Tema: PS connection problemi

slaba mi je konekcija. stalno mi se isponova konektira ili sam samo sit out. probao sam igrati na drugom kompu i nema problema.
jel imao tko sličnih problema?

72o!
"Gledam ja neki dan njih kako igraju, pa nisu oni ništa bolji od nas, samo što imaju više love"
00

Re: PS connection problemi

Na drugom kompu na istoj konekciji si probao?

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: PS connection problemi

wow, a da malo detaljnije opišeš svoje muke.

tip konekcije, žica, nežica, os, itd td

ak je win 7 za početak imaš dole troubleshot kad klikneš na ikonu za network u system tryu

00

Re: PS connection problemi

igram na kompu, probao na laptopu. ista konekcija. spojen sam preko wireless usb adaptera. to mi se prije nije događalo, a sad u zadnje vrijeme stalno. ne znam da li ima veze što sam promjenio usb adapter. sve ostalo na kompu radi normalnom brzinom

72o!
"Gledam ja neki dan njih kako igraju, pa nisu oni ništa bolji od nas, samo što imaju više love"
00

Re: PS connection problemi

zdeslav napisao:

igram na kompu, probao na laptopu. ista konekcija. spojen sam preko wireless usb adaptera. to mi se prije nije događalo, a sad u zadnje vrijeme stalno. ne znam da li ima veze što sam promjenio usb adapter. sve ostalo na kompu radi normalnom brzinom

Adapter je 99%, ta sranja znaju obicno zajebavat. Stavi žicu, žica ftw wink

00

Re: PS connection problemi

Imam ja pokoju pametnu.

Ovako ovo sve kaj pišem je uz pretpostavku da imaš klasični adsl, jer ako misliš na nešt tipa web and walk tu sam nob i u tom slučaju preporučam da uguglaš ime providera odnosno paket i u najpopularnijem threadu potražiš sličan problem odnosno pitaš ako ne nađeš. Mislim da će ti dečki to prije odgonetnut nego iko drugi.

E sad ako imaš klasični adsl (nadam se da imaš jer inaće žali bože vremena i posta) imam nekog iskutva.

Moja oba kompa su spojena wireless, ja imam novi lap na win7-sve radi ko urica, ali maloj sestri sam dao moje staro desktop računalo na xp-u i pošto nema wireless karticu koristim usb adapter (digitus nešto) za spajanje na net.

Nenam dal odma od početka ili nakon nekog updatea tipa sp.2 i sl. ali uslijedili su razno razni problemi. Spora veza, pucanje iste, odjednom nemogučnost da se sam spoji (morao manualno), ma svakakva sranja da ne nabrjam.

Isprbavao sam ja svakave fore i već dobro ispizdio, da bi na kraju išo malo guglat taj adpter jer mi se počelo činit da je ipak to do njega. problem je kaj po njegovom nazivu nisam puno našao, ali kad sam saznao koji je čip u njemu i to uguglao bacilo je tonu toga.

Radilo se o realtekovom čipu koji je bio u mnogo rebrendiranih adaptera. E sad, dalje čitajući našao sam da je problem u driveru.

Naime windowsi (neznam od koje verzije i do koje, ili koji sp, ali XP sp2 ima 100%) imaju jednu opciju  "Wireless Zero Configuration" koja sama pokušava upravljat wireless konekcijom i ona je iz nekog bugovitog razloga radila konflikt s driverom adaptera.

Otišao sam fino na realtek stranicu ukucao čip i našao noviji driver instalirao i od onda radi ko beba. čak ima i kučicu i pokraj piše Wireless Zero Configuration, za direktno isključivanje te opcije iz programna drivera.

No, kad sam vidio da ovaj driver super obavlja posao, ja sam tu funkciju ("Wireless Zero Configuration") sam disableao.
Odeš u control panel, adminitrative tools, tamo imaš services, i kad otvoriš pred kraj ćeš nać tu opciju i fino tam imaš onaj slide meni i disable odabereš.

Eto, ne mora bit da ima veze s tim al čovjeće meni nakon toga lupa ping manje od lapa, brijem ispod 40, kaj je za taj adapter i staru xp kantu i više nego odlično.


(lol, ovo u slučaju ak nije adsl žali bože.....velim jer sam jednom sve već napisao i tražio uglatu zagradu na tastaturi i slučajno nešto stisno i skrenilo me s poker proa na nkei link i ode sve u ...., pa lagano sve ispočetka lol  lol )

Zadnji popravljao cgreen (18-10-2011 22:47:58)

00

Re: PS connection problemi

hvala na iscrpnom tekstu. malo sam se pogubio od tolikog teksta!  big_smile  imam win 7 i samo poker stars mi šteka. torrent radi punom brzinom. al probat ću nešto učiniti

72o!
"Gledam ja neki dan njih kako igraju, pa nisu oni ništa bolji od nas, samo što imaju više love"
00