Tema: PF play

Limperi su ribe... VPIP preko 80, PFR 30-50
3betor je reg 28/24/9, nisam bio dugo na stolu, nismo imali nikakvu dinamiku PF i nikakav history.

Kako bi odigrali sa:

a) AK
b) AQ
c) AA/KK
d) QQ
e) 22-TT (mislim da nikad ne 3beta PP osim premiuma pa je 22 = TT.. moguce da 3beta 99, al to je malo kombinacija)

____________________                  

Holdem Manager, No-Limit Hold'em Ring
Small Blind: $0.25
Big Blind: $0.50

SB ($50)
BB (csp-HotLingerie) ($52.86)
UTG ($57.35)
BTN ($60.21)

Dealt to BB (csp-HotLingerie)
X X

Preflop: (Pot is: $0.75)

UTG raises to $2, BTN calls $2, SB raises to $8, Hero ?

Zadnji popravljao AlphaScorpii (12-02-2012 23:00:49)

20

2

Re: PF play

Ne vidim limpere al pretpostavljam da si se na BTN-a odnosio da je riba..
Ja bi sve callao radi ribe u potu.. ili 4bet QQ+ i AK, al bio bi skloniji 4betat QQ i KK od ostalog mislim.

when you feel like quitting think about why you started..
00

Re: PF play

Joooj krivo sam napisao. Raiser i caller su oboje ribe... jedan 80/30, drugi 80/50, tak neš

00

Re: PF play

Shipo bi sve osim AA,KK.To bi flato.

00

Re: PF play

ne kuzim sta svi zele igrati 4 way pot s AA i KK OOP bez inicijative

if that's the case  roll

00

6

Re: PF play

foldo bi 22-TT, shipo JJ-QQ, AQ+, flato KK+

Kakve veze imaju inicijativa i pozicija u potu gdje cemo na flopu imat malo vise od 1 psb ako bude 4way

00

Re: PF play

Razumijem sto mislis, ali imo sb ovdje gotovo uvijek ima hand za stackoff kada 3b 2 CS OOP 4x. Tako da ne vidim razlog zasto bi slowplayao AA i KK kada ce se u 4 wayu zastackati samo s dobrim TP+ ovako samo dajes priliku fishevima da te
Outdrawaju ili da peela scare card za SB. I vjerojatno bi foldao AQo, a shipao AQs.

00

8

Re: PF play

SB nema uvijek hand za stakat se, pogotovo vs nas, on tu 3beta fisheve sa handovima tipa QJ, A8 i sl.

btw

martingale666 napisao:

I vjerojatno bi foldao AQo, a shipao AQs.

I lol'd

when you feel like quitting think about why you started..
00

Re: PF play

martingale666 napisao:

AQo, a shipao AQs.

Nema smisla...Jako mala razlika pre, jako velika post.

Nowdays, at financial crisis, I dont give people to much kredit for second and third barrel!
00

Re: PF play

AQo ima 28% protiv JJ+,AKo,AKs sto ce biti stacking range za sb protiv nas.
AQs ima 32%

00

Re: PF play

Tonac napisao:

on tu 3beta fisheve sa handovima tipa QJ, A8 i sl.

I lold
Neznam gdje ti igras ali 3b 2 CS s QJ ili A8 je burnanje love imo i neznam zasto bi solidan igrac to uopce radio (a po statsima mi se cini ok)
Ovo za AQs je bila manja opaska ne kuzim zasto su se svi za to zalijepili kad je meni flatanje s AA i KK real problem. Taj hand sam ubacio buduci da ce katkad imati neki random sqz pa ce foldat iako to nece biti tako cesto, a protiv stackoff rangea imamo najvise eq. Mogao bih ubaciti AQo ali to je meni malo prespewy jer ce vecinu slucajeva imati hand.

@ sinisa ako je tebi 4% kao sto je croman stavio beznacajno onda mozemo flipati all day long ti uzmi AK a ja cu par pa da vidimo tko ce biti u +

00

Re: PF play

martingale666 napisao:

@ sinisa ako je tebi 4% kao sto je croman stavio beznacajno onda mozemo flipati all day long ti uzmi AK a ja cu par pa da vidimo tko ce biti u +

Je, beznačajno je, jer ne možeš napisati da si se spreman stackati sa AQs, a s AQo off ne u 4bet potu. Value im dolazi postflop gdje sa AQs kad flopaš 2 kare, a 2 imaš u ruci imaš jeben equity i možeš iskoristiti i fe, c/r i šta ti već padne na pamet. Kad imaš AQ s jednom karom, a dolje 2 kare, imaš goli k... i loš equity. Aj da si napisao da razmišljaš o callanju 3beta s AQo i AQs, al ti bi 4betao AQs za šta, value?, a AQo nebi za value?

Nowdays, at financial crisis, I dont give people to much kredit for second and third barrel!
00

Re: PF play

sinisaT5 napisao:
martingale666 napisao:

@ sinisa ako je tebi 4% kao sto je croman stavio beznacajno onda mozemo flipati all day long ti uzmi AK a ja cu par pa da vidimo tko ce biti u +

Je, beznačajno je, jer ne možeš napisati da si se spreman stackati sa AQs, a s AQo off ne u 4bet potu. Value im dolazi postflop gdje sa AQs kad flopaš 2 kare, a 2 imaš u ruci imaš jeben equity i možeš iskoristiti i fe, c/r i šta ti već padne na pamet. Kad imaš AQ s jednom karom, a dolje 2 kare, imaš goli k... i loš equity. Aj da si napisao da razmišljaš o callanju 3beta s AQo i AQs, al ti bi 4betao AQs za šta, value?, a AQo nebi za value?

potpuno si krivo shvatio

4b shipam AQs za blef da isfolda sve random sqz a ako me calla zelim imati najveci eq moguci zato samo shipam AQs. Takodjer jer mislim da ne sqz jako cesto za blef zato bi samo shipao AQs
Znam da je to kao folda slabije a calla jace, ali ja racunam da pokupim pot koji je vec tamo, a ako ima hand da imam najveci eq moguci

to sam stavio na kraju posta i potpuno je nebitno. Ako ces se osjecati lakse mogu i napisati da bi foldao i AQs

Glavni problem je sto bi Tonac, Tilt, Croman callali 3b s AA i KK s cime se ne slazem

00

14

Re: PF play

martingale666 napisao:

Glavni problem je sto bi Tonac, Tilt, Croman callali 3b s AA i KK s cime se ne slazem

Pot je 40ak bbova ako zafletaš KK+, ako pokupiš još nekoga iza imaš preko 50bb u potu na flopu, ne vidim di je problem?

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: PF play

Ok vidim da se razmišljanja dosta razlikuju. Evo kako ja to vidim:

Ništa nebi flatao jer jednostavno ne želim 4way pot zbog kojeg mi EQ naglo pada, a i inače kad slowplayam najčešće se opečem.

a) AK - iako je nuts mislim da je shove prvenstveno za bluff. Koliko god AK bio jak hand, mislim da nemogu očekivati call od lošijeg... Neznam kako bi lik reagirao na 4bet do recimo 16-18 pa moguće da je to i bolja opcija. Možda neće callati shove sa slabijim, ali bi mogao zgurati slabije.
b) AQ - shove za bluff, 2 jebena blockera, jednostavno mi je prejak hand da to foldam vs ovog rega u ovoj situaciji
c) AA/KK - 4bet do 16-18 ili shove. KK sam imao u konkretnom handu
d) QQ - mislim da bi odigrao isto kao i AA/KK jer ne vjerujem da će mi lik flatat 4bet sa AK OOP pa se nemoram bojat A ili K na flopu
e) 22-TT (mislim da nikad ne 3beta PP osim premiuma pa je 22 = TT.. moguce da 3beta 99, al to je malo kombinacija) - iako sam napisao da je 22 = TT ponekad bi zgurao 99/TT

Sad vidim da JJ nisam niti stavio...

Također kolko vidim nitko nije napisao da bi 4beto bez shove-a. Generalno mislite da je to loša opcija?

Zadnji popravljao AlphaScorpii (13-02-2012 16:20:28)

00

Re: PF play

@alpha super post

slazem se sa svime posebice s AK koji je cesto overvaluean hand

Glede 4b/shovea mislim da je gotovo isto jer on nikada nece spazz 5b shipati mozda jako rijetko, ali isto koliko ce i spazz callati shove tako da je prakticki svejedno Meni osobno je ugodnije shipati jer mi se znalo desti da me callaju i peela A onda sam u retardniranom spotu gdje s QQ i KK cu valjda morati foldati iako mislim da ovaj tip ne bi nikada callao
Takodjer bi se mogao izlevelati ako 4b do 16 misleci da ga samo stavljas na sqz i shipati light, ali ako nije neki spewtard mislim da nije neka velika mogucnost

Generalno gotovo isto 4b ili shove vs ovog villana imo

00

Re: PF play

dfable napisao:

ot je 40ak bbova ako zafletaš KK+, ako pokupiš još nekoga iza imaš preko 50bb u potu na flopu, ne vidim di je problem?

Problem je sto igras 4way pot i dajes ljudima sansu da te outdrawaju i sansu 3betoru da se izvuce ako ima hand

sto radis ako dodje QJx i ovaj shipa ili ako dodje A high i jos puno kombinacija flopova na kojima nije ugodno imati AA ili KK 4 way

noramalno super je ako dodje 77K i oba fisha imaju 7 ali cesce ce doci los flop nego dobar pogotovo s KK

00

18

Re: PF play

Pa kako ti može češće doči loš flop? Ako želiš fisheve unutra dobar je play fletat PF.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: PF play

buduci da mislim da sb ima gotovo uvijek hand bolje mi je 4b/shipat

zasto stati na KK i AA ako zelis fisheve unutra pa callaj s QQ samo se K bojis right?

00

20

Re: PF play

Krivo razmišljaš. Ne kažem da je 4bet/shove lošiji play. Ovo sa QQ mislim da si valjda izvalio bez razmišljanja? smile KK i AA su premium handovi i možeš ih i van pozicije zafletat, dok je QQ čak i u poziciji puno ranjiviji od ta dva handa. Ako mi imamo KK/AA teško je da SB može imati gotovo uvijek dobar hand.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: PF play

svejedno je u ovom spotu jer imamo malo vise od PSB a po razmisljanjima jedni los flop za KK je ako A peela za AA nema loseg flopa pa bi tom logikom za QQ bilo samo lose ako peela A ili K

EDIT mislim svejedno je da li smo IP ili OOP

Zadnji popravljao martingale666 (13-02-2012 17:06:20)

00

22

Re: PF play

IMO SB ima  sirok range tj. 3beta za value dosta siroko obzirom da su CO i BTN fishevi širih razmjera i da ima nas na BB-u, znaci ja bi tu 4betao gotovo iskljucivo za blef (Ax, Kx handove), 4betanjem npr AQ/AK mislim da gubimo dosta valuea od fisheva (al i od SB-a ciji range dominiramo i igramo IP).. ne vidim di je problem ni sa flatanjem AA/KK jer vecinom fishevi callaju sa svojim random handovima tipa KT, QJ, JT koje bi foldali da smo 4betali, a flatanjem im dajemo sansu da flopaju nesto i stakamo ih kad hitaju TP i sl.

when you feel like quitting think about why you started..
00

Re: PF play

Po vama ispada da ce 100% biti 4way pot.Ovi igraci iza bi trebali foldat dosta toga.

00