Tema: Jel ovdje mogu foldat?

Radi se o satelitu za Aussie Millions Qualifier. Prvi dobiva upad na turnir, te dio prize poola od buyinova. Ostalo nas je 4, Top 3 je itm.
Nemam neke posebne readove na protivniku.

Mislim da je tu call ok i da je to jednostavno bio bad luck.

Posto sam jucer osvojio upad na taj turnir, ovaj hand me kostao mogucih $690 sad

E, sad, posto se radi o satelitu u kojem samo prvi odbiva taj ticket... je li ovdje fold?


http://www.pokerhand.org/?4938608P

"Dikod uđe, dikod ne uđe" - Mate Baturina
00

2

Re: Jel ovdje mogu foldat?

zamorano11 napisao:

Radi se o satelitu za Aussie Millions Qualifier. Prvi dobiva upad na turnir, te dio prize poola od buyinova. Ostalo nas je 4, Top 3 je itm.
Nemam neke posebne readove na protivniku.

Mislim da je tu call ok i da je to jednostavno bio bad luck.

Posto sam jucer osvojio upad na taj turnir, ovaj hand me kostao mogucih $690 sad

E, sad, posto se radi o satelitu u kojem samo prvi odbiva taj ticket... je li ovdje fold?


http://www.pokerhand.org/?4938608P

Mislim da je marginalna situacija i da najviše ovisi o strukturi nagrada. Ukoliko je 3. mjesto neka sića i jedina prava nagrada je prvo mjesto, ovo je insta-call s M=10 (i manje nakon preflop raisa). Ako je, pak, MTT s poštenim novčanim nagradama i isplati se bit ITM, ovdje imaš određeni equity u foldanju.
edit: pod "equity u foldanju" sam mislio reć da bi se moglo isplatit probati pričekati da pukne bubble ili dobiješ čak bolji hand; ne na standardno korišteni "fold equity".. Enivej, da objaviš strukturu nagrada, sve bi se matematički moglo aproksimirat.. smile

Zadnji popravljao dabac (02-12-2009 01:11:03)

00

Re: Jel ovdje mogu foldat?

Radilo se o nekom privatnom turniru, nesto slicno onom sto je bilo nekidan preko pokerpro.com.hr.

tako da je ukupan prize pool bio $100 + ticket za prvo mjesto (u mom slucaju $640 u T$)


1.-$50
2.-$30
3.-$20

Mislim... gledajuci karte, call je dobar, on je imao 55 ja JJ big_smile Ali s obzirom na stackove i sve ostalo.. ne znam. Muci me sad malo to, zato sam i postao smile

"Dikod uđe, dikod ne uđe" - Mate Baturina
00

Re: Jel ovdje mogu foldat?

Mislim da je dobar call. Ali nek odgovore oni koji igraju turnire...

00

5

Re: Jel ovdje mogu foldat?

Onda očigledno snap-call.
Osobni bih u ovoj situaciji rekao da ima QQ-AA 10% vremena, overkarte 50% vremena, dominiraš ga 15% i ima underpair/underkarte 25%.
U prvoj situaciji pobjeđuješ u 20%, u drugoj 50%, u trećoj 70% i u četvrtoj 80% vremena.
Znači tvoje očekivanje je 0.1*0.2 + 0.5*0.5 + 0.15*0.7 + 0.25*0.8 = 0.575

Ukoliko pobijediš imat ćeš 23.5k čipova, tj. oko 50% od preostalog broja.
Tvoje ukupno očekivanje za osvajanje turnira bit će tada 0.575*0.5=0.2875

Ako, pak, odlučiš foldati, ukupno očekivanje za osvajanje turnira jest 10k/50k=0.2

Vidljivo je prvi slučaj isplativiji smile

Naravno, da su ozbiljne ITM nagrade u igri, trebalo bi i te faktore uzet u proračun, ovako sam ih zanemario pošto pretpostavljam da ti 20$ i 30$ ne znači bogzna koliko puno  te sam u obzir uzeo samo prvu nagradu za koju se valja borit. I protivnikov range je vrlo grubo aproksimiran, a iz nekih mojih iskustava iz kasnijih stageova MTT-ova (naravno, svakim readom na protivnika bi bilo lakše aproksimirati range).

00

Re: Jel ovdje mogu foldat?

@ dabac... nice smile

"Dikod uđe, dikod ne uđe" - Mate Baturina
00

7

Re: Jel ovdje mogu foldat?

ako je struktura takva da samo prvi dobiva ticket onda je to snap call. ako su prva tri ticketa onda se to moze foldat.

00