Tema: Kako se boriti protiv ovakvih NL25

Pozdrav ljudi,

otvaram ovu temu jer mi se diže kosa na glavi od ovakvih paštara. Interesira me da li sam nešto krivo napravio ili !??

Pogledajte:

https://www.pokertableratings.com/repla … 6184011680

To je samo jedna od ruku... Uglavnom u ovakvim prilikama mogu reći da više gubim nego dobivam.

00

Re: Kako se boriti protiv ovakvih NL25

U kakvim prilikama?

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: Kako se boriti protiv ovakvih NL25

Kad mi na ovakvom boardu zove all in bez trunke razmišljanja, lud sam

Zadnji popravljao Lavlas (21-07-2011 10:52:20)

00

Re: Kako se boriti protiv ovakvih NL25

Lavlas napisao:

Kad mi na ovakvom boardu zove all in bez trunke razmišljanja, lud sam

Pa valjda bi trebao skakati od sreće kada ti zove allin na ovakvom boardu, ne? Ili želiš da folda slabiji hand?

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: Kako se boriti protiv ovakvih NL25

Ma da, nego želim reći da im se uvijek posreći. Uglavnom prije bi volio da me nije zvao mada malo čudno zvući. Na Starsu sam primijetio da uglavnom kad shortstackeri zovu ovakve ruke dobivaju cca. 70% ruku

Zadnji popravljao Lavlas (21-07-2011 11:00:29)

00

Re: Kako se boriti protiv ovakvih NL25

On če u toj situaciji dobiti u cca 10% slučajeva, i na starsima i na svim drugim kućama.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: Kako se boriti protiv ovakvih NL25

Btw, pogledaj koji video o preflop igri. Koliko 3betati, 4betati itd.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: Kako se boriti protiv ovakvih NL25

slažem se s fableom...trebaš molit boga za što više ovakvih call-ova i onda dugorošno lova je tu... smile

00

9

Re: Kako se boriti protiv ovakvih NL25

Lavlas napisao:

Na Starsu sam primijetio da uglavnom kad shortstackeri zovu ovakve ruke dobivaju cca. 70% ruku

obozavam ovakve genijalce koji imaju svoje neke ideje i vizije da je sve napravljeno protiv njih...  neutral

A svako gubi bar ponekad, ali nikad Boža zvani Pub

Re: Kako se boriti protiv ovakvih NL25

Los bet-sizing, netko je gore napisao da pogledas koji video o tome. Mislim da ti balugawhale o 3betingu i verneer mogu dosta pomoci.

00

Re: Kako se boriti protiv ovakvih NL25

yep...ja bi ga zguro preflop

Nowdays, at financial crisis, I dont give people to much kredit for second and third barrel!
00

12

Re: Kako se boriti protiv ovakvih NL25

Nije toliko problem u guranju preflop koliko je problem u bet sizingu. Pogledao sam malo drugih handova koje je odigrao i ima velikih problema sa time.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

13

Re: Kako se boriti protiv ovakvih NL25

kriss napisao:
Lavlas napisao:

Na Starsu sam primijetio da uglavnom kad shortstackeri zovu ovakve ruke dobivaju cca. 70% ruku

obozavam ovakve genijalce koji imaju svoje neke ideje i vizije da je sve napravljeno protiv njih...  neutral

Znam da nije sve napravljeno protiv mene ali vjerujem da je i tebi jasno da u nekim prilikama se gubi sa očito jako dobrim kartama protiv shortstackera. Nazdam da li si jedan od njih pa braniš tu stranu!? Uglavnom u dosta puta mi se desilo da gubim po pola stacka kod ovakvih ruku.

00

14

Re: Kako se boriti protiv ovakvih NL25

Koliko je to "dosta često"?

Instaliraj si PokerStove:

Board: As 2h 3c
Dead: 

    equity     win     tie           pots won     pots tied   
Hand 0:     90.404%      89.60%     00.81%                887             8.00   { AhKd }
Hand 1:     09.596%      08.79%     00.81%                 87             8.00   { ThTs }

Ishod handa nije bitan, bitno je da li si dobro odigrao ili ne. A ti ne odigraš dobro i u tome je problem, a ne u tome da je on pogodio svojih 10%.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

15

Re: Kako se boriti protiv ovakvih NL25

dfable napisao:

Koliko je to "dosta često"?

Instaliraj si PokerStove:

Board: As 2h 3c
Dead: 

    equity     win     tie           pots won     pots tied   
Hand 0:     90.404%      89.60%     00.81%                887             8.00   { AhKd }
Hand 1:     09.596%      08.79%     00.81%                 87             8.00   { ThTs }

Ishod handa nije bitan, bitno je da li si dobro odigrao ili ne. A ti ne odigraš dobro i u tome je problem, a ne u tome da je on pogodio svojih 10%.


Ok, slažem se . Kako sam trebao odigrati?

00

16

Re: Kako se boriti protiv ovakvih NL25

Smjernice:

-kada 3betaš, 3betaj barem 3x kada si IP, 4x kada si OOP
-kada 4betaš, 4betaj cca 2,5x

Pitanje: šta bi napravio da nisi pogodio par na flopu? Bi foldao, b/c, c/c, b/f?

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

17

Re: Kako se boriti protiv ovakvih NL25

Lavlas napisao:
kriss napisao:
Lavlas napisao:

Na Starsu sam primijetio da uglavnom kad shortstackeri zovu ovakve ruke dobivaju cca. 70% ruku

obozavam ovakve genijalce koji imaju svoje neke ideje i vizije da je sve napravljeno protiv njih...  neutral

Znam da nije sve napravljeno protiv mene ali vjerujem da je i tebi jasno da u nekim prilikama se gubi sa očito jako dobrim kartama protiv shortstackera. Nazdam da li si jedan od njih pa braniš tu stranu!? Uglavnom u dosta puta mi se desilo da gubim po pola stacka kod ovakvih ruku.

branim tu stranu??? ajd malo prouci osnovnu matematiku poker, 10% nije 100%... malo prouci i varijancu i ostala sranja... neznam opce ni kako si opce dosao na nl25...

A svako gubi bar ponekad, ali nikad Boža zvani Pub

18

Re: Kako se boriti protiv ovakvih NL25

Betao bi kontinuirano, ili bi ga u ovoj sitoaciji nakon njegovog beta reraisao. Ukoliko bi 3betao  vjerovatno bi foldao.

00

19

Re: Kako se boriti protiv ovakvih NL25

kriss napisao:
Lavlas napisao:
kriss napisao:

obozavam ovakve genijalce koji imaju svoje neke ideje i vizije da je sve napravljeno protiv njih...  neutral

Znam da nije sve napravljeno protiv mene ali vjerujem da je i tebi jasno da u nekim prilikama se gubi sa očito jako dobrim kartama protiv shortstackera. Nazdam da li si jedan od njih pa braniš tu stranu!? Uglavnom u dosta puta mi se desilo da gubim po pola stacka kod ovakvih ruku.

branim tu stranu??? ajd malo prouci osnovnu matematiku poker, 10% nije 100%... malo prouci i varijancu i ostala sranja... neznam opce ni kako si opce dosao na nl25...

Uglavnom, nisam se došao tu svađati, svako ima pravo na svoje razmišljanje. Osnovnu matematiku pokera sam proučio, kao i variancu i ostala sranja. Nije da sam majstor, kao što i ti nisi, jer se sigurno ne bi nalazili u ovom dijelu foruma. Sretno na stolovima i molim te ne diži tenzije.

00

20

Re: Kako se boriti protiv ovakvih NL25

Lavlas napisao:

Betao bi kontinuirano

Ne kužim ovo? Misliš na  continuation bet?
Kažeš da bi ga rejzao nakon njegova beta i onda foldao na shove, a njemu bi ostalo koliko, $2? Ne možeš foldati $2 u pot od $18, od kojih su tvojih $9.

Ugl, protiv šortera ti se skoro pa nikada ne isplati 3bet/4bet preflop pa fold na bilo kojem streetu. Ili zguraj to preflop ili 4betaj (više) sa namjerom da zguraš bilo koji flop.
Jedini razlog za 4bet pf je taj ako misliš da če ti na shove baciti slabiji hand, a platiti če 4bet i možebitno se zgurat sa zrakom/foldat na flopu, a i ako se ne zgura uzeo si mu $. Dakle, cilj ti je natjerati ga da stavi sve svoje $$ na stol, a dal je bolje pf shove ili 4bet/shove flop znaš samo ti koji igraš sa njime.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

21

Re: Kako se boriti protiv ovakvih NL25

Lavlas napisao:

Uglavnom, nisam se došao tu svađati, svako ima pravo na svoje razmišljanje. Osnovnu matematiku pokera sam proučio, kao i variancu i ostala sranja. Nije da sam majstor, kao što i ti nisi, jer se sigurno ne bi nalazili u ovom dijelu foruma. Sretno na stolovima i molim te ne diži tenzije.

To nisu ostala sranja nego su osnove pokera.
Nitko ne diže tenzije, pokušavamo ti ukazati na greške u igri (kojih ima), a na tebi je da li češ ih prihvatiti ili ne.
A da si proučio varijancu, ne bi bio otvarao ovu temu  wink  (iako je dobro svako toliko se ispuhati  cool  )

Edit:
moj savjet je da ideš na NL5-10 dok ne pohvataš malo igru.

Zadnji popravljao dfable (21-07-2011 15:13:30)

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

22

Re: Kako se boriti protiv ovakvih NL25

Je, mislio sam na continuation bet. Hvala na objašnjenju.

00

Re: Kako se boriti protiv ovakvih NL25

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa   ne tiltajte me

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

24

Re: Kako se boriti protiv ovakvih NL25

chillin napisao:

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa   ne tiltajte me

?

http://medias2.lesdessousdusport.fr/image/poker/1_1bc16deb0112c0199bb8db695734d576_475.jpg

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

25

Re: Kako se boriti protiv ovakvih NL25

Lavlas napisao:
kriss napisao:
Lavlas napisao:

Znam da nije sve napravljeno protiv mene ali vjerujem da je i tebi jasno da u nekim prilikama se gubi sa očito jako dobrim kartama protiv shortstackera. Nazdam da li si jedan od njih pa braniš tu stranu!? Uglavnom u dosta puta mi se desilo da gubim po pola stacka kod ovakvih ruku.

branim tu stranu??? ajd malo prouci osnovnu matematiku poker, 10% nije 100%... malo prouci i varijancu i ostala sranja... neznam opce ni kako si opce dosao na nl25...

Uglavnom, nisam se došao tu svađati, svako ima pravo na svoje razmišljanje. Osnovnu matematiku pokera sam proučio, kao i variancu i ostala sranja. Nije da sam majstor, kao što i ti nisi, jer se sigurno ne bi nalazili u ovom dijelu foruma. Sretno na stolovima i molim te ne diži tenzije.

nisam ni ja tu da se svadjam sa bilo kim, jer nemam nista od toga... htio sam ti pomoci da shvatis da to sto pricas nema smisla... i ne, nisam primjetio da short stackeri uvijek dobivaju kad imaju 10% sanse... i da, isto igram na starsima...

Zadnji popravljao kriss (21-07-2011 17:47:30)

A svako gubi bar ponekad, ali nikad Boža zvani Pub