Tema: 20BB CAP 50NL

Molio bih da mi majstori i velemajstori odgovore na ova pitanja. Isto tako mogu odgovarat i iznosit svoje misljenje svi ostali. Zahvaljujem unaprijed.

CAp na pokerstarsu je igra sa 9 ljudi gdje svatko ima 20BB. Igra se svodi na to da krades blindove i igras premium ruke tako da ides all in prije flopa. Ukratko.

E sad pitanja:

Kako se postaviti kada sam ja BB a iz Buttona mi lik dize 2BB i to radi s 20%, kako se ponasati kada to radi s 30%, a kako kada je manijak i to radi s 40%+. Isto tak vecina njih dosta folda kada digne za tih 2BB. Znaju foldat cak neki i 90%+, pa kako se podesiti prema foldanju? Dali ja gledam koliko dize ili koliko folda?

Recimo ja igram vrlo jednostavno idem all in sa onim kartama s kojima ide i on. Znaci ak on dize s buttona 20% ja idem reraise all in s 20%.

Drugo pitanje:
Ima tu manijaka koji krtadu ko blesavi s SB u BB. Dizu 2BB cak neki i vise od 70%, a pritom foldaju 90%. Isto pitanje kako se ponasat kada jako foldaju i jako dizu? kako kada manje i tak...

Ja sam tu mao cvrsci neidem s 70% all in, no isao sam protiv jednog lika koji je imao 95% fold to 3 bet kad je u pitanju SB vs BB. A dizao je 75%, reko pa tu ima milijon karata za fold, nakraju je callao s asevima a ja imao 59o. (suckoutao sam se na kraju)


Eto molim vas za pocetak napisite odgovore na ova pitanja, mislim da je vrlo zanimljivo stivo i da se stvarno treba prilagoditi ovim igracima. Isto tak ako mislite da bi jos trebao nesto znati u vezi CAP igre na pokerstars let me know.

Hvala

00

Re: 20BB CAP 50NL

evo ovako...nemam puno iskustava u cap-u., ali evo,
odigrao sam nekih 15k ruka ali na 6max. $0.25-$0.50 $10cap.
Igra je jakooo zanimljiva, puna akcije, pogotovo ako igras 4+stolova.

Ali isto toliko koliko je zanimljiva, varijanca je strasna...meni se u tih 15k ruku dogadjalo da sam bio oko 10-15buyinova u + i onda, uz malo tilta, uz nekoliko natkupa..sve to spusis u nekih 1k ruku.

Ja sam sada odlucio prouciti igri koliko god je to moguce..proci kroz svojih 15k ruku u hemu i vidit gdje sam grijesio, pronaci prikladno stivo i videe na netu.., pa imam namjeru uplatiti $600 ( i iskoristiti 1st deposit bonus )..uglavnom, kada pocnem otovrit cu i projekt tu na forumu...

evo, poslat cu ti svoj skype na PM, pa ako zelis, mozes me dodati..

Zadnji popravljao BuffaloBill44 (12-03-2012 21:27:30)

00

Re: 20BB CAP 50NL

no money at cap rake is solid
al ozbiljno mislim rake je velik na cap stolovima, varijanca je veca nego na recimo 100bb cashu i osim ako ne peglas za sne zbilja ne vidim smisla igrat cap

00

Re: 20BB CAP 50NL

Ovo je zapravo molba da te se nauči igrati poker, a to nije jednostavno.
Većini trebaju godine učenja.
Mislim da ti je Andre napravio veliku uslugu ukazavši na popriličnu besmislenost igranja ovoga.

Nađi neku igru koja ima smisla i onda opet traži da te se nauči igrat za 5 minuta.
Ako neko i uspije, bar neće biti besmisleno.

10

Re: 20BB CAP 50NL

ribaaaaaa napisao:

Ovo je zapravo molba da te se nauči igrati poker, a to nije jednostavno.
Većini trebaju godine učenja.
Mislim da ti je Andre napravio veliku uslugu ukazavši na popriličnu besmislenost igranja ovoga.

Nađi neku igru koja ima smisla i onda opet traži da te se nauči igrat za 5 minuta.
Ako neko i uspije, bar neće biti besmisleno.

  cool

00

Re: 20BB CAP 50NL

Bez brige znam ja da je besmisleno. Da se nemoze zaraditi, ali bonusi se brzo ispune, i VIP status mi brzo raste. Moj cilj je ostvariti mjesecno goldstar status i to cim prije moguce, te onda ostatak mjeseca igrati slow turnire. (ili turbo s mnogo ljudi)

Igrao sam ja CAP i SSS strategy davno prije, na CAPu sam odustao jer nije imalo smisla bas kao sto ti sad kazes. No za Goldstar status je jako dobro jer igrajuci 10 stola s ciljem da budem breakeven mogu doc do goldstar u mozda manje od tjedan dana.

A ovo je kviz, nisam trazio nikog da me uci igrat, samo sam trazio misljenje o CAP igri i ako netko zeli odgovorit na pitanja koja sma postavio a vidim nece.

Netrebate biti CAP igrac da bi odgovorili an ta pitanja. Tocan odgovor na njih ja znadem, ali zelim cut od iskusnih igraca koji su taj tocan odgovor igrali i vidjeli kako se igra ponasa, kako se ponasa recimo ako zelimo igrati tighter range, a kako looser... Buffalo ne koristim bas skype, mozemo za pocetak ovdje razgovarat, vjerujem da ce se tako i drugi ukljuciti.

00

Re: 20BB CAP 50NL

I sta imas od goldstara?
Sto se tice ovoga gore,ako igraci imaju 90% fold to 3bet onda ocito zelis 3betat skoro svaki hand.
Ako vecina igraju samo push/fold jer je 20bb onda mozes rejzat svaki hand.Samo rejzaj,igraj 80 80.

00

Re: 20BB CAP 50NL

Hehe croman19 da je barem tako jednostvno. Vecina tih manijaka se jako brzo adaptira, a i u ljudskoj psihi je : " E neces me vise gazit sad cu zvat". Dakle trebalo bi naci neki balans.

Goldstar:
Mogu jeftino igrat one freerolove za VIp goldstar gdje je nagrada 30k.
Dobivam vise bodova koje onda kao goldstar mogu promijeniti u pare po povoljnijem pokerstars tecaju.

Igrao sam svasta i u ovim hyper turbo, turbo turnirima po 1 stolu nema kruha, vrtis se u krug i varijanca je veca nego kod CAP stola. Pa sam odlucio doci na goldstar i igrati 27man slow ili 180 man.

00

Re: 20BB CAP 50NL

Onda se ti readaptiraj.

00

10

Re: 20BB CAP 50NL

DA, vis tu je sad milijonsko pitanje, kako se najbolje readaptirat?
NPR:
Prvo manijak ide 2BB i mi ga konstantno gazimo s All 3 bet on folda. I sad dali da malo stanemo odmah? Koji znak cekamo da nam kaze HALT ovaj vise nece foldat? Kada prepoznamo taj znak, sto onda? Face karte i parove 3 betamo?

Ajd malo vise brainstorminga na ovu temu bi nam sigurno podiglo mogucnosti da budemo breakeven na kraju.

EDIT: Neki ovi ljudi igraju i vise od 10 stolova pa sumnjam da se mogu nekako jako adaptirat? Ili se varam?

Zadnji popravljao dadaas (13-03-2012 13:16:41)

00

11

Re: 20BB CAP 50NL

Ne znam,nema mi previse smisla igrati nesto u nadi da ces biti BE samo da bi mogao igrati neke freerolove ili da bi povoljnije mijenjao bodove za $$$ (sto je i dalje nepovoljno)...Previse je to ulozenog vremena i novca (ipak govorimo o NL50).

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

12

Re: 20BB CAP 50NL

dadaas napisao:

Prvo manijak ide 2BB i mi ga konstantno gazimo s All 3 bet on folda.

Zašto ga nebi 3betali do 5bb?

00

13

Re: 20BB CAP 50NL

a da igraš short umjesto cap?

00

14

Re: 20BB CAP 50NL

Igram ja svasta. Al short ne jer nema vise one klasicne SSS.

No uglavnom dobro je pitanje zasto nebi 3 bet na 5BB. I sad cu to testirat, vidjet cu kako ce biti i kako ce se manijaci ponasat. Javim za par dana kako je bilo.

00