Tema: Turnir nakon što ste ITM kako dalje?

Evo kao sto i sam naslov kaze kako dalje?
Malo da prodiskutiramo ideje , misljenja i nacine igranja.
Uglavnom moj problem je sto nikad nemogu otic top 30 a kamoli do final table-a.
E sad dali netko ima prijedlog kako to poboljsat? Vidim clan foruma "ivica1234" ili tkao nesto redovito odlazi jako deep u turnirima...
Bilo bi super ako on moze malo sa svojim savjetima pomoc smile

Jos malo da docaram situaciju i moje probleme.. Igram turnire koji pretezito imaju garantirani nag. fond 10k$+, igraca cesto i preko 10k, preferiram igrate obicne turnire (ne turbo) pocetni stack 3000... freezout.. Dakle play napocetku mi je tight, jako tight , znaci cekanje big slicka raisat i ako je nesto na flopu ici dalje ako ne striktni fold... takvom igrom se obicno docepam ITM..

E sad nakon toga dodje do jedne od tri situacije:
1. Short stack manje od 15BB
2. Solidan stack 35bb
3. Odlican stack 60bb+ (to se desilo 2 puta mozda) :S

E sad me zanima kako dalje?
Sa situacijom br.1 obicno brzo ispadnem , cak i ako se borim i cekam dobre karte i poziciju all inam sa A10+ ili 1010+ calla me neki extra deep player sa 46 i prebije me...
Sa situacijom br.2 nekad znam dogurat malo dalje ali opet kako mi je igra dosta tight chipovi mi stagniraju jer ukradem tu i tamo koji blind , a vec se blindovi povecaju i pojedu me... (nije problem samo u mojim chipovima nego 50% stola ima priblizno chipova kao i ja)

Znaci pitanje u sustini je: Kako da doguram malo blize FT-u?

00

2

Re: Turnir nakon što ste ITM kako dalje?

g0suboy napisao:

cekam dobre karte i poziciju all inam sa A10+ ili 1010+ calla me neki extra deep player sa 46 i prebije me...

ne znam kako ti pomoci, ali reci cu samo da ova ista situacija muci i najboljeg poker igraca u hrvatskoj, Dragana Galica jos poznatog i pod imenom Poker Storm koji je i vise nego jednom izjavio kako mu je najveci leak to sto ga protivnici precesto natkupljuju

I na kraju bude " HARAŠO"
30

Re: Turnir nakon što ste ITM kako dalje?

butko napisao:
g0suboy napisao:

cekam dobre karte i poziciju all inam sa A10+ ili 1010+ calla me neki extra deep player sa 46 i prebije me...

ne znam kako ti pomoci, ali reci cu samo da ova ista situacija muci i najboljeg poker igraca u hrvatskoj, Dragana Galica jos poznatog i pod imenom Poker Storm koji je i vise nego jednom izjavio kako mu je najveci leak to sto ga protivnici precesto natkupljuju

Oprosti ali mi mozes malo objasnit "natkupljuju"?

00

4

Re: Turnir nakon što ste ITM kako dalje?

to je kad ulozis novce u situaciji kad si favorit i onda protivnika spasi bas ona karta koja ne smije doci
znaci ti recimo ides u akciju s A10, protivnik ima A2 i BAM DUJA

I na kraju bude " HARAŠO"
30

Re: Turnir nakon što ste ITM kako dalje?

butko napisao:

to je kad ulozis novce u situaciji kad si favorit i onda protivnika spasi bas ona karta koja ne smije doci
znaci ti recimo ides u akciju s A10, protivnik ima A2 i BAM DUJA

ty!
Da to je govno..

20

Re: Turnir nakon što ste ITM kako dalje?

g0suboy napisao:

Vidim clan foruma "ivica1234" ili tkao nesto redovito odlazi jako deep u turnirima...

ako si pri ovome mislio na mene jako si se prevario , jer se ja ne sjećam kad sam bio deep  big_smile  .

-ako ti  ovo može pomoći onda pročitaj http://www.pokersavvy.com/plus-articles … e-to-learn

nemoj samo napisati TL.dr , ako ti trebao videa javi se na PM .

na mtt ti ništa ne može garantirati uspjeh jer na velikom donkamentu te trebaš imat više sreće nego pameti .

ima neki zarepokeboy koji je skužio kako deep-at al nećekurva da kaže kako

Zadnji popravljao ivica5261 (18-04-2012 23:44:23)

20

Re: Turnir nakon što ste ITM kako dalje?

ivica5261 napisao:
g0suboy napisao:

Vidim clan foruma "ivica1234" ili tkao nesto redovito odlazi jako deep u turnirima...

ako si pri ovome mislio na mene jako si se prevario , jer se ja ne sjećam kad sam bio deep  big_smile  .

-ako ti ovomože pomoći onda pročitaj http://www.pokersavvy.com/plus-articles … e-to-learn

nemoj samo napisati TL.dr , ako ti trebao videa javi se na PM .

na mtt ti ništa ne može garantirati uspjeh jer na velikom donkamentu te trebaš imat više sreće nego pameti .

ima neki zarepokeboy koji je skužio kako deep-at al nećekurva da kaže kako

e pa taj taj zare.. pa sta nisi to postao na "hvalisanju" rezultate? mislio sam da si to ti smile
Uglavnom taj zare igra turbo koliko sam primjetio , a mislim da su oni dosta teski, pogotovo u ranoj fazi kada ni AA ne pomaze jer se nadje 5 ljudi all in smile

Ma znam da nece nista garantirat uspijeh ali da se bar malo popravi... Negdje sam cuo/procitao da treba igrati puno vise ruku napocetku turnira , znaci limpat sto vise da se nesto izrodi....?!?!? sa tim limpanjem imam samo negativna iskustva...

i eto sad igram tur i vec 1h sam na istom broju chipva!!!! 5.5$buy in 2r1a 7.5K$ garantiran prize , starsu....
Jednostavno stane i gg!!! ajmo strategije i taktike na sunce!! smile

00

Re: Turnir nakon što ste ITM kako dalje?

g0suboy napisao:

Ma znam da nece nista garantirat uspijeh ali da se bar malo popravi... Negdje sam cuo/procitao da treba igrati puno vise ruku napocetku turnira , znaci limpat sto vise da se nesto izrodi....?!?!? sa tim limpanjem imam samo negativna iskustva...

to je jako loše, neznam gdje si to pročitao

00

Re: Turnir nakon što ste ITM kako dalje?

zarepokerboy nije ivica5261  sad

Zadnji popravljao ivica5261 (18-04-2012 23:52:44)

00

Re: Turnir nakon što ste ITM kako dalje?

ivica5261 napisao:
g0suboy napisao:

Ma znam da nece nista garantirat uspijeh ali da se bar malo popravi... Negdje sam cuo/procitao da treba igrati puno vise ruku napocetku turnira , znaci limpat sto vise da se nesto izrodi....?!?!? sa tim limpanjem imam samo negativna iskustva...

to je jako loše, neznam gdje si to pročitao

Mislim da je to izjavio netko od PRO igraca... ali isto tako mislim da je to govorio za LIVE turnire? vjerovatno nema neke razlike??

00

Re: Turnir nakon što ste ITM kako dalje?

"If you make a bet, then realize you have no idea whether you want villain to call or fold, you’ve fucked up because you’re bet doesn’t have a clear purpose. "

Haha dobar

00

Re: Turnir nakon što ste ITM kako dalje?

Ajde ivica nezezaj momka. Svaki dan se deep na turnirima. Pa pomozi mu malo.

Jaka stvar u pokeru je da nikada ne izgubite temperament, bilo s kim da igrate,a posebice, s kartama. U pokeru nema milosti. Uvijek budite cool. Ako izgubite glavu izgubit ćete sve svoje žetone.
00

Re: Turnir nakon što ste ITM kako dalje?

pantelija1 napisao:

Ajde ivica nezezaj momka. Svaki dan se deep na turnirima. Pa pomozi mu malo.

Ajde ajde , dosta mi je sjedit i igrat 5 sati i osvojit 12$ a ulog je 4....

00

Re: Turnir nakon što ste ITM kako dalje?

What seems to be the standard rule for MTT bankroll management is as follows: Always have at least 100 times your average buy in. I say average buy in because this allows for a player to ‘take shots’ without over extending.

Yea right... 100 puta wtf?? u prijevodu nikad nebi mogo igrat sunday strom ili big 11 wtf??

00

Re: Turnir nakon što ste ITM kako dalje?

samo čitaj

00

Re: Turnir nakon što ste ITM kako dalje?

g0suboy napisao:

What seems to be the standard rule for MTT bankroll management is as follows: Always have at least 100 times your average buy in. I say average buy in because this allows for a player to ‘take shots’ without over extending.

Yea right... 100 puta wtf?? u prijevodu nikad nebi mogo igrat sunday strom ili big 11 wtf??

kako ne?

00

Re: Turnir nakon što ste ITM kako dalje?

ivica5261 napisao:

samo čitaj

Jesi li siguran da si mi dao dobar clanak??  yikes
Sve sto on kaze se kosi sa mojom percepcijom igre  hmm

00

Re: Turnir nakon što ste ITM kako dalje?

kupusar84 napisao:
g0suboy napisao:

What seems to be the standard rule for MTT bankroll management is as follows: Always have at least 100 times your average buy in. I say average buy in because this allows for a player to ‘take shots’ without over extending.

Yea right... 100 puta wtf?? u prijevodu nikad nebi mogo igrat sunday strom ili big 11 wtf??

kako ne?

pa mislim sa trenutnim bank rollom i mojom trenutnom placom nemogu si priustit uplatiti 1k$ i igrat....

00

Re: Turnir nakon što ste ITM kako dalje?

nemoras imat 1k$ kaze 100x prosjecnih buy inova...

00

Re: Turnir nakon što ste ITM kako dalje?

kupusar84 napisao:

nemoras imat 1k$ kaze 100x prosjecnih buy inova...

Dobro moj prosjecni bank roll je 100$ a ja igram turnire 5$+ nekad vece nekad manje... znaci nije dobro :S

I jos nesto dali je coin flip kada se susretnu QQ vs K10s?

00

Re: Turnir nakon što ste ITM kako dalje?

nije coin flip... probaj igrat sng turnire

00

22

Re: Turnir nakon što ste ITM kako dalje?

g0suboy napisao:
kupusar84 napisao:
g0suboy napisao:

What seems to be the standard rule for MTT bankroll management is as follows: Always have at least 100 times your average buy in. I say average buy in because this allows for a player to ‘take shots’ without over extending.

Yea right... 100 puta wtf?? u prijevodu nikad nebi mogo igrat sunday strom ili big 11 wtf??

kako ne?

pa mislim sa trenutnim bank rollom i mojom trenutnom placom nemogu si priustit uplatiti 1k$ i igrat....

bankroll management ne mora biti striktno 100 buyinova, sve zavisi o tebi samom, u kakvoj si inače životnoj situaciji i koliko si spreman riskirati roll. oni koji žive od pokera moraju minimalno 100 buyinova imati, a oni koji ne žive nego im je poker samo dodatni izvor zarade mogu imati i puno manji roll jer im gubitak rolla neće značiti ni približnu katastrofu kao nekome tko živi od pokera.

ako imaš posao i primaš plaću, pretpostavljam da to znači da te gubitak rolla ne bi previše pogodio. stoga ne moraš imati 100 buyinova, možeš imati i manje. a koliko manje, e to ti ne mogu reći, ti najbolje znaš koliko se ugodno osjećaš s koliko buyinova na poker računu smile

što se tiče ostalog, primijetio sam nešto što si rekao.. "s takvom igrom se obično dočepam ITM". možda tu leži tvoj problem. jedan poker turnir se ne igra tako da ciljaš na to da se "dočepaš ITM" pa onda vidit što i kako dalje, nego zaboravi da uopće postoji bubble i ta granica između ITM i out of money, i uvijek pucaj na sam vrh. to znači da blizu bubble-a slobodno riskiraj (po mogućnosti ti budi taj koji gura all-in), umjesto da tightaš. iskusni igrači tu uzimaju čipove onima koji se samo žele dočepati ITM, a neiskusne igrače jedu blindovi i naglo im se topi stack jer ne shvaćaju da nije sve u preživljavanju do ulaska u lovu.

tako ćeš sigurno smanjit broj ulazaka ITM, ali ćeš povećati one situacije kad ulaziš ITM sa >60 BB-a, što ti je ukupno puno bolje.

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

23

Re: Turnir nakon što ste ITM kako dalje?

i da, naravno, postoje i situacije kad treba tight-at do ulaska u lovu, kao npr da izboriš nastup na main eventu WSOP-a, gdje najlošiji igrač koji je ITM dobiva oko 18 000$ big_smile znači kad je u pitanju life-changing money (mnogima bi to ovo bilo).

ali ovi turnri koje ti igraš imaju buyin od oko 11$, što znači da ti ulazak ulovu osigurava.. kolko? oko 25$? to i nije nešto da se trebaš grčevito hvatati za to i dopustit da te jedu blindovi samo da uletiš u lovu. je li bolje da u 100% slučajeva min-cashiraš, ili je bolje da u 50% slučajeva ispadneš prije love, a u 50% slučajeva uletiš u lovu ko gospodin, sa >60 BB-a?  cool

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

24

Re: Turnir nakon što ste ITM kako dalje?

Gosu jesu li ovo tvoji statsi?http://www.officialpokerrankings.com/po … mp;scp=561Ako jesu mislim da si nestrpljiv jer si odigrao samo 145 turnira.Neki MTT igrači toliko odigraju u tjedan dana pa ipak ne dođu svaki tjedan do FT-a.Strpljenja,nemoj da te zaretovi rezultati zavaraju jer su nenormalni.A što se tiče  ovoga 5.50 iz iskustva znam da su 1R1A I 2R1A teški turniri,na njima nema puno jazavaca kao na freezout MTT-ima,igra se dosta tight i rijetko dobiješ čipove na poklon.

Zadnji popravljao marac9 (19-04-2012 01:20:00)

00

Re: Turnir nakon što ste ITM kako dalje?

stu napisao:
g0suboy napisao:
kupusar84 napisao:

kako ne?

pa mislim sa trenutnim bank rollom i mojom trenutnom placom nemogu si priustit uplatiti 1k$ i igrat....

bankroll management ne mora biti striktno 100 buyinova, sve zavisi o tebi samom, u kakvoj si inače životnoj situaciji i koliko si spreman riskirati roll. oni koji žive od pokera moraju minimalno 100 buyinova imati, a oni koji ne žive nego im je poker samo dodatni izvor zarade mogu imati i puno manji roll jer im gubitak rolla neće značiti ni približnu katastrofu kao nekome tko živi od pokera.

ako imaš posao i primaš plaću, pretpostavljam da to znači da te gubitak rolla ne bi previše pogodio. stoga ne moraš imati 100 buyinova, možeš imati i manje. a koliko manje, e to ti ne mogu reći, ti najbolje znaš koliko se ugodno osjećaš s koliko buyinova na poker računu smile

što se tiče ostalog, primijetio sam nešto što si rekao.. "s takvom igrom se obično dočepam ITM". možda tu leži tvoj problem. jedan poker turnir se ne igra tako da ciljaš na to da se "dočepaš ITM" pa onda vidit što i kako dalje, nego zaboravi da uopće postoji bubble i ta granica između ITM i out of money, i uvijek pucaj na sam vrh. to znači da blizu bubble-a slobodno riskiraj (po mogućnosti ti budi taj koji gura all-in), umjesto da tightaš. iskusni igrači tu uzimaju čipove onima koji se samo žele dočepati ITM, a neiskusne igrače jedu blindovi i naglo im se topi stack jer ne shvaćaju da nije sve u preživljavanju do ulaska u lovu.

tako ćeš sigurno smanjit broj ulazaka ITM, ali ćeš povećati one situacije kad ulaziš ITM sa >60 BB-a, što ti je ukupno puno bolje.

Je imas pravo poker mi je trenutno hobi i dodatni izvor zarade. Istina je i to da radim (evo sada trenutno radim smile ) i primam redovito placu. Gubitak rolla od 100$ me nebi toliko pogodio ali dovoljno da moram cekat sljedecu placu da uplatim opet  sad

Sto se tice ovog ITM je istina je to sam i ja mislio da je problem jer sam isto negdje procitao da je bolje igrati tako kako si mi ti predlozio jer od recimo 100 turnira ako samo jedan osvojis puno vise love ces zaradit nego da si usao 30 puta ITM...

E sad opet dolazimo do situacije da ako zelim ici na sam vrh moram malo odtegnuti remen i krenuti igrat sa sirim rangeom karata? ubiti krenut limpat?? jer i da krenem igrat sa slabijim kartama i recimo 3 betam 67s sa cutoff i neznam blind me reraisa sta sad??? onda sam ljut uopce sto sam iso 3 betat sa takvim kartama??!?!

00