Tema: NL100, K3s 3 way

http://weaktight.com/4392730

jedan hand koji sam s pajkom odradio na coachingu gdje se nikako nemozemo slozit koji je najbolji play, imamo valjda 100 razlicitih teorija

dakle zanima nas kako bi odigrali od preflop do kraja , na koji bi nacin vi odigrali ; i  kako bi odigrali pojedni street s obzirom na to kako je odigran hand do tog trenutka

BTN je reg al nemamo history s njim  jer su kupljeni handovi , SB je vrlo vjerojatno fish

moje razmisljanje prvo pa cu dat onda od drugih : dakle preflop mislim da je ok i call i SQ tu sam podjeljen i slazem se da je ok i jedno i drugo, da je open 3x onda nebi callao neg bi ili  foldao ili SQ

flop mislim da c/r nema nikakvog smisla jer doslovce repamo 2 handa A6 i 66,tako da je po meni flop cisti c/c

turn dolazi po meni najgora karta za nas mada me uvjeravaju u suprotno jer sad na turnu ako je i callao sa Q mu je dosla najbolja karta u decku, po mom misljenju sad tek nema sanse da na turnu folda Q nakon sto je callao na flopu

as played ja bi c/f turn

par ljudi iz grupe tvrdi da je bolje c/r flop jer nemozemo uzet drugacije pot, i onda na A turn nastavili betat zato jer ce vecina ljudi s airom ovdje odustat i betat ce dalje samo nutse, to je razmisljanje druge strane

eto mozda ima neko neku bolji nacin za odigrat hand smile

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

Re: NL100, K3s 3 way

Fold ili SQ preflop. Nema veze što je fish nutra, jer ćeš najčešće dobiti fold od butona i pokupit ćeš 4 BB-a bez borbe ili igrat s fishem IP.
Ovako igraš protiv rega OOP i još u multiway potu gdje ćeš najčešće c/f flop.
Slična situacija je kad fish limpa, a ti si u SB-u. Jel onda doplačaš s K3s?

Flop bi c/c jer mislim da nećeš često dobiti fold, a ak c/c možeš pokupit pot na riveru ak reg chekira turn.

Turn dosta pogađa regov calling range, tako da bi išao na c/f iako je preočito da imaš FD kad chekiraš turn.

10

Re: NL100, K3s 3 way

Pajk je dodao neke statse iako mislim da naša pretpostavka da je reg se samo više manje potvrdila sa ovim:

20/17
cbet 63% ft3b 54%
btn open 49%

PF: 3b ili call je valjda oke, ne vidim kako bi mogli foldat. Ja sam više za call jer će reg callat jako wide IP, imamo reverse impliede i vjerujem da je više +ev callat samo jer će reg morat igrat dosta iskreno sa fishem unutra.

F: sa c/r ne repamo ništa, ne vidim drugi play osim c/c, ali ako već c/r sigurno bih išao na bet turn i bet river skoro sve karte.

T: nisam siguran što mislimo o regu, ali izabro bih nešto od ovog 3:
1. standardan check turn i nadat se checkbacku
2. donk turn - nisam siguran kolko je ovo dobro, ali vjerojatno može bit dobro protiv masstablera i nonthinking regova koji nisu najbolji handreaderi i zbunit će se na svkai nonstd play
3. c/c c/ship - ako puno barela i vjerujem da će barelat drawowe i zrak

00

Re: NL100, K3s 3 way

roba59 napisao:

Slična situacija je kad fish limpa, a ti si u SB-u. Jel onda doplačaš s K3s?

mislim da nije isto, pa ne zavrsavamo akciju ako smo na SB

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

Re: NL100, K3s 3 way

Napisao sam slična... Ne završavamo, ali neće reg na BB-u izolirati s puno handova. A i moraš manje doplatiti nego u ovoj situaciji.

00

Re: NL100, K3s 3 way

PF: sve 3 opcije mi se čine ok, ali ako je SB fish definitivno sam za call/SQZ. Što bi od toga dvoje odlučio neznam, ali u zadnje vrijeme više forsam postflop igra pa bi vjerojatno naginjao prema callu

FLOP: c/c.
c/r mi se čini ok, ali više me brine riba koja ne vjerujem da će hitit hand dok reg, iako ništa ne repamo se po mom iskustvu neće upuštat u borbu bez dobrog handa + ima ribu iza.

TURN: c/f

RIVER: Betao bi ~25 u oba slučaja

00

Re: NL100, K3s 3 way

AlphaScorpii napisao:

PF: sve 3 opcije mi se čine ok, ali ako je SB fish definitivno sam za call/SQZ. Što bi od toga dvoje odlučio neznam, ali u zadnje vrijeme više forsam postflop igra pa bi vjerojatno naginjao prema callu

FLOP: c/c.
c/r mi se čini ok, ali više me brine riba koja ne vjerujem da će hitit hand dok reg, iako ništa ne repamo se po mom iskustvu neće upuštat u borbu bez dobrog handa + ima ribu iza.

TURN: c/f

RIVER: Betao bi ~25 u oba slučaja

Zbog čega ti c/r čini oke? 
btw. riba je foldala

roba59 napisao:

Napisao sam slična... Ne završavamo, ali neće reg na BB-u izolirati s puno handova. A i moraš manje doplatiti nego u ovoj situaciji.

Stvarno regovi dns ne izoliravaju limpere s puno handova?

00

Re: NL100, K3s 3 way

LOL, ak ste se dogovorili kak treba odigrati hand, niste ga uopče morali postati na forum.

00

Re: NL100, K3s 3 way

neznam jel ovo islo zemu ,mene ili obojicu.. al ono posto sam ja postao hand nekako osjecam se  "napadnuto" ..

ja sam te zamolio na skypu da prokomentiras (i zahvalio ti se)jer su me ovi zbunili; cijenim te ko igraca i vidim da se slazemo u vezi handa osim preflop di ima razloga za sve 3 opcije i za niti jednu nemislim da je losa,al eto nevolim foldat kad je fish u potu di imam dobre oddse..

samo mi nije jasno zasto imas obicaj nekad odgovorit ovako na neki podcjenjivacki nacin,mozda nisi ni svjestan al tak ispadne..
ako ce bit bolje za forum da uopce ne postam handove onda necu,pitat cu negdje drugdje..

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
20

10

Re: NL100, K3s 3 way

To je najviše bila reakcija na ovaj komentar:

niveaformen napisao:
roba59 napisao:

Napisao sam slična... Ne završavamo, ali neće reg na BB-u izolirati s puno handova. A i moraš manje doplatiti nego u ovoj situaciji.

Stvarno regovi dns ne izoliravaju limpere s puno handova?

Imam osječaj da se prečesto vi u grupi složite (dogovorite) oko nečeg i onda se držite toga čvrsto. I onda kad netko napiše nešto drugačije odmah slijede napadi. A najviše me živcira kad napišete rečenice poput ove gore, koje ništa ne kažu, nego samo provociraju.

Ajde, reci nivea, kolko često regovi izoliraju limpere, tj. definiraj "puno handova"...

00

Re: NL100, K3s 3 way

Nije istina da se u grupi "dogovorimo" u vezi nekog handa pa stavljamo na forum da trollamo i pljuemo "neistomišljenike"
Danas smo se zbog ovog handa zakačili svi u grupi jer je svatko imao različito mišljenje i hand je upravo zbog toga završio na forumu!

00

12

Re: NL100, K3s 3 way

puki86 napisao:

samo mi nije jasno zasto imas obicaj nekad odgovorit ovako na neki podcjenjivacki nacin,mozda nisi ni svjestan al tak ispadne..

00

13

Re: NL100, K3s 3 way

Očito nisam svjestan toga... Quote-ajte mi par takvih odgovora.

01

Re: NL100, K3s 3 way

niveaformen napisao:

Zbog čega ti c/r čini oke? 
btw. riba je foldala

Čisto zbog vlastitog iskustva, jer dosta regova ne žele niti razmišljati šta uopće imaš ili repaš, ako oni nemaju hand koji zadovoljava kriterije za nastavak igre (a kad se suoče s tim to je najčešće AT+ u ovom slučaju) + imaju ribu iza pa će igrat puno više straight forward i još više suzit range za nastavak + BTN je pa vjerujem da će jaaako često ovdje foldat. To je razlog zašto mi se play čini ok, dakle da nije neka greška, ali generalno mislim da je c/c ispravniji i bolji play.
Vidim da je riba foldala, ali ja sam pokušavao objektivno gledat na hand bez obzira kako je ispalo ovaj put...

Zadnji popravljao AlphaScorpii (21-02-2012 11:15:32)

00

15

Re: NL100, K3s 3 way

naravno da mi se neda sad izgubit 2 sata posto imas preko 6k postova, nije da napises svaki dan takav komentar al sam ih primjetio..
uglavnom su to komentari tipa LOL i onda nesto nekom odbrusis

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
60

16

Re: NL100, K3s 3 way

sqz preflop, ako i SB i BTN callaju, check/shove flop
ako SB folda, bet flop, i onda vidit kaj na turnu, neznam mu ostale statse, vjerojatno check
ako BTN folda (unlikely) bet, bet

01

Re: NL100, K3s 3 way

roba59 napisao:

Ajde, reci nivea, kolko često regovi izoliraju limpere, tj. definiraj "puno handova"...

roba59 napisao:

Napisao sam slična... Ne završavamo, ali neće reg na BB-u izolirati s puno handova. A i moraš manje doplatiti nego u ovoj situaciji.

Puno handova sam citirao tebe, a definirao bih kao wide range.

Ne znam koje limite trenutno igraš, ali meni je nevjerojatna izjava da nakon što fish limpa i reg completa (koji bi izoliravao svaki malo bolji hand) kažeš da reg behind ne izolirava wide?!? Siguran sam da svaki reg tu izolirava range od min. top 30% handova, a što je veća mogućnost da fish limp/folda to je wider range.

Moj komentar je bio vezan za tvoj primjer, nije imao veze sa handom pa tvoja teorija baš i nema smisla.

00

18

Re: NL100, K3s 3 way

Evo zašto mislim da je call preflop najlošija opcija od svih.
Monstera ćeš jako rijetko flopat i najčešće ćeš c/f na flopu. Ako flopaš KK, ili nećeš dobiti ništa ili ćeš izgubiti puno. Ako flopaš 33 je najbolja situacija, a pitanje je dal ćeš moći puno izvuči. Ako flopaš FD najčešće će ti se desiti ovak nešt slično gdje ćeš kad dobiješ flush izvuči minimalno, a maximalno ćeš dati kad ti ne dodje.

Idealna situacija je da flopaš nešto jako i da fish ima decent hand koji neće pustiti. A ovaj hand nema baš previše potencijala za tako nešto.

10

19

Re: NL100, K3s 3 way

niveaformen napisao:

Puno handova sam citirao tebe, a definirao bih kao wide range.
Ne znam koje limite trenutno igraš, ali meni je nevjerojatna izjava da nakon što fish limpa i reg completa (koji bi izoliravao svaki malo bolji hand) kažeš da reg behind ne izolirava wide?!? Siguran sam da svaki reg tu izolirava range od min. top 30% handova, a što je veća mogućnost da fish limp/folda to je wider range.
Moj komentar je bio vezan za tvoj primjer, nije imao veze sa handom pa tvoja teorija baš i nema smisla.

Pa ti onda igrač high stakes kad reg tolko izolira OOP.

00

Re: NL100, K3s 3 way

roba59 napisao:
niveaformen napisao:

Puno handova sam citirao tebe, a definirao bih kao wide range.
Ne znam koje limite trenutno igraš, ali meni je nevjerojatna izjava da nakon što fish limpa i reg completa (koji bi izoliravao svaki malo bolji hand) kažeš da reg behind ne izolirava wide?!? Siguran sam da svaki reg tu izolirava range od min. top 30% handova, a što je veća mogućnost da fish limp/folda to je wider range.
Moj komentar je bio vezan za tvoj primjer, nije imao veze sa handom pa tvoja teorija baš i nema smisla.

Pa ti onda igrač high stakes kad reg tolko izolira OOP.

Reg nije oop tu kad izolira,je protiv fisha ali ima poziciju na regu na sb ali reg na sb-u ce ionako foldat skoro sve sta ima tako da ces ostat sam protiv fisha i sigurno da reg na BB-u izolira tu dosta wide.

Edit:A i nije prvi put da fish odluci limpfoldat pa dobijes pot i bez showdowna.

Zadnji popravljao croman19 (21-02-2012 15:06:01)

00

Re: NL100, K3s 3 way

roba59 napisao:

Evo zašto mislim da je call preflop najlošija opcija od svih.
Monstera ćeš jako rijetko flopat i najčešće ćeš c/f na flopu. Ako flopaš KK, ili nećeš dobiti ništa ili ćeš izgubiti puno. Ako flopaš 33 je najbolja situacija, a pitanje je dal ćeš moći puno izvuči. Ako flopaš FD najčešće će ti se desiti ovak nešt slično gdje ćeš kad dobiješ flush izvuči minimalno, a maximalno ćeš dati kad ti ne dodje.

Idealna situacija je da flopaš nešto jako i da fish ima decent hand koji neće pustiti. A ovaj hand nema baš previše potencijala za tako nešto.

po meni je isto call najlošiji u ovom handu iz istih ovih razloga, a sqz mi je bolji od folda

c/c bi flop i c/f turn, a kad je već c/r onda bi odigro ovak kak je jedino što i beto river nešto malo manje

10

22

Re: NL100, K3s 3 way

croman19 napisao:

Reg nije oop tu kad izolira,je protiv fisha ali ima poziciju na regu na sb ali reg na sb-u ce ionako foldat skoro sve sta ima tako da ces ostat sam protiv fisha i sigurno da reg na BB-u izolira tu dosta wide.
Edit:A i nije prvi put da fish odluci limpfoldat pa dobijes pot i bez showdowna.

Ne kažem da to nije dobar play, nego da večina regova ne izolira tu više od 20%, a često i puno manje.

00

Re: NL100, K3s 3 way

Bora tajter napisao:
roba59 napisao:

Evo zašto mislim da je call preflop najlošija opcija od svih.
Monstera ćeš jako rijetko flopat i najčešće ćeš c/f na flopu. Ako flopaš KK, ili nećeš dobiti ništa ili ćeš izgubiti puno. Ako flopaš 33 je najbolja situacija, a pitanje je dal ćeš moći puno izvuči. Ako flopaš FD najčešće će ti se desiti ovak nešt slično gdje ćeš kad dobiješ flush izvuči minimalno, a maximalno ćeš dati kad ti ne dodje.

Idealna situacija je da flopaš nešto jako i da fish ima decent hand koji neće pustiti. A ovaj hand nema baš previše potencijala za tako nešto.

po meni je isto call najlošiji u ovom handu iz istih ovih razloga, a sqz mi je bolji od folda

REG (49% BTN open range, moguće i wider sa fishem in):
Hand 0: 35.409%   33.77%  01.64%    645260348952  31371470751.33   { 22+, A2s+, K2s+, Q2s+, J4s+, T6s+, 96s+, 86s+, 76s, 65s, A2o+, K5o+, Q7o+, J7o+, T7o+, 98o }

FISH (50% calling range):
Hand 1:  35.409%   33.77%  01.64%    645260348952  31371470751.33   { 22+, A2s+, K2s+, Q2s+, J4s+, T6s+, 96s+, 86s+, 76s, 65s, A2o+, K5o+, Q7o+, J7o+, T7o+, 98o }

Hand 2:  29.183%   27.62%  01.56%    527796867824  29869263057.33   { K3s }

Trebamo 21,15% za call.

A ova razmišljanja o tome šta ćemo flopat su smiješna jer se gleda EV.

Zadnji popravljao niveaformen (21-02-2012 17:38:50)

01

24

Re: NL100, K3s 3 way

slazem se da je + sto po kalkulacijama imamo 29 a potrebno je 21,al nemos na taj nacin samo gledat hand.. pa nismo AI preflop da se samo to gleda bit ce i postflop igre

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

Re: NL100, K3s 3 way

niveaformen napisao:
Bora tajter napisao:
roba59 napisao:

Evo zašto mislim da je call preflop najlošija opcija od svih.
Monstera ćeš jako rijetko flopat i najčešće ćeš c/f na flopu. Ako flopaš KK, ili nećeš dobiti ništa ili ćeš izgubiti puno. Ako flopaš 33 je najbolja situacija, a pitanje je dal ćeš moći puno izvuči. Ako flopaš FD najčešće će ti se desiti ovak nešt slično gdje ćeš kad dobiješ flush izvuči minimalno, a maximalno ćeš dati kad ti ne dodje.

Idealna situacija je da flopaš nešto jako i da fish ima decent hand koji neće pustiti. A ovaj hand nema baš previše potencijala za tako nešto.

po meni je isto call najlošiji u ovom handu iz istih ovih razloga, a sqz mi je bolji od folda

REG (49% BTN open range, moguće i wider sa fishem in):
Hand 0: 35.409%   33.77%  01.64%    645260348952  31371470751.33   { 22+, A2s+, K2s+, Q2s+, J4s+, T6s+, 96s+, 86s+, 76s, 65s, A2o+, K5o+, Q7o+, J7o+, T7o+, 98o }

FISH (50% calling range):
Hand 1:  35.409%   33.77%  01.64%    645260348952  31371470751.33   { 22+, A2s+, K2s+, Q2s+, J4s+, T6s+, 96s+, 86s+, 76s, 65s, A2o+, K5o+, Q7o+, J7o+, T7o+, 98o }

Hand 2:  29.183%   27.62%  01.56%    527796867824  29869263057.33   { K3s }

Trebamo 21,15% za call.

A ova razmišljanja o tome šta ćemo flopat su smiješna jer se gleda EV.

meni je tvoj post smiješan!

glupo je nabacat ove brojke i uzimat ih kao gotovu stvar, kaj ćeš kad ti on cbeta onaj dio rangea od kojeg si jači a ti imaš K high, kad i on pogodi K pa mu isplatiš 2 streeta valuea, kad on pogodi par s dijelom rangea od kojeg si bio jači preflop.

10