Tema: Nejasan koncept iz Easy gamea

jedna stvar mi is Easy Gamea nikako nije jasna...

to je ono poglavlje o leverageu, odnosno, o leverage pointsima.
Koncept kako za što manje love ugroziti cijeli stack protivnika.
Odnosi se i na preflop i postflop igru.
Zapravo, jasan mi je sam koncept, ali mi nije dorečen u određenim situacijama.

Autor u nastavku dalje razlaže moguću primjenu koncepta u konkretnim primjerima, pa uklapa u priču o blefiranju na flopu.

I sad dolazi glavni dio: za konkretan primjer daje draw heavy board na kojemu on ima nut flush draw u poziciji. Njegov potez: raise.
I protivnik kao nema pojma što on drži i zbunjen je. Jer takav potez autor kaže da inače radi i sa flush drawom, straight drawom, top parom, slowplayanim overparovima ali i kompletnim airom. Range mu je skroz balansiran.

Međutim, ranije spoominje da kako bi ga balansirao na takav board, u skladu s koncepta o leverage pointsima, on će raisati ne za cijeli pot nego za što manje (uglavnom 3x), jer je dugoročno u agresivnim igrama neisplativo s balansiranim rangeom raisati za više od tog iznosa.


E sad, ono što mene muči - što u hipotetskoj situaciji gdje autor (odnosno hero) ima stvarno jak holding na flopu, set ili dva para, a raisa "samo" za 3x kako bi zaštitio hand?

Nije li to teoretski neispravno, jer protivniku daje dovoljno dobre oddse i implied oddse za call?

A ako želi price-outati protivnika, onda mora raisati jače (za cijeli pot?), što bi trebao biti veliki leak s obzirom da to neće raditi s airom i drawovima???

Nek mi netko ovo malo objasni, jer autor je tu nedorečen - ili je meni nešto promaklo :-/

Hvala.

00

Re: Nejasan koncept iz Easy gamea

Hmm.. Ne shvaćam točno što ti nije jasno, ali pokušat ću.
Znači ako smo IP i protivnik donka/beta, mi raisamo 3x s cijelim range-om handova iz razloga da ako imamo value-hand možda navedemo protivnika da calla/reraisa i time napravi pogrešku, no isto tako da ako imamo air/slabi draw - da riskiramo što manje i time profitabilnije ukrademo pot.

Nadam se da sam ti bar malo razjasnio što je pisac htio reći.  smile

Tko se moli i vjeruje u Isusa Krista, Isus će ga dočekati na času njegove smrti
10

3

Re: Nejasan koncept iz Easy gamea

to MI JE jasno ali ako imamo balansirani raize sizing za cijeli range, onda s made handom dajemo dobre oddse protivniku samo za call, što je teoretski neispravan play

00

Re: Nejasan koncept iz Easy gamea

TVex napisao:

onda s made handom dajemo dobre oddse protivniku samo za call, što je teoretski neispravan play

Problem je što si ti cijeli protivnikov range zaokružio samo na drawove.

00

Re: Nejasan koncept iz Easy gamea

Hero ima KTo na KT9ss boardu. Protivnik ima 54ss. On donka i ovdje Hero raisa 3x njegov bet.
54ss ovdje ima 33% šanse da dobije, ali do RIVERA. No caka je u tome što ćeš ti vjerovatno ugurati sve chipove na turnu tako da on dobiva praktički oddse do turna i ovi gore oddovi nisu realni pošto je on u ovoj situaciji sa flushdrawom OOP.
Nemoj sve gledati kroz čiste oddse, gledaj kroz poziciju, range handova.. jer ako ti imaš poziciju i balansiraš raising range, nema veze ako on možda ima oddove za call kad ga ti možeš izmanipulirati, izigrati, blefirati i u konačnici nadigrati.

Tko se moli i vjeruje u Isusa Krista, Isus će ga dočekati na času njegove smrti
10

6

Re: Nejasan koncept iz Easy gamea

Op, kužim šta oćeš reć - ukratko, u vakuumu, ako imaš u tom spotu balansiran range, moguće je da gubiš npr. nešto valuea s made handovima u odnosu da to radiš npr. s polariziranim rangeom ili recimo samo s made handovima, ali poanta je da ćeš češće ovdje imati neke osrednje/drawing handove, i s njima bi taj value trebao nadoknaditi...

00

7

Re: Nejasan koncept iz Easy gamea

Ok, kužim objašnjenje, ajmo reć da mi je sad malo jasnije smile
Hvala wink

Zadnji popravljao TVex (28-12-2011 03:48:10)

00