Tema: planet x

vjerujete li da postoje svemirci ili duhovi, ako da koji vam se cine bolje creepy

Zadnji popravljao andro (01-09-2011 01:22:55)

O tome se zapravo radi, zar ne?
Povući krivi potez u pravom trenutku.
00

Re: planet x

andro napisao:

vjerujete li da postoje svemirci

da

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

3

Re: planet x

palnet? pal.net? palcom? palhr? palcomhr? palcc? palbiz?

00

4

Re: planet x

4ladX napisao:

palnet? pal.net? palcom? palhr? palcomhr? palcc? palbiz?

moj grijeh

O tome se zapravo radi, zar ne?
Povući krivi potez u pravom trenutku.
00

Re: planet x

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/146050/U-dubrovackom-muzeju-kamere-snimile-duha.html eo malo duhova smile)

00

Re: planet x

lol pa mi smo svemirci, svemir je nadnaravan čim je beskrajan i neobjašnjiv, znači pošto i mi živimo u njemu i mi smo, pa zakaj onda ne bi bilo i duhova

nemaš ti tu kaj vjerovat ili ima ili nema.....

00

Re: planet x

Sta podrazumevas pod "svemirci"? Ako mislis na fizicki zivot van zemlje, sigurno da postoji.

00

Re: planet x

Ne vjerujem smile

e da znan ko mi ga je ukrao... zivim u stanu s americkim stafordom koji lezi do kompa, a ja sam spava u sobi...sigurno mi napa da je dosa neko nepoznat, tako da san siguran da je netko koga pas zna...
neznan jeli neka zajebancija al nevirujen da me neko jebe dok san u betu
00

Re: planet x

cgreen napisao:

čim je beskrajan

Ovo nije točno.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: planet x

dfable napisao:
cgreen napisao:

čim je beskrajan

Ovo nije točno.

kako to??... kolko ja znam svemir je beskrajan, nema tocno odredjenjih granica i stalno se siri..!

00

11

Re: planet x

Pa kako se može širiti ako je beskrajan?  smile

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
12

Re: planet x

Naravno da vjerujem !
Nije moguce da u cijelom svemiru, ne zamislivom prostoru samo mi zivimo ovako. Definitivno postoji jos negdje zivota!

00

13

Re: planet x

dfable napisao:

Pa kako se može širiti ako je beskrajan?  smile

Ljudska glupost!

Naša su saznanja da se "širi" jer kroz godine ljudski dokazi/istraživanja tako govore.
Ne ulazim u teoriju da nije ili je beskrajan ali smatram da trenutačna i buduća dosegnuća i rezultati (u narednih nekoliko tisuća godina) neće razotkrit granice ako postoje.

Da ne mješam kruške i jabuke to jest svemir i duhove, vjerujem da postoje nadnaravne pojave koje jesu ili nisu već opisane ili istražene.

Zadnji popravljao Fluid (01-09-2011 11:45:22)

00

14

Re: planet x

Pa ako se širi onda ne može biti beskonačan.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
11

Re: planet x

dfable napisao:

Pa ako se širi onda ne može biti beskonačan.

ako ti bas moram objasnjavat...
Svemir se beskonacno siri milijardama godina po teoriji Velikog praska..! Najvaznije je shvatiti da su prostor i vrijeme neodvojivi...Po teoriji velikog praska- iz velike temperature u milijarditom dijelicu sekunde se stvorio svemir i onda se svakom iducom sekundom sirio tako da je nastalo vec pitajboga koliko miliona kubicnih kilometara prostora, a ako je toliko nastalo u samo nekoliko sekundi onda mozes li uopce zamisliti koliko je kubicnih kilometara prostora nastalo u iducih 13-14 miljardi godina ( vazno je shvatiti da se svemir kao isto kao i prije 13 milijardi godina , tako i danas svakom sekundom prosiri za nekoliko milujuna kubicnih kilometara prostora..)..kontas??

00

16

Re: planet x

Ne moraš meni objašnjavati, poznajem jako dobro teoriju. Ali ja tebe pitam kako može nešto biti beskonačno a kažeš da se širi?

Edit: I nije teorija velikog praska ta koja je dokazala/potaknula sumnje da se Svemir širi.

Zadnji popravljao dfable (01-09-2011 12:12:14)

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: planet x

dfable napisao:

Ne moraš meni objašnjavati, poznajem jako dobro teoriju. Ali ja tebe pitam kako može nešto biti beskonačno a kažeš da se širi?

Edit: I nije teorija velikog praska ta koja je dokazala/potaknula sumnje da se Svemir širi.

ukoliko se siri toikom brzinom kolikom se pretpostavlja nemoguce je zamisliti da svemir nije beskonacan iz razloga da bi nesto znanstveno bilo konacno potrebno je u teoriji doci do tog mjesta ( kraja)..ali posto se u svakom dijelicu sekundi svemir siri nekoliko milijuna kubicnih kilometara prostora, nepostoji takav svemirski brod , uredjav, naprava koja bi mogla doci do kraja svemira..iz toga razloga je svemir beskonacan...i btw jeste Big Bang teorija je ta koja je dokazala da se svemir siri..!

00

18

Re: planet x

Postoji nesporazum u pogledu činjenice da li je Svemir konačan ili beskonačan prema prostornoj veličini ili zapremini. Ipak opservabilni Svemir kojeg sačinjavaju sve lokacije koje imaju uticaja na nas otkako je Velikom prasku pridružena brzina svjetlosti je pouzdano konačan.

http://bs.wikipedia.org/wiki/Svemir

Pokazalo se da udaljeni objekti iskazuju pomak u crveno, tim više što su dalji. Objašnjenje ove pojave dano je kroz Dopplerov efekt, što će reći da se udaljeni objekti udaljavaju, tim brže što su dalji.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

19

Re: planet x

dfable napisao:

Postoji nesporazum u pogledu činjenice da li je Svemir konačan ili beskonačan prema prostornoj veličini ili zapremini. Ipak opservabilni Svemir kojeg sačinjavaju sve lokacije koje imaju uticaja na nas otkako je Velikom prasku pridružena brzina svjetlosti je pouzdano konačan.

http://bs.wikipedia.org/wiki/Svemir

Pokazalo se da udaljeni objekti iskazuju pomak u crveno, tim više što su dalji. Objašnjenje ove pojave dano je kroz Dopplerov efekt, što će reći da se udaljeni objekti udaljavaju, tim brže što su dalji.


To je primjena dopplerovog efekta, dok on ne pretpostavlja da bi se dalje stvari u svemiru nužno morale brže udaljavati. A ovo zadnje se zaključilo iz promatranja.

00

Re: planet x

dfable napisao:

Postoji nesporazum u pogledu činjenice da li je Svemir konačan ili beskonačan prema prostornoj veličini ili zapremini. Ipak opservabilni Svemir kojeg sačinjavaju sve lokacije koje imaju uticaja na nas otkako je Velikom prasku pridružena brzina svjetlosti je pouzdano konačan.

http://bs.wikipedia.org/wiki/Svemir

Pokazalo se da udaljeni objekti iskazuju pomak u crveno, tim više što su dalji. Objašnjenje ove pojave dano je kroz Dopplerov efekt, što će reći da se udaljeni objekti udaljavaju, tim brže što su dalji.

Svemir, Kosmos, Vasiona ili Univerzum je beskonačno prostranstvo koje nas okružuje. To je ustvari vremenski prostor u kome plovi mnoštvo nebeskih tijela i koji postoji neovisno od ljudskog znanja
http://bs.wikipedia.org/wiki/Svemir

00

21

Re: planet x

kak su ljudi ograničeni, uzmimo i da je svemir konačan kaj je iza njega lol, ja neznam te teorije ali si to zamislim kao i brojevni niz koji ide u plus i i minus beskonačno......

tak su ljudi mislili svojevremeno da je zemlja ravna, i kad su konačno otkrili da nije i objasnili ju naišli su na još veći problem svemir, šta tek kad objasne svemir, kaj nas onda čeka lol  lol  lol

00

22

Re: planet x

BuffaloBill44 napisao:

btw jeste Big Bang teorija je ta koja je dokazala da se svemir siri..!

roll

btw fable trebao si boldat i "opservabilni Svemir" jer to nije isto sta i svemir.
A dat cu vam ja ukratko odgovor na pitanje dali je svemir stvarno beskonacan: nezna se smile

when you feel like quitting think about why you started..
00

Re: planet x

cgreen napisao:

brojevni niz koji ide u plus i i minus beskonačno......

to mi se svidja.. wink

00

Re: planet x

Tonac napisao:
BuffaloBill44 napisao:

btw jeste Big Bang teorija je ta koja je dokazala da se svemir siri..!

roll

btw fable trebao si boldat i "opservabilni Svemir" jer to nije isto sta i svemir.
A dat cu vam ja ukratko odgovor na pitanje dali je svemir stvarno beskonacan: nezna se smile

cool

00

25

Re: planet x

Googlajte efekt blizanaca, možda bude malo jasnije smile

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00