Tema: Optima

stari zeli preci sa t-coma na optimu..
dali ima netko da je to napravio ili da je na optimi od pocetka da mi baci neku usporedbu..

dali je zadovoljan i tak to...

00

Re: Optima

ja sam preso sa tcoma na optimu. jos dok je u ponudi bila 2mbps brzina, sad je 4 ako se ne varam.

kao prvo, kad prelazis i kad ti ljudi iz optime ponude da ce oni raskinut ugovor s tcomom za tebe, odmah to u startu odjebi i odi sam raskinut ugovor. ja sam prihvatio pa sam platio jos 2 mjeseca tcomu jer su se pravili grbavi. tek kad sam oso tamo uspio sam razjebat ugovor (nisam bio vezan na dugo, samo mjesec za mjesec). ne vole oni da se samo tako odlazi od njih.

flat, sa xxx minuta razgovora preplatom i svim sranjima me kosta 200kn. na tcomu sam imo od 300 do 350.
kvaliteta usluge je ok, ja sam imo problema sa pucanjem veze, prijavio problem. u brzom roku su stigli i nasli sranja sa zicama od telefona. tako da je i to rijeseno.

cujem da dosta ljudi ima problema zbog rutera, dobijes neko sranje od sagema. ja sam zadovoljan i snjim, ali uvijek si mozes kupit drugi ruter.

sve u svemu, 4/5, preporucam.

00

Re: Optima

ugovor sa t-comom mi istekao
neznam dal mogu ruter od t-coma koristiti

00

4

Re: Optima

ne mozes, pogotovo ako je onaj wireles onda ga moras vratiti

00

5

Re: Optima

tonkobonko napisao:

ugovor sa t-comom mi istekao
neznam dal mogu ruter od t-coma koristiti

nemozes... ja sam prije bio na tcom i presao na optimu... jeftini su pun kurac al su losi... i ja imam i imao sam problema sa routerima njihovim pa sam probao stavit taj tcomov al mi ne radi...

A svako gubi bar ponekad, ali nikad Boža zvani Pub

Re: Optima

imam optimu već 4g.

spjen sam wireless s laptopom i kartam poker cijelo to vrijeme i veza ne puca. Možda su imali u tih 4g 3 puta neko održavanje nekih 1h vremena al to je obično poslije pol noći, možda i više al nisam bio onda za netom.

jednom je bio neki veći zastoj nešto s vodovima-infrastrukturom kaj je trajalo pol dana al davno i ne sječam se točno kaj.

kaj se tiće rutera ja sam dobio d-linkov, ne kužim se koji je bolji ali zamene ovaj radi sve kaj treba.

Ne možeš koristiti od t-coma ruter je t.com koristi "annex a" dok otima "annex b". (ili kontra lol)

Možda se da staviti firmware, al neznam točno. nazovi i pitaj kaj je u ponudi mislim da su danas kod svakog operatera ok ruteri.

Paket je trenutno najpovoljniji "O2" to ja imam. flat, 4mbit, pozivi , prije su bile besplatne minute sad je isto nekaj tak, cijena 169kn.

Ja imam mogučnost uzet "opticarnet" sve isto ko i gore samo 3mbit brzina - 130kn
Ali nisam to uzeo jer neznam iz prve ruke kak to točno funkcionira, jer ipak ide preko carnet mreže. Čuo sam za razčičite providere kad su problemi jedni druge krive (može bit da nije istina - čitao na forumu)

također kad koristiš torente preko carneta moguće da dobiješ neke opene , neznam kak je sad. nađeš to točno u googleu.

Uglavnom na to se uvijek možeš prebacit, ja čekam jer je bratoć uzeo opticarnet i čeka instalaciju pa dok mi kaže kak je onda ću vidjet.

Ako budeš uzeo optimu odaberi samoinstalaciju jer se po novom naplačuje. (ruter valda možeš sam spojit, oni stave spliter ak se ne varam)
također ako budu u budučnosti kakve greške nemoj prijavit kvar ako nisi siguran da je kod njih greška. Npr ako ti je problem sa paricama i dođe njihov tehničar može ti naplatit jer nije greška do njih.

Ja sam zvao tako a u biti mi je telefon bio pokvaren, i platio 1h cca 300kn, samo došlo na računu. Čak se i žalio al jebiga. Al priznam moja greška. Opet kod sestre su dolazili 3 puta zbog parica koje su bile sjebane pa im nisu naplatili.

I na kraju, ima i boljih opcija al zavisi di si, mislim da b-net ima bolje pakete, iskon itd. nemam iskustva s njima kolko su pouzdani al po ponudi je bolje.

Ja sam imao opciju metronet i optima, izabrao sam optimu i  zasad sve pet. A t-com nek se goni u ......, od davno je gotovo s monopolm, i ko ostaje kod njih da ga kradu nažalost nije kvalitetno informiran

00

Re: Optima

kvaliteta ista, samo šta nemaš onih iritantnih opomena ako zakasniš platiti dva dana. I naravno, jeftiniji su.

00

Re: Optima

To ili ostati na t-comu.. Uglavnom povoljniji su puno.. Hvala na podrobnim informacijama!!

Jel tko ima njihovu televiziju? Kako vam se to cini?

00

9

Re: Optima

Ja sam prešo sa t-coma na optimu prije dvije godine, mogu potvrdit da povoljnije dobivaš manje više istu uslugu.
TV je ok, imaš besplatnu snimalicu 24h za naše kanale, izbor kanala je standardan stime da imaš sportklub u osnovnom paketu ak pratiš englesku ligu , al nemaš arenu ak gledaš HNL.
Meni su se zamjerili kad su mi naplatili uslugu dolaska tehničara, reklamiro sam pucanje veze koje mi se događa skoro svaki put kad igram mako duže. Ništa nije napravio al na računu 300kn za platit, žalio sam se al badava.
Veza mi i dalje puca, al nebi se vratio na t-com nikad.
Možda bnet hmm

00

Re: Optima

da ne otvaram novi topic, šta kazete o ovoj ponudi?

http://www.iskon.hr/za_kucu/iskon_duo/internet_tv

Zadnji popravljao BoyFromBalkans (20-02-2012 18:50:08)

Online poker is rigged, they are responsible for the 9/11 terrorist attacks.
00

11

Re: Optima

@krpa

ne može to tako

ako je greška kod njih ne mogu ti naplatit

ako je greška kod tebe tehničar ti je prilikom izlaska na teren trebao reć uzrok.

naplatili su ti zato jer smatraju da su oni sve napravili kako treba i problem je kod tebe. Pa jel gledo s onim svojim aparatima.

I nije da ja branim optimu ili kaj, svi su oni isti samo je cijena drugačija. Ali jebote ak plačaš net ima da slože ili di ti kažu kaj ti trebaš eventualno popravit, ak su instalacije i sl.

mislim kod svakog providera pukne veza tu i tamo, ali da mi stalno puca ja bi poludio i neznam šta bi sve napravio, živac ti skoči i od same pomisli

Ja sam prijavio da mi ne radi onaj clip ili kak se već zove (prikaz broja), da bi se uspostavilo da moj telefon to niti nema. Istina lik je čito manual na njemačkom 1h, fakat se i potrudio i kad je skužio da nema jebiga.

nazovi službu za korisnike i reci kaj j sve bilo., ja da mi to ne slože ili ne kažu uzrok, tražil bi raskid ugovora pa nek se hebu...

makar to pucanje mislim da nije fizičkog uzroka, možda da se poigraju onim profilom ili neš, brijem da se to i telefonski da riješit

znam da su neki opčenito spominjali loše veze ak daleko od centrale ili tak nekaj, trebo bi malo pogledat po forumima baš za to..

Zadnji popravljao cgreen (20-02-2012 19:27:34)

00

12

Re: Optima

BoyFromBalkans napisao:

da ne otvaram novi topic, šta kazete o ovoj ponudi?

http://www.iskon.hr/za_kucu/iskon_duo/internet_tv


meni oni imaju ok pakete, ja sam ih i zvao htio preć kod njih jer je bila brijem brzina bolja, ali namam mogučnosti pa ništa

isto i za bnet

tak da nisam detaljnije gledao, a nemam tu digitalnu i ne kužim se u te stvari

00

13

Re: Optima

@cgreen
Kad sam prijavljivo kvar oni su me uvjeravali da nema pucanja veze ( njihov operater putem telefona ) i da ako inzistiram da tehničar dođe naplatit ćemi ako ustanovi da je s mojim internetom sve ok.
Kak da ja njemu dokažem da mi veza puca? možda je do moje stare instalacije -  tel. linije
Ono što im zamjeram da tehničar nije dao račun nego sam mu ja samo potpisao da se on odazvo na reklamaciju, iako je zamjenio spliter koji sam dobio u pakatu neznam zašto ako je bio ispravan, i reko da naće ništa naplatit. Žalio sam se dva puta, problem je što nemožeš platit samo ratu nago je vezano uz trošak sa popravkom i ako ne platiš ukinu ti uslugu.

00

14

Re: Optima

tebe su bar prije upozorili, ja nisam ni znao da se plača, čak mi tehničar nije ništa reko, samo je došao račun za cca 300kn veči , ja ono koji q.

znam da sam popizdio ko nikad do tada

neznam, velim ti da su kod moje sestre bile te instalacije/parice shebane, 3 put su im dolazili, neka izolacija je bila problem, mislim da su na kraju sredili problem, ali im nisu ništa naplatili

Čak se govorilo kao ta t-com to zna radit pa zvat ljude kao da se vrate, bilo je to na tv-u čak ako se ne varam, ali mislim da optima ima svoje kablove sad bar kod mene

znam samo da ja ne bi mogo to trpit, zamisli da grindaš sng. na večim limitima (ubiti ako igraš po rolu sve je veliko ne) i da te baci van...

nije to u redu, plačaš uslugu koja to praktički onda i nije

lol meni kad su prebacili na O2 paket (imo sam onaj stari prije), prošlo neko vrijeme a ono brzina još 2 megabita, ja nazovem a oni kao treba podesit profil

ja ih pitam kao: "čekaj hoćete reć da mi to niste ni upalili a već imam dva tj uslugu" frajer je samo izbjegavo odgovor bio mu je bed

ma svi su oni isti, treba se borit i izvuć svoje, nema druge

00

Re: Optima

Nebi na Optimu ni da je besplatna. kao jeftinije i onda cap 300 kn na racunu koja prijevara gori su od tcoma 100 puta.

club  heart  diamond  spade
00

16

Re: Optima

Meni je ugovor isteko tak da sam slobodan smile
Nude mi tri mjeseca free, ako potpišem novi ugovor lol  lol  lol
Optika je jedino rješenje, tak da mislim uzet bnet

00

17

Re: Optima

lol kaj misliš da ti t-com neće zaračunat, da možeš zvat tehničara svaki dan da ti dolazi đabe

kaj misliš od čega plačaju njih

ak se ne varam t-com ima paket od 4mbita i flat + telefon cca 230kn dok konkurencija između 150-170kn

s tim da je prije t-com imo sječam se samo flat 200kn.

znači ja sam ušparao u 4g nekih 3,5k  kn, i puno više ak gledaš stare cijene, tak da jebe mi se za tih 300kn kaj je s neke strane bila moja greška

metronet, bnet, optima, bilo koji carnet itd sve je to ok, al ko koristi t-com ili je pun para ili je ......

00

18

Re: Optima

lol još ljude navlače s onim garminima i sranjima koje poslije 4 put otplate

tak su frenda sjebali za max tv, dok nije popizdio i sve vratio

ma daj žali bože vremena na njih vrijeme trošit, davno bi oni spustili cijene samo kaj imaju ugovore s velikim firmama pa im se hebe za male korisnike , al neće ni to dugo...

00

Re: Optima

Koristim tcom več 4 godine od toga je njihov tehničar došao oko 7-8 puta kod mene. Svaki puta problem je bio rješen besplatno i u roku od 48 sati - 2 splitera mjenjali i  čak su mi postavili sa krova do sobe kabel što uopče nije njihov posao(besplatno).

Jednom me čak zvala ženska osoba koja radi u Austrijskom tcomu te je pitala dali sam zadovoljan sa radom tehničara(predstavila se i pričala je na lošem hrvatskom) i dali je kvar uspješno uklonjen.

S druge strane frend(ima Optimu) se selio kilometar dalje u novu kuču i čekao je preko dva mjeseca da mu gospoda iz Optime prebace liniju - rezultat dva mejseca bez neta + 600 kn za prebacivanje linije = pametnome dosta, i naravno kad god se nešo dogodi čeka danima. Da ni ne spominjem koliko je mjeseci pričao da mu trebaju Optimu svaki čas prikopčat  big_smile

Meni je račun mjesečno mrvicu manje od 300 kn - telefon+net 4 mb + flat i možda plačam više al kad net pukne znam da ću ga brzo dobit nazad  i da mi sljedeči račun  zbog toga neče bit 550 kn.

Ak uračunam i godinu dana što plačam net po pola + fiksni telefon bežični free + nokia mobitel free mislim da kad se sve zbroji su u rangu Optime sa cjenom.

Zadnji popravljao perozelina (20-02-2012 21:53:45)

club  heart  diamond  spade
00

Re: Optima

cgreen napisao:

lol još ljude navlače s onim garminima i sranjima koje poslije 4 put otplate

tak su frenda sjebali za max tv, dok nije popizdio i sve vratio

ma daj žali bože vremena na njih vrijeme trošit, davno bi oni spustili cijene samo kaj imaju ugovore s velikim firmama pa im se hebe za male korisnike , al neće ni to dugo...

prije 2 godine su uvalili mi starcima max tv na probu 3 mj, i onda mozes vratit ak ti se ne sviđa i ne platis nista, ali nisam imao modem koji podržava digitalni tv, i naravno to mi u ta 3 mj nisu poslali. kad sam im vratio sve i rekao hvala lijepo ne ceka mi se vise, dosao mi racun 500 kn za koristenje max tv koji sam morao ic ponistit u glavni tscum centar. da ne pricam da sam taj modem bezicni dobio tek kad sam išao preko neke štele i poznanstva. gamad jebena.

Online poker is rigged, they are responsible for the 9/11 terrorist attacks.
00

Re: Optima

Očito je to onda kak ko naleti.... Ja nisam nikakvi funboy tcoma al prema meni su do sad bili pošteni kolko tolko...

club  heart  diamond  spade
00

22

Re: Optima

nisam se mislio više vračat ali fakat koji q ti pričaš?

možda plačaš više? plačaš duplo skoro jebote, meni dolazi račun 180kn

dva mjeseca ti frend čeka jer t-com sere s papirima

lol ženska te nazvala i ti se osječaš ko da te netko cijeni, ili kaj već a nisi ni svjestan da je taj poziv 150kn vrijedan

u 4 godine ti je tehničar dolazio 8 puta lol, meni 1 i to zbog clipa koji ni nemogu koristit jer imam simens star 15g

ja ne branim nekog neg serem po t-comu, dok se spuste na zemlju ću prestat.

Uskoro niti ne mislim koristit fiksnu liniju jer će polako doći LTE ili ti ga 4g mreža i svi oni se mogu hebat. 150mb download mobilni internet ubaciš VOIP (ja ga i sad već imam) i deri,

ali daj moslim te nemoj pisati takve bedastoće da je bolje nekom plačati duplo jer te jednom nazove žensak i pita te jel sve u redu lol

zajebancija stari , nemoj zamjerit, samo mrzim kad netko krade sirotinju, a to oni rade....

ti mater, u širem centru varaždina svi imaju 8 megabita free net, a ovi ga naplačuju ko da je jebote njihov internet

već ima satelitski internet (mislim da je tak nešto "novi net"), pa LTE itd, i dok se to malo uhoda i poprimi pristojne cijene, ima da svi ovi zemljani počnu spuštat, pa kad ti taj paket bude 60kn sve skupa što sad imaš onda ćeš kužit kaj ti ja pričam....

00

23

Re: Optima

npr metrocarnet ti ima paket flat+telefon+2mbita 100kn

lozinku bar nije bed nabavit..., ma ima milja boljih opcija

00

Re: Optima

Ak živiš na selu postoji dvije opcije - više  plačat tcomu i biti malo sigurniji  ili manje plačat Optimi i onda čekat tjedan dva dok ti se nešt dogodi.  Da živim u nekom večem gradu sigurno nebi plačao ni lipe nego bi se zakačio na nečiju mrežu a telefon mi tak i tak netreba.

club  heart  diamond  spade
00

25

Re: Optima

a jebiga, to je

grdo je ak imaš nekog drugaog a infrastruktura od t-coma, onda ak zapne igaju se stobom ko s ping pong lopticom

al neka, još malo, već se isprobava 4g, rekli su ak će ić na frekvenciju od analogne televizije pokrivat će i otoke, sam opet kolko će to koštat

ma svremeno će to sve bit đabe, pa nekad su s dial up-om od 54 kb ljudi natukli 800kn  lol

00