Tema: Big stack play - trebam pomoć

Kao prvo, ovo nije trol ni brag post. Sasvim sam ozbiljan, loše igram turnire i zato tražim savjet ovdje.

Jučer sam se na jednom turniru našao u situaciji koja mi je strana, tj. da imam veliki chip lead na stolu: >150 bb i tri puta više od slijedećeg najvećeg stacka. Znam da je ovo san svakog turnirskog igrača ali ja sam se tu nekako smotao i nisam znao šta da radim sa toliko chipova pa sam nastavio igrat svoju igru (igrao sam negdje 20/15). Nakon par levela ostali su me dostigli i više nisam imao chip lead, pa sam neko vrijeme imao malo poviše average, pa ispod average, i na kraju ispadnem i osvojim mincash sad

Nisam baš gubio chipove, ali ih nisam ni dobivao tj. ostao sam na istom stack sizeu nekoliko levela.
Sad mi je jako žao zbog toga, osjećam da sam propustio veliku priliku, da chip lead na stolu pretvorim u chip lead na turniru...

Pročitao sam tu i tamo izraz "bully the table" ali mi nije baš jasno što to znači... Pretpostavljam da kao big stack imam više fold equitya nego inače i da bi trebao igrat više loose i/ili više aggressive...
Ali kako to izvesti?
- callat više preflop?
- 3betat više preflop?
- blefat više turn i river?

Molim savjete ili ako imate koji hand history kao primjer to bi bilo fenomenalno tongue
Također cijenio bi nekakav video koji objašnjava ovaj aspekt turnirske igre.

kkthxbai

Zadnji popravljao Svizac (01-08-2011 13:27:50)

Just admitting you are a fish is a big step forward!
00

2

Re: Big stack play - trebam pomoć

Trebas openat jako wide late pos, 3betat ostale vece stackove, pogotovo IP. Ne blefas turn i river zbog stacka nego jednostavno ako mislis da je +EV, iako mozes radit veci pritisak i postflop kad imas takav stack obv.
I 20/15 uopce nije tight, to je dost loose za full ring mtt. Moras se naucit da je to jednostavno tako, nekad ces bit cip lider sa 20 left pa neces FT-at, nekad ces bit short cijeli turnir i onda ce procurit.
To je samo 1 mtt i nemoj se po njemu ravnat.

Sto se tice videa, jednostavno pogledaj sve micro mtt videe na koje naletis, s tim ne mozes fulat jer se vecinom objasnjavaju neke osnove tako da ces i od losijih coacha naucit dosta toga.

10