko god dobru kamatu ti nudili

A čuj padale su i najveće banke. Sama pomisao da je i jedan promil šansa da banka propadne, a ti tamo imaš sve, nije ugodna,tako da nikada ne bi držao svu lovu na jednoj banci. Ima tu i drugih načina kamo sa lovom...

BR nit tongue

sigurno da ima i drugih nacina sa lovom, investicije, burza, nekretnine...ali sve to zahtjeva nekakav rad, znanje i stres, ovako dignes sve 4 u zrak i jedina briga u zivotu ti je gucci ili armani

00

152

Re: Članovi PokerPro tima

Koju banku?!?! HU4rollz sa isildurom i kurčiš se okolo = neprocjenivo.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: Članovi PokerPro tima

shipas neki turnir bilo kakav, i postaneš poker ekspert na dc-u i praviš neke retardirane filmiće koje pričaju isto po ko zna koliko vec puta. easy game

Zadnji popravljao ShaneMacGowan (01-07-2011 08:52:38)

I learned a ton from the book previously written by Barry Greenstein:
-When someone dies and has a heart attack, let him lay there and die, and divide the money evenly.
-Have your wife come with you for good sex, if she isn't in the mood, then find a prostitute.
-Stay up all night to keep the fish playing, if all else fails, find a teammate to play while you are off.
00

154

Re: Članovi PokerPro tima

1. kupis 2 stana i kucu, 2 stana  rentaš. jebe ti se za to.
2. staviš 100.000€ u banku (toliko je osigurano od strane države i HNB)

ostatak dio mozes stavit u 2-3-4 fonda (pametno diverzificirati ulaganja kako se nebi preklapala), a dio uloziti po potrebi i željama.

00

Re: Članovi PokerPro tima

bishie napisao:

2. staviš 100.000€ u banku (toliko je osigurano od strane države i HNB)

jel nije bilo 40k€

00

156

Re: Članovi PokerPro tima

Vidim ja da ste vi već dosta o tome razmišljali  lol

00

157

Re: Članovi PokerPro tima

koliko ja znam bilo je do 50 000eurića osigurana svota. Što ti malo znači ako banka propadne jer ćeš te novce vidjeti za ko zna kolko godina(ili nikad,opa ljubljanska banka), kamata ti neće ići i još će te inflacija pojesti za tih x godina. Ali šanse za to su prilično male... ma stavio bi ja i u Istarsku kreditnu banku Umag da mi neko kaže da ću shipati neki donkament.

Nowdays, at financial crisis, I dont give people to much kredit for second and third barrel!
00

158

Re: Članovi PokerPro tima

drzava osigurava do 400.000kn

00

159

Re: Članovi PokerPro tima

kerpoker napisao:

drzava osigurava do 400.000kn

Točno.

00

160

Re: Članovi PokerPro tima

I da, recimo, imaš 80 000$ na starsu, igraš NL1000, zašto da ti lova stoji na accountu za džabe. Oni fino tvoju lovu vrte i zarađuju masnu paru, a tebi nula, ništa, nada. Pa radije uzmem 50 000$ i stavim na štednju i zarađujem 5% godišnje za svoju lovu nego da stars zarađuje na mojoj lovi... 2500$ mi je kamatica=12500kn, taman da si pokrijem najveće godišnje troškove, 3500 za registraciju, 4000 za more, 2500 za izvanredne situacije i 2500 ostavim da pokrijem inflaciju...easy game.

Nowdays, at financial crisis, I dont give people to much kredit for second and third barrel!
10

161

Re: Članovi PokerPro tima

da baka ima kurac bila bi deda  big_smile

10

162

Re: Članovi PokerPro tima

sinisaT5 napisao:

koliko ja znam bilo je do 50 000eurića osigurana svota. Što ti malo znači ako banka propadne jer ćeš te novce vidjeti za ko zna kolko godina(ili nikad,opa ljubljanska banka), kamata ti neće ići i još će te inflacija pojesti za tih x godina. Ali šanse za to su prilično male... ma stavio bi ja i u Istarsku kreditnu banku Umag da mi neko kaže da ću shipati neki donkament.

Ljubljanska banka nije pod kontrolom HNB-a i potpala je pod zakon o secesiji i to sve, kada se država raspala. Ako ti očekuješ opet isti ishod, onda jebiga.

00

163

Re: Članovi PokerPro tima

bishie napisao:

1. kupis 2 stana i kucu, 2 stana  rentaš. jebe ti se za to.
2. staviš 100.000€ u banku (toliko je osigurano od strane države i HNB)

ostatak dio mozes stavit u 2-3-4 fonda (pametno diverzificirati ulaganja kako se nebi preklapala), a dio uloziti po potrebi i željama.

+1 zar ne garantiraju do 200 000 kuna?

00

Re: Članovi PokerPro tima

do 400.000 od 1.1.2010

00

165

Re: Članovi PokerPro tima

Tu ima toliko financijske neinteligencije da je to nevidjeno. Dati novce banci da stoje na nekakvoj izmisljenoj stednji koja ni ne pokriva stopu inflacije u RH? Strasno dobar nacin investiranja. Compared to bullshit.

Danas se investira u materijalne stvari a ne vrijednosne papire i nekakve stedne fondove koji su osudjeni na propast.

Srebro koje ceka nevidjeni rast iducih godina, zlato koje je sve skuplje i skuplje i obicnim ljudima ce biti gotovo nemoguce ga nabaviti. Sume, vode, struja, opcenito energenti. Tu se danas ulaze novac ako ne mislite ostati bez njega. Ako mislite da se 2008. nece ponoviti, posaljite lijepi pozdrav 2011. i 2012.

Pusa!

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
20

166

Re: Članovi PokerPro tima

boboman napisao:

Tu ima toliko financijske neinteligencije da je to nevidjeno. Dati novce banci da stoje na nekakvoj izmisljenoj stednji koja ni ne pokriva stopu inflacije u RH? Strasno dobar nacin investiranja. Compared to bullshit.

Danas se investira u materijalne stvari a ne vrijednosne papire i nekakve stedne fondove koji su osudjeni na propast.

Srebro koje ceka nevidjeni rast iducih godina, zlato koje je sve skuplje i skuplje i obicnim ljudima ce biti gotovo nemoguce ga nabaviti. Sume, vode, struja, opcenito energenti. Tu se danas ulaze novac ako ne mislite ostati bez njega. Ako mislite da se 2008. nece ponoviti, posaljite lijepi pozdrav 2011. i 2012.

Pusa!

evo ja se bavim srebrom i zlatom i mogu reci odnosno potvrditi bobomana...
samo za usporedbu zlato prije 8-10 god bilo je oko 11-15 k eura po kili danas je tocno 33000 iako je palo u zadnjih tjedan ,bilo je na skoro 35k..
ali prava je lova u srebru koje je bilo gotvo besplatno da bi u zadnjih godinu dana skocilo na 500 e po kiili,pa sve do 1k,ja kupujem srebro ,ali gledam na to kao dugorocnu investicju ne mislim odmnah prodati..zato svi na srebro big_smile

00

Re: Članovi PokerPro tima

Da bas sam neki dan procitao da je vrijednost srebra u zadnjih god dana porasla za preko 80% ak se dobro sjecam..

I'm so broke, I can't even pay attention.
00

Re: Članovi PokerPro tima

And the merchants of the earth shall weep and mourn over her; for no man buyeth their merchandise any more: The merchandise of gold, and silver, and precious stones, and of pearls, and fine linen, and purple, and silk, and scarlet, and all thyine wood, and all manner vessels of ivory, and all manner vessels of most precious wood, and of brass, and iron, and marble” (Revelation 18: 11-12).

00

169

Re: Članovi PokerPro tima

bishie napisao:
sinisaT5 napisao:

koliko ja znam bilo je do 50 000eurića osigurana svota. Što ti malo znači ako banka propadne jer ćeš te novce vidjeti za ko zna kolko godina(ili nikad,opa ljubljanska banka), kamata ti neće ići i još će te inflacija pojesti za tih x godina. Ali šanse za to su prilično male... ma stavio bi ja i u Istarsku kreditnu banku Umag da mi neko kaže da ću shipati neki donkament.

Ljubljanska banka nije pod kontrolom HNB-a i potpala je pod zakon o secesiji i to sve, kada se država raspala. Ako ti očekuješ opet isti ishod, onda jebiga.

Nisi shvatio, Ljubljanska banka je spomenuta samp primjera radi, sporosti novčanog i pravnog sustava u pogledu vremenskog roka vraćanja duga oštečenicima tj. štedišama. Btw,jel ti stvarno mene pokušavaš naučiti kako LJ. banka nije pod kontrolom HNB-a? smile

Nowdays, at financial crisis, I dont give people to much kredit for second and third barrel!
00

170

Re: Članovi PokerPro tima

boboman napisao:

Radio sam u trgovini dvije godine bez prestanka. Nije fizicki tesko, ali te psiholoski slomi. Promjenio sam u tom periodu tri firme, jedno gore od drugoga. Nigdje nisam imao placu vecu od 3k.

Jednostavno, rad s ljudima je nesto sto ne bih nikome preporucio, a opet preporucio bih svima da isprobaju. Cisto da vide kako nije ok kad ko serif dodjes u trgovinu jer si "dosao potrositi svoje novce".

Dogadjalo mi se da bih dosao iz popodnevne smjene doma oko 9 navecer i bio preslomljen za bilo kakvo druzenje s frendovima, curom itd. Ne moram ni govoriti da nisam imao volje upaliti kompjuter nakon 8 sati drkanja po istom na poslu.

slažem se sa svime, ja još uvijek radim na jednom takvom mjestu kao trenutno nužno zlo i ja sebi nemogu posložit 8-8-8 ni u kojem usranom sustavu igre. zašto? jer je tu dizanje za odlazak na posao, vrijeme odlaska sa posla i češće da nego ne odmor od istog. psihički i/ili fizički. na kraju dođem do toga da žrtvujem san zbog toga i gotovo nikad ne spavam duže od 6 sati (nerijetko manje) osim na slobodne dane. računica je ako se dižem u 6, radim do 14.30 doma sam fit za igru i poker gotovo nikad prije 16. a i to je onda too much, man need a break. dakle 17. nisam siguran je li do toga ili možda ja nisam sposoban isfurat više, ali zadnjih pol godine koje sam se ozbiljnije uhvatio pokera nego ikad prije, ja si dnevno, u prosjeku, zbog tog posla nemogu priuštit više od 4 sata mindfull igre i rada na poker igri zajedno. istovremeno, tom vremenu uloženom u poker uvjek pristupam ozbiljno za razliku od daily joba za koji me manje više boli kurac i držim ga jer moram. jebeno je usran osjećaj kad se ujutro ustaješ sa grimasom na licu i pomisliš onu Rodneyevu: "Oh god, not another day" jer ti je taj odlazak na posao pakao na Zemlji. I iako se i nakon pokera osjećam nanovo iscrpljen, glave prepune svega samo ne sebe, mira i volje za ičime, jer znam koliko me još posla tu čeka (a trenutno si čak nemogu priuštiti živjeti od pokera) nakon toga se osjećam daleko zadovoljniji sobom i time na što sam utrošio svoje vrijeme. I koliko god to od mene zahtjevalo  neusporedivo više koncentracije, živaca, volje i samokontrole u sjebanim trenucima igre, zbog toga što znam kako izgleda život iza vrata broj posao i koliko mene ostaje na tom mjestu čak i kad mi završi smjena, odlučio sam napravit nešto u pokeru, koliko god zahtjevan bio i koliko god više i još više trebao radit na tome, koliko god trebao cuga propustit sa frendovima, koliko god (trenutno) zapostavljao svoj RL jer mislim da je život samo da preživiš daleko teži od ikojeg grinda ako si odlučan i znaš šta i zašto to radiš. trošit vrijeme na nešto takvo kako bi si omogućio lakši život mi se čini kao good deal. iako priznajem, i taj način života uzima svoj danak, koliko toliko u mojim odnosima sa dragim mi ljudima i stvarima koje volim. ali onda opet, niko nije reko da je lako, i nać balans je jebena umjetnost. a niko ne želi završit ko banksyjev predložak za 1X crno big_smile http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hcs_image_uploader/uploads/70000/9000/79313/thumb/p163j74fjc14dh10pd1ddeqq9j01.jpg
peace

Zadnji popravljao OuterEgo (01-07-2011 18:05:02)

Det. Frank Drebin: We're sorry to bother you at a time like this, Mrs. Twice. We would have come earlier, but your husband wasn't dead then.
30

171

Re: Članovi PokerPro tima

boboman napisao:

Tu ima toliko financijske neinteligencije da je to nevidjeno. Dati novce banci da stoje na nekakvoj izmisljenoj stednji koja ni ne pokriva stopu inflacije u RH? Strasno dobar nacin investiranja. Compared to bullshit.

Danas se investira u materijalne stvari a ne vrijednosne papire i nekakve stedne fondove koji su osudjeni na propast.

Srebro koje ceka nevidjeni rast iducih godina, zlato koje je sve skuplje i skuplje i obicnim ljudima ce biti gotovo nemoguce ga nabaviti. Sume, vode, struja, opcenito energenti. Tu se danas ulaze novac ako ne mislite ostati bez njega. Ako mislite da se 2008. nece ponoviti, posaljite lijepi pozdrav 2011. i 2012.

Pusa!

Financijsku neinteligenciju neću uopće komentirati, ali s obzirom da vidim da si ciljao na to kako je glupo staviti novac na štednju koji daje prinos od jedva 5% godišnje umjesto uložiti u vjetrenjače u Karlobagu želim reći kako je prilično bitno ostati likvidan ako u tjedan dana rokneš 20BI i trebaš dokapitalizirati saldo na accountu i mislim da stoga nebi bilo baš pametno kupiti poljoprivredno zemljište s novcem iz BR-a. Ja sam rekao da je bolje BR držati u banci koja daje 5% kamata nego na accountu koji daje 0%. Ali s obzirom na financijsku neinteligenciju možda je stvarno 0% bolje od 5%.

Nowdays, at financial crisis, I dont give people to much kredit for second and third barrel!
00

172

Re: Članovi PokerPro tima

Sinisa ne lovi se za slamke.

Nitko nije govorio da treba dio bankrolla staviti na stednju, nego sto bi ucinili u slucaju big wina. Da hitas big win o kakvom smo pricali bolio bi te kurac za downswing od 20BI i za to da ostanes likvidan.

I to uopce nije na diskusiju.

Peace.

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00

Re: Članovi PokerPro tima

Govorio je on o tome. Ali opet ne mozes staviti novac na stednju jer ce ti mozda trebati i ne smijes ih u tome slucaju orociti, jer orocenjem dobijas višu kamatu. Ne znam koliko je kamata na stednju po videnju, ali s obzirom na kolicinu downswingova i transakcijske troskove prebacivanja s banke na sajt (ili samo konverzije valuta) to je neisplativo.

Mu-mu mu mu mu mu mu!
10

174

Re: Članovi PokerPro tima

A da se otovri topic ŠTA BI NAPRAVIO DA UZMEM MILJU NA POKERU?

Zadnji popravljao kondi (01-07-2011 22:30:06)

00

Re: Članovi PokerPro tima

Pa ne bi bilo zanimljivo...
Ovako klikneš na temu i otvori ti se prava Pandorina kutija, nikada ne znaš što te očekuje, na kaj buš naletio i svašta buš mogao pročitati   big_smile  big_smile  big_smile

Zadnji popravljao KresimirS (02-07-2011 01:05:09)

00