Re: Europska unija, da ili ne

4ladX napisao:

nisam ni tebe nigdje vidio da pises o nekim brutalnim prednostima eu

ja se nisam izjasnio da sam za/protiv EU tako da nisam vidio zasto da pisem razloge dok si ti s druge strane

4ladX napisao:

nice, thx smile
sad sam tek procitao cijelu ovu temu i fasciniraju me ovi forumasi sto glorificiraju eu i to kako ce nakon ulaska sve
profunkcionirat kao nikad i da ce nam svima bit bolje; lol to je identicno glorifikaciji velikog, svemocnog vodje od strane sj. koreanaca. epic.
ne bi bilo lose otvorit oci i pokusat koristit onu ispranu sivu tvar sto chilla u lubanji.

00

177

Re: Europska unija, da ili ne

martingale666 napisao:
4ladX napisao:

nisam ni tebe nigdje vidio da pises o nekim brutalnim prednostima eu

ja se nisam izjasnio da sam za/protiv EU tako da nisam vidio zasto da pisem razloge dok si ti s druge strane

4ladX napisao:

nice, thx smile
sad sam tek procitao cijelu ovu temu i fasciniraju me ovi forumasi sto glorificiraju eu i to kako ce nakon ulaska sve
profunkcionirat kao nikad i da ce nam svima bit bolje; lol to je identicno glorifikaciji velikog, svemocnog vodje od strane sj. koreanaca. epic.
ne bi bilo lose otvorit oci i pokusat koristit onu ispranu sivu tvar sto chilla u lubanji.

gdje tu govorim:

martingale666 napisao:

dakle tvrdis eu je sranje i nista ne valja

?

00

Re: Europska unija, da ili ne

dakle tvrdis da ulazak RH u EU je cisto sranje


je sada ok? i nisi to izricito rekao ali ocito to mislis po textu tvojih postova

i daj mi 1 sec da odg na tvoje razloge jer gledam jos PCA FT (Stejps FTW  big_smile )

Zadnji popravljao martingale666 (13-01-2012 23:04:43)

00

179

Re: Europska unija, da ili ne

da, mislim da je sranje i rekao sam to izricito. ne znam sto ti uopce citas, vjerojatno kvaliteta monitora nije na zadovoljavajucoj razini pa pixeli sranja rade  hmm

nema potrebe za odgovaranjem na moje razloge (sto je samo 0.2% od onih koje imam, a knjigu mi se ne da pisat definitivno).

http://communa.files.wordpress.com/2010/11/sizif.jpg

Zadnji popravljao 4ladX (13-01-2012 23:12:45)

00

Re: Europska unija, da ili ne

4ladX napisao:

evo samo neki od razloga zasto sam protiv: otici ce mladi (koji bi ionako otisli al w/e) i na njihovo mjesto uskocit hrpa rumunja i bugara. opet ce u hr ostat 350k ili koliko vec nezaposlenih (ali sto to mene briga jer igram poker, jel?). mladi sposobni hrvati ce radit diljem eu, a gorenavedeni ce grindat poslove u hr jer im je hr raj u usporedbi s onim sto imaju doma. sto se promjenilo sa ulaskom u eu?

Misliš da su na burzi samo ljudi s 40-50 god. Također vidim da mnogi kao nedostatak navode to da ce velike zločeste korporacije doći u RH i otvoriti svoja predstavnistva i tvornice dakle radna mjesta i nece biti potrebno da mladi odlaze jer ce ovdje imati dobre prilike za zaposlenje. Malo je zbunjujuće kako se dva suprotna argumenta koriste protiv ulaska u EU.


4ladX napisao:

nadalje, zasto bi neki hrvat trebao placat grcki il ciji vec dug? pa naravno, jer smo svi jedna velika obitelj!! yay, drkajmo si kurac od veselja kao brat bratu! oh wait...

Potpuno je krivo da će RH plaćati dug od Grčke


4ladX napisao:

treba li poljoprivredna zemljista spominjat? sad ce se zakon primijenit, a zemljiste se daje u dugorocnu koncesiju za koju ce se seljaku iz eu isplatit ponudit vecu cijenu (kojoj hr seljak nece moc parirat) te ce na zemljistu iskoristavat poljoprivredne strojeve koje je kupio pod uvjetima bitno povoljnijim nego neki seljak lijepe nase. zelimo slobodno trziste? dobit cemo ga, ofc. ali na njemu egzistiraju najjaci odnosno oni sa vise love = pobjednici. (istina, ne mogu stranci kupovat zemljiste do 2020 s mogucnoscu produljenja na jos 3 godine ali hr ionako nema opciju za (mirnim) izlaskom iz eu jednom kad udje). opet, pricam o privatnom zemljistu i sumama koji su cca 90% no hrvat ce rado prodat da moze vozit novi vw gti, zasto ulozit u nesto pametno..

Ja osobno mislim da je bolje da se neiskoristena zemlja da na koncesiju nekome tko je moze iskoristi nego da stoji neiskoristena. Hrvatski poljoprivrednici ne mogu iskoristavati ni zemlju koja je obrađena a kamoli onu koja nije. To će stvarati sve radna mjesta i gospodarstvo će ići u napredak.

00

181

Re: Europska unija, da ili ne

jebeno me fascinira da nista od tog sto si napisao se sad ne moze ali u eu ce se moc bas sve. pa ta eu je stone cold nuts!

quitam temu, upustanje u sizifova posla nikad nije urodilo plodom... odo drkat na ninu senicar.

http://danas.net.hr/svijet/page/2012/01/13/0182006.html

http://hr.seebiz.eu/makroekonomija/jose … /ar-23495/



http://files.brobible.com/images/brommunity/nina-senicar-pic-009.jpg

Zadnji popravljao 4ladX (13-01-2012 23:19:27)

10

Re: Europska unija, da ili ne

boboman napisao:

Tko god zaokruzi da je neinformiran, neobrazovan i toliko indoktriniran u ovom sistemu da to ni Morpheus nebi povjerovao.

Glavno da ti jesi visoko školovana osoba...  roll
Sva sreća što na forumu ne pišu titule, ne znam kak bi ti uspjeli  utrpati sva ta Prof.dr.mr.sc.dipl.ing. ispred naziva "moderator" ...  big_smile

TVex napisao:
boboman napisao:


Njegov način komunikacije je loš, ali je - u pravu.

Baš me zanimaju sve te vaše silne diplome zbog kojih mislite da ste toliko obrazovaniji ( i pametniji) od ostalih "ovaca" na ovom forumu.  roll
Ali sva sreća što je ovo pokeraški forum pa nije niti bitno...

@4ladX
uff, napokon, već sam mislio da ne bu sličic aza opuštanje... ima još?  wink

10

183

Re: Europska unija, da ili ne

ima ali lol materijala (ostao tab otvoren koji sam zaboravio postat. jedini razlog postanja opet na ovoj temi iceg sto nisu picke): http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/ … 97006.html

00

Re: Europska unija, da ili ne

@eScO ako se do sada nije napravilo ništa sto sam spomenuo sumnjam da će se u budućnosti. A ulazak u eu uvelike povećava te šanse i daje vise opcija

Gl inače na feltu barem si nakon hrpe naklap anja dao poštene argumente i iako bih ih htio čuti još malo od svih 1500
Budući da je 0,2%, barem si napisao nešto konkretno a ne eu sucks vi ste svi
Kreteni ja sam najpametniji

Lp

00

Re: Europska unija, da ili ne

toplo se nadam da referendum nece proci za dobrobit naseg naroda

tko nije gledao, zanimljiva emisija, glavna tema je bila ulazak u eu:

00

186

Re: Europska unija, da ili ne

teško da taj iz videa može nekoga odgovoriti od eu,,,tako moš i mamića stavit

http://www.slobodnadalmacija.hr/Biznis/ … fault.aspx

When you got nothing, you got nothing to lose
00

Re: Europska unija, da ili ne

zanimljiva je emisija bila, nebitno sad tko sta misli o prkacinu

00

Re: Europska unija, da ili ne

http://www.jutarnji.hr/tocno-u-podne-si … ra/416077/
p.s. obavezno pročitati komentare ( link) na članak

Pa da, šta će nama jedna šugava Europa uz ovakve novinare, političare i vojskovođe...  big_smile

Zadnji popravljao KresimirS (14-01-2012 02:22:43)

00

189

Re: Europska unija, da ili ne

evo da iznesem i ja neka svoja razmišljanja:

-oni koji imaju problema sa zapošljavanjem u RH, ulaskom u EU bi po meni imali još veće probleme zato što
(a) članice EU će prvih 7 godina imati pravo zabranjivati Hrvatima zapošljavanje u svojim državama, tako da se ti nezaposleni neće moći zaposliti vani, a ne mogu računati ni na neki nagli "odljev mozgova" i povećanje slobodnih mjesta u RH
(b) suprotno od stavke (a), stanovnici svih zemalja članica EU bi se odmah po ulasku RH u EU mogli komotno zapošljavati u RH! što znači i veća konkurencija našim nezaposlenim ljudima i automatski još manje šanse za zaposlenje

-otvaranje granica = ukidanje carina = gubitak za RH; tko će stradati prilikom "krpanja" tog gubitka? građani RH. ovo je nešto što se dogodilo i drugim zemljama i logično je da uvijek građani nastradaju jer je najlakše lupiti po njihovom džepu.

-jeste li se zapitali zašto se na TV-u nikad ne objavljuju rezultati anketa u kojima su glasači većinom glasali za NE? očito to "onima gore" ne odgovara. možda griješim, ali čini mi se da im je ideja da nam stave tu misao "ionako ćemo ući u EU" u glavu pa da ruka sama zaokruži DA jer će to "ionako većina zaokružiti". i čini mi se da su skužili da postoji opasnost od, za njih negativnog ishoda referenduma, pa su se počeli služiti takvim sredstvima, sve na lijepo i na fino, samo da nas naviknu na tu ideju da je EU pravo rješenje i da naiđu na što manji otpor od naroda. jedino je pitanje zašto je "onima gore", tj. našoj vladi, toliko stalo do ulaska u EU. meni se sve čini da im je obećana neka lijepa lova za to..

mislim da je ono što nas čeka ulaskom u EU poskupljenje nekih osnovnih potrepština za život, namirnica itd., na koje se dosad nije plaćao porez (neki dan sam platio kruh 8 i po kuna i skužio da mi je i to previše jer sam davnih dana znao plaćat 4 kune isti takav kruh, koliko bi ga onda sad plaćali, 10-12 kuna? ), dodatna pravila koja bi se trebala poštivati, a to automatski i košta, npr. izgradiš neki objekt pa ti puknu neko pravilo tipa "moraš za taj objekt izgraditi još i ovo i ovo, inače ti objekt ne valja", pa to izgradiš jer moraš, i to se nastavlja dok ne skužiš da su ti izdaci puno veći nego što si planirao, itd.

i također ne znam je li to istina, ali recimo pročitao sam da postoji neki dug kojeg ima Velika Britanija i koji znači gubitak za EU jer Britanija automatski ne može pridonositi EU onoliko koliko je pridonosila prije tog duga, a taj gubitak za EU onda nadoknađuju ostale zemlje članice, te bi ulaskom u EU i Hrvatska morala u tome pripomoći, što bi bio baš lijepi dodatni teret za nas lol. ovo ne znam je li istina, ali ne bih se čudio da je.

uglavnom, ne sviđa mi se ta EU, previše toga je tražila od RH, a naša vlada im se pokoravala prelako, mislim da tu nešto smrdi u cijeloj toj priči. recimo neki od onih koji su sudjelovali u srpskoj agresiji na RH tražili su da im to sudjelovanje u agresiji uračunaju u mirovinu u RH (!), bilo je 20 000 takvih zahtjeva, i njih čak preko 17 000 je odobreno, i to samo zato jer je EU tako rekla da se napravi. da ne pričamo o onom popuštanju slovencima, ZERP-u itd.

ja mislim da se možemo održati bez EU, da možemo izaći iz krize i da je zabluda da nam EU treba. zašto im nitko nije rekao "nećemo pristati na vaše uvjete, možemo mi i bez vas"? sad im evo mi imamo priliku reći upravo to na referendumu, i kako sada stvari stoje, ja ću im to i reći..

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
10

Re: Europska unija, da ili ne

stu napisao:

-otvaranje granica = ukidanje carina = gubitak za RH; tko će stradati prilikom "krpanja" tog gubitka? građani RH. ovo je nešto što se dogodilo i drugim zemljama i logično je da uvijek građani nastradaju jer je najlakše lupiti po njihovom džepu.

samo quick note da nema carina s EU vec par godina

00

Re: Europska unija, da ili ne

stu napisao:

mislim da je ono što nas čeka ulaskom u EU poskupljenje nekih osnovnih potrepština za život, namirnica itd., na koje se dosad nije plaćao porez

PDV je isti na sve kruh ili hlače, postoje progresivni porezi na PDV u skandinaviji ili u irskoj (gdje nema poreza na knjige) no to bi zahtijevalu potpunu rekonstrukciju poreznog sustava koji se najvjerovatnije neće drasticnije mijenjati ulaskom u EU

00

Re: Europska unija, da ili ne

stu napisao:

-oni koji imaju problema sa zapošljavanjem u RH, ulaskom u EU bi po meni imali još veće probleme zato što
(a) članice EU će prvih 7 godina imati pravo zabranjivati Hrvatima zapošljavanje u svojim državama, tako da se ti nezaposleni neće moći zaposliti vani, a ne mogu računati ni na neki nagli "odljev mozgova" i povećanje slobodnih mjesta u RH
(b) suprotno od stavke (a), stanovnici svih zemalja članica EU bi se odmah po ulasku RH u EU mogli komotno zapošljavati u RH! što znači i veća konkurencija našim nezaposlenim ljudima i automatski još manje šanse za zaposlenje

nema bas puno logike da Estonac dode u RH gdje ima puno nezaposlenih traziti posao osim ako se ne pocnu otvarati nova radna mjesta, a onda živo sumnjam da ce recimo od 100 novih radnih mjesta 50 dobiti estonci, mađari itd. Ne znam zasto svi smatraju RH rajem za trazenje posla kao Njemačku ili Francusku gdje su plaće bolje i radnih mjesta je više

00

193

Re: Europska unija, da ili ne

stu napisao:

(a) članice EU će prvih 7 godina imati pravo zabranjivati Hrvatima zapošljavanje u svojim državama, tako da se ti nezaposleni neće moći zaposliti vani, a ne mogu računati ni na neki nagli "odljev mozgova" i povećanje slobodnih mjesta u RH

da, ali problem je u tome sto ovo jednostavno *nije istina*

mislim da vam iskreno kazem, meni boli kita dal cemo uci u EU ili ne jer se nisam puno informirao o problematici i samim time necu ni izaci na referendum pa tako i bjezim od EU da/ne rasprava, ali moram primjetiti da hrpa euroskeptika jednostavno obozava copy/pasteati ''factove'' iz tog pamfleta kao da se radi o univerzalnoj istini dok je u biti rijec o hrpi sranja i lazima koje su valjda ispale iz guzice nekom master trollu koji vas je sve uspio zajebat

cast izuzecima

I na kraju bude " HARAŠO"
00

194

Re: Europska unija, da ili ne

aha ispricavam se, sad tek vidim da tu pise da ce clanice EU imati pravo zabranjivati zaposljavanje u svojim drzavama
dosad je uvijek pisalo da ce nam u sljedecih 7 godina biti zabranjeno zaposljavanje u EU pa sam mislio da si ti isto to predstavio kao gotovu stvar smile

no dobro, kako bilo, stvarno sumnjam da se to uopce treba spominjat buduci da se, ako se ne varam, u povijesti europske unije tako nesto dogodilo samo jednom i to u njemackoj prije skoro 10 godina

I na kraju bude " HARAŠO"
00

195

Re: Europska unija, da ili ne

stu napisao:

evo da iznesem i ja neka svoja razmišljanja..

respekt stu...

Za one kojima nije dovoljna hrpetina linkova s još većom hrpetinom argumenata, bit ću vrlo kratak, sažet i jasan:

- s obzirom da sam pročitao puno knjiga u vezi suvremene povijesti (19. i 20. stoljeće), mogu sa 99% sigurnošću utvrditi kako članice koje se kriju iza osnivanja ove mega-tvorevine nemaju dobre dugoročne namjere; a kada Britanac nema dobre namjere, onda se cijelom svijetu ne piše dobro (čitaj: 1WW, 2WW)

- EU je međuratni fazni prijelaz, imperijalistički hibrid za osvajanje "osmozom"; eto, to je EU; "otvaranje tržišta" može pogodovati samo velikima, to je stvar prirodnog poretka; ja ne želim da nas požderu i dodatno naruše kvalitetu životu, a prema svemu što čujem iz nedavno ušlih članica - baš to će se dogoditi!

SNAP "NE "
big_smile

Zadnji popravljao TVex (14-01-2012 03:37:21)

00

Re: Europska unija, da ili ne

Zanimljive činjenice o Christopheru Bookeru

Tvrdi da azbest i pasivno pušenje nisu štetni
Tvrdi da ne postoji globalno zatopljenje
Da je teorija evolucije glupost

Ovaj tip misli da je sve neka velika urota

I btw Britanci nisu osnovali prvu instancu EU tek su se desetak godina kasnije pridruzili
Na ostatak posta neznam kako odgovoriti jer je totalno lol tipa ko je ubio JFK-a

00

Re: Europska unija, da ili ne

TVex napisao:

mogu sa 99% sigurnošću utvrditi kako članice koje se kriju iza osnivanja ove mega-tvorevine nemaju dobre dugoročne namjere; a kada Britanac nema dobre namjere, onda se cijelom svijetu ne piše dobro (čitaj: 1WW, 2WW)
-EU je međuratni fazni prijelaz, imperijalistički hibrid za osvajanje "osmozom";

He??  Ok, sada mi je sve jasno...   big_smile

gg

00

198

Re: Europska unija, da ili ne

stu napisao:

evo da iznesem i ja neka svoja razmišljanja:
(b) suprotno od stavke (a), stanovnici svih zemalja članica EU bi se odmah po ulasku RH u EU mogli komotno zapošljavati u RH! što znači i veća konkurencija našim nezaposlenim ljudima i automatski još manje šanse za zaposlenje

Netočno i mi imamo pravo zabraniti strancima ulazak na maksimalno 7 godina.
Već smo zabranili da prilikom ulaska stranci ne smiju kupovat npr poljiprevredna zemljišta 7 godina što se može maksimalno produljit još za 3 tj na 10 godina.
Međutim zna se kako se to radi lako se zemlja kupi na nekog domaćeg čovjeka tako da je to puno sve rupa..
Činjenica je da je EU moderni način da se nešto okupira...prije je bio rat sada je to malo kulturnije.
Obv da je EU buduće njemačko carstvo i ništa drugo...

Michael - Manhat10ite: he was a donk, you always have FE against donks
00

199

Re: Europska unija, da ili ne

martingale666 napisao:

Potpuno je krivo da će RH plaćati dug od Grčke, to će Njemačka nastavit.

fyp

Zadnji popravljao chillin (14-01-2012 05:53:51)

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

Re: Europska unija, da ili ne

@ stu,
prvo, svaka čast na trudu i volji tolikog tipkanja  smile samo par primjedbi/ pitanja...

stu napisao:

-otvaranje granica = ukidanje carina = gubitak za RH; tko će stradati prilikom "krpanja" tog gubitka? građani RH. ovo je nešto što se dogodilo i drugim zemljama i logično je da uvijek građani nastradaju jer je najlakše lupiti po njihovom džepu

A tko plaća/plaćao je do sada te carine. Pa nije valjda država, nego upravo ti građani.

stu napisao:

mislim da je ono što nas čeka ulaskom u EU poskupljenje nekih osnovnih potrepština za život, namirnica itd.

Ne znam, ali meni se čini da su npr. u Lidl-u u Njemačkoj isti proizvodi jeftiniji nego u Lidlu u Hrvatskoj, a da su slični proizvodi u drugim dučanima još malo skuplji. Zapravo, očekujem da će puno "uvoznika" koji u Hrvatskoj drže monopol morati smanjiti marže jer možeš komotno ići u susjednu zemlju kupiti taj isti proizvod ako je tamo jeftiniji, ali možda je to samo moje subjektivno zapaženje i griješim.

stu napisao:

pročitao sam da postoji neki dug kojeg ima Velika Britanija i koji znači gubitak za EU jer Britanija automatski ne može pridonositi EU onoliko koliko je pridonosila prije tog duga, a taj gubitak za EU onda nadoknađuju ostale zemlje članice, te bi ulaskom u EU i Hrvatska morala u tome pripomoći

Svaka članica uplačuje u zajednički fond, a Hrvatska kao ekonomska slabija zemlja sigurno bude profitirala u toj raspodjeli novaca ( sredstava). Najveći gubitnici su tu Njemačka, Francuska i jpš jedan manji broj članica koji su ekonomski jači, ali se sada ne mogu točno sjetiti koje. I svaka članica je za svoje dugove sama odgovorna, pa i Grčka, nitko njima neće otplačivati dugove, a pomoć je nešto drugo. A to što si pročitao o Velikoj Britaniji valjda se odnosi na to što Velika Britanija mora uplatiti manji iznos u zajedniki proračun jer ima znatno manji udio poljoprivrede u odnosu na ostale članice , pa samim time dobiva i puno manji iznos u povratnim sredstvima. A negdje, ne kod tebe, sam čitao o pljački jer se uzima 50% od PDV-a itd., komu se da neka si pročita http://ec.europa.eu/budget/explained/index_en.cfm pa možda skuži da ta brojka ( 50%) služi više kao zaštita slabijih članica a ne za pljačku istih.
Evo nekih primjera iz proračuna za 2011.: Njemačka uplatila u proračun 21 189,9 mil. €, iz kohezijskog fonda dobila natrag      3 796,3  mil. € ; Austrija uplatila 2 505,3 mil. € , dobila natrag 211,1 mil. €; Mađarska uplatila 922,9 mil. €, dobila 3 784,3 mil. € ; Slovenija uplatila 338,5 mil. €, dobila 615,9 mil. € , itd. itd.  ( http://ec.europa.eu/budget/figures/2011/2011_en.cfm  ;  http://ec.europa.eu/regional_policy/arc … -verso.pdf )

stu napisao:

recimo neki od onih koji su sudjelovali u srpskoj agresiji na RH tražili su da im to sudjelovanje u agresiji uračunaju u mirovinu u RH (!), bilo je 20 000 takvih zahtjeva, i njih čak preko 17 000 je odobreno

Ne kužim baš koju veza ima EU sa zakonom o aboliciji koji je donošen, mislim, 1998. ili tak nešto. Dalje ne želim komentirati da ne ispadnem nacionalista, ja njima ništa ne bih oprostio a bome im se ne bih niti sada ulizivao kao večina naših političari.

stu napisao:

ja mislim da se možemo održati bez EU, da možemo izaći iz krize i da je zabluda da nam EU treba

Sigurno da ne trebamo EU, ali oni nas trebaju još manje. Ja samo znam da je EU u ovom trenutku sa svojih 500 mil. stanovnika najveće tržište na svijetu ( imaju najveći BNP) i ne vidim razlog zašto ne biti dio toga.

Btw., volim putovati, volim upoznavati ljude, bez obzira koji jezik govore ili koje su boje kože, pa ne vidim razloga zašto bih se bojao da isti dolaze u Hrvatsku. A ako sam školovan i ako želim raditi, zašto bi onda stranac trebao dobiti posao...
Ne znam zašto, ali u Hrvatskoj je uvijek vladala i vlada ta izrazita ksenofobičnost.
Za kraj još jedna mala anegdota: Prošle godine sam bio na Bahamima, i na odlasku me taksista pita kako mi se je sviđalo na Bahamima. Kažem ja njemu, lijepa zemlja, lijepe žene ,svi nasmijani ( tamo  se fakat cijeli dan samo smješkaju) i vrlo gostoljubivi ljudi. Odgovori on meni: " A zašto ne bi bili dobre volje i gostoljubivi. Istina, mi jesmo mala zemlja i jako smo siromašni , ali bog nam je dao prekrasnu prirodu, more, sunce i palme,i to nam je jedino bogatsvo, i mi to rado dijelimo sa svima koji nam dolaze na naše otočje..."

nhf

Zadnji popravljao KresimirS (14-01-2012 14:56:26)

00