Tema: PokerXE

Evo prvi puta službeno otvaram prvi projekt iako sam ih imao preko nekoliko do sada. Niti jedan nije bio potpuno bezuspješan.

Zbilja je mreža krcata ribama, regulare nije teško prepoznati. Uočljivi su već nakon 20-tak handova. Jedino čime nisam skroz zadovoljan je broj igrača na limitima iznad NL10. Obzirom da ću igrati isključivo FR igre, ne mogu očekivati da ću igrati iznad NL50 jer nema igrača na tim limitima.

Ciljevi:

1) Volume mi je teško prognozirati jer nikad ne znam da li će biti dovoljno FR soba za moje limite, ali recimo između 20-30K mjesečno. Neće me smetati ako koji mjesec budem i ispod jer mi draže igrati manje handova ali kvalitetnije i kada sam raspoložen. Kada se silim nikad nije dobro. Moguće su pauze od par dana radi downswinga i hlađenja glave. Sada se već poznam.

2) Odigrati što više ruku na NL50 o tih 20-tak tisuća handova. Igrati 4-5 stolova u sessionu. Ako nema dovoljno stolova na NL50 nadopunjavati ću sa NL30 i NL20. Igram isklučivo FR jer mi je 6max prestresan sa svim tim loose igračima. Da sam izbjegavao 6max od početka sad bi bio 300 eura bogatiji.

3) Ako se promet sobe poveća volio bi igrati i NL100. Dok se to ne desi grindam NL50.

4) Ne planiram graditi BR već raditi isplate čim mi BR skoči preko 30BI. Za igru ću si ostvaljati 20BI, to mi je dovoljno.

5) Graditi i dalje TAG igru obzirom da sam do nedavno bio LAG igrač, ali previše je to stresno da bi nastavio s tim.

6) Iako se zarada u pokeru ne planira ja ću izraziti svoja nadanja obzirom da sam već opipao igru na tom sajtu: 5BB/100 +

7) Stop loss na  -2,5 BI (125 eura)

8) Podići W$SD iznad 50% (možda i na 55%) s obzirom da mi je kod LAG stila bio između 45-50%


Trenutno stanje nakon mjesec dana igre: http://s1109.photobucket.com/albums/h43 … etgraf.png

Na grafu se jasno vidi kada sam prešao na TAG igru. Non SD linija je počela padati a SD rasti. Negdje nakon 4K handova.
Naravno da sam otovoren za prijedloge kako to (ili bilo šta drugo) poboljšati.

Kada završi mjesec stavit ću novi graf uz neki komentar bitnijih zbivanja.

20

2

Re: PokerXE

gl smile

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

Re: PokerXE

stu napisao:

gl smile


Ajde lijepo je i tebe vidjet konačno na nekom forumu.

00

4

Re: PokerXE

chvarkesh napisao:
stu napisao:

gl smile


Ajde lijepo je i tebe vidjet konačno na nekom forumu.

hm.. tko od nas dvoje ima blizu 500 postova, a tko ima tek nekoliko postova  tongue

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

Re: PokerXE

GL!

Poker is life!
00

Re: PokerXE

kako si uspia namistit enet na hemu?

"Dikod uđe, dikod ne uđe" - Mate Baturina
10

Re: PokerXE

zamorano11 napisao:

kako si uspia namistit enet na hemu?

Hand converter

00

Re: PokerXE

http://s1109.photobucket.com/albums/h43 … enet15.png

Ovo je ukupno graf. Prvih cca 10K  ruku je iz 3. mjeseca.

4. mjesec sam jedva odigrao 16K ruku. Ponuda varira od dana do dana. Od slabe/prosječne do užas. Problem je u tome da kad je najveći promet u sobi ja imam nekih drugih obaveza. Čak ni na peaku prometa nije garantirano da će bit NL50 FR stolova. Nekad 1, nekad 4.

Bojim se da ću morati ubuduće biti zadovoljan ako odigram 20K ruku mjesečno.

Uglavnom, uspio sam u 4. mjesecu zaraditi  565 eura u 16K ruku. Satnica 6,74 eura. Još kad mi sjedne RB cifra je sasvim zadovoljavajuća.



Ostalih 3,5K ruku sam odigrao na "6max" čekajući da se stol popuni.

1) Volume
Cilj: 20-30K
Ostvareno: 16K FAIL
Za idući mjesec je cilj 20K iako sam napomenuo da mi volume nije na vrhu prioriteta iako ima rd. br. 1 smile

2) Profit
Cilj: 5BB/100 +
Ostvareno: 10,36 bb/100 USPJEŠNO

NL50: 5800 ruku / 518 eura / 17,74 bb/100
NL30: 3900 / -103 / -8,69
NL20: 2700 / 280 / 51,07

3) W$SD
Cilj: 55%+
Ostvareno: 52,3% FAIL

Oko ovog zadnjeg bi volio što više konstruktivnih komentara. Koliko jedan winning player bi trebao imati W$SD%??

Moram napomenuti da još nisam dosegnuo brojke TAG igrača, a nisam siguran niti da želim biti neki 12/9 igrač obzirom koje ribetine plivaju enetom. U proteklom mjesecu sam bio 18/14/2,6. Dok sam igrao neku LAG igru imao sam cca 24/20/2,2. U tom sam periodu imao non showdown winnings liniju jako dobru dok je plava linija bila neutralana ili u malom plusu. Sada mi je crvena dramatično pala (što sam i očekivao). Samo me zanima koliko je bi bilo očekivano po vama?

00

Re: PokerXE

Prvi put vidim da si netko postavlja W$SD kao cilj, osobno mislim da je to kontraproduktivno, a 55%+ je nerealno čak i za nitove

MAMIĆU CIGANE ODLAZI IZ SVETINJE!!!
00

Re: PokerXE

7-karti pastuh napisao:

Prvi put vidim da si netko postavlja W$SD kao cilj, osobno mislim da je to kontraproduktivno, a 55%+ je nerealno čak i za nitove

Nije to cilj u klasičnom smislu. Više mi je to indikatkor pomoću kojeg lakše vidim da li je promjena stila igre pozitivna ili ne. Znam da u svim literaturama piše da se zarada ne smije/ne može planirati, a ovaj stat je vrlo dobro koleriran sa profitom. Napisao sam u prvom postu da prelazim sa LAG na TAG pa pratim statistiku malo pomnije.

Zato me i zanimalo koliko se smatra dobrom brojkom. Ako pogledaš mojih 52,x. Od toga oduzmeš rake i ispadne da mi je sva zarada na non SD winningsima, a znam da nije jer sam tamo u minusu:)

Pitanje je, od kuda meni uopće profit ?? LOL

00

Re: PokerXE

Kolko stolova se mož max. otvorit? I općenito kakav je software.... O igri vidim iz lobby, stavno izgleda soft. Tnx!

00

Re: PokerXE

wannabePRO napisao:

Jel mi možeš reć dal imaš kakav rakeback deal i preko koga il su bodovi? I kolko stolova se mož max. otvorit? I općenito kakav je software.... O igri vidim iz lobby, stavno izgleda soft. Tnx!

Danas sam otvorio 7 stolova iako je prikaz na stolu kao da je 6 maksimalno. Nisam nastavio igrati na svih 7 pa ne znam da li to funkcionira. SW je prilično dobar obzirom na kvalitetu igrača. Obično je na takvim fish sobama SW katastrofa. Ovaj je dosad uvjerljivo najbolji u toj konkurenciji.

Tko ovdje ne može ostvariti profit ima jaaako puno za učiti. Ja igram NL10, 20 i 50 i moram reći da je na NL50 uvjerljivo najviše riba. Da bar ima i NL100 FR ponude. Ne bi nikad više u životu morao raditi wink

Najviše Talijana, Bosanaca, Grka i Rusa. Ne moram dalje ništa pisati.

00

Re: PokerXE

jeli mozes objasnit kako funkcionira ova mreza nisam uspio nac na netu,zbunjujuce je smile  zanci sta udjem u pokerXe i mogu skinut  program za 6 mreza i skinija san za enet tj skinilo mi je nesto zove se  pivenet..e sad vec san  ima neku sobu zove se 4donk i tamo san se rega vec prije   i izgleda da se mogu logirat sad na taj pivnet sa istim podacima sa 4donk sobe....

izgleda da su  i stovi isti i broj igraca na te dvi sobe

00

Re: PokerXE

UrNotWorthPy napisao:

jeli mozes objasnit kako funkcionira ova mreza nisam uspio nac na netu,zbunjujuce je smile  zanci sta udjem u pokerXe i mogu skinut  program za 6 mreza i skinija san za enet tj skinilo mi je nesto zove se  pivenet..e sad vec san  ima neku sobu zove se 4donk i tamo san se rega vec prije   i izgleda da se mogu logirat sad na taj pivnet sa istim podacima sa 4donk sobe....

izgleda da su  i stovi isti i broj igraca na te dvi sobe

Koliko ja kužim, a mislim da je malo komplicirano. Imaš pokerxe koji objedinjuje 6 soba, to si i sam skužio.
Kada otvoriš lobi pivenet-a možeš vidjeti igrače sa različitim prefiksima, ni sam im ne znam broj. Svaki prefiks označava neku od soba. dnk, blf, csp itd. Ti ćeš imati piv prefiks. Nisu svi igrači sa pokerXE već mi se čini da enet ima mrežu sa hrpom manjih soba. Koje su to sobe i koliko ih ima, i ja bi volio znati...

Nek me ispravi netko tko zna bolje, ja sam sigurno falio negdje smile

00

Re: PokerXE

UrNotWorthPy napisao:

jeli mozes objasnit kako funkcionira ova mreza nisam uspio nac na netu,zbunjujuce je smile  zanci sta udjem u pokerXe i mogu skinut  program za 6 mreza i skinija san za enet tj skinilo mi je nesto zove se  pivenet..e sad vec san  ima neku sobu zove se 4donk i tamo san se rega vec prije   i izgleda da se mogu logirat sad na taj pivnet sa istim podacima sa 4donk sobe....

izgleda da su  i stovi isti i broj igraca na te dvi sobe

http://epokerindex.com/poker_network_re … tworkId=49

Evo popis svih soba.Ima ih preko nekoliko smile Ako dobro brojim, 58

00

Re: PokerXE

Imaš PM.

00

Re: PokerXE

http://i1109.photobucket.com/albums/h432/chvarkesh/svibanj.png

Evo 373 eura u svibnju, ali katastrofalnih 12K handova. Debelo sam ispod planiranih 30K, ali jednostavno nema ponude za FR. Između 5 i 10 sati je traffic peak ali možda par % igrača je zainteresirano za FR. Još ću ovaj mjesec inzistirati na FR-u a ako ne bude išlo morat ću polako početi igrati 6max jer ovo nema smisla.

Zarada je dobrih 9,77 bb/100 ali uzorak premali za zaključke. Na NL50 sam uspio zaraditi 280 eura u 2K ruku. Čak sam igrao i NL100 i NL200 (shallow). Ni tamo ne fali riba, ali prerijetko naletim na te stolove.

Počet ću se odmah pomalo pripremati pa bi volio pogledati poneki video. Dajte neku preporuku. Zanima me sve vezano za 6max.

00

Re: PokerXE

http://i1109.photobucket.com/albums/h432/chvarkesh/lipanj.png

Evo završio i lipanj. Vrlo loše. Hrpa natkupa, setupa i svega drugog lijepog što poker nudi.

Kompletan minus dugujem 6maxu iako sam odigrao svega 3-4K handova tamo. Sam sam sebi dokazao da ne smijem igrati 6max dok o njemu ne naučim još jako puno. Moram reći da mi je adjusted EV ipak značajno bolji od profita, ali svejedno nisam zadovoljan sa igrom. Slabo reagiram na agresiju. Imam osjećaj da na 80% mojih 4betova guraju AI, a njihov 3bet prema meni je prilično velik. To mi je možda i najveći problem trenutno na 6maxu.

Ukupan minus je 6,6 BB/100. Odigrao svega 13,6K ruku.

Ja projekt nastavljam, to nije uopće upitno. Upitno je da li ću i dalje update-ati projekt ovako javno jer ne dobivam od njega ono što sam očekivao. Mislio sam da će barem tu i tamo netko nešto prokomentirati. Nemam nikakav feedback. Nisam otvorio ovaj projekt da bi se hvalio ili jadao. Imam osjećaj da pričam sam sa sobom.

Ajmo ekipica, bacite mi koji savjet o 6maxu. Jel vas zanima neki konkretan statistički podatak iz HEMa? Bilo što? Jel igra tko na enetu ili nekom drugom talijanskom (ili netalijanskom fishy) sajtu?

Ako se ova (ne)aktivnost na temi nastavi, od slijedećeg mjeseca neću više updejtati.

Zadnji popravljao chvarkesh (03-07-2012 11:55:14)

10

19

Re: PokerXE

Ja ne znam sta bi ti da ljudi prokomentiraju samo iz grafa? Stavi statse po pozicijama,poneki hand di nisi siguran da li je dobro odigran,pa ce netko nesto reci...

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

20

Re: PokerXE

Ej chvarkesh...
Taman sam ja ovih dana mislio otvorit neku temicu u vezi mojeg pakla na superfishy stranici di igram, a tvoju temu do sad uopće nisam ni primijetio  roll

Uglavnom, tam di ja igram isto je jako teško naći ponudu za full ring, na svim ozbiljnijim limitima.
Skoro pa da svaki drugi/treći dan možeš nać jedan FR stol.
Da ne kažem kolko je lakše igrati tamo i ostvarivati zaradu jer su generalno puno lošiji igrači. I puuuuno manje agresivni.

Umjesto toga 95% volumea mi dolazi od 5max (!!) igre. Dakle, moš si mislit koja je tu varijanca u igri smile
Stolovi su krcati kretenoidima, čak su i regulari loši (ja igram nl50, jedno vrijeme dok mi je išlo dobro sam ubacivao i po jedan-dva nl100 stola). Biram uglavnom stolove koji imaju 70% i više flops seen (za nevjerovat je ta statistika) zato što to znači da je tamo većinom krcato morončugama koje samo callaju preflop s bilo koje dve karte...

...ali s vremenom se pokazalo da tamo jako teško ostvarujem zaradu, možda je downswing, možda ja nisam dovoljno prilagođen tim idiotima koji non stop limp-callaju po dvojica-trojica-četvorica neovisno o veličini mog raisa...

Uglavnom - trenutno sam u takvom ogavnom dowswingu koji traje već jedno mjesec dana, da si ozbiljno razmišljam povući novce s  te stranice i otići negdje gdje ću barem imati neki normalan RB (tamo je 20% i da dignem nekih 500-600e mjesečno rejkbeka moram se naživcirat ko isus svaki dan, koliko god se trudim ne mogu se ne nervirati na sve što mi se događa, a sad o tome:)

Dakle, to nisu više normalni natkupi. Redovito se događa da pogode 4 outa, i sl. I to obično izgađaju najveće shortstack ribetine.
Promašujem 90% flopova, pa me donkovi već počnu i exploitati jer nemam nikakvu bolesnu namjernu 2barreal u niske wet boardove OOP u limp-callere. Čekam jaki hend i betam za value, a onda mi obično isfoldaju 2barrel big_smile Ili suckoutaju!

Uglavnom - pakao.
Prošli tjedan sam imao session od 20 bi minusa (zapraov nešto manje jer je dobar dio minusa došo na jednom nl100 stolu nakon čega sam digo još 2 (!!) - tolko o tiltu).

Dakle, moj trenutno najveći problem tamo je to što softver stvarno radi prebolesno, imam osjećaj da je netko pritisnuo gumb da ja više ne smijem zarađivati jer sam dosad očito digo previše (preko 2 soma eura u 3 mjeseca na nl25 uglavnom).
Užasno lako i brzo počnem tiltati zato što mjesec dana takvih sranja (ali SVAKI session mi počne s bar 2-3 bi minusa u roku keks) i teško se smirujem. Jako se nerviram. Jel to toga onda vrijedno?


A chvarkesh, što da ti kažem za 6max, ajmo reć da moja 5max iskustva mogu biti korisna donekle:

dakle, ne znam kakvi su regulari kod tebe na enetu, pretpostavljam da su dosta bolji od ovih na mom sajtu, ali i kod mene bude LAG-ova koji se recimo dosta široko stackoffaju u određenim spotovima (recimo calla 5bet shove s 99 button vs blind).

Ali u globalu sam primijetio da većina 3beta depolarizirano s vrhom rejnđa i da je najkorisnije jednostavno foldati ili pričekati dobar hand za stekanje. Dosta ih igra i loše postflop u 3betanima pa se s njima isplati ići na krađu, ali uglavnom fold jer im je 3bet rejnđ dosta uzak rekao bih.
Makar postoje i oni koji previše 3betaju, ali njima se jako lagano prilagoditi i exploitati ih.
Malo proširit stakof range, ali opet ga zadržiš dovoljno uskim da on uvijek gleda u vrh tvog rangea.

Jednostavno, ne ulazi se previše ulaziti u ta nadjebavanja dok ima brdo pasivnih fisheva na stolu.

Meni se isto nekad čini da me non stop 3betaju, zna se desit da apsolutno svaki jebeni legitiman hand koji raisam, dobijem 3bet na svim stolovima u isto vrijeme (a igram ih 6, više ne ide big_smile) i onda je jako teško malo ne izgubiti se. Ali trudim se. Teško je jer na takvim sajtovima nemreš koristiti pomoćni softver pa ti sve ostaje na nekom dojmu i tvojoj procjeni načina igre villana i njegovih statsa "odokativno".
A to je kad igraš 6 stolova i kad si malo umoran i nadrkan, vrlo podložno subjektivnoj procjeni.


Kaj se tiče raising rangea - na ovim stolovima di ja igram, UTG dižem samo QJo+ i sve pocket parove jer jednostavno dobijem previše callava da bi mi se isplatilo biti išta više loose. Pa čake nekad ni QJo ne otvaram. Podsjećam, to je 5max!!

S tim da otvaram 4 bb s premiumima, a 3 bb ili manje s pocket parovima i ostalim handovima koji su slabi postflop, zato kaj ću u 80-90% slučajeva dobiti barem jedan call. Naravno, nitko ne primijećuje niti koristi te moje tendencije u raisanju smile


Što se tiče tvog downswinga od 300e - dakle, niš se ne zamaraj, meni ti je prosječan session +/- 300tinjak eura big_smile
Dobro možda pretjerujem, ali fakat zadnjih dana mi se događaju prebolesne stvari. Evo jučer sam riknuo 450e isključivo na nl50 (dakle 9bi) bez da sam trepnuo. Bez ijedne greške u igri.

Kolko je rejkbek kod tebe?

01

21

Re: PokerXE

iz grafa ti se moze samo savjetovat da pocnes igrat. 10ak k ruku neki ljudi rade dnevno

Fri 2012-08-17 17:50:06»⇓ mungos» POZDRAV SVIM BLEFERIMA
20

22

Re: PokerXE

Bez ijedne greške u igri.

Ovo ti je mozda problem...nema igraca koji igra bez greske i ako tako misljenje imas mozda si se upecao u zamku zbog prijasnjih dobrih rezultata! Kako god gl dalje... smile

00

Re: PokerXE

Neznam zašto forsate taj FR ak nema akcije... 4max FTW

Zadnji popravljao AlphaScorpii (03-07-2012 13:27:04)

00

Re: PokerXE

AlphaScorpii napisao:

Neznam zašto forsate taj FR ak nema akcije... 4max FTW

Pa jel čitaš ti kaj ja pišem? Frula sam i na 6max a ti predlažeš 4max smile

Stvarno ću morati zatvoriti ovu temu lol

00

Re: PokerXE

šta ocekujes da ljudi komentiraju kad nisi nista stavio?ne moze se iz slike grafa nista tebi pomoci da bolje igras 6max

Zadnji popravljao ivan031 (03-07-2012 14:01:57)

00