Tema: Igra protiv manijaka

Kako igrati protiv manijaka???
Likovi me izluđuju.
Ja igram tight poker, učim igru i pratim sve po PSu.
I onda se pojave likovi s VPIP statsima preko 50 koji skoro nikad ne rejzaju al uvijek plaćaju.
Lik ne rejza preflop par 9, par 6 u poziciji, čak ni par J.
I onda ti igraš i frajer ti ga metne.
Ili igra K3, Q4, J5 i takve karte. Plaća svaki rejz ak ima neku kartu koja je njemu po rezonu.
Npr. ja u rukama imam T9s. Otvori se 678. Ja rejzam pola pota i on plaća. Dođe T na turnu u trefu. I sad su 2 trefa dolje. I mogućnost veće skale od moje. Ja rejzam 3/4 pota i on i dalje plaća. Na riveru dođe neka glupost. Ja rejzam u vrijednosti pota oko 1$ (igram NL5) i on folda. A ima u ruci KJ u trefu. Znači na turnu mu se otvorila šansa za boju i za skalu i on plaća tu šansu s nikakvim odovima.
Ovo je samo primjer kako likovi igraju i ovdje sam dobio, ali isto tako me stapirali masu puta.
Što raditi s budalama?
Kad igram protiv likova koji manje više uče igru ko ja i kuže neke principe onda mi je lakše, al protiv ovih budala samo bacam lovu u bunar. Jer lik na moje dvije Q u ruci igra s K3 a na turnu dođe K.

Eto, bilo kakav savjet dobro dođe.

00

Re: Igra protiv manijaka

Vrlo jednostavan odgovor, igraj vise tight protiv tih igraca i vise rejzaj pa nek plati! Nemoze uvijek imati nesto jebemu...

00

Re: Igra protiv manijaka

I to je dio ucenja, nekad treba i QQ kad dode K na turnu baciti wink

00

Re: Igra protiv manijaka

Ma kužim. Al digli mi živac. A za tight igru da postane profitabilna treba jako puno vremena i strpljenja. A nemam previše ni jednog ni drugog. Blizanac sam po horoskopu i strpljenje mi je nepoznanica, al očito ću se morat naučit smile .
Ali na drugu stranu kad igram SNG strpljiv sam i dosta me dobro idu (ROI=120%).

00

Re: Igra protiv manijaka

Onda bolje igraj SNG, a poker je ionako igra strpljenja, nemoze se nista na brzinu pa se pomiri s time wink

00

6

Re: Igra protiv manijaka

pa šta ne želiš igrati poker protiv takvih fisheva!? ja sam sretan kad imam takvog na stolu...$$$$$$$$$$$$

00

Re: Igra protiv manijaka

Ma kužim, al ne dobijem svaku ruku karte s kojima ih mogu dobiti. Tak da igra može potrajati satima.
Očito moram biti strpljiviji.

00

8

Re: Igra protiv manijaka

Bond1974 napisao:

Ma kužim. Al digli mi živac. A za tight igru da postane profitabilna treba jako puno vremena i strpljenja. A nemam previše ni jednog ni drugog. Blizanac sam po horoskopu i strpljenje mi je nepoznanica, al očito ću se morat naučit smile .
Ali na drugu stranu kad igram SNG strpljiv sam i dosta me dobro idu (ROI=120%).

prestani virovat u to da misec u kojemu si izasa iz matere ima ikakve veze sa tim jesi li strpljiva ili nestrpljiva osoba i lakse ces postat ovo drugo  wink

00

Re: Igra protiv manijaka

Bond1974 napisao:

Ma kužim. Al digli mi živac. A za tight igru da postane profitabilna treba jako puno vremena i strpljenja. A nemam previše ni jednog ni drugog. Blizanac sam po horoskopu i strpljenje mi je nepoznanica, al očito ću se morat naučit smile .
Ali na drugu stranu kad igram SNG strpljiv sam i dosta me dobro idu (ROI=120%).

glupost, za svaku igru treba vremena u strpljenja, al prije svega znanja a siguran sam da ti znanja najviše fali sudeći po par ruku koje si postao...

ROI od 120% je LOL

00

Re: Igra protiv manijaka

likovi koje si opisa se zovu ribe, i od takvih zivis, i protiv takvih ces igrat tako da ces im uzimat pare.



Bora tajter napisao:
Bond1974 napisao:

Ma kužim. Al digli mi živac. A za tight igru da postane profitabilna treba jako puno vremena i strpljenja. A nemam previše ni jednog ni drugog. Blizanac sam po horoskopu i strpljenje mi je nepoznanica, al očito ću se morat naučit smile .
Ali na drugu stranu kad igram SNG strpljiv sam i dosta me dobro idu (ROI=120%).

glupost, za svaku igru treba vremena u strpljenja, al prije svega znanja a siguran sam da ti znanja najviše fali sudeći po par ruku koje si postao...
ROI od 120% je LOL

hm, mozda neki manji sample 3ica rebuy ili nesto tako, ili sngovi  skupa s turnirima (sharkscope/ all games) .. ?

Zadnji popravljao chillin (16-12-2011 00:17:37)

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

11

Re: Igra protiv manijaka

Bond, meni je ovo užasno pomoglo, ne znam jel se smije linkat sa drugih foruma, al svejedno evo ti link.

http://forumserver.twoplustwo.com/78/micro-stakes-full-ring/complete-guide-beating-micros-430637/

Prouči ovo i to je to, meni je krenilo od toga da gubim isto na tim likovima, do u zadnjih par dana samo sjedam takvima za stol i uživam smile

00

12

Re: Igra protiv manijaka

kaj se tiće manijaka (agro) za početak ja bi gledo da su mi takvi s desne strane, jako je teško igrat ako neznaš i još imaš dva/tri takva lika s ljeve ali ovo što si ti napisao

"I onda se pojave likovi s VPIP statsima preko 50 koji skoro nikad ne rejzaju al uvijek plaćaju"

to nisu manijaci to su calling stationi i s njima ne bi trebao imat problema niti oop,

protiv takvih ja bi igro oop standard igru, ako su short izbjegavo male konektore i sl, kad pogodim bilo kakav solidan hand valubeto, ali nikako blefo, to je za oop a ip protiv takvih je milina igrat tako da....

ako vidiš da te neko cala 3 str s AA, nećeš izgubit puno ali vjeruj mi kad tad će naletit kad to neće moć bacit i uzet ćeš mu stack, samo si stavi note za takve...

Zadnji popravljao cgreen (16-12-2011 00:43:55)

00

Re: Igra protiv manijaka

table selection table selection table selection

00

Re: Igra protiv manijaka

location location location

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

Re: Igra protiv manijaka

nebreš se žalit na igrače koji ti doslovno bacaju novac u cashier, ako nisi protiv takvih u plusu nisi protiv nikog...
svi bi bili durrr kad bi imali stolove pune s takvim likovima..

If the player is unlikely to pay you off,
he's a prime candidate to get bluffed!
00

Re: Igra protiv manijaka

Dakle, bond je neiskusan igrač koji treba riječ utjehe i nade smile

Uspjeh u pokeru se temelji na strpljenju i bez strpljenja nemaš šta tražiti u pokeru.
Ti koji te nerviraju su loši igrači koje treba znati iskoristiti i dobar igrač će to i znati. Naravno da će te oni rušiti sa nebuloznim rukama i dovoditi do ludila,ali to je poker.
Tvoje je jedino da se naoružaš znanjem (ovisno o lvl na kojem igraš),odgovarajućim bankrolom i hrpom živaca i strpljenja.

00

Re: Igra protiv manijaka

@promaja: tnx na odgovoru, jedan od rijetkih konstruktivnih. Ostalo manje više ismijavanje.

Bora tajter napisao:

ROI od 120% je LOL

Ne kužim kaj je tu smiješno? Igram SNG za 1$ i 3$. I od petnaestak odigranih dva ili tri nisam bio u lovi. 3 pobjede na jednom stolu i jedna na stolu od 30 igrača.

VexG napisao:

Bond, meni je ovo užasno pomoglo, ne znam jel se smije linkat sa drugih foruma, al svejedno evo ti link.

http://forumserver.twoplustwo.com/78/micro-stakes-full-ring/complete-guide-beating-micros-430637/

Prouči ovo i to je to, meni je krenilo od toga da gubim isto na tim likovima, do u zadnjih par dana samo sjedam takvima za stol i uživam smile

Tnx, proučit ću...

Zadnji popravljao Bond1974 (16-12-2011 11:01:31)

01

Re: Igra protiv manijaka

Smijesno im je jer si odigrao sam 15 komada, trebas barem 500-1000 da vidis pravo stanje ROI, mozda je i to malo..

00

Re: Igra protiv manijaka

OK, ali za početak ja zadovoljan.

00