Tema: HUSNG (s kojim kartama ste UVIJEK voljni igrat za sve svoje žetone)

S kojim kartama ste uvijek voljni igrat za sve svoje žetone - preflop i postflop. Uvijek - znači bez obzira na situaciju, protivnika, efektivni stack itd. Mislim da je ovo vrlo bitno da svatko sebi razjasni. Ajmo prvo preflop jer je lakše pa ćemo onda obradit postflop. Evo ja ću prvi: TT+ AQs+ AK. smile

Heads up Sit and Go igrač
00

Re: HUSNG (s kojim kartama ste UVIJEK voljni igrat za sve svoje žetone)

ma ok ti je taj range, al protiv ribe za koju znam da nece rematchat se sigurno necu zastakavat prvi lvl sa AK, AQ, TT  kad znam da cu docekat cisci spot kroz igru, malo ti je pregeneralno pitanje...

Like taking candy from the baby...
00

3

Re: HUSNG (s kojim kartama ste UVIJEK voljni igrat za sve svoje žetone)

KJo, to je karta koja me nikad nije iznevjerila i s njom sam spreman igrati bilo kad za enormne kolicine chipova
isto tako u rukama volim vidjeti i keca, nebitno kakvog

Zadnji popravljao butko (19-12-2011 12:14:07)

I na kraju bude " HARAŠO"
10

Re: HUSNG (s kojim kartama ste UVIJEK voljni igrat za sve svoje žetone)

AA i 23

AA uvijek pobjedjuje a ako imas 23 a on ima AA onda ti jos fali samo 4 i 5 za ljestvicu

00

Re: HUSNG (s kojim kartama ste UVIJEK voljni igrat za sve svoje žetone)

bas ste smradovi.

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

Re: HUSNG (s kojim kartama ste UVIJEK voljni igrat za sve svoje žetone)

prvi hand protiv nepoznatog protivnika, 75bb deep u teoriji moj range je JJ+, AK. A u praksi prvo provjerim protivnika na SS pa ovisno o tome kakav je i kakav mu je form prilagodim range.

10

Re: HUSNG (s kojim kartama ste UVIJEK voljni igrat za sve svoje žetone)

JJ+ i AK?

nije to malo pretajt?

00

Re: HUSNG (s kojim kartama ste UVIJEK voljni igrat za sve svoje žetone)

pa ocito misli na ranu fazu turnira i bez infoa o protivniku. I gues so. Ja bi doda 99+ anywhere anytime. Zato jer 99+ u situaciji uvjek 3betam, sta nikad nije manje od 180, i kad mi zgura, gg nebacam vise.

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

Re: HUSNG (s kojim kartama ste UVIJEK voljni igrat za sve svoje žetone)

chillin napisao:

pa ocito misli na ranu fazu turnira i bez infoa o protivniku. I gues so. Ja bi doda 99+ anywhere anytime. Zato jer 99+ u situaciji uvjek 3betam, sta nikad nije manje od 180, i kad mi zgura, gg nebacam vise.

+1
99+ i AQ+

00

10

Re: HUSNG (s kojim kartama ste UVIJEK voljni igrat za sve svoje žetone)

Napiso si bez obzira na efektivni stack. Range kod 15bb efektivnog stacka nije ni blizu jednak kao kod 50bb

00

Re: HUSNG (s kojim kartama ste UVIJEK voljni igrat za sve svoje žetone)

Rekao sam uvijek. Pa mogao sam pitanje formulirat i ovako da bude lakše: Najnepovoljnija situacija: igrate protiv villaina s kojim nikad u životu niste igrali, kojega nikad u životu niste vidjeli kako igra,  kojega sharkcope ne nalazi, totalni strenjđer. Prvi hand turnira. Oboje imate maximalnih 75bb. Strenjđer gurne all in sa small blinda. S kojim kartama će te zvati njegov all-in?! big_smile
Hvala svima na odgovorima! 99 spada u srednji par, tako da mi je to isto ko 77, 88. nije dovoljno jako, ja mislim. jedni kažu da su desetke srednj par,  drugi pak da su visoki par. Pošto igram protiv samo jednog protivnika di su par protiv para situacije vrlo rijetke, odlučio sam ih uvrstit. Ali poslušat ću Milu. Od sada JJ+ i AK. A AQs, nemam pojma, te karte mi izgledaju premoćno protiv samo jednog protivnika. Zguram ja to često i u MTT turnirima. lol

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Postflop... Prvo situacija koja me najviše zanima...
Totalni dry board: bez para na njemu, bez tri karte u nizu ili boji. Npr. Th 6d 2s Jh --- Qh 2d 8s
S ovakvim bordovima spreman sam ići do kraja sa overparom, Top pairom sa kickerom T+ i naravno svime što je bolje od toga.
Inače, prije sam uvijek bio spreman ići all in u ovoj situaciji sa top pairom bez obzira na kicker dok nisam na youtubeu
pogledao intervju s Antoniusom koji je rekao da je jedna od najvećih grešaka koji ljudi rade heads-up to što riskiraju puno novca sa top pair no kickerom.
Znači, s top pair no kickerom ovdje igram za tri standardna postflop beta a s jakim kickerom do kraja.

Zadnji popravljao IdiotFromNorthernEurope (19-12-2011 17:40:20)

Heads up Sit and Go igrač
00

12

Re: HUSNG (s kojim kartama ste UVIJEK voljni igrat za sve svoje žetone)

Moj ti savjet da se prestaneš brinut s kojoj ćeš prvom rukom ić all in ako villian zashipa, to je totalno nebitno. Po tvojim komentarima vidim da si početnik (s tim ne mislim ništa loše) pa bi ti bilo bolje da poskidaš i pogledaš brdo videa za husnge. U njima imaš sve kaj ti treba, međuostalim i ovakve situacije za koje si pital.

Pridruži se i nekom forumu, čitaj postove i postaj ruke, dosta toga ćeš naučit

00

13

Re: HUSNG (s kojim kartama ste UVIJEK voljni igrat za sve svoje žetone)

jedno govori drugo radi  tongue

00

14

Re: HUSNG (s kojim kartama ste UVIJEK voljni igrat za sve svoje žetone)

kerpoker napisao:

JJ+ i AK?

nije to malo pretajt?

To sam mislio u slucaju da protivnik prvi hand zgura all in iz SB.

Ako 3betam i on zgura onda da, 99+, AQ+

00

Re: HUSNG (s kojim kartama ste UVIJEK voljni igrat za sve svoje žetone)

znači pair 10  ili AQ od boje nisu za all in prije flopa ako dođe sitlacija

ili jesi ili nisi
00

16

Re: HUSNG (s kojim kartama ste UVIJEK voljni igrat za sve svoje žetone)

sa 94s i K9o i ponekad sa AA zavisi protiv koga igram

10

Re: HUSNG (s kojim kartama ste UVIJEK voljni igrat za sve svoje žetone)

brt napisao:

jedno govori drugo radi  tongue

a i ja sam naivan. virujen svakom pa čak i world class pokerašu  lol

Heads up Sit and Go igrač
00

Re: HUSNG (s kojim kartama ste UVIJEK voljni igrat za sve svoje žetone)

Kokac8 napisao:

Moj ti savjet da se prestaneš brinut s kojoj ćeš prvom rukom ić all in ako villian zashipa, to je totalno nebitno. Po tvojim komentarima vidim da si početnik (s tim ne mislim ništa loše) pa bi ti bilo bolje da poskidaš i pogledaš brdo videa za husnge. U njima imaš sve kaj ti treba, međuostalim i ovakve situacije za koje si pital.

Pridruži se i nekom forumu, čitaj postove i postaj ruke, dosta toga ćeš naučit

da, početnik sam. smile prije jedno dvije godine sam se upoznao s pokerom. reko sam da ću ga počet proučavat zaozbiljno ali eto neke druge stvari su mi zaokupile pažnju. zanima me jedino husng. iako jako volim poker, užasno mi je teško i zamorno čitat poker knjige. u biti i nema knjiga koje su namijenjene specijalno za husng osim one od moshmana koju nisam ni pročitao do kraja.  nadam se da će mi gledanje instructional videa biti dovoljno da postanem dobar igrač. skinut ću si one linkove koje sam postavio (HUSNG rip). To mi je first step.  smile

Zadnji popravljao IdiotFromNorthernEurope (19-12-2011 22:14:15)

Heads up Sit and Go igrač
00

Re: HUSNG (s kojim kartama ste UVIJEK voljni igrat za sve svoje žetone)

nemam pojma zakaj al ja volim JJ.. čini mi se da dobivam u 99% slučajeva kad to imam  smile

00

Re: HUSNG (s kojim kartama ste UVIJEK voljni igrat za sve svoje žetone)

againstflow napisao:

nemam pojma zakaj al ja volim JJ..

evo imas tu video kako je najbolje odigrati JJ  big_smile

ontopic: 99+, AJ+ i naravno sjutani kolektori  smile

if you are a losing poker player, bankroll management is not going to help you win money.
00

Re: HUSNG (s kojim kartama ste UVIJEK voljni igrat za sve svoje žetone)

preflop ne foldam TT, AK
to sad zvuci super tight, al ustvari sve (al doslovno SVE) ovisi o protivniku. Znaci protiv nekoga je 66 powerhouse preflop koji bi trebao 4-bettat, protiv nekog drugog to moras foldat na 3bet.
Na flopu ista prica - protiv nekih tipova igraca ne foldam top pair. Nikada. Dok protiv regova koji malo previse naginju tight igri (sto je na low i micro stakeovima najcesci leak) nekad foldas i 2 para.
ROI mi je 11%, igram regularne HU SNG od 3,5 i 7 dolara

00

Re: HUSNG (s kojim kartama ste UVIJEK voljni igrat za sve svoje žetone)

Pogledao sam si neka videa. Teško ću preko njih  naučit igrat. Ti coachevi or whatever se slabo izražavaju ili prekomplicrano, nejasno. I smeta me što psuju. Treba mi materijal di su jasno izloženi principi igre.  Nema mi druge nego se uhvatit knjige. Jedina knjiga o HU je ona od Moshmana ali vi kažete da nije nešto a i Moshman nije bog zna neki jak igrač tako da. Ne znam, možda je bolje da ne igram HU već full ring cash ili još bolje MTT (jer mi se gade oni pokertrackeri, tlaka mi je to koristit, u MTT se blindovi stalno povećavaju pa prema tome treba se igrat i tight i loose  + veliki broj igrača, stalno te premještaju sa jednog stola na drugi tako da je pokertracker priti much useless). Zna se koje su najbolje knjige za MTT (Harrington on Holdem). Čitam malo prvi dio, Harrington je dostta jasan u svom izražavanju, ne koristi previše mattematiku što mi je zakon jer matišu ne mogu smislit. Tako da ću vjerojatno igrat MTT.

Heads up Sit and Go igrač
00

Re: HUSNG (s kojim kartama ste UVIJEK voljni igrat za sve svoje žetone)

dugo vremena igram turnirski šah. U šahu postoje jasni principi igre koji se mogu primjenit bez obzira s kim igrate. Igrate li s amaterom, profićem, agresivnim napadačem ili obrambenim igračem, principi su isti. Ne radite nikakav adjustment, pozicija na ploči a ne protivnik vam diktira kako trebate igrat.
Zato ovako razmišljam, zato mi je poker toliko težak. Pokušavam naći neke moćne principe, pravila kao i za šah ali toga, čini mi se nema u ovoj igri. Toliko toga ovisi o stilu protivnika, puno je više iznimaka nego pravila. Vjerujte mi na riječ da je poker 100 puta teža igra od šaha.
Izabrao sam najgori mogući format za igru po šemi - HU.
Čuo sam za jednu knjigu, Kill Phil se zove. Odlična za početnike. U biti, radi se o all-in or fold strategiji za turnire.
Ovako to izgleda: http://nyjet_twoplustwo.home.mindspring.com/KillPhil.pdf
Poker se ne može naštrebat, šah može. Zato mi se čini da je potreban iznadprosječan IQ za postat iznadprosječan pokeraš.
A ja sam idiot. Hebiga. Thumbs up if you agree, tongue

Heads up Sit and Go igrač
00

Re: HUSNG (s kojim kartama ste UVIJEK voljni igrat za sve svoje žetone)

Kad igram HU, primjećujem kad je netko previše loose ili previše tight, primjećujem kad netko c-beta svaki flop, primjećujem kad netko beta posflop samo kad ima vrlo jake karte ili kad blefira i ima nuts (polarized range se to zove jel tako big_smile ) itd. ali nemam pojmma kako da te informacije iskoristim da dobijem protivnika. sad Ne mogu MTT turnire igrat zaozbiljno,  mislim, nemogu ih izabrat kao svoju glavnu igru jer je puno sreće u njima. Igrat ću ih for fun. Moja prava ljubav je Heads up. Čitat ću i postat po forumima, mislim da je to najbolji način da naučim. Na 2+2 imaju podforum za početnike pa ću tamo postavljat pitanja. Mislim, nisam previše inteligentan ali uz puno truda bi vjerujem mogao beatat micro i low stakes Head up turnire (1-6$) i s tim bi bio sasvim zadovoljan. Poker pro nikad neću postat, to mi je jasno.

Zadnji popravljao IdiotFromNorthernEurope (28-12-2011 17:32:59)

Heads up Sit and Go igrač
00

Re: HUSNG (s kojim kartama ste UVIJEK voljni igrat za sve svoje žetone)

IdiotFromNorthernEurope napisao:

Kad igram HU, primjećujem kad je netko previše loose ili previše tight, primjećujem kad netko c-beta svaki flop, primjećujem kad netko beta posflop samo kad ima vrlo jake karte ili kad blefira i ima nuts (polarized range se to zove jel tako big_smile ) itd. ali nemam pojmma kako da te informacije iskoristim da dobijem protivnika. sad Ne mogu MTT turnire igrat zaozbiljno,  mislim, nemogu ih izabrat kao svoju glavnu igru jer je puno sreće u njima. Igrat ću ih for fun. Moja prava ljubav je Heads up. Čitat ću i postat po forumima, mislim da je to najbolji način da naučim. Na 2+2 imaju podforum za početnike pa ću tamo postavljat pitanja. Mislim, nisam previše inteligentan ali uz puno truda bi vjerujem mogao beatat micro i low stakes Head up turnire (1-6$) i s tim bi bio sasvim zadovoljan. Poker pro nikad neću postat, to mi je jasno.

J**** te micro turniri od 1-6$, njih naučiš beatat da ti pokaže netko ko ih igra za 3 sata, ako kužiš ovo sve što si gore napisao. Počni igrat ove od 3,3$ HU i ako se dobro prilagodiš kreni na ove 5,5$. Nije znanstvena fantastika, a i do izražaja će doći tvoj skill što si napisao da imaš, više nego na MTT.

Nowdays, at financial crisis, I dont give people to much kredit for second and third barrel!
02