51

Re: PokerXE

Bile napisao:

Prosle godine sam igrao 4 stola (ne znam da li je bilo na Nordici ili NoIQ) i na 3 stola istovremeno flopam set,zastackam se na flopu i sva 3 izgubim na runner-runner...kolika je sansa za to?

Hocu reci da s svakakva sranja moguca...glavu gore i idemo dalje!  wink

Da, ali evo ti to spominješ kao izolirani slučaj.
Meni se ovaj "izolirani slučaj" događa nakon 2 uzastopna užasna dana a prije njih sam imao 2 dobra dana (ne super dana) prije kojih je bilo 3-4 tjedna konstantnog natkupljivanja i downswinga. Dobro serem, nije. Tjedan dana je bilo super, ali bez imalo pretjerivanja, zadnjih 45 dana cca je jako loše i stalno silazna putanja, a to je problem.

Jasno je meni da sam bio i na određenom heateru kad sam crushao nl25 tamo, pa se možda baš potrefila neka neizbježna loša serija čim sam se digo na nl50/100 (s tim da sam otkako sam prešao na viši level unatoč svim užasnim sranjima još uvijek nekih 350e u plusu u tih 50ak dana novog levela - tolko o fieldu!!)... ali nakon par godina u pokeru na stvarno svim mogućim stranicama, nakon hrpe iskustva, vjeruj mi da mogu sa priličnom točnošću bez nekog specijalnog pomoćnog alata, primijetiti kada određena stranica baš i ne funkcionira kako bi trebala.

Ovdje di igram su igrači stvarno nevjerojatno loši, možda najgori ikad što sam vidio, evo danas igram nl50 i uspoređujem s nl10 neki dan na party pokeru što sam malo igro za neki bonus money - pa mislim da bi ti igrači s NL10 pregazili onu tamo konkurenciju!

I sad ja nemogu dobiti jedan all in? Ok serem, mogu. Ali problem je preočigledan - shortstack debilčine dobijaju puuuuuno previše all inova u spotovima gdje su crushani (tipa 88 vs 22, AA vs 44 i sl.).
Vjeruj mi nije to samo moja subjektivna procjena i dojam nakon loše serije, nego toliko učestala pojava da je jednostavno nemoguće ne primijetiti!!

Jako jako teško mi je ostati pribran i igrati makar za rejkbek (koji mi mjesečno donosi sasvim solidnu količinu love, od koje se čak donekle može i živjeti!), igrati najbolje što mogu, ne tiltati ni grama - ali vjeruj mi da je ovo konstantan ali NEPREKIDAN pritisak na tlak, jako teško mi je ne nervirati se.

Desi mi se da ostanem smiren, igram A igru, ali iznutra gorim i onda puknem i satarem miša ili tastaturu. Ne zato što sam izgubio, nego zato što ne mogu vjerovati da je ovaj svijet u tolikoj mjeri krcat prevarantima i da se oni iz dana u dan bogate i jebu normalne ljude u zdrav mozak sad



chvarkesh napisao:

I feel for you, šta da ti kažem. Nemoj igrati par dana ako te pogodilo to, a jest. Mene jučer na jednom stolu pokralo za 100 eura adjusted EV-a. Šta da kažem, najveća ribetina mi uzimala lovu pa dijelila svima okolo za stolom lol. Na kraju je zdonkao sve, naravno. Ako ništa drugo, ja sam mu zabio posljednji čavao u lijesu, ali sam morao callati push sa A high hahaha

A probal sam i to s neigranjem. Ne igram, dođem svjež i  odmoran i u roku sat vremena sam u stanju totalnog psihofizičkog kaosa.
Vapim za spasom!

Evo sad kad razmišljam o sutrašnjem sessionu kojeg moram odradit (min. 4 sata dnevno sam si zadao) dođe mi zlo. Jer znam kaj me najvjerojatnije čeka i da ako će mi u sobi opet biti +40 ili ako će djeca previše vrištati u parku - da neću imat dovoljne mentalne snage to istrpit sad

Čovjek bi se normalno trebao veseliti sessionu s donkovima, ali eto, to baš i ne ide tako sad

I onda se pitam - pa jel to toga vrijedno? Tih 400-500e rejkbeka mjesečno i evenutalno neke zarade kad prestane downswing (ako ikad prestane, jer ovo je prebolesno već)? I šta, imat ću malo jaču prosječnu plaću par mjeseci dok ne ugase taj sajt, ali i tri čira ne želucu?

Jebeno. Iskustvo o kojem ću pričat unucima!

A kad pomislim na neki drugi sajt/mrežu - sjetim se samo ongamea na početku ove godine. Tamo sam pak u dva mjeseca na goalwinu i smartliveu konstantno imao downswing smile smile
Gubio sam po 8-9 bi čak i na nl10, na epske načine big_smile
Metali su mi ga kao Brzom iz Mućki, a ja sam se vraćao po još \o/
Dok mi jednog dana nije dopizdilo gledat i  to...

Zadnji popravljao TVex (05-07-2012 00:07:27)

01

Re: PokerXE

Ugasi poker i bavi se nečim drugim kad vjeruješ da je sve rigged i protiv tebe.

50

53

Re: PokerXE

MasaKrisT napisao:

Ugasi poker i bavi se nečim drugim kad vjeruješ da je sve rigged i protiv tebe.

jesi igro kad na talijanskom sajtu?
ako nisi, onda nemaš pravo pametovat

inače u pravu si da poker nije za mene
prestresan je to poso

Zadnji popravljao TVex (05-07-2012 17:33:53)

00

Re: PokerXE

TVex napisao:
MasaKrisT napisao:

Ugasi poker i bavi se nečim drugim kad vjeruješ da je sve rigged i protiv tebe.

jesi igro kad na talijanskom sajtu?
ako nisi, onda nemaš pravo pametovat

inače u pravu si da poker nije za mene
prestresan je to poso

igrao sam ja i sigurno nije problem do sajta... igrao sam na enetu, everleafu, dollaro mreži i nije bilo ništa više čudnih situacija nego na ostalim mrežama...

00

55

Re: PokerXE

šteta što ovo govno ne podržava hem, isključivo zbog EV adjusted brojke
mislim da bi to bio neki nikad zabilježeni rekord...

00

Re: PokerXE

Alo ekipa. Trebam pomoć!

Došao sam do nekih novih saznanja koja u pitanje dovode isplativost ovog projekta. Dovodi u pitanje isplativost bilo kojeg projekta na cash igri na enetu!

Naime, rake je 6%. I kao da nije dosta to što cepaju više od većine soba, oni naime obračunavaje rake na svakom streetu!!! Dakle, do 4X po pojedinom potu.

Svakom tko vlada osnovnim matematičkim operacijama, a to bi na ovom forumu morali biti svi, jasno je da je to kamtaraski način obračuna. Slično kako banke obračunavaju kamate. Ja sam radio grubi izračun na modelu gdje je PF raise i 3barell u iznosu od 50% pota. Ispalo me da ukupni rake na kraju takvog pota iznosi 12%!! Molim sve koji stoje malo bolje sa matematikom da i oni izračunaju. Nisam siguran da li obračunavaju svaki street i u slučaju PF AI-na jer bi ta brojka bila još i veća. Po mom računu (a mislim da možda ipak krivo računam) je to 22% ukupno.

Kao drugo, otvara se cijela hrpa drugih pitanja od kojih je najveće pitanje, koji je način igre naisplativiji. Probati buildati pot sa nutsima što kasnije tako da na većem broju streetova ukupni rake bude manji tako da bude samo na SD-u jedan veći rake obračun.
Primjetio sam već prije da najveću zaradu ostvaruju regovi koji imaju statse oko 18/6. Dakle, limpaju velik dio range-a koje bi ja otvarao sa rejzom u PF. Na taj način smanjuju rake. Imaju jedan ili 2 streeta gdje je pot prilično mali, a onda sa OK kartama igraju vrlo agresivno. Čak im je i 3 bet manji od 2%, dok je moj oko 5,5%.

Što mislite, koliko BB/100 gubim ovkvim obračunom rake-a?

Molim sve koji misle komentirati na temelju slobodne procjene da se niti ne javljaju. Bez uvrede nikome. Mene ovdje zanima čista matematika. Dakle, što egzaktnije to bolje!

00

Re: PokerXE

TVex napisao:

šteta što ovo govno ne podržava hem, isključivo zbog EV adjusted brojke
mislim da bi to bio neki nikad zabilježeni rekord...

enet podržava PT3, kao i dollaro (pomoću nekakvog toola) i everleaf podržava PT3...

@chvakes dok sam ja igrao na enetu rake je bio 6% do max 5 € na micro i smallstakesima, na jačim igrama je bio 7 € cap... ovo što si ti napisao mislim da nema previše smisla jer nitko nebi mogao beatat toliki rake....

00

Re: PokerXE

Bora tajter napisao:
TVex napisao:

šteta što ovo govno ne podržava hem, isključivo zbog EV adjusted brojke
mislim da bi to bio neki nikad zabilježeni rekord...

enet podržava PT3, kao i dollaro (pomoću nekakvog toola) i everleaf podržava PT3...

@chvakes dok sam ja igrao na enetu rake je bio 6% do max 5 € na micro i smallstakesima, na jačim igrama je bio 7 € cap... ovo što si ti napisao mislim da nema previše smisla jer nitko nebi mogao beatat toliki rake....

Bio danas na support chatu. 7 eura je cap na stakes-ima 10/20 a iznad toga je no cap.

Koje si točno limite igrao? Uostalom, ako igram npr NL10, cap od  5 eura mi i ne predstavlja neku zaštitu smile. Moguće sam tu nešto krivo shvatio, ali šta?  Uostalom, šta vlasnike sobe briga jel netko može beatat igru ili ne. To bi i objasnilo njihov jadni promet u odnosu na druge talijane čiji je software puno lošiji. Peak na enetu je 800-900 igrača, a dok sam igrao na dollaru, peak je prelazio 3K.

Ima li netko neke činjenice i informacije. Nemojmo nagađati, molim vas.

00

59

Re: PokerXE

najlakse ti je da pitas agenta kolko si izrejko, i ako znas kolko hendova si odigro, jednostavno je izracunat rake u bb/100...

igro sam do nedavno na coldcall, tamo mi je total rake paid  bio duplo veci od onoga kaj mi je agent reko,
jer je bilo akcije vecinom na bbj stolovima, mozda je tako i tu di ti igras  tak da ti ispadne oko 8 % rake....


probaj nabavit onaj grabber mislim da se tako zove, pa importaj u hem pa vidi onda ili ovo kaj bora kaze kupi pt3, tesko je bilo kaj ovako rec i izracunat kad nisi stavio nikakve brojke

Zadnji popravljao trc (08-07-2012 16:52:55)

00

Re: PokerXE

chvarkesh napisao:
Bora tajter napisao:
TVex napisao:

šteta što ovo govno ne podržava hem, isključivo zbog EV adjusted brojke
mislim da bi to bio neki nikad zabilježeni rekord...

enet podržava PT3, kao i dollaro (pomoću nekakvog toola) i everleaf podržava PT3...

@chvakes dok sam ja igrao na enetu rake je bio 6% do max 5 € na micro i smallstakesima, na jačim igrama je bio 7 € cap... ovo što si ti napisao mislim da nema previše smisla jer nitko nebi mogao beatat toliki rake....

Bio danas na support chatu. 7 eura je cap na stakes-ima 10/20 a iznad toga je no cap.

Koje si točno limite igrao? Uostalom, ako igram npr NL10, cap od  5 eura mi i ne predstavlja neku zaštitu smile. Moguće sam tu nešto krivo shvatio, ali šta?  Uostalom, šta vlasnike sobe briga jel netko može beatat igru ili ne. To bi i objasnilo njihov jadni promet u odnosu na druge talijane čiji je software puno lošiji. Peak na enetu je 800-900 igrača, a dok sam igrao na dollaru, peak je prelazio 3K.

Ima li netko neke činjenice i informacije. Nemojmo nagađati, molim vas.

ja sam igrao do 1/2 tamo, i bio je rake 6% do 5 €, ali to je bilo prošle godine... možda su u međuvremenu promjenili politiku, to bi objasnilo zašto ima tak malo igrača jer je u ono vrijeme bilo puno više igrača...

00

61

Re: PokerXE

Napiši po čemu si zaključio da uzimaju rake na svakom streetu. Jer večina soba uzima rake na svakom streetu, ali samo za lovu koja je ušla nutra na tom streetu, a ne na ukupan pot.

01

Re: PokerXE

na enetu je na bbj stolovima puno veci rejk, a vecina su bbj. tak da..

Online poker is rigged, they are responsible for the 9/11 terrorist attacks.
00

Re: PokerXE

roba59 napisao:

Napiši po čemu si zaključio da uzimaju rake na svakom streetu. Jer večina soba uzima rake na svakom streetu, ali samo za lovu koja je ušla nutra na tom streetu, a ne na ukupan pot.

Od kad sam dobio tu informaciju nisam mogao praktično ništa dokazati jer je enet trenutno down.

U međuvremenu sam prilično siguran da u slučaju PF all ina ne obračunavaju svaki street, ali veli mi Balkan Boy da je konačni rake i u tom slučaju veći od 6%. Nisam provjerio u praksi još.

U HEM-u mi izlazi rake manji nego što ga moj agent ima. To može značiti da ili:
1) je rake u HEM-u namješten na manji %
2) se rake obračunava na neortodoksan način

Mislim da je ovo pod jedan vjerojatnije, ali treba proučiti. Kad proradi upalit ću samo jedan stol i kalkulator pa ću probati poloviti proceduru. Zajeb je kad uzimaju rake svaki street jer ne stignem ni zapisat iznose ni izračunat. Ako ništa drugo, budem snimio pa ću sa pauziranjem to rješit. smile

Ono što me muči je ovaj cap od 5,6 i 7 eura. Ako je cap od 5eura na NL10. Gotovo da i ne postoji situacija da se takva količina rake-a akumulira u jednom potu. Pa to bi  5 full stackova trebali ići AI sa premaše cap. smile

10

Re: PokerXE

BoyFromBalkans napisao:

na enetu je na bbj stolovima puno veci rejk, a vecina su bbj. tak da..


Za neupućene: BBJ je bad beat jackpot smile

Stolovi na kojima je to moguće ostvariti.

00

Re: PokerXE

http://www.enetpoker.com/files/en/Rake_test_en.pdf

evo tu imate sve, ne kuzim zasto veci rake navode kao prednost  big_smile

Online poker is rigged, they are responsible for the 9/11 terrorist attacks.
00

Re: PokerXE

Rake na enetu nije fixan... mislim da ima i bugova. Recimo znao sam vidit da kad SB limpa, a BB cekira, pot na flopu bude 0.82C sto je rake od 18%. Takoder kada je 4 ljudi u limpanom potu znam da je bio veći rake... pretpostavljam da se radi o bugu, krađi il nečemu, al nisam ziher.

20

Re: PokerXE

BoyFromBalkans napisao:

http://www.enetpoker.com/files/en/Rake_test_en.pdf

evo tu imate sve, ne kuzim zasto veci rake navode kao prednost  big_smile

Pročitao sam taj tekst. Ne objašnjava način obračuna rake-a, a to pokušavam saznati.

@alpha: definitivno nije lako uočiti zakonitosti kod obračuna, pogotovo što se to sve brzo izvrti. Ne može čovjek to izračunati tako brzo.

00

Re: PokerXE

http://forumserver.twoplustwo.com/28/internet-poker/safe-play-enet-italian-network-968492/

Našao ovaj topic na 2+2. Ima o enetu svega pa tako se i dosta spominje kako im je rake 5-8 BB/100. Naravno, zavisi sve da li netko igra HU ili full ring, što je i moja teorija. Najjače mi je kad tip opisuje igranje HU. Veli, nevjerojatno je kako nam se stackovi munjevito tope a nitko ne pobjeđuje smile

Ako kome bude zanimljivo čitati, neka obrati pažnju na najduži post gdje lik opisuje kako je zaradio i isplatio 6-znamenkastu cifru sa eneta. Obzirom što sam ja doživio i saznao o dollaru, čini mi se vrlo vjerodostojno.

00

Re: PokerXE

Našao sam novo rješenje za moj mizeran volume. Neću igrati 6max već bubam po PLO smile

Za sada sam zadovoljan kako napredujem, počeo čitati knjigu koju su mi preporučili dečki na jednoj drugoj temi. Varijanca je brutalna na PLO, to sam znao i prije, ali doživjeti je zbilja nešto posebno. Još je nisam ni okusio kako treba, ali zbilja je show gledati talijane kako igraju PLO. Flop se vidi u 100% handova, a na jedno 60-70% se ide do SD-a smile

Evo jedan brainer za sve, a Omahaše pozivam da mi podjele pokoji savjet.
Na Villainu nemam ništa ali sumnjam da je riječ o ribi. Sumnje potvrđene nakon SD-a smile

____________________                  

Party Poker, No-Limit Hold'em Ring
Small Blind: $0.25
Big Blind: $0.50

BTN (Hero) ($83.12)
SB ($44.5)
BB ($107.09)
UTG ($56.07)

Dealt to BTN (Hero)
http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/KH.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/TS.png

Preflop: (Pot is: $0.75)

UTG folds, BTN (Hero) raises to $1.5, SB calls $1.25, BB folds

Flop: (Pot is $3.5, 2 players)

http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/7S.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/6D.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/8C.png
SB checks, BTN (Hero) bets $1.72, SB calls $1.72

Turn: (Pot is $6.94, 2 players)

http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/7S.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/6D.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/8C.png    http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/2S.png
SB checks, BTN (Hero) bets $5.16, SB calls $5.16

River: (Pot is $17.26, 2 players)

http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/7S.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/6D.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/8C.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/2S.png   http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/3H.png
SB checks, BTN (Hero) bets $12.9, SB calls $12.9

                                                                     
Total Pot: $43.06 | Rake: $2.63

00

Re: PokerXE

nisam omahas, al moj savjet ti je da velis dileru da ti drugi put da jos dvije karte.

ja bi flop gurnia pa neka svih 11 calla
30

Re: PokerXE

JustFighter napisao:

nisam omahas, al moj savjet ti je da velis dileru da ti drugi put da jos dvije karte.

A jesi siguran da si HE-aš kad ne kužiš da je ovo HE? smile

Nigdje nisam napisao da prestajem sa HE. Samo sam napisao da ubacujem i PLO.

00

Re: PokerXE

ak te callao turn onda ce te i 99% slucajeva callat i ovaj river..

00

Re: PokerXE

Mich_Bjukenon napisao:

ak te callao turn onda ce te i 99% slucajeva callat i ovaj river..

Ako pretpostavljaš da je ulovio nešto na flopu. Ja sam pretpostavio da je na draw-u. Bio sam u pravu. Inače, villain je imao T2 lol

Činjenica je da je villain odigrao katastrofalno, što me ne smeta. Ne znam samo da li mi se ikad isplati 3barell blef, iako je ovo zapravo bio semi blef.

00

74

Re: PokerXE

Ma chvarkesh s ovakim moronima najbolje je cbetat pa odustat, čak možda ni cbetat ovakav board jer ih tako jebeno često pogađa na razne načine. I mirna bosna.

Ja se uopće ne slažem da villan calla i river nakon što je callao turn. Da, možda na normalnom regish sajtu, ali ovdje sigurno imaš fold ekvitija na riveru, jer kretenoidi dolaze tamo s raznoraznim drawčugama i airovima bez obzira na oddse.

00

Re: PokerXE

igram samo na ps-u tak da neznam..al opet se nikako neisplati 3barell bluffat ribicu na drawy boardu,a niti rega pokusat izbacit s henda na riveru..opet samo pretpostavljam jer neigram na nijednom talijanskom ili slicnom siteu..

00