Tema: Izlet na nl100

Malo sam se zaigrao na nl100, neki polushot na sajtu di ne radi HEM.

Na stolu sam dotad sjedio jedno 20-30 minuta, a villana sam najviše primijetio jer je dosta agresivan, čini mi se da je winning reg na tim limitima, puno puta je 2barelao, ali nije toliko 3barelao, bar kolko sam primijetio.

Ovdje mi se činilo kao da beta za thin value, možda čak i AJ (AA, KK, AQ su definitivno u rangeu), ali problem je što je moj image dotad bio vrlo TAG, i prilično straightforward postflop, zato sam se i odlučio na riveru pretvoriti hand u blef (računajući da zbog mog imagea on ovdje ima dosta FE za svaki top par par i overpar), jer mislim da mu većina rangea ovdje nije air...

Ali tko zna, kakva su vaša mišljenja?
Hvala:


http://www.pokerhand.org/?6384095

Zadnji popravljao TVex (08-05-2012 17:59:20)

11

2

Re: Izlet na nl100

Aha,  zaboravih postavit pitanje - jel ovo ok?
Mislim, malo je tough spot, na flopu mi ne pada napamet foldat, a opet s raisanjem ne vjerujem da ću dobiti akciju od overkarti, bar ne još u tom trenutku. Još se nisam pokazao kao dovoljan donk za to smile

Na turnu je još teže, jer mu je to super karta za 2b, svakako njemu u rangeu, i definitivno dobra za njega jer u mojim očima djeluje upravo tako - odlična za nastavak blefa (što on ionako počesto radi, iako ne baš na ovakvim boardovima).

River je zajeban, jer su kompletirani neki drawovi, on vjerojatno ne bi 2b s JJ, a tko zna možda i bi, nije isključeno, posebno jer je OOP.

Ja s all inom predstavljam 55, A9, JJ i nategnutih J9 ili KTs, s kojima bih vjerojatno odigrao na isti način kao što sam odigrao ovdje, protiv tog vilana.

00

Re: Izlet na nl100

Sve je dobro sto se svrsi dobro.

01

Re: Izlet na nl100

Meni se bluff na riveru čini ok jer je njegov calling range samo 9x, 55/JJ/QQ, T8. Nebi se ja previše brinuo što će on mislit da repam jer na ovom boardu rijetko tko ide u ovakve izlete (zato mi se sviđa bluff u ovom spotu).

00

5

Re: Izlet na nl100

http://www.pokerhand.org/?6388284

Vilan je definitivno nekakav reg, a ja sam na stolu s njim dotad proveo nekih sat vremena. Imali smo nešto akcije i kolko sam uspio prikupit informacija o njemu, tip je agresivan, ali u granicama normale, samo što rijetko (ajmoreć da nekih 50% ili manje) folda na 3bet (mislim da smo ranije imali 2 ovakva spota kada bi samo callao moj 3bet - iako nijedan nije bio squeeze) i općenito se ne baca lako na A high flopove.

Nisam ga dotad vidio da je 4betao na stolu.
Tu smo još i obojica ponešto deep, pa je zanimljivo kako bi vi ovo odigrali.

Je li moj cbet na flopu premali?
Jesam li trebao 2barrelat i što nakon njegovog floata na turnu koji stvarno može značiti svašta - s obzirom na f3 može imati čak i nekakav ATs ovdje (ne vjerujem da bi callao s nečim lošijim), naravno u velikoj većini slučajeva može imati i air, flush draw, možda neki gutshot (možda i openendera ako može callati sa T8s i sl. a čini mi se da može, jer mislim da vjeruje u svoje postflop skillove u 3betanim potovima)...

Problem je što ako samo callam, na riveru imam još oko 68e, to bi bilo manje od pola pota na riveru.
Vjerojatno i on to zna, pa možda stvarno valuebeta neke aseve ili možda čak babe (s obzirom na 4bet range, koji dotad nisam vidio od njega), a možda samo jeftino želi pobrati pot nakon što sam iskazao weakness.

Mišljenja?

Zadnji popravljao TVex (14-05-2012 01:50:14)

00

6

Re: Izlet na nl100

Turn je 9c, ne znam  zašto nije prikazano u pokerhandu
edit: sad je ok

Zadnji popravljao TVex (14-05-2012 01:50:37)

00

Re: Izlet na nl100

Flop mozes c/c,mozes i betat.Ako betam,betam manje od ovog.Vjerojatno pola pota ili mozda i nesto kao 12 u 32.Nakon sto si beto ovoliko turn je skroz zajeban.I da betas manje turn bi bio zajeban al imas laksi c/c na turnu i onda vidit sta na riveru.Ovako mi se nekako   folda turn iako zvuci mozda preweak.

00

Re: Izlet na nl100

TVex napisao:

http://www.pokerhand.org/?6388284

Vilan je definitivno nekakav reg, a ja sam na stolu s njim dotad proveo nekih sat vremena. Imali smo nešto akcije i kolko sam uspio prikupit informacija o njemu, tip je agresivan, ali u granicama normale, samo što rijetko (ajmoreć da nekih 50% ili manje) folda na 3bet (mislim da smo ranije imali 2 ovakva spota kada bi samo callao moj 3bet - iako nijedan nije bio squeeze) i općenito se ne baca lako na A high flopove.

Nisam ga dotad vidio da je 4betao na stolu.
Tu smo još i obojica ponešto deep, pa je zanimljivo kako bi vi ovo odigrali.

Je li moj cbet na flopu premali?
Jesam li trebao 2barrelat i što nakon njegovog floata na turnu koji stvarno može značiti svašta - s obzirom na f3 može imati čak i nekakav ATs ovdje (ne vjerujem da bi callao s nečim lošijim), naravno u velikoj većini slučajeva može imati i air, flush draw, možda neki gutshot (možda i openendera ako može callati sa T8s i sl. a čini mi se da može, jer mislim da vjeruje u svoje postflop skillove u 3betanim potovima)...

Problem je što ako samo callam, na riveru imam još oko 68e, to bi bilo manje od pola pota na riveru.
Vjerojatno i on to zna, pa možda stvarno valuebeta neke aseve ili možda čak babe (s obzirom na 4bet range, koji dotad nisam vidio od njega), a možda samo jeftino želi pobrati pot nakon što sam iskazao weakness.

Mišljenja?

Obzirom kako si opisao villaina, Cbet na flopu nema puno smisla bez 2barella jer si i sam rekao da ne folda lako na flopu.

Mislim da je preflop jako zajeban. On krade, ti 3betaš. Nitko nikom ne vjeruje, tu se zna puno ljudi overplejat. Obzirom da si se na flopu našao u situaciji u kojoj jesi, ja bi 2barellao i to flop 1/2 pota a turn 2/3 ili 3/4. Ako ne folda znaš da je bolji ili jeb... ribetina smile

00

9

Re: Izlet na nl100

chvarkesh napisao:

Obzirom kako si opisao villaina, Cbet na flopu nema puno smisla bez 2barella jer si i sam rekao da ne folda lako na flopu.

Ne kuzim, pa flop valjd betamo za value?

00

10

Re: Izlet na nl100

Da, ja sam flop ovdje definitivno betao za value, kao što bih i protiv  regulara koji se ne baca lagano u 3betanim potovima.

Croman - problem s check-callanjem (barem u mojoj viziji) protiv ovog vilana je što mi stavlja karte prilično face-up, dosta velik pritisak može primijeniti na mene na kasnijim streetovima: em je u poziciji, em je board opasan i puno je scare karti.

Isto mi se činilo i u vezi nekog smališ cbeta, jer ne vjerujem da on misli da bih ja na isti način odigrao i dva para/top par...
Ali tko zna... Možda se varam.

Definitivno teška sitaucija  - šteta kaj nisam napisao nešto u vezi rigged pokera, onda bi bilo jamačno puno više odgovora nego od vas nekolicine kojima se zahvaljujem  smile

(uskoro novi problemčić)



edit: aha, nisam otkrio ishod gorenavedenog handa - i nema ga baš, foldo sam turn  neutral

Zadnji popravljao TVex (15-05-2012 17:24:08)

00

11

Re: Izlet na nl100

Evo henda: http://www.pokerhand.org/?6389452

Protivnik je do tada bio dosta aktivan i agresivan na svim stolovima na kojima sam igro s njim (mislim da su bila 2 ili 3).
Imali smo i history, ne sjećam se sad konkretno, ali znam da je nekoliko puta povlačio poteze koji su vrlo mirišali na korištenje moje pasivnosti i postflop weaknessa (koji je uglavnom bio prilagođen tadašnjem dosta slabom fieldu), ali nisam puno puta dolazio s njim do showdowna.

Dakle, u ovom spotu jasno je da foldam turn, vjerojatno sam trebao raisati već i flop, međutim s obzirom na history, očekivao sam da me zashipa s bilo čim legitimnim, a imao sam i prilične implied oddse samo za callanje, s obzirom na njegovu dotad pomalo i overagro igru u nekim situacijama.

Nakon što sam foldao, lik je pokazao par petica  roll

Ono što je moje pitanje ovdje: s kojim rangeom vilan radi ovaj potez na turnu, posebno nakon mog weakish floata koji sam htio predstaviti kao valuebetanje top para / good kickera ili middle para...

Što je on, čini mi se, dobro prepoznao i gurnuo me u nemoguću situaciju.

S kojim rangeom se njemu ovdje isplati odigrati točno ovako, zashipati svoj deep stack - što znači da bi ga callali samo jači hendovi od trenutno njegovog?
Je li to uopće EV+ potez?

Zadnji popravljao TVex (15-05-2012 18:16:22)

00

12

Re: Izlet na nl100

Evo još jedan hand. Ovaj će vas dovoljno zainteresirati  forum kojem je ovo očito ispod časti komentirati roll

Dakle, nemam hand history, ali ću prepričati hand.

Nl100, 5max.
Na stolu sam nekih 10ak minuta.
Držim TT na buttonu.

Raisam 3 BB, small blind folda, big blind call.

--> Flop AhXhX

SB check
JA/BUTTON cbet nekih 2/3 do 3/4 pota
SB call

--> turn J
check-check

--> river X, ali treći herc
SB donk bet za cijeli pot
JA tank... i call


SB pokazuje J4s, ali ne u hercu, i odnosi pot.


Moje pitanje - je li ovo bio blef ili merge od vilana?
S obzirom da me callao s tim smećem i onda još floata (OOP???) na flopu, skloniji sam da je riječ o merganju, ali stvarno je jebeno teško nagovoriti se na call u ovom spotu s bilo čim ispod dečka, što sam ja donk naravno uspio  lol

Zadnji popravljao TVex (25-05-2012 21:27:11)

00

Re: Izlet na nl100

Kaj misliš da nekom donku koji flata J4s na SB i floata flop treba razlog za betanje?

MAMIĆU CIGANE ODLAZI IZ SVETINJE!!!
00

Re: Izlet na nl100

lol, njemu pojam thin valuebetanja nije ni u peti, iz iskustva ti mogu reći da oni samo na random kliknu taj bet bez ikakve ideje i razmišljanja od čega očekuje fold tj. ako je za value, call...
Anyway kak si scallo  to?  mad

00

15

Re: Izlet na nl100

hm, da...
a mislio sam isprva - možda je neki uberwinning player kad to napravi na flopu s tim đubretom od karti
ali taj bet na riveru me zbunio do jaja

A kak sam callao? Majstor beta pot na scare kartu, s nekim jačim asem bi me 3betao preflo, pa ne vidim od čega točno očekuje tolko valuea - osim u nekom levelingu - zato sam nakon odigranog handa posumnjao na merganje.
A dok sam razmišljao o jednostavnijoj opciji - foldu - i vrtio po glavi ovo gore napisano, nekako mi je najlogičnije da je ovako odigrao neki Kx ili mali pp, osjetivši da sam na turnu iskontrolirao nekakve cenere ili devetke, možda i nekog slabijeg dečka.

A jedan od razloga za plaćanje je bilo i da vidim njegov thinking process, iako sam to malo preskupo platio. I ništa nisam saznao  lol

(hvala na komentarima)

Zadnji popravljao TVex (25-05-2012 22:34:03)

00

16

Re: Izlet na nl100

Saznao si par stvari... Da floata, da blefa i da nema pojma što i kako odigrati... Znači u budučnosti bi protiv njega igrao bez blefanja i pokušao mu omogučiti situaciju da on može betati ( check rejzao bi ga ili s slabijim handovima check callao).

00

Re: Izlet na nl100

Većina ljudi cbeta ovaj flop i onda prije ili kasnije odustanu od svog handa, ali kad razmislis, ovaj flop jebeno gada villianov range tako da je po meni cbet i onda give up burnanje love...

00

Re: Izlet na nl100

TVex napisao:

hm, da...
a mislio sam isprva - možda je neki uberwinning player kad to napravi na flopu s tim đubretom od karti
ali taj bet na riveru me zbunio do jaja

A kak sam callao? Majstor beta pot na scare kartu, s nekim jačim asem bi me 3betao preflo, pa ne vidim od čega točno očekuje tolko valuea - osim u nekom levelingu - zato sam nakon odigranog handa posumnjao na merganje.
A dok sam razmišljao o jednostavnijoj opciji - foldu - i vrtio po glavi ovo gore napisano, nekako mi je najlogičnije da je ovako odigrao neki Kx ili mali pp, osjetivši da sam na turnu iskontrolirao nekakve cenere ili devetke, možda i nekog slabijeg dečka.

A jedan od razloga za plaćanje je bilo i da vidim njegov thinking process, iako sam to malo preskupo platio. I ništa nisam saznao  lol

(hvala na komentarima)


Možda si kolao da bi vidio njegov thinking process, ali bi zapravo trebao poraditi na svom. Previše gruntaš, kao i uvijek. Koliko te znam kao igrača to ti je daleko najveća mana. Ako nešto izgleda kao riba, smrdi kao riba i priča kao riba (call call) onda ga moraš i tretirati kao ribu, a ne se opterećivati detaljima. Nema on pojma zašto je callao ni zašto je betao, niti koliko treba betati.

Igraj nit i foldaj baš sve pa makar bio 100% siguran da je blef kada nemaš hand (barem TP protiv ribe). Uostalom, nisi ni trebao betati flop po meni jer ako te floata ti ne opališ double barell izgurat će te na riveru.

KEEP IT SIMPLE! To si napiši na post-it i zalijepi si na komp wink

00

19

Re: Izlet na nl100

U pravu si, čvarak...

Jedino kaj ovdje fakat nisam imo blage veze kakav je igrač, a flop sam cbetao baš zato, da me ne izgura kasnije.

00

20

Re: Izlet na nl100

Nl100, 5max.
Držim TT na BB,  a sa SB imam akciju zadnjih pola sata na par stolova, puno smo se 3betali i 4betali, dotad je pokazao da razumije pozicijsku igru, da može foldati na 4bet, jednom je shoveao moj 4bet, ali sve u svemu, bio je jako agresivan sa puno prevelikim 3betom (a dotad mislim da nije flatao niti jedan moj 3bet) tako da sam odlučio malo suziti range i jednostavno ga 4bet-callati, 3bet-shoveati s vrhom rangea.

Ovako je išo konkretan hand:


SB raise do 3.00, ja na BB reraise do 9.00 (ovo je, jasno, 3bet za value, s namjerom da guram all in na njegov evenutalni 4bet - također za value - standard za blind vs blind)
SB call.

(pot 18.00)
--> Flop Kh8c4s

SB check
JA cbet 12.00
SB malo razmišlja i reraise do 25-26

Moram reći da sam sa solidnom vjerojatnošću očekivao tako neki play villana, s obzirom da je do tad pokazao tendenciju, skoro pa maniju da mora uzeti svaki pot protiv mene?
S obzirom da je vjerojatno s malo razumijevanja pročitao Poker Bluprint, gdje piše da treba često raisati ovakve flopove u 3betanim potovima (ili je to pisalo u LTBRu?  roll), a i s obzirom da ne može baš samo callati OOP sa svojim airom ili handom a la AQ,AJ/JJ, odlučio sam:

JA call

(pot: 69.00)
--> turn Jc
SB check
JA ????


Što sada?
Ova karta mu je svakako u rangeu, pa čak i njegov check sugerira da ga je dečko možda i pogodio.
Međutim, pot je 69, a ja behind imam još oko 64.
Svaki moj sljedeći potez je komitajući.

S druge strane, nisam baš mogao shoveati flop, bar mislim, jer takav spot dosad nismo imali i nisam siguran baš kolko wide bi me pozvao, da bi to napravio s nekim devetkama i sl.

Vaši komentari?

Zadnji popravljao TVex (28-05-2012 12:27:17)

00

Re: Izlet na nl100

Vjerojatno u 90% kad chekira tu,odustaje.
JJ nema u rangeu jer sigurno to nece c/r na flopu a i vjerojatno se stacka sa tim prf.
J ga sigurno moze pogodit,moze imat AJ,QJs,J10s.
Stvarno ne znam bil chekirob ovdje ili beto nekih 15 for protection.

00

22

Re: Izlet na nl100

da u pravu si, sa JJ se stakofa pf

Zadnji popravljao TVex (28-05-2012 12:40:18)

00

23

Re: Izlet na nl100

Ok, da nastavim priču  smile

Dakle, odigrao sam upravo ovako nešto kao što si ti rekao, croman:

betao sam 12 ili 13e, sad se ne sjećam točno, ali bio je jako sitan bet, upravo zato, zbog protectiona od handova tipa AQ i sl, računajući da me neće baš previše wide gurnuti, jer on u tom trenutku nema blage je li taj moj bet smišljen da inducira njegov blef, ili je neki thin value-protection...


On je callao.

Turn 8.

I on je donkbetao all in.

roll

Zadnji popravljao TVex (28-05-2012 14:21:03)

00

Re: Izlet na nl100

A isfrustrirani call.

00

25

Re: Izlet na nl100

Upravo takav je i bio moj call  lol

Pokazao je - tadaaaam - QJo
\o/


Što misliš jel to bio value shove ili me čak probao i skinut s cenera ili babi?

00